Sari la conținut

R1 Transformer


SabinRace
 Share

Postări Recomandate

ba e cred ca stiu cu cine ... sau banuiesc . Nu ma doare cum scrie sabin si nici ca faceti misto de chestia asta , am zis si eu ca scrie dubios . Pana aici te-am lamurit . Ma enerveaza atitudinea de superioritate pe care o adoptati unii dintre voi , mai ales ala care a reusit fabuloasa gluma cu cutia de bere (nu m-am uitat cine e) . Desenele sunt chiar reusite si nu cred ca multi dintre aia de care zici tu ca si-au "tunarit" motocicletele stiu sa faca asa ceva . Poate niciunul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai ori stii ori banuiesti ?? iti spun eu ca nu stii cu si despre cine vorbesti ! ala cu 'cutia de bere' stie despre ce si cum se fac treburile astea ...tocmai ce si-a terminat de modificat mobra

ca sa te convingi si sa vezi ce a facut , scoate-l la o bere ca e de-al tau din constanta si poate mai inveti cate ceva de la el dupa care mai vorbim

si hai sa revenim la 'subiect' nenea sabin ? nimic nou ?

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba e cred ca stiu cu cine ... sau banuiesc . Nu ma doare cum scrie sabin si nici ca faceti misto de chestia asta , am zis si eu ca scrie dubios . Pana aici te-am lamurit . Ma enerveaza atitudinea de superioritate pe care o adoptati unii dintre voi , mai ales ala care a reusit fabuloasa gluma cu cutia de bere (nu m-am uitat cine e) . Desenele sunt chiar reusite si nu cred ca multi dintre aia de care zici tu ca si-au "tunarit" motocicletele stiu sa faca asa ceva . Poate niciunul .

 

aia de care te legi tu ca nu au pus mana pe o cheie sau ca nu stiu vopsi(ma includ si eu aici) sunt genul de oameni care CHIAR AU PUS MANA si stiu ce inseamna o modificare radicala!atitudinea de superioritate nu e legata de priceperea fiecaruia(daca erai atent observai asta) ci la felul PENIBIL SPRE JENANT in care stie omu` reisar sa se exprime.iar daca omul nu s-a aprins ca il luam la basca,de ce sari tu de fund in sus?ai facut si tu motor,bravo..am facut si noi...hai sa radem DE oamenii CARE FABULEAZA :D

 

SABINE,HAI CU POZE sa vedem creatia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare daca topicul asta aparea in 2005 pe forum, cand lumea parca era mai receptiva, mai deschisa, mai relaxata ar fi primit omu aceleasi replici? Sigur ca nu. Citesc forumul de ceva vreme si sunt din ce in ce mai multe atacuri care pleaca de la lucruri ce nu tin de motociclism si sincer e destul de aiurea.

Hai ca inteleg o replica mai ironica, mai rautacioasa insa adresata cuiva care care o da in balarii pe un topic important sau serios dar atunci cand iti faci aici un topic pe sectiunea asta unde iti prezinti motocicleta ta (care este in ochii tai cea mai cea, lucru valabil pentru majoritatea), cred ca ai voie sa vorbesti in cei mai ciudati termeni despre ce reprezinta ea pentru tine, cum vrei sa o faci pe viitor si lucruri de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat , nu mi s-a parut o discutie rautacioasa , ce facem noi aici , eu unu' , sint superrelaxat. E mai mult o caterinca cu budinca , o chestie de terasa, de bere , de gratar de inox. Si topicul sta pe virf , tot datorita caterincosilor , ca Sabin vad ca ne ignora stoic , se abtine de la replici taioasa , dar si de la imagini. Eu abia astept sa vad ceva concret , o chestie inedita , un cui batut in cadru , o roata pusa invers , ceva ce nu s-a mai pomenit. Sau macar o schita cu viitorul proiect. Si ii doresc succesuri in continuare cu proiectul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..............si vine X si face misto in legatura cutia de bere. Pai domnule X ai pus tu mana vreodata pe un pistol de vopsit sau pe un aerograf? Iti pun eu la dispozitie unul si iti garantez ca nu ai talent cu mana aia nici sa te stergi la poponeata... d

Salut @bau-bau. Eu sunt domnul X. Incantat de cunostinta. :D

Uite, am sa iti raspund la intrebari : Da, am pus mana pe un pistol de vopsit, dar nu ma pricep la vopsitorie. Cat despre aerograf - nici atat. Acum daca tu consideri ca nu am talent sa ma sterg la poponeatza as putea sa fiu acid la modul : "vino si sterge-ma tu ca sa vad cum se face". Nu te supara , te rog. Ia-o ca pe o gluma, pentru ca asta este. :laugh:

Si citeste te rog tot postul meu, spuneam acolo lui Sabin ca nu am nimic cu proiectul lui, ba dimpotriva , apreciez oamenii care isi iubesc atat de mult motoarele si pe cei care si le personalizeaza dupa gustul lor. Am trecut si eu prin aceeasi experienta iarna asta. Si ii urez in continuare succes. Faceam caterinca doar de modul lui de a se exprima, nu de el. Si el nu s-a atacat atat pentru ca el (probabil) a inteles.

Daca nu ai inteles te rog mai citeste o data postul lui @lil debul de mai sus.

Si in plus topicul asta e chiar relaxant. De ce sa te superi asa?

On Topic : Hai Sabine cu poze sa vedem ce ti-a mai trecut prin cap. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul scrie cum scrie ... cam "inflorit" ce-i drept , dar s-au gasit sa comenteze insii care nu au pus in viata lor mana pe o cheie de 13 sau pe un pistol de vopsit . Spor la treaba sabine... si , parerea mea e ca nu trb sa le mai explici ce si cum , eventual sa pui doar poze . Imi place tema . Spor

 

 

Normal ca nu punem mana pe chei ... le manevram cu puterea mintii :D)

 

 

PS Va rog sa nu va ambalati ca este un topic prea simpatic. Cred ca putem vedea si admira si tuningul omului si in acelasi timp ne si putem amuza putin si cu bun simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 pagini si doar o poza :laugh:

ce draq comentati atata ... ca doar nu-i dati sfaturi cum s-o redeseneze.

 

relax copilash :laugh:...noi vrem sa vedem adevarata capodopera...hai cu poze sabine! :D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabineeeeee . Frate , te-ai bagat in cird cu Dreacu' , cind ai deschis topicul asta. Caterinca , caterinca , dar de scapat , nu mai scapi de noi. Baga nene macar o schita , cu chimicu' pe un colt de servetel , ca ne bagi in boala si o sa te pomeneasca si nepotii nostrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut (pe net) motociclete facute de Sabin, ba chiar am vazut "live" un CB500 modificat de el. Mi-au placut toate, mai ales R1 numit Zorro. Sincer, daca as avea banii acum, as merge la el sa-mi fac modificarile dorite la VFR. Deocamdata, ma multumesc sa-i fac reparatiile treptat, in functie de buget, dar modificari radicale urmeaza cat de curand.

 

Bafta Sabine si...Baga poze :) Intrebare...Tu n-ai stat la piata rahova, undeva pe langa fostul I.D.E.B.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am ce poze sa va pun acum.

 

Sa va arat faruri demontate 100% si multe alte subansamble ce au fost sparte in urma accidentului. Sau sa va pun poze cu mine cum stau si imi caut fiecare coltisor de R1 la cele mai ieftine preturi... Sunt un zgarcit, daia caut cat mai mult un lucru cat mai bun sa ma tina cat mai mult...

 

Ce scriu aiurea? Asa si vorbesc ! Sunt un nebun sau cel putin imi place ca lumea sa rada cand e cu mine. Nu-mi bat capul cu lirica gramaticala, ma intereseaza mult mai mult cea muzicala. Sunt Artist... Ziua vesel, noaptea trist...

 

Am un CBR 1000rr 2008, un GSXR1000 2009, VFR800 2007 accidentate la reconstruit impecabil (max ce pot) un choper Intruder ce trebuie terminat de 2 ani, si multe alte schimburi si reparatii ce n-are rost sa vi la explic.

 

R1 este lucrat printre picaturi dar fiind motocicleta mea, pot sa o postez si s-o bag in comentarii aratand practic maximul ce-l pot face in materie de Custom Speed Bike's fara sa cumpar de a altii zorzonele. Inventand lucrurile ce-mi lipsesc dar care le pot face cu puterile mele.

 

Deocamdata in urma celor 3 zile cat am fost plecat va pot spune:

 

R1 2007 e o putoare de motocicleta. Este total limitata si trage mult mai putin decat ma asteptam.

 

La putere comparativ cu MV ul meu 1000r nu am simtit exces de putere sau sa-mi intinda tentacolele pe ghidoane. Prinde viteze de top dar nu ma inspaimanta deloc.

 

In schimb are o bicicleta foarte usoara ce imi permite slalom la viteze mult mai mari decat Agusta.

 

Per total e tare, scoate medii de viteza impresionante (la un consum mediu de 10%) se comporta ok la franare cu toate ca are pompa Brambo de 19/20 si furtune racing, sta pe trasa virajului foarte bine (fata de modelele anterioare) si ermite viteze de 270-280 cu 2 persoane (chiar si cu parbrizul serie) deci nu e peste Agusta dar are niste arme ascunse.

 

Tot legat de acest drum va pot spune ceva mai mult:

 

Am considerat ca preturile la subansamble si consumabile sunt de 3 ori mai mari la Agusta drept ptr care am ales cel mai frumos design R1 (parerea mea) sa-mi inlocuiasca vechia iubire. Pertotal sunt la nota finala fara a pune preturile in joc 2 motociclete de Top care stau pe aceeasi nota: Viteza, Manevrabilitate, consum, putere si frumusete dar nu sunt inca hotarat care va fi defapt cea ce va pleca de acasa...

 

Oricum cea care va pleca o va face in schimbul unui Harley Davidson ce cu siguranta va cutremura (sper eu) ideea ce custom Choper a Romaniei.

 

Imi place sa visez si sa iubesc jucariile astea, peste 10 ani nu va mai fi nimic din astea dar pana atunci am timp sa ma bucur de ele alaturi de voi.

 

Deci iar n-ati inteles nimic dar e ok. Peste un timp o veti face.

 

P.S. Stiati ca "varul" meu Coxanelul si-a luat R1. A ales exact lafel ca mine! Dupa 2 ani de certuri ca R1 e o proasta si Kawa e cheia... Ce sa mai zic. pana la urma dupa 2 ani de certuri si 200 de pagini am ajuns sa fim Prieteni.

 

Morala: N-am de ce sa ma enervez pe cei tineri ce ma critica cu gandul ca ei "ar putea" s-o faca mai bine... Sunt ca spermatozoizii... Din 2 miliarde doar unu ajunge iar ala inca nu se stie daca va fi femela sau mascul... Oricum sanse exista deci ma bucur sa stiu ca totusi se incearca asta.

 

Hai ca m-am plictisit si eu de ce-am scris. Poate aveti dreptate si ar trebui sa consum ceva...

 

Ne vedem la Bar aici sa ne mai povestim ce ne satisface si ce nu in materie de Motocicleta mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ai inchis topicu cu spermatozoizi :)

 

scria unu mai sus ca pus o codita de r6 pe motoru lui..pai aia ce-i frate?modificare facute de tine????ca ai schimbat codita??lasati omu sa afiseze creatura apoi comentati..insa doar daca aveti voi ceva mai bun!hai pace la toata lumea si lasati comentariile rautacioase :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto X Country Festival. Ne vedem acolo sau mai revin pe planeta abia Luni.

 

Veniti cu totii ca-i Intrunire si cursa Enduro ce poate fi vazuta la beri si socializari moto...

 

Hi hai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dragi Motociclisti.

 

De joi, proprietarii de R1 sunt invitati dupa ora 18 la Bikers Club Otopeni ptr asi impartasi experientele cu R1. In fiecare Joi dupa 18.

 

Suntem destul de multi si consideram ca a venit timpul sa ne ajutam reciproc in a stapani si intretine cat mai bine aceasta motocicleta.

 

Daca n-ai R1 dar te atrage acesta moto si vrei sa sti mai multe despre ea. Sau daca tu ai orice altceva dar prieteni de-ai tai au R1 si vin, esti bine venit.

 

Daca ai Yamaha Super Sport Sau SBK.

 

Daca iti place Rossi sau orice legat de aceasta Firma Moto, noi te invitam alaturi de fanii Yamaha.

 

Nu vedem Joi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e gata dar e pe strazi zi de zi (cand nu ploua) in teste ptr tot ce i se intampla.

 

E gata Toba care nu mai este sub coditza ci se termina (ca de obicei pe moto mele) sub carena pinten si e in lucru noua coditza ce va fi mai scurta, subtire decat modelul de baza.

 

Cat despre poze nu cred ca ar fi o idee prea buna sa fac poze pe subansamble pana nu e gata. Sunt spioni ce n-au idei dar au net... Sa copieze pe altii pana o sa fiu gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stateam asa si ma gandeam la un credit de nevoi personale pe vreo 10 ani, 5000 de euro si sa-mi duc motocicleta la Sabin sa o faca un transformer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...