Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

@chinezu - folositi-le cum? tambalau?

"Ofițerul care a provocat accidentul lucrează la Corpul de Audit al Ministerului de Interne Âşi urma să fie transferat la Academia de Poliție. El va fi cercetat penal pentru ucidere din culpă. Din primele date, acesta nu consumase alcool." - si a fost dus la spital ca avea tensiunea 18 !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

vrei sa facem asociatiei si sa ajutam sa platim un avocat pentru familia indurerata de pierderea suferita?

 

 

Probabil ca il vor cerceta, cum o sa se sfarseasca ancheta om vedea.

Da, eu sunt dispus sa dau bani, dar despre asta vb pe pm

 

Trimis pozele, filmele la televiziuni, la ziare. Sa fie urmarita ancheta...sa nu se stinga incidentul dupa o saptamana si sa nu mai aflam nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

este la ministerul de interne domnul. o sa se musamalizeze repede. e bagat in sistem. o sa iasa basma oarecum curata. o sa faca totul cu suspendare. e la primul eveniment se presupune. asa ca o sa fie "iertat". sistemul e de vina. sistemul pute. vorba aia. pestele de la cap se impute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea proasta e ca doar familia se poate constitui parte (cred) si cere rezultate / contesta achete etc. Daca vreti putem sa ajutam familia !

 

Nu ar strica ca din vinovatul asta sa facem o campanie de constientizare a faptului ca VITEZA UCIDE . Daca era un Tico in loc de motocicleta ar fi fost acelasi rezultat.

Daca era un Logan ar fi fost o ranire grava.

 

Soferul trebuie sa faca puscarie si sa fie aratat ca exemplu altor gigei vitezomani care sa se mai gandeasca de 100 de ori inainte sa isi rupa masinile din 1980-1990 pe sosele patriei (inclusiv aia care se stiu ce conduc toate gunoaiele fara revizii ca lumea cu numere de BG)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uneia din asistentele de la SMURD i s-a facut rau ala vederea motociclistului. S-a intors la masina si n-a mai miscat pe o raza de 2m pana a plecat de la fata locului...

In primul rand sa se afle cine este. Mie imi pare foarte cunoscut numarul de inmatriculare si-l asociez cu cineva de pe forum. Tocmai mi-am amintit numele celui de care vorbesc dar nu vreau sa spun pana nu sunt sigur. I-am dat mesaj. Sper sa raspunda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni, mort pe asflat, cei de la medicina legala i-au scos verigheta, l-au bagat in sac si au plecat cu el....terifiant...

 

presupun ca nu o sa o mai puna la loc. tipic romanesc sau mioritic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e procedura probabil, nu cred ca se imbogateste nimeni cu verigheta unui decedat. O sa fie returnata familiei.

 

Doamne Dumnezeule... mi s-a facut rau.. Acum o saptamana am vazut un motociclist mort aici pe strada... Deja nu mai pot, de fiecare data cand urc pe motocicleta numai sicrie si morti vad. Mama ei de viatza. ;)

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e procedura probabil, nu cred ca se imbogateste nimeni cu verigheta unui decedat. O sa fie returnata familiei.

 

Doamne Dumnezeule... mi s-a facut rau.. Acum o saptamana am vazut un motociclist mort aici pe strada... Deja nu mai pot, de fiecare data cand urc pe motocicleta numai sicrie si morti vad. Mama ei de viatza. ;)

 

Dumnezeu sa-l ierte!

 

Nu e vorba de verigheta ca si valoare materiala....vroiam sa subliniez ca acasa il astepta cineva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este sa se faca cheta ,sa se faca pentru capul criminalului!

Cel mai groaznic ,este faptul ca oricine ar fi fost (chiar si HD si PM) nu ar fi avut nici o sansa!

Iar gandul ca un om a fost condamnat la moarte de un nemernic care la durut in p....,ba mai face si pe mortul ca sa se tireze de la

locul accidentului ca ultimul cocalar fara permis,ma inebuneste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e procedura probabil, nu cred ca se imbogateste nimeni cu verigheta unui decedat. O sa fie returnata familiei.

 

Cineva care chiar cunoaste ...

 

Acum somn... urat accident! Speram sa nu ies din casa azi...

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ancheta este standard - procedural vorbind. Cercetare la fata locului - parchet - cercetare penala - instanta. Cat dureaza de la punctul 2 incolo n-am de unde sa stiu si nu tine nici macar de competenta mea. Si chiar daca ar tine as prefera, in astfel de cazuri, sa nu stiu. E mai bine pentru mine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si preuspunand ca noi ce 12 martori care putem fi si victime daca eram mai rapizi cu 12 secunde nu suntem de acord cu sentinta (sa zicem 2 ani cu suspendare) putem face recurs? sau doar familia se poate constitui parte civila?

 

Colegul are parte de o comisie speciala datorita faptului ca lucreaza in MAI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare: ce cauta acolo INSUSI raed arafat? ca doar nu il confund eu.... si nu cred ca se deplaseaza personal cu smurdul la accidente rutiere....

 

NIGHTWOLF ma inseala ochii sau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se intorcea cu taxi-ul de la aeroport si cand a vazut ca e accident a sarit din taxi si a facut pe dracu' in 4 sa ajunga SMURD acolo! SMURD - 10 minute - ambulanta 15 minulte politie 20 de minute politie cercetari accidente rutiere 30 de minute.

 

 

Este un mare om Raed Arafat, pacat ca in acest caz nu s-a mai putut face nimic!

 

Donati si voi aia 2% pentru SMURD, nu ii lasati sa isi ia ministrul de interne Mercedes.

Editat de jamalex2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor,terminati cu tampeniile cu proces ,sentinte ,puscarie!Bateti campii!

Nu o sa se ajunga la nici o sentinta,cercetarea penala va tine mult si bine,se vor face expertize si contraexpertize!

Vor aparea martori care vor combate declaratiile martorilor oculari (pentru decredibilizare si bagare in ceata)!

Se va trage de timp si dosarul se va subtia!

Orice pedeapsa s-ar da (adica 2-3 ani cu suspendare) inseamna automat ca ,criminalul sa fie dat afara din Politie!

Dar fiind inca tanar si de perspectiva va face ORICE se poate sa ramana in sistem(adica sa nu fie condamnat)!

Au facut accidente mortale alti politisti mai carnati ca asta si nu au primit condamnari sau le-au primit cand au iesit la pensie!

Nu-l vad eu pe asta iesind la pensie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se intorcea cu taxi-ul de la aeroport si cand a vazut ca e accident a sarit din taxi si a facut pe dracu' in 4 sa ajunga SMURD acolo! SMURD - 10 minute - ambulanta 15 minulte politie 20 de minute politie cercetari accidente rutiere 30 de minute.

 

 

Este un mare om Raed Arafat, pacat ca in acest caz nu s-a mai putut face nimic!

 

Donati si voi aia 2% pentru SMURD, nu ii lasati sa isi ia ministrul de interne Mercedes.

 

 

poti sa donezi si 50% smurdu-lui si ministrul de internet tot in mercedes va merge. contribuabilii vor platii pentru tot prin diferite taxe, cresteri de tva si alte metode de furt "legalizate".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adiy32 sa inteleg ca daca ai fi fost tu acolo (cum am fost noi 12 oameni), l-ai fi omorat pe vinovat? sau l-ai fi batut sau ce?

Evit sa intru in polemici cu persoane pe care nu le cunosc si care nu ma cunosc!Dezbat idei sau situatii!

Intelege ce vrei tu!Mi-ar fi fost usor sa judec reactia voastra din fata calculatorului dar fiecare reactioneaza in felul lui si atat!

Dar nu pot sa nu incerc sa atrag atentia celor care viseaza la sentinte si puscarii ca in realitate lucrurile vor sta altfel!

Rog sa fiu scuzat de off topic dar @jamalex m-i sa adresat direct si a trebuit sa-i raspund!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor,terminati cu tampeniile cu proces ,sentinte ,puscarie!Bateti campii!

Nu o sa se ajunga la nici o sentinta,cercetarea penala va tine mult si bine,se vor face expertize si contraexpertize!

Vor aparea martori care vor combate declaratiile martorilor oculari (pentru decredibilizare si bagare in ceata)!

Se va trage de timp si dosarul se va subtia!

Orice pedeapsa s-ar da (adica 2-3 ani cu suspendare) inseamna automat ca ,criminalul sa fie dat afara din Politie!

Dar fiind inca tanar si de perspectiva va face ORICE se poate sa ramana in sistem(adica sa nu fie condamnat)!

Au facut accidente mortale alti politisti mai carnati ca asta si nu au primit condamnari sau le-au primit cand au iesit la pensie!

Nu-l vad eu pe asta iesind la pensie!

 

nu ii iau apararea, dar o sa iasa la pensie si o sa-l doara la VW. intelegi. sistemul e prea de cacao. e prea corupt si totul e pe baza de rudenie si grade. nu zic ca in alte tari nu e la fel dar pentru chestii minore. un carnet, un trecut pe rosu, o amenda babana. la noi cati au fost de au omorat oameni, pe trecerea de pietoni, sau au facut accidente si au ramas copii orfani. dar stai. respectivii erau greii romaniei. aveau cunostinte, pile. au vb cu cei din sistem si s-au ales cu o suspendare. s-a sters totul. s-a mai auzit ceva de ei? nimic. de ce? au platit oameni ca sa inchida ochii si sa taca din gura. sa mearga totul pe sub mana. nu sunt pesimist in cazul asta, sunt realist. asta se intampla in tara noastra. in statele unite isi dau premierii, presedintii, consilierii si altii demisia ca au zis sau ca au rostit un cuvant prost care a deranjat la urechile cetatenilor. la noi. omori 2-3 oameni si mai si razi povestind la altii ce ai facut tu si ai scapat ca il cunosti pe X pe Y sau Z. exemple sunt multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...