Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Baieti si fete, o intrebare:

 

Am gasit un FZ6 2004 fain dar ii bate putin oala de ambreiaj, nu grav dar se aude.

 

E o problema comuna a modelului? Pe forumurile din afara am auzit multi sa spuna ca se aude, la noi mai nimic.

 

Mersi fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa mi-a spus un mecanic,poAte aftermarket e 300€,dar oem 1000 cica,da un telefon la yamaha cel mai bn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am si eu o problema cu motocicleta, este vorba despre o Yamaha fzs 600 din 2002, si problemele sunt:

- vitezometru nu-mi mai indica nimic este mort

-turometru imi merge sacadat,urca in ture,revine la normal.Unde gasesc senzoru' respectiv pe motor?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut in weekend fac unul din urmatoarele trasee cu inoptare posibil in sibiu

http://distanta.ro/bucuresti/curtea-de-arges/45.586076,24.630884/45.792890,24.151959/ramnicu-valcea/bucuresti

SAU

 

http://distanta.ro/bucuresti/45.394837,25.932084/brasov/sighisoara/sibiu/bucuresti

 

Daca sunt doritori sunt vro 3-4 motociclete pana acum,dintre care 1 cu pasagera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune niste plastic de la pahare de inghetata pe spite :D

 

Inainte sa pui tobe mai nerestrictive, asigura-te ca nu iti fac mai multe probleme decat iti rezolva. Gen consum marit sau alte tiganeli.

NU exista consum mărit, cel puțin nu la modelul ăsta.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut in weekend fac unul din urmatoarele trasee cu inoptare posibil in sibiu

http://distanta.ro/bucuresti/curtea-de-arges/45.586076,24.630884/45.792890,24.151959/ramnicu-valcea/bucuresti

SAU

 

http://distanta.ro/bucuresti/45.394837,25.932084/brasov/sighisoara/sibiu/bucuresti

 

Daca sunt doritori sunt vro 3-4 motociclete pana acum,dintre care 1 cu pasagera

 

cand ai programat plecarea?

as iesi ( daca primesc bilet de voie de la nevasta ) pe traseul 2 .

v-as insoti pana la brasov dupa care as face returul pe cheia spre bucale

n-am facut niciodata cheia in sensul invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vb cu baietii vineri sa vedem,ca s-ar putea sa facem doar cheia,a intervenit cva sambata,control pt gaze la coloane si daca nu esti acasa ti le opreste si mai platesc dupa si deplasarea....deci ar ramane pt duminica o cheia...sa vedem cum e si vremea si ce zic si restu

» Post actualizat in 04 Jul 2015 19:14

08:45 petrom miorita,si la ora 09:00 plecarea ,mergem pe cheia pana la brasov ,intoarcere pe sinaia,posibil sa mergem si la rasnov pe intoarcere :),cine doreste este binevenit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am observat o chestie ciudata la moto. Fz6s. L-am lasat parcat in soare de pe la ora 8 dimineata. Acum cand m-am dus la el (ora 15:30) am vazut cum picura benzina pe la unul dintre furtunurile de supraplin si ce o mai fi acolo. Am benzina aproape de plin. Adica am alimentat ieri si am facut vreo 60-70 km. Am deschis busonul si s-a oprit din picurat si s-a uscat instantaneu si furtunul. De la ce sa fie oare? A facut presiune prea multa in rezervor si da vapori afara?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In opinia mea da. Din cauza temperaturilor foarte ridicate benzina a inceput sa se vaporizeze, a crescut presiunea in rezervor si a ajuns pe scurgerile de supraplin. De acolo a inceput s-o ia la vale pe furtun. Cand ai deschis busonul, presiunea a scazut si vaporii de benzina au ajuns direct in atmosfera. Benzina se evapora foarte repede. Uleiul si antigelul lasa pete pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suruburile de la rezervorul de lichid nu stiu exact ce dimensiune au (poti sa le demontezi si sa le masori), dar sunt la fel ca cele de pe Honda CB si CBF; s-ar putea sa fie raspandite la mai multe modele de moto, poti incerca la dezmembrari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva codul de culoare al cadrului pentru modelul 04 pe negru ? mai am nevoie si de niste dimensiuni pentru suruburile de la rezervor si toate cele 4 suruburi de la suportul si capacul bateriei, poate stie cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca esti din Bucuresti asa ca nu te pot ajuta personal. Eu asigur spoilerul , pentru vopsit si montaj , la service / tinichigiu / prieten cu garaj. acolo se fabrica si prinderile de moto.

 

Pentru cine poate deplasat motocicleta in TM , rezolvam in atelier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Adrian - pt prinderi te poti uita la al meu sa vezi cum e prins. Ne putem intalni in cartier, luam masuri, etc. Nu am in schimb unde sa le confectionez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am observat o chestie ciudata la moto. Fz6s. L-am lasat parcat in soare de pe la ora 8 dimineata. Acum cand m-am dus la el (ora 15:30) am vazut cum picura benzina pe la unul dintre furtunurile de supraplin si ce o mai fi acolo. Am benzina aproape de plin. Adica am alimentat ieri si am facut vreo 60-70 km. Am deschis busonul si s-a oprit din picurat si s-a uscat instantaneu si furtunul. De la ce sa fie oare? A facut presiune prea multa in rezervor si da vapori afara?

Multumesc.

si-a mărit volumul si a dat pe afara.

 

cu cat se mai da un fz6n 2004 in zilele astea? stare bune consumabile lafel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...