Sari la conținut

Accident Dej, 14 Iulie


bocosb
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Extrem de trist si dureros. Nu se poate!

Mario nu mai poate acum decat sa ramana in memoria si in sufletul celor dragi. Tragic.

D-na...poate sa se duca dracului linistita. Eu una n-as opri-o. Inimaginabil. Cum naiba poti sa nu acorzi prioritate? Cum? Nu-mi pot explica! Eu conduc de 7 ani, Niciodata nu au existat asemenea probleme. Pentru ca acordarea prioritatii este instinctiva! ............Femeie dobitoaca!

M-a atins destul de tare aceasta intamplare nefericita. :banana: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :-L :P :moron:

:banana: :smoke: :laugh: :lol: :-L chiar nu ma asteptam, ultimul post ce-l citisem zicea ca are sanse 80-90% sa-si revina si acum cand intru din nou vad ca a murit...DOAAAAMNEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi pe la politie, politistii de la circulatie o zis ca inainteaza dosarul la cercetari penale.. urmeaza audieri, expertize, si dupa aia concluzia procuraturii. Nu mai prea tin minte prea bine din facultate, da' probabil o sa se ajunga la proces, dupa prima sentinta o sa faca recurs, si tot asa.. Ar putea tine 1 an, 2.. :banana:

 

Numele "soferitei" este Corabian Aurora, din orasul Beclean, jud. Bistrita Nasaud. in varsta de 48 de ani.. nu a dat un telefon macar familiei sa intrebe de starea lui Mario.. nici macar de luni incoace nu a sunat sa spuna ca ii pare rau.. nici n-are rost sa spun ca nu a aparut la inmormantare.. In plus, luni dimineata cand eram pe la politie sa rezolv cu raportul pt motor, am vazut-o pe acolo. A stat cam un sfert de ora inauntru, dupa care a iesit si s-a urcat intr-un Rover, LA VOLAN!!!! :smoke: ..nu mai zic nimic..

 

A fost multa lume la inmormantare.. mi-ar fi placut sa fi avut timp sa adun mai multi motociclisti, nu am fost numai vreo 10 cu motoarele in fata.. Toti prietenii am adunt bani, i-am cumparat o casca, si i-am pus-o pe sicriu.. A ramas in urma un morman imens de flori si de coroane, o familie distrusa, si un oras intreg care se intreaba unde e dreptatea pe lumea asta.. :laugh:

 

Acuma se lucreaza la un site, in amintirea lui Mario, rog pe toti care l-au cunoscut sa lase un ultim gand acolo...... http://mario.rths.ro/

 

O sa va tin la curent cu evolutia anchetei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca penala aia s-a urcat la volan .... desi carnetul trebuia suspendat in cazul in care are loc un accident din neacordare de prioritate nu mai vb ca a fost si mortal , oare ce ai putea sa ne tii la curent cu ancheta ?

Stim deciziile de pe acum ....

 

 

 

Dumnezeu sa il odihneasca in pace pe Mario.

 

 

 

PS:Oare chiar trebuia sa ia viata unui tanar de 20 de ani ca sa fie nevoita sa treaca la Rover ? Daca era la mine in orash dadeam cu camionul peste ea .... Taratura draq.... de nu i-am mai vedea nasul de flori ...

 

Va dati seama cat de "marcata" a fost dupa accident daca deja e la volan ?

 

 

Mergeti cu atentie MARE baieti ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ..... si sa-i ajute pe toti ce apropiati lui in momentele astea :banana: :smoke: :laugh:

Citesc si nu imi vine sa cred ca traim intr-o astfel de lume.... poate macar pe lumea cealalta exista dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi pe la politie, politistii de la circulatie o zis ca inainteaza dosarul la cercetari penale.. urmeaza audieri, expertize, si dupa aia concluzia procuraturii. Nu mai prea tin minte prea bine din facultate, da' probabil o sa se ajunga la proces, dupa prima sentinta o sa faca recurs, si tot asa.. Ar putea tine 1 an, 2.. :laugh:

 

Numele "soferitei" este Corabian Aurora, din orasul Beclean, jud. Bistrita Nasaud. in varsta de 48 de ani.. nu a dat un telefon macar familiei sa intrebe de starea lui Mario.. nici macar de luni incoace nu a sunat sa spuna ca ii pare rau.. nici n-are rost sa spun ca nu a aparut la inmormantare.. In plus, luni dimineata cand eram pe la politie sa rezolv cu raportul pt motor, am vazut-o pe acolo. A stat cam un sfert de ora inauntru, dupa care a iesit si s-a urcat intr-un Rover, LA VOLAN!!!! :lol: ..nu mai zic nimic..

 

A fost multa lume la inmormantare.. mi-ar fi placut sa fi avut timp sa adun mai multi motociclisti, nu am fost numai vreo 10 cu motoarele in fata.. Toti prietenii am adunt bani, i-am cumparat o casca, si i-am pus-o pe sicriu.. A ramas in urma un morman imens de flori si de coroane, o familie distrusa, si un oras intreg care se intreaba unde e dreptatea pe lumea asta.. :-L

 

Acuma se lucreaza la un site, in amintirea lui Mario, rog pe toti care l-au cunoscut sa lase un ultim gand acolo...... http://mario.rths.ro/

 

O sa va tin la curent cu evolutia anchetei

 

 

 

CRED CA FAZA CU PLECATUL LA VOLAN E strigatoare la cer:(

VIN CU O PROPUNERE:SA FACEM O SCRISOARE ADRESATA Dl. TARICEANU.SA APELAM LA PASIUNEA DANSULUI PT MOTOCICLETA SI POATE VOM AVEA CASTIG DE CAUZA.CE ZICETI???

R.I.P

:banana: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante familiei si celor apropiati :banana:

 

Eu propun un mars de protest, CEL MAI MARE CARE A EXISTAT IN ROMANIA PANA ACUM, cu pancarde si toate cele, blocam judecatoria bucuresti sau ceva de genul asta, trebuie sa atragem atentia foarte mult mai ales in fata presei pentru ca prin presa ne putem face auziti in toata tara.

 

bocosb ...cel mai indicat era sa filmezi faza, cu un telefon mobil cu ceva cand s-a urcat "fufa" in masina, daca filmai puteam sa facem mare valva cu ajutorul presei.

Editat de Catalin_a
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,tarziu am intrat si eu pe acest forum.Intr-adevar ar trebui facut un pic de scandal stiu eu poate in presa,poate aveti si voi ceva idei.Odata trebuie sa se faca dreptate.Sunt foarte indignat,in primul rand pentru ca Mario a fost si prietenul meu,odihneasca-se in pace.In al doilea rand pentru ca ce se intampla la noi e strigator la cer si am sa dau ceva detalii:1. Unul dintre politistii de la brigada rutiera care au ajuns la fata locului a sunat dupa salvare de pe telefonul mobil al lui Mario.Acum urmeaza niste chestii demne de filmele S.F: In raport politistul respectiv declara ca nu a vazut absolut nimic deoarece in momentul in care a ajuns echipaju politiei,victima nu mai era acolo,fusese transportata la spital!!!!Desi ulterior tatal lui Mario a primit un filmulet facut de pe un telefon in care se vede Mario intins pe jos,politia care era ajunsa la fata locului,dar salvare PAUZA!!! 2. Autoturismul implicat in accident a fost mutat de la loc mai in fata chipurile ca sa faciliteze accesul pentru salvare,desi salvarea a venit din cu totul alta directie!!! Eu personal am auzit un politist(ii stiu si numele),care la masuratori o intreba pe vaca aia "cam in ce loc a fost masina"!!!!???? pai dragii mei ce parere aveti voi despre masuratori care se fac asa pe baza asta....cam pe unde a fost masina. 3. Politistii nu au fost de acord sa ii arate procesul verbal nici macar tatalui lui Mario,desi sunt convins ca acesta ar avea dreptul sa vada ce corect a fost facuta ancheta!!!!Eu personal nu m-as lasa in cazul acesta,voi face tot posibilul sa ii conving pe parintii lui Mario sa mearga mai departe,sa nu se lase pagubasi.Este adevarat ca nimic nu il va putea aduce inapoi pe bunul nostru prieten,dar tare mi-ar place sa vad ca cineva le da peste bot acestor gunoaie care fac legea la noi in tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,tarziu am intrat si eu pe acest forum.Intr-adevar ar trebui facut un pic de scandal stiu eu poate in presa,poate aveti si voi ceva idei.Odata trebuie sa se faca dreptate.Sunt foarte indignat,in primul rand pentru ca Mario a fost si prietenul meu,odihneasca-se in pace.In al doilea rand pentru ca ce se intampla la noi e strigator la cer si am sa dau ceva detalii:1. Unul dintre politistii de la brigada rutiera care au ajuns la fata locului a sunat dupa salvare de pe telefonul mobil al lui Mario.Acum urmeaza niste chestii demne de filmele S.F: In raport politistul respectiv declara ca nu a vazut absolut nimic deoarece in momentul in care a ajuns echipaju politiei,victima nu mai era acolo,fusese transportata la spital!!!!Desi ulterior tatal lui Mario a primit un filmulet facut de pe un telefon in care se vede Mario intins pe jos,politia care era ajunsa la fata locului,dar salvare PAUZA!!! 2. Autoturismul implicat in accident a fost mutat de la loc mai in fata chipurile ca sa faciliteze accesul pentru salvare,desi salvarea a venit din cu totul alta directie!!! Eu personal am auzit un politist(ii stiu si numele),care la masuratori o intreba pe vaca aia "cam in ce loc a fost masina"!!!!???? pai dragii mei ce parere aveti voi despre masuratori care se fac asa pe baza asta....cam pe unde a fost masina. 3. Politistii nu au fost de acord sa ii arate procesul verbal nici macar tatalui lui Mario,desi sunt convins ca acesta ar avea dreptul sa vada ce corect a fost facuta ancheta!!!!Eu personal nu m-as lasa in cazul acesta,voi face tot posibilul sa ii conving pe parintii lui Mario sa mearga mai departe,sa nu se lase pagubasi.Este adevarat ca nimic nu il va putea aduce inapoi pe bunul nostru prieten,dar tare mi-ar place sa vad ca cineva le da peste bot acestor gunoaie care fac legea la noi in tara.

 

Da-ti-mi sa semnez ceva :banana: Si daca scapa aia ma inrolez la un commando :smoke: :laugh: :lol: :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DRAGII MEI RABDAREA NOASTRA TREBUIE SA AJUNGA LA FINAL .... TREBUIE SA FACEM CEVA ... CHIAR TREBUIE SA MAI MOARA MULTI SA SE INTAMPLE CEVA ?

 

Hai, repede, sariti cu propuneri, votam si aia vom face : miting, petitii, comando etc ...

 

 

 

 

Chiar nu v-ati saturat sa scrieti zeci de pagini la rubricile cu accidente degeaba ? Trebuie sa facem ceva constructiv .... ceva .... care sa ne SALVEZE VIETILE !!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar trebui angajat un avocat bun, sa urmareasca ancheta, sa constate neregulile..

 

de asta ma ocup eu..

 

Oricum, in cazul asta, decizia corecta ar trebui sa fie

-incadrare la omor din culpa

-pedeapsa: cativa ani de inchisoare, intre 2 si 7 (cel mai probabil cu suspendare)

anularea dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice

eventuale despagubiri materiale cerute de parintii lui Mario..

si firma de leasing pe care este inamtriculat motorul meu poate cere despagubiri, sau dupa 8 luni, daca mai tine procesul atata, se termina leasingul si pot sa ma constitui eu parte vatamata, in calitate de proprietar al autovehiculului

 

cam atat.. :banana:

 

Deci probabil "soferita" nu o sa faca nici o zi de inchisoare.. am auzit ceva zvonuri cum ca n-ar fi la prima abatere. Da' astea is zvonuri.. daca is adevarate, si mai are o condamnare finala cu suspendare, o sa se cumuleze pedepsele si o sa zboare direct dupa gratii - asta ramane de vazut. Cercetari o sa se faca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acord cu orice....sa facem ceva.

 

Sa mergem mai incet, prietene, asta putem face... Au murit atati motociclisti... Moartea lor va fi in zadar daca cei care citesc aici nu vor trage invataminte.

 

Asa e tara asta. Nu se da prioritate, se trece pe rosu, se accelereaza cand esti depasit... Nu rezolvi nimic daca ii umflii ochii unei tarfe batrane. Sunt prea multi soferi cretini ca sa le faci educatie la toti. Intotdeauna se gasesc suficienti idioti care sa iti taie fata...

 

 

 

Dumnezeu sa aiba mila de parintii baiatului. Ce poate fi mai groaznic decat sa-ti ingropi un copil ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am vazut ca http://mario.rths.ro a fost vizitat din link-uri de pe acest forum, asa ca iata-ma.

Nu e rea ideea cu presa si o a ma ocup de asta zilele urmatoare. De film nu stiam, dar sper sa intru in posesia lui si, cu acordul familiei, o sa-l prezint pe site.

Rog pe toti cei care sunt din Beclean, au prieteni sau rude acolo sa se intereseze (sau sa roage cunoscutii de acolo) despre precedentele accidente in care a fost implicata respectiva, imprejurari, urmari... intelegeti voi. Eu cred ca a fi avocat inseamna ca ai studiat legea ca sa stii s-o aplici, nu pentru a stii s-o ocolesti.

Orice idee concreta e binevenita si vreau sa o aflu neaparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...