Sari la conținut

25 Iulie 2006 - Accident Dn1 - Prim Ministrul Tariceanu Implicat Cu Mo


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 362
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:burnout:

 

Are cineva informatii despre starea fizica/ psihica a motociclistului?

 

Ca eu nu am TV, si nici fu-n gand sa-mi iau, ca risc sa vad frustrati.. :cheers: :D :burnout:

 

:crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva adresa de mail a lui Mircea Badea, sa-i uram de sanatate? Acum a spus in direct ca toti motociclisii sunt pericol pe sosea pentru automobilisti. Spunea ca s-au intamplat o gramada de accidente si soferii au multe de patimit din cauza motociclistilor. De fapt e cam invers. Asa ca ii trebuie o lectie acestui (cuvant urat), care isi da cu parerea fara sa aiba habar cu ce se mananca motocicleta si nu stie nimic despre fenomenul moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata cum arata mot lu CPT aseara inainte ca baietzii de la SPP sa-l urce intr-o duba alba...

 

prea curat, parca e scos din cutie

motociclist de weekend :cheers:

 

si odata l-au aratat cu o casca Jet si fara protectii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din tot rahatul asta super mediatizat pe mine unul, personal, ma deranjeaza cel mai mult idiotenia lui Mircea Badea,Azi dimineta m-am uitat expres la emisiune lui ptr ca citisem pe forum ce zisese prima dat si am consatat ca a continuat sa debiteze aceleasi tampenii deci ptr el :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prostie mare. Mare mediatizare mare din care comunitatea motociclistilor iese cu fata murdara si asta datorita imbecilitatii oamenilor de la TV si Radio. Ii urez insanatosire grabnica, dar nu prea vad cum s-ar putea schimba situatia pentru aceasta comunitatea, mai rau am devenit decat eram inainte. Asta e, lucrurile merg inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti sa comunicati ceva lui mircea badea, exista un forum la antena 1. mi-e destul de teama de ce veti scrie (o parte din voi) acolo, deoarece REPET: fiecare actiune pe care o facem azi se rasfrange negresit asupra imaginii, asupra perceptiei motociclismului din romania.

i-am scris si eu un mesaj

http://81.196.2.105/forum/viewtopic.php?t=4109

daac vreti, puteti sa completati, dar mare atentie, nu faceti de cacao TOTI motociclistii pt ca in clipa asta sunteti suparati pe badea sau pe tariceanu, sau mai stiu eu ce ... be careful

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa se incinga spiritele !!

imaginati-va ca reprezentati mai mult decat propria opinie daca veti scrie ceva acolo si nu dati curs provocarilor, intoarceti obrazul celalalt atat cat se poate. ignorati omniprezentul prost si ramaneti pe subiect !! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezumat pt cei care nu vor sa citeasca 35 pagini:

 

PM a cazut cu motorul, ratat curba (si mie mi se mai intampla, spre norocul meu cand sunt pe mai multe benzi si nu am intrat pe contrasens);

Persoane care nu s-au urcat in viata lor pe moto comenteaza aiurea (ex. badea nea mircea si neica gioana :burnout: );

Un grup de motociclisti au facut un gest frumos demn de apreciat;

Alti forumisti isi dau cu parerea`n vant, (aiurea`n tren).

 

offtopic: :burnout: kali treci la cratita si lasa fetele tinere dornice de afirmare :crack:

 

Bre nea SSSSSSSSssssssssss :D :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand insanatosire grabnica.

 

Felicitari celor care au trimis flori. Un gest frumos pentru unul din comunitatea noastra. Dar oare il facem si pentru altii sau ne multumim sa desenam o floare aici pe forum?

 

De asemenea este multa, multa publicitate. Este normal pentru cineva cu pozitia sa sociala si politica.

 

DAR avand aceasta pozitie a facut ceva pentru comunitatea noastra? Din pacate nu cunosc chiar daca el are nenumarate parghii sa actioneze. Dar poate nu stiu fiind relativ nou un tara si atunci imi cer scuze :cheers:

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Exista un pericol real in momentul asta in Romania : motociclistii !"

 

Dragi motociclisti romani, "pusti corditi , penibili, mancatori de topitop, extraordinar de periculosi, ce va dati cu partzaitoarea, pentru ca senzatia partzaielii este senzationala !"

 

Daca va mai indoiti cum poate vorbi zile la rand un om pe un post important tv despre voi, uitati si va minunati

 

Alte sinonime cu motociclistii romani : "Pusti cretini, oligofreni cu complexe sexuale si inca virgini, motociclistu’ lu’ peste"

Alte sinonime cu motocicleta : "Trombilusca, motoscartza"

 

 

http://www.antena1.ro/webcast/gura_presei/miercuri.htm

http://www.antena1.ro/webcast/gura_presei/joi.htm

(click dreapta, Play in RealPlayer)

 

Vizionare placuta!

 

PS textele din ghilimele nu imi apartin, sunt citate din sursele prezentate

Editat de roa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si ? unde e greseala ? ca suntem toti intr-o galeata ? pai cum altfel ... tu nu spui ca fotbalistii sunt oligofreni ?

asta este ceea ce crede lumea despre noi .. badea se exprima plastic, insa iti zic eu ca a fost retinut, adevarul e MULT mai groaznic !

peste 3 patrimi din "motociclistii" de pe strada corespund descrierii si formeaza o majoritate a "noastra". DIN PACATE !!!

in rest, sa-l f.t in gat pe badea, nu sunt avocatu lui .. daca are o impresie proasta despre moto (ceea ce nu ma surprinde, nimeni nu o are buna pentru ca NU ESTE buna) macar sa nu o amplifice in mintile ascultatorilor !! deoarece cine asculta incearca a doua zi sa ne "educe", sa aplice o mica "corectie" in trafic ...

intrati totusi pe linkurile de mai sus si contribuiti la imbunatatirea imaginii moto .. cititori pe forumurile antena1 sunt multi, nemotociclisti. nu stati si asteptati sa vina skimbarea din cer, scrieti acolo cu atentie protestul vostru fata de interpretarea MirceaBadea !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Caline iti zic io ce trebuie sa faci:

Scoate-ti repede certificat medico-legal (da o spaga acolo ca sa-ti dea mai multe zile), ia 2 prieteni si pune-i martori care sa zica ca soferul a taiat curba si a intrat in matale si fa-ti motoru' pe RCA-ul conservarului. Nu-l ierta futtu-l in gura de conservar idiot :cheers: , cum a dat el peste motociclist, asa nu se mai poate trebuie sa facem ceva cu idiotii astia care ne omoara pe sosele! :D :burnout: :burnout:

 

Cit de imbecil poti sa fii prietene.

La tine dispare raspunderea vinovatului si apare discriminarea si ura fata de niste oameni care nu impartasesc pasiunea mersului pe 2 roti.

Sint multi imbecili cu volanul in mina si multi vinovati care au omorit motociclisti dar de aici si pina la a generaliza e cale lunga.

E greu sa fii vazut cind te spargi in figuri si crosetezi printre masini si ii dai in gusa cum prinzi 100m linie dreapta.

Cum dreaq sa nu ii faca presa pe motociclisti pericole publice imbecili pustani prosti si in alte feluri cind se uita pe un forum si vad o gindire de genul asta?

Faza asta si faza cu mers flori la moliceanu ca sa dea bine ma fac sa nu vreau sa mai fiu asociat cu motociclistii daca merg pe 2 roti.

 

Sinteti o RUSINE!!!!

 

Nu toti, pentru ca sint sigur ca mai sint si oameni seriosi si cu coloana vertebrala dreapta.

Editat de Gath
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum dreaq sa nu ii faca presa pe motociclisti pericole publice imbecili pustani prosti si in alte feluri cind se uita pe un forum si vad o gindire de genul asta?

Faza asta si faza cu mers flori la moliceanu ca sa dea bine ma fac sa nu vreau sa mai fiu asociat cu motociclistii daca merg pe 2 roti.

 

Sinteti o RUSINE!!!!

 

Nu toti, pentru ca sint sigur ca mai sint si oameni seriosi si cu coloana vertebrala dreapta.

 

E si el un bou ca si tine, fii mai tolerant.

Editat de shuperman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog, lasati cearta intre voi .. este comportamentul care conduce indirect la impresia generala ! mai bine dati-mi o mana de ajutor pe forumul antena 1 ! nu va certati cu nimeni, promovati partea frumoasa a motociclismului si nu negati zadarnic si the dark side .. nu bagati carne in frigideru lu mircea bada inutil.

va astept acolo !! http://81.196.2.105/forum/viewtopic.php?p=51805#51805

faceti-va conturi cu userii de aici sa ne putem recunoaste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De accidentul lui Tariceanu au auzit pana si americanii. Iata ce au inteles ei! :cheers:

 

BUCUREÂŞTI, 27 iul (MEDIAFAX) - Ediția electronică de joi a publicației Financial Times prezintă accidentul de motocicletă în care a fost implicat premierul Călin Popescu Tăriceanu, portretizându-l pe acesta drept un iubitor al motocicletelor Âşi muzicii rock care ar impresiona Âşi supereroii de benzi desenate.

"Fără îndoială fan al filmului clasic Easy Rider, Călin Tăriceanu, premierul României, ar fi putut alege o piesă de pe coloana sonoră a filmului ca mesaj pentru presa care s-a adunat, marți seară, în fața unui spital din BucureÂşti, aÂşteptând noutăți despre sănătatea sa. «It's Alright Ma, I'm Only Bleeding» ar fi spus totul", apreciază Financial Times.

Publicația relatează pe scurt accidentul în care a fost implicat primul-ministru Âşi rănile suferite de acesta, dar consideră că "Tăriceanu este un om greu de oprit".

Ziarul mai aminteÂşte că, săptămâna trecută, Călin Popescu Tăriceanu a mers la Budapesta pentru a urmări concertul lui Eric Clapton Âşi a revenit la BucureÂşti la 3 dimineața.

În continuare, FT citează corespondentul ziarului Observer în România, care susține că ultimele întâmplări ar fi fost "un pic prea mult pentru cei 54 de ani ai lui Tăriceanu", dar conchide că, totuÂşi, "Captain America (un cunoscut supererou de benzi desenate - n.r.) ar fi fost impresionat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

astia au sters inregistrarile oligofrenului! nu numai pe antena1.ro, ci si pe antena 3! daca nu ma credeti intrati! dimineata erau, acum nu! poate il dau afara si scapam de el sau.... incearca sa-l acopere pe retard?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIONARE:

Nu mai continuati cu atacurile la persoana fara nici un scop ci doar acela de a inflama spiritele. In caz contrar recurgem la warn si ban temporar.

 

Salut

 

@Gath si @SSSS -> warn.

 

Ati inceput s-o dati iar in atacuri personale. Pana si la sectiunea accidente ? Lasati-o naibii de treaba.

 

Aviz amatorilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti ce ma amuza ? de fiecare data cand "imaginea comunitatii moto" risca sa fie sifonata, cel putin 1000 de useri incep sa ofere organe denigratorilor. nu exista copilas mai neastamparat si cu verva mai nepotolita, decat acei reactionari amintiti !

totusi, sub drapelul "noi muncim, noi nu gandim", donatorii de organe (doar la figurat in acest caz) apara ceva ce practic NU EXISTA !! carei "comunitati" oferiti servicii de avocatura ? eu vad aci numai mizerii, tiganeli !!

v-am rugat sa intrati pe forumul Antena1, sa faceti cu adevarat ceva, oricat de infim, pt aceasta invizibila si parca mereu terfelita comunitate. cu ocazia incidentului cap de ziar de acu 2 zile, motociclistii au fost din nou luati la pu.li ! poate ca merita, tinand seama ce se petrece in mijlocul lor, dar nu stam sa judecam acum ! hai macar in afara sa nu lasam sa se vada putregaiul. vedem noi dupa aceea pe cine luam la sapunit si la warn-uri ... deci: exista peste tot rubrici deskise, la aproape orice ziar, unde va puteti inscrie la discutii si sa luati apararea INTELIGENT (nu faceti si acolo ca aici) motociclistilor ! toti (ne) injura, pastrati-va verva si energia sa faceti un bine noua tuturor !! repet un link: http://81.196.2.105/forum/viewtopic.php?t=4109

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

MensSana, tot frumos vorbesti! :cheers: eu nu te-am uitat de pe vechiul forum!

 

p.s. ce ai facut cu nepra?

 

 

da, stiu ca sunt off-topic! warn de la mine! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce trebuie sa va faceti in toate felurile "imbecil" "bou" etc.

Daca erati fata in fata tot asa vorbeati ?

 

Asta e, eu am observat, omul in spatele tastaturii are mult mai mult tupeu.....

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inceputul topicului ok, sfarsitul de tot rahatul

 

insanatosire grabnica motociclistului

 

ceva ionformatii? a sarit de pe motor in momentul impactului? sau a ramas pe moto, nu de alta dar incep sa am incredere in cruisere

Editat de neamih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...