Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

eu cred ca voi cautati martori gresiti si ca important nu e locul tragediei ci de unde a inceput totul...

 

Din pacata numai un sofer s-a oferit sa dea declaratie la politie se stie cit de mult va conta totusi in conditiile in care "invinuitu" e din "sistem". Inregistrarea de pe camere s-a evaporat... masina e 'la ei' la expertiza... etc etc.

 

Macar daca ar avea bun simt (fie si in ceasul al 12lea) sa isi asume responsabilitatea civila. Ca de luat cel mult ceva cu suspendare e cam clar... mai ales avind in vedere ca lucreaza unde lucreaza...

 

Ieri am fost 4 motociclisti care am fost martori la accident sa dam declaratii. Primele 3 mobre... Mobra 3 avea pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din pacata numai un sofer s-a oferit sa dea declaratie la politie se stie cit de mult va conta totusi in conditiile in care "invinuitu" e din "sistem". Inregistrarea de pe camere s-a evaporat... masina e 'la ei' la expertiza... etc etc.

 

Macar daca ar avea bun simt (fie si in ceasul al 12lea) sa isi asume responsabilitatea civila. Ca de luat cel mult ceva cu suspendare e cam clar... mai ales avind in vedere ca lucreaza unde lucreaza...

 

Ieri am fost 4 motociclisti care am fost martori la accident sa dam declaratii. Primele 3 mobre... Mobra 3 avea pasager.

 

Care inregistrari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai trecut inca o luna de cind a murit Tibi si inca nu au aparut raspunsuri si cine stie cind or sa apara.

Din nou vorbesc doar in numele meu, vara-mea asteapta si crede in dreptate si asa este bine de fapt sa aiba sperante, eu cred prea putin in ceea ce se face si se face cam nimica. Numai dupa ce a fost vara-mea acolo se pare ca s-au luat si declaratii , nu stiu exact ce si cum, cel putin asa am facut eu legatura dupa ce am citit de declaratiile voastre pe site.

Asa cum acel asa zis om a fost dus la Elias ("om de vaza domle nu prapadit ca cei care se duc la Floreasca") in "stare grava" in loc sa se salveze viata unui alt om care poate avea nevoie de aceea ambulanta asa probabil va aparea cu o expertiza ca i s-a stricat masina si de fapt nu a fost o goana nebuna printre masini. Asta eu am banuit de la inceput sa vedem daca va veni cu expertiza.

Am inteles ca acolo au fost niste camere, stiam la o saptamina ca chipurile camerele nu au mers ca cineva a avut grija sa spuna ca nu au mers acele zile dupa accident dar ele de fapt au mers. Bineinteles ca acei oameni nu o sa tina cu noi si cu copii la Adina ci o sa tina cu ai lor.

Si eu sper sa-si asume responsabilitatea, pina acuma nu si-a asumat nimica si nu vad sa-i pese de copii victimei.

 

Eu am incredere prea putina in sistemul judiciar din Romania la ora aceasta si se pare ca Uniunea Europeana cam e de parerea mea. Coruptia e la nivel inalt.

Vom vedea ce si cum. Eu personal astept sa vad ce face legea din Romania in cazul acesta ca sa pot merge mai departe in cazul in care nu-mi convine.

Mesaj completat

Gasiti in articolul de mai jos ca fapt divers-cititi partea de jos:

 

http://www.mediafax.ro/main-story/cereri-r...adelor-7402715/

Si intradevar pe site-ul de ambasada am gasit scris:

http://www.bogota.mae.ro/index.php?id=33&id=208

 

Si cei de la MAE sint fericiti ca nu-l mai au printre ei, sa se spele altii pe cap cu el.

 

Acel comentariu nu a fost postat de mine, eu am trimis la o multime de consulate un email, si eu am crezut ca el inca mai lucreaza in Columbia insa am fost informata de cunoscutii lui ca nu mai lucreaza. Oricum nici nu conta unde si cum, omul ramine om oriunde iar pilosii tot nesimtiti ramin cu pilele lor cu tot. Oamenii nu se schimba.

 

 

 

Mesaj completat

Azi am reusit si eu sa vorbesc cu Adina ca a fost iara foarte tare in depresii o perioada si a ajuns din nou la doctor. Probabil asta si vor toti sa o distruga si pe ea, nu e de ajuns ca a murit Tibi.

 

Tovarasul Georgescu, de la Politia Capitalei a uitat ca domnu sofer este cel care a incalcat legea si nu victima si nici sotia victimei.

Pe romaneste, dosarul este un rahat. Asa li s-a dat ordine de sus se pare sa nu se faca nimica .

Am stiut ca vor fi probleme de cind am citit cum politia vroia sa-i stearga repede urmele la criminal.

Probabil ca daca nu era acel onest sofer si voi motociclistii care sa va tineti de politisti sa faca ceva chiar este un dosar din Dosarele X.

 

Acuma se asteapta expertiza de la masina care sa-i acopere la sofer nesimtirea, masina nu a avut absolut nimica, doar a avut-o domnul la verificari, probabil ca acuma incearca sa-si scoata alte fise la masina care sa vina in contradictie cu cele vechi. Cind o sa apara expertiza o sa o pun pe site ca sa o vedem cu totii.

 

Inregistrarile accidentului sint ele undeva de la politie iar daca nu ies la iveala sa nu-si faca griji ca mai exista si alte "dovezi" care sint in posesia mea de la anonimi. Mergem la proces tovarasilor securisti.

mai sint si dovezile puse aici pe site de la voi, oricum nu le pasa.

 

Tovarasul militian pt ca politist nu poate fi numit este de o mare nesimtire, pentru ce este pus acolo daca nu stie sa dea raspunsuri, stie doar sa dea din umeri si sa trateze familiile victimelor cu NESIMTIRE.

Daca nu va face nimica atunci o sa-i facem reclamatie ca sa vina alt politist care pupa dosul la cine stie ce senator sau deputat insa pina la urma tot trebuie sa fie unul care sa fie acolo ca sa-si faca meseria.

 

Sa vedem acum cind va fi declarat un criminal nevinovat de tovarasi.

 

Acel criminal in loc sa-si doreasca sa incheie mai repede si sa ne lase in pace, el incearca sa distruga si familia la omul pe care l-a omorit din cauza lui 100%. RUSINE sa-ti fie daca citesti.

 

 

 

 

Mesaj completat

Stiu ca tot adaug una alta insa am promis ca va tin la curent cu tot ce se intimpla si va pot spune.

In primul rind se pare ca saptamina viitoare Adina isi va putea alege expertul sa se uita la masina dintr-o lista de experti. Masina este oricum aranjata de colegii dumnealui, nici nu ne punem problema asa ni s-a transmis pe alte cai din cadrul politiei. Orice si-ar da cu parerea la masina ea va avea ceva defect deci doar sintem marionete la faza asta.

 

 

Am si eu o intrebare? Oare cind cineva se inscrie la doctorat la Academia de Politie nu i se verifica si lui cazierul sau nu se vede ca este in cercetare? ca dosarul nu s-a inchis? Oare cum Academia de POlitie primeste un posibil criminal sau infractor sa-si dea doctoratul in Drept? Este strigator la cer.

 

http://www.academiadepolitie.ro/Sunivav/do...ctorat_2010.pdf

Mesaj completat

Stiu ca tot scriu, am promis ca va spun lunar ce se mai intimpla daca se intimpla ceva.

Azi se fac 5 luni de cind Tibi a fost luat dintre noi si cred ca Tibi se invirte acolo in mormint cind vede ce dreptate i se face. Dumnezeu sa-l ierte.

Dosarul este o gluma proasta, doar declaratiile martorilor sint adevarate, politistii ne-au spus ca, camerele au fost ridicate pentru ancheta (parca nu trebuiau doar inregistrarile), militianul Georgescu cu multa nesimtire i-a spus la vara mea ca inregistrarile s-au sters dupa 30 zile. Cum sa fie sterse daca ele fac parte dintr-o investigatie? Bineinteles ca legea nu este asa, degeaba incearca Politia romana sa ne arunce praf in ochi.

Testul de singe este ca si cum nu ar fi, nu s-a facut in conditii legale asa ca probabil criminalul era si baut.

In declaratia lui a scris ca a fost orbit de faruri , accidentul s-a produs pe zi. Poate farurile de la motocicleta la Tibi l-au orbit, vorba vine. L-a omorit ca sa nu-l mai orbeasca.

Am aflat ce pile are acel criminal e ca si cum noi niste furnici ne luptam cu un elefant, ne luptam daca asta e cazul, nu ne pasa de ei.

Nu sintem interesati sa schimbam Georgescu cu alt Popescu, sintem interesati sa ni se faca dreptate. I-am facut si la Georgescu plingere, sint sigura ca nu ii pasa. O sa va spun daca va fi pedepsit in vreun fel insa o mina se acopera pe alta.

Am adus acuze grave, nu cred ca le vor pasa lor de acuzele noastre.Nu este vorba d eGeorgescu este vorba de toti cei care se ocupa si s-au ocupat de caz ei nu sint decit niste ...... care dau frumos din coada cind li se da un os ca acopera dovezile. Politia Romana e cam putreda si cred ca multi ar trebui dati afara din cadrul ei.

In sfirsit a vazut si Adina ce dreptate i se face, noi i-am spus de la inceput sa mediatizeze cazul la OTV si oriunde poate, starea ei nici acum nu este buna insa o sa umble familia mea oriunde cu ea daca este cazul.

Deocamdata am inceput cu petitii, pot scrie asta ca sint sigura ca acel criminal a aflat, avem numar de inregistrare, facem petitii peste petitii oriunde se poate, asteptam rezultatatele la petitii , dupa aceea mergem in audiente si daca nimica nimica, mergem la OTV sa ne tiganim putin daca numai asa putem obtine dreptate. Nu reusim, facem plingere la Strasburg ca am gasit locul unde se pot face plingeri, facem greva foamei in fata la politia capitalei daca este cazul, va chemam si pe voi ca sa vedeti cum vom fi arestati sau cine stie ce ne vor mai face.

Am trimis emailuri si la toti cei care au adrese de email la Academia de Politie, nu cred ca asta conteaza pt dosar, dar stim ca ii vom face viata un iad la acel Patrascu Ionut Virgilius Florin, iar daca legea romana nu ne face dreptate atunci acel criminal sa stie ca nu-l vom lasa niciodata, tot timpul ii vom aduce aminte de ce a facut, sa intoarca mereu capul poate ne vede undeva acolo, nu se va atinge nimeni de el, nu-i va spune nimeni o vorba urita in afara de ceea ce este:un criminal. Oricum asa cum i-am promis copii la Tibi vor veni intr-o zi sa vorbeasca cu el, dam noi de el si peste 20 ani.

Daca nu poate fi responsabil si creste acei copii noi ne-am dori doar sa isi puna streangul singur de git, nu cred ca am plinge un minut pentru el.

 

O sa va tin la curent cu ce expetiza se face acum la masina, masina aceea a fost luata in lease deci daca este ca si aici si stiu din cite ceva din ce este si in romania, masina a fost mereu reparata la service la dealer. Sa vedem cu ce minciuni mai vin si de la masina si ce minciuni mai scrie si expertul, o sa ne luam si noi unul,nici nu stiu daca are sens daca masina deja este aranjata, sper sa stie ca nota de plata tot la criminal se va duce as acum se vor duce notele de plata la toti doctorii la care se duce vara mea, etc.

Pacat ca in Romania numai daca faci un caz public si te tiganesti ai o sansa sa-ti obtii dreptatea.

Ideea este ca Patrascu trebuie sa nu aiba cazier ca sa-si continue nestingherit activitatea.Daca a gresit si nu este responsabil ne dorim ca el sa faca puscarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Se poate sa strangem mai multe semnaturi pentru petitii? Ar ajuta cu ceva? Sa facem mai multa agitatie? Sa trimitem mai multe mailuri?

Stiti pe unde sta? Sa lipim prin zona niste abtipilduri cu atentie la motociclisti?

Pot ajuta cu ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa strangem mai multe semnaturi pentru petitii? Ar ajuta cu ceva? Sa facem mai multa agitatie? Sa trimitem mai multe mailuri?

Stiti pe unde sta? Sa lipim prin zona niste abtipilduri cu atentie la motociclisti?

Pot ajuta cu ceva?

 

Noi nu vrem sa ne notam adresa lui inca, adresa lui va fi mai mult pentru copii lui, daca va fi cazul cindva vom sta in fata casei lui, oriunde va fi cu niste pancarde pe care vom scrie “Criminalulule” si numele lui, insa aceasta va fi mai tirziu, nu vrem sa ne acuze nimeni la ora aceasta de nimica ca il persecutam, etc. Adresa o sa i-o dam la Tv ca si poza lui marita sa-l vada toata lumea pe acel criminal care nu vrea sa-si ia responsabilitatea pentru cresterea a doi copii, asta daca vom ajunge acolo, voi puteti face ce vreti, noi nu va putem impinge la nimica. Adresa a fost scrisa undeva pe site, insa eu cum ii tot bag numele lunar pe google, am gasit ca si-a dat pierdut doua diplome de facultati, uitati-va aici la pagina 5 coloana din dreapta la anunturile (19.428) si (19.434) publicate pe 9 iunie pe numele Patrascu N. Ionut Virgilius Florin.

 

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca...GeFV1Z9Fg7v9_Hg

 

Astept cu interes raspunsul la petitia mea si al familiei mele si am scris-o si in numele prietenilor la Tibi si am zis ca e si in numele celor care intreaba de cursul anchetei. Eu nu sint un expert, probabil ca poate nu am scris exact la litera legii, avocatii imi spun una alta, eu fac ce cred eu ca este de cuvinta. Inca noi nu putem vedea dosarul decit daca mergem cu vara mea, o sa fie el public intr-o zi si am sa pot lua si declaratia criminalului si expertiza si tot sa le afisez pe site si sa le trimit la ziare si restul.

Ideea este ca inregistrarile au existat undeva si poate mai exista, ei incearca sa-l scape dar sa fie o scapare care sa sa se inscrie undeva in lege, o sa mergem la la procurorul care se ocupa de caz, o sa-I dam si lui numele daca ni se va raspunde la fel cum ne-a raspuns Georgescu.

Daca vreti sa semnati urmatoarea petitie prin februarie cred, pentru ca o sa fie una dupa alta pina se gasesc inregistrarile pentru ca asta va fi una dintre cele mai importante dovezi, eu va pot trimite petitia, poate ma ajutati si voi sa o rescriu, o puteti semna si trimite de la unul la altul si inapoi la mine scanata, nu vreau sa fac public ceea ce scriu, fac publice doar raspunsul lor pentru ca doar de la ministerul de interne se da numar de inregistrare, am sa vad si de cel de justitie daca am sa fac plingere si impotriva procurorului. Ma repet am trimis petitii in nenumarate locuri.

Ideea este ca nu le pasa de noi cu nimica, alti avocati imi spun sa ma agit cu obtinerea inregistrarilor ca petitiile mele sint VAX Albina cum mi-a zis o amica avocata. Incurajator, nu?

Sint sigura ca raspunsul la petitie va fi la litera legii, pacat ca ei nu rezolva cazul correct asa cum ar trebui si cauta sa-l scape.

Va multumim pentru sprijin, sigur vom face apel la voi pentru judecati sau sa fiti alaturi de noi la greva foamei, asa cum vom face apel si la fostii colegi ai lui Tibi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ar trebui interpretata aceasta intrebare domnule ?stiind ca ele au disparut intrebarea dumneavostra suna putin a bataie de joc .

 

O interpretati cum doriti dumneavoastra domnule Rados la mine a fost extrem de sincera si directa! Ce stiti dumneavoastra ca au disparut? Am citit si eu ca au disparut niste "inregistrari" si am intrebat, sincer de altfel, cu frica de Dumnezeu etc., "care inregistrari?". Mai departe puteti interpreta cum doriti dumneavoastra dar sa cunoasteti ca in toate cazurile, nestiinta naste intrebari ...

 

P.S.: Nu am postat sa nasc o polemica. Nu cunosc si nu ma intereseaza mersul anchetei - not my fuckin` business. Eram doar curios de anumite aspecte sa imi clarific niste lucruri. Asa ca strambele nu-si au rostul.

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cunosc si nu ma intereseaza mersul anchetei - not my fuckin` business.

 

mentalitate 100% romaneasca, nu e vina ta, ai fost crescut in mediul asta.

 

din pacate atitudinea este una generala, sa va fereasca Dumnezeu sa fiti intr-o situatie ca asta, un apropiat de al tau sa fie omorat si sa realizezi ca tuturor li se rupe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de inregistrari, nu stiam "legal" ca au existat pina nu a intrebat Adina cu avocatul ei. De cind mi-a spus ea stau asa ma gindesc cum noi toti il plingeam pe Tibi si Adina nu era in stare de nimica iar ei asteptau ca sa treaca 30 zile si sa stearga inregistrarile si sa se bucure de nenorocirea noastra. Cita mizerie umana. Idea e sa intelegem ca nimeni nu s-a ocupat de dosar 30 zile? Pai ce face politia Romana? Nimica?

Legea e altfel, de aceea astept un raspuns scris ca sa le pot face plingeri pina scot inregistrarile de la seif. Nu il putem acuza pe criminal ca el face asta insa toti stim ca este in spatele tuturor misculatiilor. El isi vede linistit de viata lui si cariera lui de doctorand -criminal si noi pe linga faptul ca am pierdut un om minunat, ne luptam cu un sistem surd si corupt.

Ideea este ca a ucis un om care nu avea nici cea mai mica vina si el trebuie sa creasca acei doi copii.

Criminalul cunoaste legile mai bine ca mine si ca voi toti la un loc, are o groaza de oameni care ii cauta porti de scapare. El nu trebuie sa aiba cazier.

zPentru ca se apropie sarbatorile eu ii doresc criminalului si tuturor care il ajuta prieteneste doar sa aiba aceleasi sarbatori ca Adina si familia noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O interpretati cum doriti dumneavoastra domnule Rados la mine a fost extrem de sincera si directa! Ce stiti dumneavoastra ca au disparut? Am citit si eu ca au disparut niste "inregistrari" si am intrebat, sincer de altfel, cu frica de Dumnezeu etc., "care inregistrari?". Mai departe puteti interpreta cum doriti dumneavoastra dar sa cunoasteti ca in toate cazurile, nestiinta naste intrebari ...

 

P.S.: Nu am postat sa nasc o polemica. Nu cunosc si nu ma intereseaza mersul anchetei - not my fuckin` business. Eram doar curios de anumite aspecte sa imi clarific niste lucruri. Asa ca strambele nu-si au rostul.

 

martorii chemati au relatat ca acele inregistrari au disparut ,sa zicem ca nu sunt de gasit acele inregistrari.

:rolleyes: in acest caz esti "cu frica de Dumnezeu " in altele te erijezi in dumnezeu

on topic eu unul nu am incredere in sitemul juridic din tara asta si desci cu riscul de a parea anarhist cred ca vigilantes este solutia pentru ordine si justitie .

Am prins un hot in fapt si am avut"onoarea" sa pierd ceva timp in sala de tribunal ca martor am asistat la ceva dezbateri si am crezut ca o iau pe unda vesela la felul cum se face dreptate in romania, un mos care a accidentat voit un politist aflat in timpul serviciului pe un scuter si care vroia sa il opreasca in trafic pe mos avea 2 avocati iar unul dintre ei lua si la misto unul din martorii adusi de politist cind acesta relata ca ei isi repara singuri motoretele si scuterele de serviciu iar judecatoarea nu comenta nimic ,sincer in momentele alea imi venea sa ii incolacesc pe bocanci si pe mos si pe avocatii lui .

hotul meu de fapt avocata lui a avut tupeu sa intrebe daca i-am agresat clientul in timpul retinerii lui , normal ca da pentru ca exista riscul sa fuga , si daca la un nenorocit de hot abia dupa 1 an de zile a ajuns dosarul in instanta si incomplet ( are cazier , dar procuratura nu la pus in dosar) ca sa ma mai mire ca alte dosare sunt instrumentate greu iar vinovatii scapa basma curata dupa ce sunt judecati .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe noi Romanii numa un Vlad Tepes sau un Hitlar ne mai scapa de coruptie si de gunoaie

 

cateodat imi vine sa emigrez ... dar unde ca si pe dincolo suntem de toata jena (evident din cauza altei clase selecte)

 

si totul pleaca de la super Justitia Romaneasca corupta pana sus

 

 

In Romania nu ai nici o sansa daca esti "copil sarac" te calca pe cap si te mai si pune sa-i vopsesti masina :(

mori cu dreptatea in mana

 

poate erea bun acuma cativa ani "Vadim - medicament " poate facea ceva ordine ....

 

cred ca suntem singurii din Europa asa in starea asta ....

 

Justitie corupta

presa / Tv fiecare cu partidu masii cu moguli si interese (incep sa vb ca aia pe 0TV )

Clasa politica ......... unii cu petrol si rafinarii alti cu flota , ba privatizari aiurea , mai un interes ......de tot kaka*u

 

si cum sa ai incredere ....

eu unu nu am incredere in justitie

nici in presa .... :rolleyes:

 

si nu cred ca vom vedea schimbari prea curand .....

 

cat de curand o sa fim ca in filmele cu prosti (asteptat dupa colt batut si gata = justitie+ dreptate ) :(

 

sper sa nu "lungeasca" dosaru pana se pierde (procedura patentata de justitia Romana )

 

sper intr-o dreptate macar acum

 

 

ps. Spumeg ca Vadim cand vad asemenea cazuri :D :rolleyes:

Editat de Wollt_Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este unul dintre putinele cazuri de la sectiunea accidente in care nu e neaparat nevoie nici de poze nici de inregistrare. Vinovatia este 100%. Cei care il ajuta din justitie fac o crima aproape la fel de mare, fiindca ii incurajeaza si pe alti 'zmei' sa conduca la fel. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si totul pleaca de la super Justitia Romaneasca corupta pana sus

 

 

In Romania nu ai nici o sansa daca esti "copil sarac" te calca pe cap si te mai si pune sa-i vopsesti masina :rolleyes:

mori cu dreptatea in mana

 

poate erea bun acuma cativa ani "Vadim - medicament " poate facea ceva ordine ....

 

cred ca suntem singurii din Europa asa in starea asta ....

 

Justitie corupta

presa / Tv fiecare cu partidu masii cu moguli si interese (incep sa vb ca aia pe 0TV )

Clasa politica ......... unii cu petrol si rafinarii alti cu flota , ba privatizari aiurea , mai un interes ......de tot kaka*u

 

Tibi a muncit foarte mult sa ajunga unde a ajuns, a fost un copil sarac si acum imi aduc aminte de el in perioada cind o curta pe vara-mea,era si el imbracat ca un copil sarac, erau amindoi in facultate, se uita la Adina ca la Dumnezeu. Omul acesta a muncit foarte foarte mult, nopti si zile pierdute la servici ca sa ajunga si el undeva si a ajuns numai pe munca lui, nu a avut nici o pila si nici o relatie, sper ca si cei de la Metro sa ne sprijine. Tibi a fost un om modest si simplu nu fitos cum se poarta prin Romania, ajunsese si el in sfirsit la stadiul sa se bucure de munca lui de atitia ani si...ne-a fost luat.

El isi sustinea mama si socrii, oamenii acestia au ramas fara ajutor, el era stilpul familiei noastre, probabil ca ma repet.

Cind vad acum cum se incearca orice pe orice cale cind criminalul este 100% ma apuca toti nervii. Omul acela vrea cariera , vrea mariri, nu-i pasa lui de niste copii si o mama indurerata. Nu se gindeste cite vieti mai distruge pe linga cea pe care a luat-o.Eu sincer mi-as dori ca parintii criminalului sa poata citi ce scriu eu acum sa se gindeasca ce ar fi facut ei daca cineva il omora pe "doctorand" si tot sistemul le-ar fi dat putin praf in ochi ca urmeaza legea insa de fapt lucreaza in ajutorul criminalului.

Sistemul in Romania este corupt insa nu ii vom lasa , cel putin eu ii imping pe toti din familie sa mearga inainte, eu am inceput cu petitiile, eu nu sint deloc multumita cu ce se face. Adina nu este bine, starea ei de sanatate nu este prea buna, a slabit de a ajuns piele si os, trebuie sa se imparta intre servici, copii, datorii, dosar insa noi ceiallti o ajutam cum putem. Face si ea atita cit poate insa o vom ajuta si mai mult daca este cazul.Incearca sa para tare in fata tuturor dar eu stiu foarte bine ce este in sufletul ei pentru ca vorbim aproape in fiecare zi.

 

Sincer nu stiu ce sa mai zic, acesta este subiectul care se discuta la noi in familie tot timpul.Georgescu acum incearca sa o convinga pe Adina ce bine isi face el treaba, noi ii aratam ca de fapt el nu a facut nimic 3-4 luni, el e doar un mic pion in angrenajul numit coruptie. Asta nu inseamna ca toti sint corupti, etc, ca sa nu se inteleaga gresit, doar am si eu prieteni care lucreaza prin politie. Georgescu si cei ca el fac doar ce li se spune, simplu, dar asta nu schimba cu nimic situatia, noi vrem inregistrarile.

 

NOI nu vrem decit DREPTATE pentru TIBI si COPIII lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind aceste randuri si avand in vedere ca sunt din Timisoara si ca aici se comemoreaza 21 de ani de la primii morti ai Revolutiei ma incearca un sentiment de tristete amara. Nici atunci nu a fost si nici acum nu este dreptate in tarisoara noastra :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

        Lucratorul MAI, ar trebui sa vada zi de zi video-ul asta : 

 

La ce plini de sensibilitate sint securisti ajunsi in functii de consul,o sa-l doara fix in paishpe ! Omule,cum poti fi atit de naiv,tu nu traiesti in romania ?

Mesaj completat

Va rog cei avizati sa ma corecteze daca gresesc, dar stiu ca in anumite tari pedepsele pentru politisti sunt de 1,5-2 ori mai dure, adica daca pentru un caz ca asta intr-o tara cu justitie, un cetatean de rand ar fi luat 8 ani de puscarie, un polititst ar trebui sa ia16. Exista asa ceva si in Romania? Vinovatul este evident in cazul asta, iar accidentul cred ca o sa ramana mult timp in mintile noastre ca exemplu de cum poti sa mori nevinovat.

Condoleante familiei.

 

aici algoritmul de calcul e altul,pt.politicieni si cei cu functii importante in aparatul de stat se inmulteste la sfirsit cu 0.0001.

Mesaj completat

Ideea este ca a ucis un om care nu avea nici cea mai mica vina si el trebuie sa creasca acei doi copii.

Criminalul cunoaste legile mai bine ca mine si ca voi toti la un loc, are o groaza de oameni care ii cauta porti de scapare. El nu trebuie sa aiba cazier.

 

Daca era vreun ghertzoi oarecare,nu un ghertzoi securist putea sa fie legat pina acum

 

""http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/barbatul-care-a-accidentat-mortal-o-femeie-si-pe-fiica-ei-la-buzau-arestat.html""

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era vreun ghertzoi oarecare,nu un ghertzoi securist putea sa fie legat pina acum

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/bar...au-arestat.html

 

"Avocatul tanarului, fostul subprefect al judetului Buzau, Nicu Cristian, a declarat ca clientul sau ar suferi de o boala grava si rara a sangelui, pentru care ia tratament. Totodata, apararea sustine ca tanarul este ravasit in urma accidentului in care femeia de 39 de ani si fiica ei de sase ani si-au piedut viata."

 

Ar trebui asasinti astia ... impreuna cu avocatii lor si cu medicii care falsifica actele medicale ale unor jigodii ca asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Avocatul tanarului, fostul subprefect al judetului Buzau, Nicu Cristian, a declarat ca clientul sau ar suferi de o boala grava si rara a sangelui, pentru care ia tratament. Totodata, apararea sustine ca tanarul este ravasit in urma accidentului in care femeia de 39 de ani si fiica ei de sase ani si-au piedut viata."

 

Ar trebui asasinti astia ... impreuna cu avocatii lor si cu medicii care falsifica actele medicale ale unor jigodii ca asta.

 

In cazul nostru, iesirea criminalului a fost rapid orchestrata de pilele lui, tatal lui si restul. Bineinteles ca singele i-a fost luat, cred ca la Elias asa cum au vrut ei, cine stie de fapt singele cui era si a iesit ca nu a baut. Prinde hotul scoate-i ochii, martori nu au fost sa semneze luarea de singe.Ma mir sa nu vina si el cu o poveste de 100 de pagini ca este super bolnav de nesimtire, insa la el este mai complicat insa nimic nu este imposibil. Poate se tireste la Academia de politie, eu sint si sigura ca el conduce, ca sa fii doctorant (doctorand cum ii zic eu), poti sa fii si bolnav adica nesimtit.

Apropo de bolile de singe si eu sufer de o boala rara a singelui, pe care doctorii nu au fost in stare sa mi-o gaseasca in Romania dar au stiut sa ma "forteze" sa fac niste tratamente care din pacate au avut efecte secundare asupra altor organe. Eu am fost nascuta cu o forma usoara a bolii si pot trai 100 de ani fara nici un tratament. Pentru asta nu am facut niciodata un accident.

Am o prietena, care nu este romanca care sufera de forma majora (eu sper sa fie intermediara ca sa traiasca chiar daca chinuit) a bolii si ea stie ca mai are un an de trait,doi. Sora ei a murit la 44 de ani din cauza acestei boli. Femeile astea nu au avut niciodata accidente desi au stat numai prin spitale pentru transfuzii si tratamente si analize. In Romania in general pacientii cu forma majora a bolii mor de copii pina la 9-10-11 ani.

Ceea ce spune apararea in cazul accidentului este un fix pix, are tata bani sa cumpere citiva doctori sa-i scrie ceva hemofilie sau poate ce am eu sau altele. AS fi curioasa sa stiu de ce a scris ca sufera acel criminal, poate pot ajuta familia victimei cu mai multe informatii (articole scrise de doctorii din America),marturii de la oameni care au aceiasi boala, etc, care sa pareze apararea sau minciunile criminalului.

Pacat ca doctorii in Romania se vind pe o bucata de slanina si doi litri de palinca.

Mesaj completat

Asa se merge prin Armata Romana, asa se merge si la Scoala Din Cimplina la Politie si asta stiu din surse sigure, oare cum se merge la Academia de Politie?

http://www.adevarul.ro/locale/pitesti/Gene..._390561249.html

 

Oare asa au ajuns pe posturi si cei care se ocupa de cazul nostru?

Mesaj completat

Azi este 31 Decembrie, din pacate trista pentru familia mea. Tibi ii stringea pe toti din familie in jurul lui, va fi primul revelion fara el, la cine sun din familie sau cu cine vorbesc pe internet numai de asta imi vorbeste si fiecare plinge printr-un colt. Nu ii doresc La multi ani acelui criminal, nici nu are rost sa spun ce ii doresc. As vrea ca Tibi sa-i apara macar in vis sa intrebe "de ce?" , membrii ai familiei mele il tot viseaza, e foarte trist.

 

Am vorbit zilele trecute cu o fosta jurnalista de la un mare ziar, copiez cite ceva din ce mi-a scris, cit este de adevarat ce scrie, ea a si plecat din tara :

"Din pacate stiu cat de usor coruptibile sunt autoritatile din Romania. Si mai stiu ca acolo nu exista dreptate. In tara victimele sunt uitate sau judecate, iar criminalii devin eroi. Mai stiu si ca presa cu greu poate rezolva probleme. Pentru ca vorbim de cercuri vicioase pline de judecatori, politisti, politicieni care pot fi usor cumparati. La ......(numele ziarului) oamenii se schimba des pentru ca si presa din Romania este mizerabila, nu este platita si se face in functie de interese"

Mesaj completat

Azi este 15 ianuarie, se implinesc 6 luni de la moartea la Tibi, un om a murit degeaba si dreptate inca nu se vede pentru el.

Cum era normal cu birocratia din Romania inca nu am primit raspuns la plingerea noatra, nici nu-i cred ca-i pasa cuiva de ea , au trecut 30 zile de cind am aplicat-o, stiu ca mai exista o extensie de 15 zile dupa care incepem sa mergem in audieri si la ministru daca este cazul.

Sunam o data de doua ori, nu trebuie sa alerg eu sa vad in ce stadiu este plingerea, fac alta plingere pina se va misca ceva undeva daca este posibil.

Am auzit ca vor fi dati afara multi din cei angajati la stat, as vrea sa va spun ca-mi pare rau, nu-mi pare. Imi pare rau ca vor fi dati afara cei care sint oameni capabili nu putorile, ei vor continua sa trateze romanul cu nesimtire.

Una din intrebarile mele a fost daca el lucreaza inca pe postul unde este, vreau raspuns oficial, stiu eu ce stiu neoficial, si alta intrebare este daca el conduce atita timp cit a omorit un om si este in cercetare. Aviz criminalului sa nu cumva sa se trezeasca aici cu o poza cind conduce fara probleme. Oricum la nesimtirea lui crasa nu-i pasa. Un om rece, fara inima care calca peste cadavre sa ajunga unde vrea el. Daca avea inima mergea inainte si cu cariera si avea grija deja de copilasii aceia mici insa probabil amantele lui trebuie sa isi cumpere incarcatoare de telefon si restul. Niciodata nu am scuipat pe nimeni, el probabil nici dreptul de a fi scuipat nu-l are, scuzati-ma ca zic asa ceva.

Nu-l vom lasa sa scape indiferent ce va fi, indiferent ca fiecare membru al familiei (si e familie mare), va ajunge citeva luni dupa gratii ca i se va parea lui ca e hartuit (nu-l va atinge nimeni niciodata nici cu un fir de ata), a studiat el psihologia sau asa zic actele insa nu stie el ce e in stare o familie distrusa. Noi nu sintem niste criminali asa cum este el, sa stea foarte linistit cit este procesul, familia nu ii face nimica, restul vede el, insa daca nu va creste copii dupa aceea asa cum e normal, nu cu 5 lei pe luna, atunci sa ne astepte sa ne vada doar la coltul strazii lui, unde lucreaza, Academia de politie, etc. Ca sa merg eu la strasburg cu statul roman si sa primesc ceva despagubiri, ma lasa rece, criminalul trebuie sa plateasca, sa simta toata viata greseala lui.

Nu sint amenintari deloc, o sa-l facem doar sa-si doreasca ca legea sa-si fi spus cuvintul, acuma se foloseste doar de pilele lui sa ne distraga, politistii si altii isi fac meseria cit sa-l inscrie in limite legale, insa noi nu uitam de fapt cine l-a omorit pe Tibi. Este numai vina lui ca a omorit un om nevinovat.

 

Am sa scriu numai cind mai am ceva informatii, nici nu mai stiu ce sa scriu, practic scriu acelasi lucru, acuma se trage de timp cit se poate sa fie el scos nevinovat, poate criminalul uita ziua aceea, noi cit traim nu o sa o uitam. Oare cum poate dormi el, oare cum poate sa se uite in oglinda cind stie ca a lasat doi copii orfani si el nu face nimica sa-i ajute?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Atita timp cit nu-i este amenintata viata lui sau a familiei i se rupe de legi si reguli , face parte din cea mai mare mafie : mafia "legii" . In schimb daca ar veni neshte pretini di pisti prut , noaptea pe la 3 sa-l intrebe cum o mai duce in nesimtirea asta , degraba s-ar trezi . Si daca pretinii ar pleca cu o ureke sau citeva degete tare i-ar mai tremura inima-n el in fiecare noapte . Voi tineti -o cu cu speranta in dreptatea legii ca , cu asta o sa ramaneti . Legile sunt facute in favoarea javrelor care ne conduc , nu in a noastra , cei considerati sclavi si prosti de catre ei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe 29/01/2011 S-a nascut Tiberiu Stefan, nepotul lui Tibi. Din pacate unchiul lui, Tiberiu Tudose, nu mai poate fi acolo sa-l boteze asa cum a botezat-o pe Daria.

Fratele Adinei si sotia lui si-au dorit foarte mult ca baietelul sa se numeasca Tiberiu, sa le traiasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au raspuns "autoritatile" la plangere? s-a mai intamplat ceva ?

 

Nu vai nu au raspuns desi ei au scris pe pagina lor ca poate dura 1 luna+ maxim 15 zile. NU cunoasteti birocratia din Romania? Eu am zero incredere in autoritati cind este vorba de criminali care lucreaza in rindurile lor.

Legea nu este decit pentru fraieri nu pentru criminali, dar asta nu inseamna nimica pentru noi, Tibi merita dreptate. o sa-l chinuim toata viata lui insa probabil ca la nesimtirea lui nici nu va simti ceva, cum am zis, nu-i da nimeni in cap.

 

Pina una alta un om a fost omorit din cauza nesimtirii altuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vai nu au raspuns desi ei au scris pe pagina lor ca poate dura 1 luna+ maxim 15 zile. NU cunoasteti birocratia din Romania? Eu am zero incredere in autoritati cind este vorba de criminali care lucreaza in rindurile lor.

Legea nu este decit pentru fraieri nu pentru criminali, dar asta nu inseamna nimica pentru noi, Tibi merita dreptate. o sa-l chinuim toata viata lui insa probabil ca la nesimtirea lui nici nu va simti ceva, cum am zis, nu-i da nimeni in cap.

 

Pina una alta un om a fost omorit din cauza nesimtirii altuia.

 

 

te rog sa ne tii la curent cu termenele, vine primavara si multi dinte noi cred ca ar participa la o actiune de sensibilizare undeva prin fata sediilor la autoritati, inclusiv la locul de munca al macelarului, sau macar o floare la locul accidentului; e unul din acele cazuri in care motociclistul e clar nevinovat si asta ar trebui sa ne uneasca pe toti; in mod sigur cei care au fost acolo si au vazut live urmarile accidentului nu vor lipsi; asa cred eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...