Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Ce ulei ar trebui sa bag in furca pentru a intari suspensia? Si apropo, ce reprezinta cifrele de pe un bidon de ulei pentru furca?

 

 

15w ca sa fie un ulei mai gros.DIN FABRICA EA IESE CU 10W Pai cifrele de pe bidon reprezinta vascozitatea (adica "grosimea" lui)

10W

15W

20W

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vand ansamblu fata fz6 2006-2010 in stare perfecta. telescoape fata, roata fata, discuri, etriere, placute, ax. 500 euro negociabil. 0765336589

piesele nu s indreptate, vopsite sau zgaraiate. sunt in stare perfecta de functionare. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca lantul de distributie(fazer fzs 600 ,2002) trebuie intins,sau care sunt simptomele cand incepe sa ,,oboseasca,,zgomote,zornaituri sau alte alea...La cati km e indicat sa se schimbe lantul de distributie?Numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor,

 

Incepator pe 2 roti, m-am lipit de bucuria din foto. Cred ca abia am strans 200 de Km, asa ca incep incet sa o cunosc. :)

 

Cand si unde fac reuniuni de fz-isti in Bucuresti? Ma gandesc ca vin si mai invat o smecherie sau un sfat bun.

 

Asfalt uscat,

Andrei

img0030fw.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinde cineva un far de naked cu bec h4?

/index.php?/topic/569844-cumpar-far-de-naked-cu-h4/

 

EBAY si-ntro saptamana il ai acasa. Te duce max. 2 mil cu tot cu drum. Mai trebuie sa ai prinderile, daca nu, le gasesti si pe alea pe ebay, tot in jur de 20 de lire. Daca nu-ti place asta, cauta p ebay.co.uk streetfighter headlight si ai acolo o gama foarte larga de faruri, si ieftine, si fiarte ieftine, si scumpe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema legata de busonul de benzina. Nu se mai deschide sub nici o forma. Am dat cu un spary de desfacut suruburi ruginite (ceva de genul asta) si tot nu reusesc sa-l deschid.

Aveti idee ce pot face sa mearga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu mai merge la el, yala propriu zisa sau desi se decuie, nu se poate desface?

Si eu am probleme cu bushonul de cand am schimbat rezervorul - eu apas foarte tare pe el cand vreau sa-l deschid sau inchid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut fz-istilor.

 

Vand pinten fz6/fz6s ,folosit 2 luni anul acesta .(detin prinderile aferente/suruburi)

pret : 100 E .

 

Probelema :(

 

Mi s-a oprit motorul la semafor pe liber ,parca zici ca se inneca :( ,mi s-a intamplat de mai multe ori ,bezina am ...cand ii dau gaz nu moare se tureaza ok si mai simt un miros ciudat de gaz pe care nu il simteam pana azi...simteam la pasager dar azi l-am simtit in aer pur si simplu ,si toba e ff neagra in interior ,parca mai neagra decat de obicei.

post-52019-0-50066900-1309304484_thumb.jpg

post-52019-0-14669900-1309304493_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut fz-istilor.

 

Vand pinten fz6/fz6s ,folosit 2 luni anul acesta .(detin prinderile aferente/suruburi)

pret : 100 E .

 

Probelema :(

 

Mi s-a oprit motorul la semafor pe liber ,parca zici ca se inneca :( ,mi s-a intamplat de mai multe ori ,bezina am ...cand ii dau gaz nu moare se tureaza ok si mai simt un miros ciudat de gaz pe care nu il simteam pana azi...simteam la pasager dar azi l-am simtit in aer pur si simplu ,si toba e ff neagra in interior ,parca mai neagra decat de obicei.

 

Este recunoscut de catre Yamaha ca defect de fabricatie si inlocuit fara costuri suplimentare de catre Reprezentantele Yamaha. Insa cum noi in tara nu avem asa ceva sigur vei plati pentru el. Costurile se ridica undeva pa la 150 euro daca imi mai amintesc exact.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am incercat sa deschid "portbagajul" si nu merge incuietoarea ....

Am miscat in toate partile, am apasat pe sa in toate felurile si nu vrea sub nici o forma sa se deblocheze. Am pus chiar si niste WD40 in incuietoare.

Aveti vreun sfat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit si la TPS,ptr ca citisem pe paginile anterioare si mai ales ca a mea e din 2004 si ma bucuram ca nu am probleme cu ea :(

 

Am sa ma uit dupa seriile respective sa vad ce si cum,citeam pe forum pe sbz,si am vazut ca daca mergi la Yamaha iti rezolva moca problema.

 

Azi nu a facut probleme ...daca mai face stiu ce sa ii fac - SERVICE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fanatic: Daca ai dat cu wd40 ar trebui sa mearga, sau ti-a sarit vreun arc de la incuietoare.

MAILM4N: In caz ca te duci la yamaha, scrie si tu pe forum daca ti l-au schimbat moca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fanatic: Daca ai dat cu wd40 ar trebui sa mearga, sau ti-a sarit vreun arc de la incuietoare.

 

Pai cu siguranta s-a rupt cablul sau ceva de genul ....

Am reusit sa ajung la incuietoare .... doar nu reusesc sa misc pin-ul.

Probabil ca cineva s-a izbit la un moment dat de problema asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fanatic, la mine la FZS era un manunchi de fire ce veneau puse aiurea si blocau cuiul ala sa declanseze. Uita-te atent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seriile cu probleme la TPS:

 

FZ6 N/Fazer

2004 1B31 RJ074-0000301 bis 0017344 FZ-6

2005 1B33/1B35 RJ074-0017345 bis 0029321

2004 5VX1 RJ071-0000301 bis 0023823 FZ-6 Fazer

2005 5VX6 RJ071-0023824 bis 0041949.

 

 

A mea nu se afla printre acestea ...

 

Se poate sa fie doar de la bujii + filtru aer ?

 

Azi iar mi-a facut figuri ...

 

Ce ulei folositi ptr furca ?si semeringuri de unde pot achizitiona ...imi curge o jamba :(

Editat de MAILM4N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea

sunt nou pe forum si deschid acest topic despre yamaha , deoarece sunt proaspat posesor al unui FZ6 Fazer si doresc sa aflu cat mai multe despre acest model

EX : probleme ce apar mai des , interventii asupra lor , dotari pentru ele ( crash , stickere )

daca am postat gresit , rog moderatorii sa mute topicul unde trebuie

repet , sunt nou si nu as dorii sa-mi sara toata lumea-n cap

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...