Sari la conținut

29.07 Motopolitist Bmw - Dacia 1300: 0 - 1


PinkHelmet
 Share

Postări Recomandate

Am vazut la niste stiri cum un motopolitist a fost dat jos de un adevarat cu o rabla de dacie, care culmea mai era si pe contrasens, plictisit fiind de asteptare si de fraierii care stateau cuminti la coada.

 

P.S. Moto era un BMW model mai nou (R850 cred).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista trei categorii de soferi care ne vaneaza:

-taximetristi care se cred regii soselelor dar de fapt nu sunt buni nici de gunoieri...

- cei care au dacie si abia se taraie pe drum ,de obicei octogenarii...

- si comunisti nostalgici care au DACIA LOGAN cel mai bun exemplu de BOU care se deplaseaza pe sosele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista trei categorii de soferi care ne vaneaza:

-taximetristi care se cred regii soselelor dar de fapt nu sunt buni nici de gunoieri...

- cei care au dacie si abia se taraie pe drum ,de obicei octogenarii...

- si comunisti nostalgici care au DACIA LOGAN cel mai bun exemplu de BOU care se deplaseaza pe sosele

 

 

Cine te vineaza ?

Mergi tu cu viteza maxima legala, lasa crosetatul si fii mai atent o sa vezi ca nu te mai vineaza nimeni.

Poate doctorii sa-ti dea pastile pentru halucinatii......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi tu cu viteza maxima legala, lasa crosetatul si fii mai atent o sa vezi ca nu te mai vineaza nimeni.
cum zici tu. eu unul nu crosetez sau altceva, nici n-as avea cu ce, si tot se gaseste cate un cocles care n-are ce face si mai taie fatza sau altceva. ar fi bine sa fie cum zici tu...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista trei categorii de soferi care ne vaneaza:

-taximetristi care se cred regii soselelor dar de fapt nu sunt buni nici de gunoieri...

- cei care au dacie si abia se taraie pe drum ,de obicei octogenarii...

- si comunisti nostalgici care au DACIA LOGAN cel mai bun exemplu de BOU care se deplaseaza pe sosele

Salut, tu crezi ca toti care au daci se comporta asa probabil ca sunt uni soferi dar nu generaliza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine te vineaza ?

Mergi tu cu viteza maxima legala, lasa crosetatul si fii mai atent o sa vezi ca nu te mai vineaza nimeni.

Poate doctorii sa-ti dea pastile pentru halucinatii......

mergi tu cu 50 la ora prin Bucuresti si sa vezi ce imping toti nesimtii pe dreapta unde te asteapta (cuvant jignitor) sa-ti deschida portierele in fata.

 

Pun pariu ca nu reusesti sa traversezi Bucurestiul cu motorul prin centru de la A1 la A2 mergand cu viteza maxima legala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine te vineaza ?

Mergi tu cu viteza maxima legala, lasa crosetatul si fii mai atent o sa vezi ca nu te mai vineaza nimeni.

Poate doctorii sa-ti dea pastile pentru halucinatii......

 

..daca tot vorbesti de pastile...azi eram cu bicicleta ; intre Dr.Taberei si Timpuri Noi s-au intimplat urmatoarele:o taximetrista era sa se urce peste mine,nu conta ca aveam prioritate,eram in intersectia de la fintini-Unirea,ea venea dinspre Mitropolie,11 iunie...2 intersectii mai sus,la Timpuri Noi,unul de pe banda 1 face stinga direct,si mai sa se urce pe mine,care si eu faceam stinga de pe banda 3...la intoarcere ,aceiasi intersectie ,la fintini,spre Casa"Poporului",stateam la stop pe prima banda,niste manelisti cu un Astra combi vin din urma si ma claxoneaza de zor,sa ma dau la o parte sa fie ei primi la stop...toate s-au intimplat in contextul unei circulatii neobisnuit de putin aglomerata,fiind simbata dupa amiaza,aproximativ 18-19PM;desi am o bicicleta de curse dintre cele mai bune,te asigur ca nu am depasit viteza regulamentara si in afara de 2 Aston Martin si 3 Porsche,1 McLaren nu am crosetat nici o masina....poate ar trebui sa fi mai ponderat in sugestiile astea de retete medicale,nu crezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine te vineaza ?

Mergi tu cu viteza maxima legala, lasa crosetatul si fii mai atent o sa vezi ca nu te mai vineaza nimeni.

Poate doctorii sa-ti dea pastile pentru halucinatii......

 

Mai asteapta si tu pana faci ceva kilometri in sa abia, atunci esti in masura sa postezi situatii mai aproape de adevar. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iegzact iar se abereaza pe langa

si totusi unii din noi desi au chestii de alea patrate si colorate la care unii le zic teveu nu prea se uita la ele si vor sa mai afle si ei una alta de pe net

deci, sa revenim la oile noastre (cum ar zice jiji), ce s-a intamplat cu politistul, avand in vedere ca umbla toti cu acelasi echipament de protectie (adica nici nimic) a scapat? iar motorul? lovit direct din fata sau doar raschetat de asfalt?

 

p.s. sa o iau si eu un pic pe aratura: cele mai nasoale experiente (desi am scapat pana acum) tot cu mandria nationala de masina DACIA (Logan sau non-Logan) le-am avut ce-i mai multi facandu-mi dupa si semne ca ce? unde e problema...

Editat de raulus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura chestie e pozitiva (cumva) aici:

 

Imbecilul de sofer are acu un morcov la fund, cu tot cu iepure.

Adica sa dai peste un politist... pai frate, atunci nu te mai scapa nici mama lu' proces verbal :cheers:

 

Sper sa-i dea o amenda aluia de sa-l indoaie!

 

Totusi, chiar nimeni nu are detalii mai multe? Nitescule, ai vreo informatie in plus cumva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..daca tot vorbesti de pastile...azi eram cu bicicleta ; intre Dr.Taberei si Timpuri Noi s-au intimplat urmatoarele:o taximetrista era sa se urce peste mine,nu conta ca aveam prioritate,eram in intersectia de la fintini-Unirea,ea venea dinspre Mitropolie,11 iunie...2 intersectii mai sus,la Timpuri Noi,unul de pe banda 1 face stinga direct,si mai sa se urce pe mine,care si eu faceam stinga de pe banda 3...la intoarcere ,aceiasi intersectie ,la fintini,spre Casa"Poporului",stateam la stop pe prima banda,niste manelisti cu un Astra combi vin din urma si ma claxoneaza de zor,sa ma dau la o parte sa fie ei primi la stop...toate s-au intimplat in contextul unei circulatii neobisnuit de putin aglomerata,fiind simbata dupa amiaza,aproximativ 18-19PM;desi am o bicicleta de curse dintre cele mai bune,te asigur ca nu am depasit viteza regulamentara si in afara de 2 Aston Martin si 3 Porsche,1 McLaren nu am crosetat nici o masina....poate ar trebui sa fi mai ponderat in sugestiile astea de retete medicale,nu crezi?

 

 

Daca e ceva pe lume mai problematici decit taximetristii atunci biciclistii sint aia.

Se baga peste tot, nu respecta semafoare, nu ii vezi nu ii auzi.

Incepem sa transformam forumul in forum de pietoni daca mai continuam asa.

 

Mai asteapta si tu pana faci ceva kilometri in sa abia, atunci esti in masura sa postezi situatii mai aproape de adevar. :cheers:

 

Culmea e ca dintre aia cu RIP-uri f multi sint cu multi km la bord.

Intotdeauna se va gasi vreo baba sa dea cu masina peste tine si oprit sa fii dar diferenta e ca daca mergi regulamentar traiesti sa poti povesti dupa aia.

Fiecare intelege ce vrea pina la urma din mersul pe motocicleta.

Astia cu zeflemeaua....observ ca multi care dau sfaturi si ii injura pe soferi au tot felul de zdrente comuniste ori segmentul asta nu prea e afectat de viteza si nici mortalitatea nu e asa mare ca la japoneze.

Inteleg sa dea cu critica unul care stie nu unul care a auzit din poze sau a vazut la radio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare faza ! ala nu mai pupa carnet :cheers:

 

cum adica in bucuresti nu se merge cu 50la ora, k te injura aia cu

conservele ?

da mi bag .... in ei ! ce nu e limita de viteza 50 ? ce acolo nu exista politie?

nu tu radare... ?

 

 

peace alll si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine te vineaza ?

Mergi tu cu viteza maxima legala, lasa crosetatul si fii mai atent o sa vezi ca nu te mai vineaza nimeni.

Poate doctorii sa-ti dea pastile pentru halucinatii......

 

100% de acord

am 3000 de km facuti in bucuresti anul asta si slava domnului n-am avut nici un accidet.

 

e f important sa circuli pana-n 100km/h si sa te faci vazut,sa anticipezi neacordari de pri ritate,sa pastrezi o anumta distanta fata de masinile din jurul tau ...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu motorul picat cu bucati din el raspandite pe jos. Nu erau urme de sange.

 

Despre mers fara sa crosetezi in bucuresti :cheers: Exista vre-un motociclist care poate spune fara sa minta ca nu merge printre masini? Nu prea cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul arata mai bine decat conserva de Dacie ,este posibil sa fi fost acrosat din lateral ,pt ca furca nu arata prea sifonata . Motorul era culcat pe iarba , iar cu 500 m inainte de accident mai era o duba lovita frontal .

Politia deviase circulatia pe o banda si era o coada de cati va km.

 

Sa speram ca ascapat usor motoristul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Dracusoare, Mihail Kogalniceanu-localitatea in Constanta, nu intersectie din Bucuresti.

In alta ordine de idei, aberand off-topic, Gath are dreptate.

 

Dap .. accidentu a fost langa Constanta, am vazut pe la TV .. a fost sambata parca.. atunci cu mitingul acela aviatic.

 

Din cate am inteles eu.. au fost de fapt 2 accidente la distanta de 1 ora, cu motociclete implicate, la foarte putini kilometri distanta, pe aceeasi sosea.

 

1) Un conservar cu o amarata de Dacie 1310 depaseste, si loveste pe contrasens un moto-politist , care avea viteza destul de mica cred, am inteles ca nu are probleme de sanatate prea mari, si nici motorul nu parea prea avariat. Dacia avea partea din fata (faruri/radiator) lovita destul de rau.

 

2) Dupa aproximativ o ora, alt accident, de aceasta data o blonda cu un Peugeot 206 CC , intoarce, fara sa se asigure, ca asa e la moda , si da peste un chopper care circula regulamentar. Din nou, motocicleta nu avea viteza ( sau poate ca a franat din timp, vazand perocolul) . In reportaj, motociclistul (un barbat pe la 40-45 de ani) era intins pe jos, cu un bandaj pe unu din picioare, dand interviu. Din cate am inteles, avea si o pasagera, nu stiu starea ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...