Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pt retapitare poti lua legatura cu userul moto_dan . Toata lumea este multumita de el.

uite aici /index.php?/topic/680380-retapitez-scaune-moto/

 

Userul Sam_UnQiul si-a facut saua la el.

uite aici cum a iesit /index.php?/topic/680380-retapitez-scaune-moto/page-43

post #846

Editat de finu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare colegi. ati modoficat careva dintre voi saua la motor? sincer mie la drum lung mi cam incomda si as vrea s-o modific. ati facut careva dintre voi pasul asta? pareri pro si contra ?

Pro: o sea mai moale e mai comfortabila la drum lung

Contra: ai contact mai slab cu motocicleta, la drum lung nu conteaza dar la mersul sportiv se simte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Ce placute de frana recomandati pentru FZ6 S 2004 ? Mentionez ca sunt incepator si va intreb pentru ca, pe baza referintelor voastre sa iau cea mai buna decizie. Utile ar fi si niste coduri. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu el chiar in seara asta si zicea ca nu se mai ocupa momentan. alte variante?

darian ? eu la el mi-am retapitat shaua ,e din bucuresti,si m-a costat mai putin decat m-ar fi costat la dan,daca te intereseaza dami un pm.

post-56511-0-92593900-1454953956_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca sunt mai multi care inca se ocupa cu asa ceva, dar nu fac treaba la fel de buna ca moto dan. Vedeti in linkul de mai jos, unde e casa aia darapanata fac unii tapiterii. Fac si pt sei moto, 120 lei mi-a luat mie pt fz6, cusaturile ireprosabile. materialul putea fi mai bun, dar nu aveau pe stoc atunci.

 

https://goo.gl/maps/LmNe3ZJ3Cnn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian a avut multe probleme cu lucrari facute in doru pluii. Tin minte ca l-am sunat odata si nu mi s-a parut foarte serios sau competent. Dar e doar o parere a mea. Avand in vedere ca la vremea respectiva exista optiunea moto_dan, am ales varianta sigura. Si a fost bine pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ca feeling cum era?

eu m-am trezit tarziu si am ramas cu saua originala.

tre sa fac ceva in privinta asta asap

 

 

- Ca feeling era identic cu originalul, ca aspect arata a musama mai ieftina. Dar poti alege si alte materiale, eu ma greabeam, ca in 3 ore sa plec pe ea de la tapiter. Nu am pus extra burete, avea aderenta, nu se uda la spalatorie.

- Mai am un contact pt retapitari in Bucuresti, a facut pentru un prieten si un alt coleg de forum (cel cu proiectul viespea, de face horneturi custom). Aici a iesit mult mai misto ca a mea, materiale mai faine,dar si mai scump. Cand ajungi la ei te sperii, intr-o curte dubioasa de tigani, dar stiu meserie. Aveau niste usi de mertzane pe acolo la tapitat in piele. 0766652265 Ionut.

- La Doarian am facut mai demult, era ok, dar nu se mai ocupa din ce stiu si oricum reviewri nasoale in ultima vreme, nu stiu de ce.

 

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda cam nasol

am vaga impresie ca o sa raman la saua originala. as prefera s-o fac la Dan. poate se va reapuca de treaba. tin ochii deschisi la topicul lui.

multam de review

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu sunt foarte multumit de retapitarea la darian,a durat vro 2 zile,poponeata si oolele mele sunt recunoscatoare pentru alegerea facuta,iar poponeata imi amorteste mult mai greu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu sunt foarte multumit de retapitarea la darian,a durat vro 2 zile,poponeata si oolele mele sunt recunoscatoare pentru alegerea facuta,iar poponeata imi amorteste mult mai greu :)

Daca aveai probleme cu ouale pe seaua veche nu era o problema cu seaua, ci cu pozitia ta sau cu o eventuala hernie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda cam nasol

am vaga impresie ca o sa raman la saua originala. as prefera s-o fac la Dan. poate se va reapuca de treaba. tin ochii deschisi la topicul lui.

multam de review

gasesti pe www.louis.de perna cu gel. ai 2 avantaje. ramane seaua originala iar perna cu gel este net superioara buretelui in plus bagat in sea.

» Post actualizat in 10 Feb 2016 08:39

Darian a avut multe probleme cu lucrari facute in doru pluii.

foarte mari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...