Sari la conținut

XT 1200 Z Super Tenere


bogdan_harea
 Share

Postări Recomandate

Si de Stradivarius spun unii vrute si nevrute... dar nu la nivel de Pganini.

Intr-adevar, nu conteza ce ne credem... ci ceea ce am facut in viata.

Respectiv in motociclism.

Nu am inventat nimic din ce am sustinut si nu am dat informatii moto eronate niciodata

asa cum sugerezi fara sa argumentezi!

In anii cand explicam sau participam eu la raliu, termenul moto era cel putin la minus doo'j de ani de tine!

Despre veteran moto... cel putin la fel...

cu amendamentul ca l-am mai explicat si pe acest forum prin 2009...

 

Oricat de binevoitor as fi...

nu inteleg care este competenta ta intr-o discutie despre supertenere

sau intre mine si harea!

 

Tot on-topic:

Iubaretule, nu te mai lua aiurea de care motociclist ai tu chef.
Sau daca nu, fa-o cu oamenii tai, nu te cufuri pe tine la modul general si fara argumente.

Nu stiu ce ai baut sau ce ai cu mine... dar nu imi amintesc sa te fi injurat suparat vreodata!

 

Eu iti propun sa ne limitam la o atitudine demna de pasionatii de moto, nu de ostilitate imbecila.

 

 

 


Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ia uite-l pe Paganini unde se afla!

Mai Fantomas, da' tu ce competenta ai in discutia despre ST? Ce ai adus nou discutiei? Faptul ca ai urcat niste trepte cu o Jawa, MZ sau nici tu nu stii ce? Tu nu vezi ca-n orice spui tu te crezi "buriucul pamantului"?

Ai zeci de ani pe motocicleta. Foarte bine. Apreciez asta. Chair la modul serios, dar felul ostetativ prin care incerci sa te impui, pe mine ma agaseaza un pic, recunosc. Poate n-ai auzit de modestie, dar asta e alta discutie.

Nimic altceva nu se va mai spune off-topic aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo domnu moto veteran, matale fuguta la clubul pensionarilor. mai un sah, o septica, un bingo mic.

lasati povestile cu contributia la motociclism pt nepotii sub 5 ani.

si tata are carca de ani de condus motor si permis de zeci de ani. mergea cu hoinaru pe o roata de vremea cand multi de pe forum nici nu erau conceputi. asa si? e normal sa intri sa te caci pe tine ca cine ai fost tu si ce mari grozavii ai facut tu la viata ta si cum le-o tragi matale la tinerei ca e prosti si nu stiu sa vb, ca matale ai juma de secol de motor.

nu zau?

p.s. matale cine esti in moto? ca io-s de la tara si nu cunosc. am avut si tv tarziu si ziarele comuniste nu le-am citit.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In privinta mea nu admit nimanui sa vorbeasca in numele meu.

raspund cu obiectivitate, oricand:

1. Am facut o propunere on-topic initiatorului

2. Raspund oricand la flame si inadvertente

3. Provocare ramane valabila oricand vrea apropitaru' de supertenere...

 

Numai motociclistii de opereta nu au caracter si nu suporta adevarul.

Atacurile la persoana si speculatiile la adresa mea nu sunt argumente.

Desfasurarea actiunii dupa provocarea indreptatita

la adresa unuia care posteaza un filmulet cu "urcatul scarilor de o supermotocicleta"...

de parca aia face singura ce-i dicteaza apropitaru'... alege graul de neghina!

Hai sa fim seriosi!

Se vede de la o posta cine e off-topic aici!

Aici si in viata moto!

 

gaming.gif


In mijlocul deşertului, un om cântă dumnezeieşte la vioară.

Un leu se apropie, îi dă târcoale cântăreţului şi se aşează la câţiva paşi de el,
mişcându-şi capul în ritmul muzicii. Mai vin doi lei şi se aşeaza la fel, lângă cântăreţ.

După încă ceva timp, vine un al patrulea leu care îl mănâncă pe cântăreţul nostru.

Pe o creangă în apropiere, doi vulturi fac conversaţie:

- Ţi-am spus eu că dacă vine surdul s-a zis cu muzica?

 

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terapie de iarna.

Dacă noi nu putem măcar sa-i vedem pe alții. Casca, manusile, echipamentul complet cu protectii si hai la plimbare in fata calculatorului.

 

 

După ce terminati plimbarea un popas la spălătorie.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh !!! Bogdan, eu chiar am facut 500 km azi :lool: . si-am intepenit :rock:

am reusit sa comand de la Altrider crash barul pentru XT dar bag seama ca se misca ca omida aia din Holland. am facut comanda dupa ultima discutie avuta aici pe topic (acum 2 sap) si abia azi mi-au trimis raspuns ca s-a procesat comanda si ca ma vor anunta cand vor face shipingul. cred ca daca le luam din Hamerica le aveam deaja montate dar ieseam sensibil mai scump... noroc ca-i iarna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh !!! Bogdan, eu chiar am facut 500 km azi :lool: . si-am intepenit :rock:

am reusit sa comand de la Altrider crash barul pentru XT dar bag seama ca se misca ca omida aia din Holland. am facut comanda dupa ultima discutie avuta aici pe topic (acum 2 sap) si abia azi mi-au trimis raspuns ca s-a procesat comanda si ca ma vor anunta cand vor face shipingul. cred ca daca le luam din Hamerica le aveam deaja montate dar ieseam sensibil mai scump... noroc ca-i iarna

 

ahaaaa

deci asa ...ai tulit.o fara sa zici nimic...

iti era frica ca iese bmw castigator.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e frica sa ma uit la ea, dar sa o mai si incalic, dar am toata admiratia pt cine reuseste. Am vazut si niste uscati de 175 si 65 kile cu neveste corpolente, descurcandu-se destul de bine pe matahala. S-o stapanesti cu placere si un parbriz electric iti urez.

 

fara discutie, BMW castiga; pret mare,se strica des

Dar ce personalitate..., ce caracter....! Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este de-un inch facut si dupa cum am mai spus este bine construit. carena dreapta se da foarte usor jos (asa a fost gandit, special sa poti accesa la nevoie fara a demonta crash-ul).

pretul la crash a fost de 311 euro dar desi am primit ce-am comandat banii sunt inca blocati iar banca mi-a zis ca daca nu-i ia in cateva zile ai vor debloca si se vor intoarce in contul meu :eek: . as vrea s-o vad si p'asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mm te rog. In inch este diam ext sau int. Arata bine, dar ieftin nu este. Inox sau vopsit?

25,4 mm, stainless steel (cica ar fi disponibil si pe negru)

"The crash bars are constructed and mounted so that both side panels have clearance to be accessed with the bars are still mounted. The gas tank cover can easily be removed in order to access the airfilter. The right hand side is easy to access both the battery and glove box. With the left side, it is still possible to access, however it is a tight fit. We designed it this way since it is less likely the left side would be accessed."

http://www.altrider.com/en/altrider-crash-bars-for-the-yamaha-super-tenere-xt1200z/pcid/600-2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim @gabyshor...

Bogadan, la interior nici nu am cum sa masor. este fier vopsit dar este suspect de usor crash-ul... ieftin nu este, de fapt vedem peste cateva zile :))

Editat de Saracie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ametit. Stainless steel sau fier vopsit?

scrie si pe pagina produsului. vezi linkul meu. "one inch stainless steel so they’ll never rust". "also available on black."

feature-altrider-crash-bars-for-the-yama

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...