Sari la conținut

25 Iulie 2006 - Accident Dn1 - Prim Ministrul Tariceanu Implicat Cu Mo


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 362
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stai sa se termine emisinea si ma uit io la inregistrare sa vad ce a spus. lucrez in antena in regia de emisie si momentan se inregistreaza emisiunea.

 

am trecut si io pe la elias la 11 30 , nu era decat un motor , m-am dus pana la cineva pe la casin si la 1 cand am revenit nu mai era nimeni

 

 

Fii amabil, daca tot lucrezi la Antena......transmite-i lui Mirciulica Badea

un salut din partea motociclististilor :cheers:......Lasa-ne.....lasa-ne

 

Mama prostilor e gravida permanent..........dar de ce trebuie sa devina vedete TV???!!!

:D

Editat de CARMELLA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conteaza daca vor fi cu HD? Vor parerea motociclistilor sau a acelor posesori de HD acelasi model, culoare, vechime cu al lui Tariceanu, poate chiar sa aiba aceleasi zgarieturi ca celalalt mucificat in accident ?

Tare-s curios ce va reusi sa faca presa si din accidentul asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii amabil, daca tot lucrezi la Antena......transmite-i lui Mirciulica Badea

un salut din partea motociclististilor :burnout:

foarte tare frate :crack: :cheers: :burnout: mirciulica :D

Editat de emanueln79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre MirceaBadea, hmmm ... omu e bestial, adanc respect, seinfeld e baiat de mingii pe langa omu nostru !! trebuie sa revedeti emisiunea ca sigur ati inteles gresit ! pur si simplu are dreptate: daca nemotociclistii din romania ne percep ca pe niste fitzosi, inconstienti in trafic si teribilisti, este pt ca ... ooops ... multi dintre "noi" egzact asa sunt. sorry, nici mie nu-mi place asta, dar cand te dai pe o roata pe magheru si te vad 1000 de oameni, nu trebuie sa te astepti la emisiuni despre motociclisti pe canalul religios ci pe OTV !

 

Am vazut si eu de dimineata reluarea emisiunii boului si nu am auzit sa faca vreo distinctie intre motociclisti. Spunea numai chestii de genul "motociclistii sunt niste pusti frustrati si virgini care refuleaza pe strazi cu motociclete nesigure din punct de vedere tehnic" sau care baga oameni nevinovati in puscarie. Mai avea putin si spunea ca ar fi bine sa se dea peste ei cu masinile poate asa se mai potolesc. M-a umplut de spume dobitocul asta.

 

Astfel de comentarii mi se par cel putin periculoase pentru ca pot contribui la construirea unui "profil" gresit pentru multi dintre noi, cu urmari directe asupra comportamentului soferilor fata de motociclisti. Si se pare ca la noi oamenii sunt mult prea repede influentati de "lideri de opinie" de-astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conteaza daca vor fi cu HD? Vor parerea motociclistilor sau a acelor posesori de HD acelasi model, culoare, vechime cu al lui Tariceanu, poate chiar sa aiba aceleasi zgarieturi ca celalalt mucificat in accident ?

Tare-s curios ce va reusi sa faca presa si din accidentul asta ...

 

Ideea era sa facem directul de langa o motocicleta asemanatoare cu a lui Tariceanu, dar nu e musai. Ce sa faca presa? Show mediatic :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) Un Sportster cantareste 250 kg la gol. O Softail cantareste 300. Un Road King cantareste 330. O Street Glide tot pe-acolo.

2) Asa cum am zis in primul meu post, un cruiser (in special Harley) are garda la sol mica. Adaugand la asta feroneria laterala aferenta (iarasi, in special la Harley) rezulta faptul ca la virajele cu unghi strans trebuie sa te risti pe contrasens (efectiv ajungi sa scoti scantei cu marginile si tot nu te incadrezi). Uneori ai norok, alteori nu. In seara asta omul n-a avut norok.

 

Asa cum zisesi in primul tau post, esti varza. Tariceanu era cu un Harley Davidson FLHT din 2003, Electra Glide Standard. Acum inmulteste anul de fabricatie cu greutatea motorului si imparte la garda de la sol, o sa iti dea ora exacta a accidentului. Ce zici ce coincidenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea era sa facem directul de langa o motocicleta asemanatoare cu a lui Tariceanu, dar nu e musai. Ce sa faca presa? Show mediatic :cheers: .

mah da pt amaratul ala din ploiesti cu africa twinu,nu se face nimic?omu o murit...ce atata tam-tam cu motocicleanu,the only one ce o fi asta mah?extraordinar! topicuri peste topicuri si mare agitatie.dar pt fratii care pleaca dintre noi nu se face nici o agitatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum zisesi in primul tau post, esti varza. Tariceanu era cu un Harley Davidson FLHT din 2003, Electra Glide Standard. Acum inmulteste anul de fabricatie cu greutatea motorului si imparte la garda de la sol, o sa iti dea ora exacta a accidentului. Ce zici ce coincidenta?

 

 

:cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah da pt amaratul ala din ploiesti cu africa twinu,nu se face nimic?omu o murit...ce atata tam-tam cu motocicleanu,the only one ce o fi asta mah?extraordinar! topicuri peste topicuri si mare agitatie.dar pt fratii care pleaca dintre noi nu se face nici o agitatie...

hahaha.sa faceti directul de la arc de langa o motocicleta ca a lui tariceanu,aha sa va vedeti meclele la televizor?mai bine aprindeti cate o lumanare pt baiatul care a murit cu africa twin-ul...halal comunitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putin off topic: stiti vreun motor asemnator cu cel al lui Tariceanu prin bucuresti si a carui proprietar este dispus sa dea motorul pentru un live la Atena? Mentiune importanta- motorul va sta pe loc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, adevaru' e ca e tare...Mie-mi place Tariceanu...dar asa, ca faza...practic e normal sa se faca la tv agitatia asta...tre' sa manace si gura lor ceva...dar pe forum? WTF??? Un alt motociclist care a cazut...SCURT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, adevaru' e ca e tare...Mie-mi place Tariceanu...dar asa, ca faza...practic e normal sa se faca la tv agitatia asta...tre' sa manace si gura lor ceva...dar pe forum? WTF??? Un alt motociclist care a cazut...SCURT.

sa se manance gura lor.haha.mda.cat despre motosticlist o taiat curba pe contrasex.ata ye tot ce bana corbului,big deal...

 

sa se manance gura lor.haha.mda.cat despre motosticlist o taiat curba pe contrasex.ata ye tot ce bana corbului,big deal...

ar fi cazul sa se inchida topicul.

 

Băieți Âşi fete, gestul cu florile a fost frumos, dar făcut show la Arc pentru ca Antena să aibe audiență e porcărie. In my opinion. Eu nu vin.

da man foarte bine ca nu mergi.nici eu nu merg.tevatura peste batatura.big deal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putin off topic: stiti vreun motor asemnator cu cel al lui Tariceanu prin bucuresti si a carui proprietar este dispus sa dea motorul pentru un live la Atena? Mentiune importanta- motorul va sta pe loc :cheers:

 

Stiu eu un motor exact ca al lui Tariceanu si il si aduc. Cati bani se ofera?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mi se permite... imi exprim si eu parerea despre mult prea cuvantatorul mircea badea si impresia lasata de acesta in urma ultimei (si nu numai) apritii de la tv....

Draga domnule!

Referitor la cele afirmate de catre domnia voastra , avand in vedere caracterul de mare om pe care i-l posedati, nu pot sa cred faptul ca ati fost serios. Imi permit de asemeni sa explic celor care va aduc critici faptul ca dumneavoastra in stilul care va caracterizeaza( atat pe dv. cat si emisiunile care le-ati prezentat pana in prezent), si anume stilul de clovn de balci, pamplicar ieftin antrenat pe santier si apoi cizelat pe la evenimente mondene, nici nu poate fi vorba de o afirmatie bine documentata... De fapt afirmatii bine documentate nu ati facut niciodata! DE asemeni domnilor motociclisti... emisiunea se adreseaza aceluiasi public caruia i se adreseaza "Iarta-ma","din dragoste", "Surprize-Surprize","vacantza mare" sau "Nasul" de fiecare data cand apare JIJI Bekli, public ce arunca cu noroi in tot ce este diferit si care afirma ca era mai bine pe vrema impuscatului cand... cu un salariu de frecator de pix in uzina i-si cumparau un costum de postav si mai traiau si bine toata luna!

 

"Cei multi(bolsevici) sunt si cei puternici... deci hai sa-i cant la sentiment...aratand cu degetul pe cei putzini" este o kestie generala in televiziune...si a fost practicata si de biserica pe scara larga vreo 3-4 sute de ani, deci nu trebuie sa va simtiti vinovat pentru ca sunteti atat de sters,atat de banal si nu mai reusiti sa iesiti in evidentza printr-un "umor" de calitate!

 

Acum, in incheierea pledoariei mele, un bun simtz elementar nu ma lasa sa va urez audientza mare... deoarece audientza mare a emisiunilor dumneavostra inseamna multi oameni cu un IQ din 2 cifre (daca se pune si zecimala), inseamna multi oameni de nimic pe care-i vad dimineatza cand ma duc la munca tragan "una mica in picioare" la birtul de la crangasi, inseamna multe vanzatoare de "Dastea mari si bune Baietzii!" sau vanzatori de casete cu selectii prin trenuri, si multe alte asemenea caractere care imi deranjeaza apetitul.

In schim va urez : Sanatate deplina ! Si viatza cat mai lunga pentru a putea divinitatea sa va lumineze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha.sa faceti directul de la arc de langa o motocicleta ca a lui tariceanu,aha sa va vedeti meclele la televizor?mai bine aprindeti cate o lumanare pt baiatul care a murit cu africa twin-ul...halal comunitate

 

Poti sa fii sigur ca multi dintre noi am citit topicul despre baiatul cu Africa Twin care a murit si nu ne-am simtit deloc bine sa stim ca a mai murit unul dintre noi... am pastrat cu totii o clipa de reculegere si reflexie in gandurile noastre pentru el. Insa pentru el nu se mai poate face nimic acum.. povestea cu Tariceanu ne priveste pe toti pentru ca imaginea motociclismului ( inclusiv a ta, a mea ... si a baiatului cu Africa Twin ) este discutata si pusa sub lupa acum din cauza acestui eveniment. Presupun ca esti deacord ca avem cu totii interesul ca imaginea motociclistilor sa nu aiba de suferit din cauza acestei intamplari si ca consecinta sa fie si mai putin interes si grija pentru motociclistii "invizibili" care se sparg in masinile inocentilor soferi speriati nestiind ce i-a lovit ( sa fie o pasare ? sa fie Superman ? ... nuuuu e Tariceanu ! sau un alt "pusti frustrat" ). Daca as fi motociclist de vreo 10 ani acuma m-as duce instant in emisiune cu Mircea Badea ala sa il pun la punct in fata propriei audiente. Pacat ca nu am TV ca eu la urm emisiune as suna la emisiune sa vorbesc in direct cu smecheru.

 

Citim acest subiect .. si povestim pe marginea lui pentru ca intr-o anumita masura ne priveste si ne afecteaza pe toti ca motociclisti care vom iesi MAINE la plimbare .. fie ca vrem fie ca nu vrem. Si nu in ultimul rand ne intereseaza soarta lui Tariceanu ca si motociclist.

 

Hai bafta mare si la cat mai putine incidente !

Ne vedem diseara la arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da man foarte bine ca nu mergi.nici eu nu merg.tevatura peste batatura.big deal...

 

aveti si voi dreptul la replica la toate mizeriile aruncate de "cunoscatorii fenomenului moto" in presa si media si va bagati capul in nisip; de ce sa dea la tv imagini cu motociclisti normali la cap care gandesc si se exprima, au joburi, functii si familii, sa-i de-a doar pe cei pe-o roata si in accidente :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mi se permite... imi exprim si eu parerea despre mult prea cuvantatorul mircea badea si impresia lasata de acesta in urma ultimei (si nu numai) apritii de la tv....

Draga domnule!

Referitor la cele afirmate de catre domnia voastra , avand in vedere caracterul de mare om pe care i-l posedati, nu pot sa cred faptul ca ati fost serios. Imi permit de asemeni sa explic celor care va aduc critici faptul ca dumneavoastra in stilul care va caracterizeaza( atat pe dv. cat si emisiunile care le-ati prezentat pana in prezent), si anume stilul de clovn de balci, pamplicar ieftin antrenat pe santier si apoi cizelat pe la evenimente mondene, nici nu poate fi vorba de o afirmatie bine documentata... De fapt afirmatii bine documentate nu ati facut niciodata! DE asemeni domnilor motociclisti... emisiunea se adreseaza aceluiasi public caruia i se adreseaza "Iarta-ma","din dragoste", "Surprize-Surprize","vacantza mare" sau "Nasul" de fiecare data cand apare JIJI Bekli, public ce arunca cu noroi in tot ce este diferit si care afirma ca era mai bine pe vrema impuscatului cand... cu un salariu de frecator de pix in uzina i-si cumparau un costum de postav si mai traiau si bine toata luna!

 

"Cei multi(bolsevici) sunt si cei puternici... deci hai sa-i cant la sentiment...aratand cu degetul pe cei putzini" este o kestie generala in televiziune...si a fost practicata si de biserica pe scara larga vreo 3-4 sute de ani, deci nu trebuie sa va simtiti vinovat pentru ca sunteti atat de sters,atat de banal si nu mai reusiti sa iesiti in evidentza printr-un "umor" de calitate!

 

Acum, in incheierea pledoariei mele, un bun simtz elementar nu ma lasa sa va urez audientza mare... deoarece audientza mare a emisiunilor dumneavostra inseamna multi oameni cu un IQ din 2 cifre (daca se pune si zecimala), inseamna multi oameni de nimic pe care-i vad dimineatza cand ma duc la munca tragan "una mica in picioare" la birtul de la crangasi, inseamna multe vanzatoare de "Dastea mari si bune Baietzii!" sau vanzatori de casete cu selectii prin trenuri, si multe alte asemenea caractere care imi deranjeaza apetitul.

In schim va urez : Sanatate deplina ! Si viatza cat mai lunga pentru a putea divinitatea sa va lumineze!

TE IUBESC, TE IUBESC, TE IUBESC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mi se permite... imi exprim si eu parerea despre mult prea cuvantatorul mircea badea si impresia lasata de acesta in urma ultimei (si nu numai) apritii de la tv....

Draga domnule!

Referitor la cele afirmate de catre domnia voastra , avand in vedere caracterul de mare om pe care i-l posedati, nu pot sa cred faptul ca ati fost serios. Imi permit de asemeni sa explic celor care va aduc critici faptul ca dumneavoastra in stilul care va caracterizeaza( atat pe dv. cat si emisiunile care le-ati prezentat pana in prezent), si anume stilul de clovn de balci, pamplicar ieftin antrenat pe santier si apoi cizelat pe la evenimente mondene, nici nu poate fi vorba de o afirmatie bine documentata... De fapt afirmatii bine documentate nu ati facut niciodata! DE asemeni domnilor motociclisti... emisiunea se adreseaza aceluiasi public caruia i se adreseaza "Iarta-ma","din dragoste", "Surprize-Surprize","vacantza mare" sau "Nasul" de fiecare data cand apare JIJI Bekli, public ce arunca cu noroi in tot ce este diferit si care afirma ca era mai bine pe vrema impuscatului cand... cu un salariu de frecator de pix in uzina i-si cumparau un costum de postav si mai traiau si bine toata luna!

 

"Cei multi(bolsevici) sunt si cei puternici... deci hai sa-i cant la sentiment...aratand cu degetul pe cei putzini" este o kestie generala in televiziune...si a fost practicata si de biserica pe scara larga vreo 3-4 sute de ani, deci nu trebuie sa va simtiti vinovat pentru ca sunteti atat de sters,atat de banal si nu mai reusiti sa iesiti in evidentza printr-un "umor" de calitate!

 

Acum, in incheierea pledoariei mele, un bun simtz elementar nu ma lasa sa va urez audientza mare... deoarece audientza mare a emisiunilor dumneavostra inseamna multi oameni cu un IQ din 2 cifre (daca se pune si zecimala), inseamna multi oameni de nimic pe care-i vad dimineatza cand ma duc la munca tragan "una mica in picioare" la birtul de la crangasi, inseamna multe vanzatoare de "Dastea mari si bune Baietzii!" sau vanzatori de casete cu selectii prin trenuri, si multe alte asemenea caractere care imi deranjeaza apetitul.

In schim va urez : Sanatate deplina ! Si viatza cat mai lunga pentru a putea divinitatea sa va lumineze!

 

:D bravo ranga... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...