Sari la conținut

30 Iulie 2006 - Timisoara, Accident Mortal


moonspell
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator _Raul_

Sa te odihnesti in pace domnule Silviu ! :D :burnout:

Pentru mine cel putin, ai fost si vei ramane un gentleman si un adevarat pasionat de motociclete.

O sa imi fie dor de discutiile noastre la poarta "uzinei", pe care le purtam in timp ce ne studiam motoarele ce se odihneau uneori la umbra unul linga altul.

Dintre colegii lui mai cu niciunul nu se mai poate discuta. Sunt toti distrusi. Silviu venea astazi de dimineata spre serviciu... :cheers:

Fiind vorba de un coleg si cunoscut primul lucru la care m-am gandit a fost familia (sotia si copiii) ce a lasat-o in urma si faptul ca poate maine asa ceva mi s-ar putea intampla si mie. Stiu ca suna a paranoia dar asta e. Sunt la momentul in care nu imi sta gandul decat la casa, casatorie si copil/ii.

 

Ramai cu bine ! :burnout: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

 

dimineata dupa ce am vazut am plecat sa vad ceva urme....erau urme de accident in mehala langa biserica.....dar si inaintea barierei inspre sacalaz....tind sa cred ca accidentul s`a intamplat in acea curba dinaintea barierei......

in orice caz e fff trist ca se intampla asa dez accidente mortale... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-5208-1154333570.jpg

:cheers: R.I.P. :D

 

Cineva o spus mai devreme ceva de genul,cand o sa ia cineva initiativa sa imparta in stg si dr.Uite am luat eu saptamana trecuta dupa ce un bou,m-a depasit pe partea dr. pe drum cu o singura banda de sens,urmarea e ca am ajuns la politie pentru "ca i-am speriat doamna si am dat cu pumnul in geam si indoit oglinda".(ulterior am aflat ca era si politist)

 

Cea mai buna solutie,ar fi ,sa se construiasca toate drumurile(importante) din tara cu doua benzi de sens,si atunci,cine are chef de depasit,sa depaseasca.Dar din pacate asa ceva nu o sa se intample,ptr. ca "meseriasii" ,nu apleaca urechea la omul de rand cu probleme serioase de existenta,d'apai la "o mana de motociclisti" indignati, la cat de idioti sunt,se iau de motoristi,ca deh sunt mai putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Dumnezeu sa-l ierte :cheers:

 

 

Accident grav pe str. Macilor din Timisoara

La data de 30.07.2006, la orele 07.40, pe str. Closca intersectie cu str. Macilor din Timisoara, conducatorul auto C. Candit, de 57 ani, din Timisoara, posesor al permisului de conducere categoria B din anul 1983, conducand autoturismul marca Mercedes pe str. Macilor la intersectia cu str. Closca nu a acordat prioritate de trecere motocicletei marca Kawasaki condusa regulamentar de catre C. Silviu, de 41 ani, din localitatea Beregsaul Mare, jud. Timis, posesor al permisului de conducere categoriile A, BE, CE, DE, din anul 1986, incadrat la I.P.J. Timis din anul 1995.

In momentul producerii accidentului lucratorul de Politie se deplasa de la domiciliu spre locul de munca, pe itinerariul normal de deplasare, si purta casca de protectie pe cap.

In urma accidentului a rezultat decesul conducatorului motocicletei C. Silviu.

In continuare se efectueaza cercetari in vederea stabilirii tuturor imprejurarilor in care a avut loc accidentul.

 

 

@Raul: inmormantarea cand va fi? Crezi ca ar fi o idee buna sa mergem cu motoarele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

Dumnzeu sa-l odhneasca si in Rai sa aiba drum usor....iubesc motoarele ca un copil nebun...saptamana trecuta eram pe autostrada soarelui cu 100 pe h cu un vecin cu R1 si ne-a taiat fata un cielo , veneu de la mare cu totii in masina ...nu am cazut dar ...ne-am oprit in ei..i-a sarit numarul i atat ...i-am intrebat de ce se grabeau ...si de ce ...nu ne-au lasat sa depasim ,...taranul a spus ca s-a speriat si a vrut sa mearga el inainte....aveti grija la nebuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...