Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Poate se mai gaseste cineve in situatia mea, in sensul ca nu aveam cum sa prind barele laterale care tin top case-ul pentru ca am toba aftermarket.

Iata rezultatul:

post-74215-0-35991300-1372004589_thumb.jpgpost-74215-0-59711400-1372004596_thumb.jpgpost-74215-0-79873700-1372004594_thumb.jpgpost-74215-0-40856700-1372004591_thumb.jpgpost-74215-0-15520500-1372004593_thumb.jpgpost-74215-0-52005300-1372004598_thumb.jpgpost-74215-0-53326700-1372004600_thumb.jpgpost-74215-0-55262200-1372004602_thumb.jpgpost-74215-0-41838300-1372004604_thumb.jpgpost-74215-0-00151500-1372004606_thumb.jpgpost-74215-0-76480600-1372004681_thumb.jpg

Editat de 9iuli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

SDS-ule, cand ne mai vedem si noi joia la Academie? :D Hai ca avem multe de povestit!

M-am cam facut motociclist de weekend, ....prefer o tura scurta pe udeva decat sa stau in Buc. intr-un loc.

 

Poate ne organizam putin si mergem udeva pe langa Buc.( Belciugatele, Cernica, Pustnicu) sau poate te bagi si tu la o tura de o zi pe undeva ....si sa mai stam si la povesti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei, am eu unu la 200 lei, transport inclus cu Fan Courier, pretul pe Louis e 79,95 e, cod 10023561, http://www.louis.de/_30ff9765b5ec148faf4f17dcc8b422e712/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10023575

0744.955.955

Salut, De unde pot sa imi iau si eu un suport de top-case (de preferat Givi) la pret cat de cat studentesc? :D

P.S. Pentru fz6 2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am cam facut motociclist de weekend, ....prefer o tura scurta pe udeva decat sa stau in Buc. intr-un loc.

 

Poate ne organizam putin si mergem udeva pe langa Buc.( Belciugatele, Cernica, Pustnicu) sau poate te bagi si tu la o tura de o zi pe undeva ....si sa mai stam si la povesti :cheers:

Pai poate facem vreo iesire we asta, sa mai stam la o bere si o poveste. Vedem, ori sambata, ori duminica. Cum iti suna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai poate facem vreo iesire we asta, sa mai stam la o bere si o poveste. Vedem, ori sambata, ori duminica. Cum iti suna?

Poate o tura scurta pe langa BUC.( pe unde am zis mai sus) sau poate un Muntele Rosu, ...asta in functie de vreme,.... ne hotaram vineri dupa amiaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca faceti o tura scurta as veni si eu,desigur daca ma primiti :D,sa ne admiram fazerele si sa schimbam o vorba :),ar suna bine belciugatele ,nu am fost niciodata:)



Daca vrei, am eu unu la 200 lei, transport inclus cu Fan Courier, pretul pe Louis e 79,95 e, cod 10023561, http://www.louis.de/_30ff9765b5ec148faf4f17dcc8b422e712/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10023575

0744.955.955

asa ieftin topcaseul?de cati litrii e?are vro problema ceva? ma intereseaza nu de alta :),are vreo legatura sa nu se potriveasca daca am tobe sport?

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De suportul de topcase era vorba. Topcase si placa de prindere am Givi Maxia de 52 litri in stare perfecta cu 4 siruri de 20cm de leduri legate la frana, la 500 lei.pretul unuia nou e 250 euro



asa ieftin topcaseul?de cati litrii e?are vro problema ceva? ma intereseaza nu de alta :),are vreo legatura sa nu se potriveasca daca am tobe sport?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de un pic de ajutor la schimbarea cablului de ambreiaj. In sfarsit a sosit dupa multe saptamani de asteptare, dar nu imi iese reglajul cum trebuie. Am manualul de service dar e pentru variana cu semi-carena si mi-e teama ca difera lungimea de cablu. Acolo arata ca se trage cablul direct pe langa contact, prin partea stanga, apoi intra prin cadru, pe langa baterie, prin clema aia de sustinere si apoi cotul ala metalic duce spre ambreiaj. Poate cineva sa puna o poza sau sa detalieze cum e tras la ei, pe cel original l-am dat jos acum cateva saptamani si mi-e teama ca nu mai retin exact traseul.

 

Din ce imi aduc eu aminte la mine era tras pe langa bord, iese pe dreapta, apoi pe sub far si inapoi in stanga prin gaura aia din cadru.

 

Poate cineva sa confirme (pentru fz6 N) si sa imi spuna daca e vreo clema sau un traseu exact in afara de clema aia de prindere de pe interiorul cadrului. Reglajul de pe mijlocul cablului e desfacut la maxim, nu mai pot sa-l intind mai mult.

 

HELP! :alcy:



Am rezolvat, am improvizat dintr-un cablue de Kawasaki (cred) care era un pic cam lung si i-am facut o extensie la camasa dintr-o teava de aluminiu. Ala comandat de pe e-bay a fost o porcarie, calitate a lucrarii si specificatii/masuri jalnice, nu s-a putut utiliza.

bitzforbikes se cheama magazinul pe ebay, sa-i ocoliti, piese de caca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai ne strangem si mergem undeva?nu foarte departe pentru ca la mine sunt bugetele limitate :),si pana la sinaia ar merge :P

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am cam facut motociclist de weekend, ....prefer o tura scurta pe udeva decat sa stau in Buc. intr-un loc.

 

Poate ne organizam putin si mergem udeva pe langa Buc.( Belciugatele, Cernica, Pustnicu) sau poate te bagi si tu la o tura de o zi pe undeva ....si sa mai stam si la povesti :cheers:

 

 

Dane, n-ai dat nici un semn... Eu am luat un CanAm Spyder, un amic un R1200GS si ne-am tot fatait pe langa Bucuresti. Maine stau acasa, vreau sa fac zi de cosmetizare pentru moto - spalat, lustruit, gresat lantul.... Daca ai chef sa vii pana-n Popesti si sa mai stam la o poveste in timp ce eu tin o carpa-n mana, te astept cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, n-ai dat nici un semn... Eu am luat un CanAm Spyder, un amic un R1200GS si ne-am tot fatait pe langa Bucuresti. Maine stau acasa, vreau sa fac zi de cosmetizare pentru moto - spalat, lustruit, gresat lantul.... Daca ai chef sa vii pana-n Popesti si sa mai stam la o poveste in timp ce eu tin o carpa-n mana, te astept cu cea mai mare placere.

Scuze ca n-am dat,....sambata am avut ceva treaba si am iesit cu doamna spre seara pe doua roti dar nemotorizat iar pentru duminica vazusem prognoza meteo si am zis ca stau linistit,......mai avem timp de iesit sau sa-ti fac o vizita :cheers:

Cu e CanAm -ul? ..........m-am suit si eu pe unul dar n- am mers cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de o baterie folosita, cat mai ieftina spre moca, de care sa trag pana in iarna.

Pentru un Fazer din '99, dar am impresia ca este cam universala. Specificatiile ar fi urmatoarele: 12v 10A, dimensiuni 150mm x 69mm x 130mm.

Sunt, din Craiova, in weekend am drum prin Bucuresti, dar nici un colet la posta nu refuz.

Astept PM. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten cu un FZ6 2005 care nu are aripa fata, de unde isi poate lua una sau face cineva copie din fibra ?

Gasesti pe ebay.co.uk.

 

Cu e CanAm -ul? ..........m-am suit si eu pe unul dar n- am mers cu el.

E interesanta saracia, motorul V2 de 1000 se comporta la fel ca ala al meu de pe VTR, dar datorita injectiei si a cutiei secventiale cu care era dotata jucaria livra puterea mult mai lin. M-a socat consumul, undeva la 10 in afara si vreo 13 in oras. Overall, daca ai 16.000 de euro de dat pe asa ceva, nu o sa-ti para rau dupa bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cati km ati schimbat distributia ?

Am 41000 si simt nevoia sa o schimb dupa discutii cu mencanicul .

Aveti idee de unde pot achizitiona kitul de distributie ?va intreb pentru ca poate voi ati schimbat deja si as dorii sa merg pe o recomandare magazin/pret/calitate !

 

Multumesc .

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cel mai rau caz se schimba doar intinzatorul (daca are un defect si nu mai lucreaza in parametrii lui) sau daca distributia are un defect ea...din fabrica, lucru greu de crezut.

 

lantul cedeaza primul. intinzatorul e o piesa care practic sta pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cati km ati schimbat distributia ?

Am 41000 si simt nevoia sa o schimb dupa discutii cu mencanicul .

Aveti idee de unde pot achizitiona kitul de distributie ?va intreb pentru ca poate voi ati schimbat deja si as dorii sa merg pe o recomandare magazin/pret/calitate !

 

Multumesc .

eu am fost sfatuit sa verific distributia la 50 000 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...