Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

Democratia ca democratia , dar cum a ramas , cind e procesul ? Sa venim mai multi. Si pe aceasta cale , sper sa fiu receptionat si de cluburi , sa se aduna mase mari de oameni motocilisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Democratia ca democratia , dar cum a ramas , cind e procesul ? Sa venim mai multi. Si pe aceasta cale , sper sa fiu receptionat si de cluburi , sa se aduna mase mari de oameni motocilisti.

 

 

Deocamdata este o vrajeala ce se intimpla cu dosarul. Nu stiu cind va aparea in dosar si declaratia criminalului ca de el este mai sus de lege si de toti. Nu era normal sa fie si declaratia lui luata atunci? oooo...pardon...a fost grav bolnav....cum era cu Pila aia care i-a aranjat salvarea? Il durea ca nu-l putea tiri pe Tibi si i s-a facut rau. cred ca este inca la spital in stare grava. paote ne ducem toti cu flori la spital sa-l intrebam cum este.

Nici o problema declaratia va aparea cu data de atunci si bineinteles ca va semna si nenea politaiul ca i-a luat-o atunci. Se mai gindeste pila ce sa zica si avocatul putin, au probabil certificate medicale la greu, daca ma gindesc bine poate are cancer ca omar sau cum il chema sau ce sa mai i-a explodat roata. Toti martorii au fost orbiti si nu au vazut bine ce au vazut.

Noi nu avem voie sa vedem dosarul, este strict secret, cineva probabil ca l-a vazut daca mai stiu si eu una alta.

RUSINE.

 

Democratia poate este in America, restul se numeste ....intelelegeti fiecare ce vreti. Cind va fi procesul bineinteles ca voi anunta aici, sper sa veniti cit mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dana, eu n-am de gand sa va supar mai mult. eu spun ca procesul nu mi se pare MIE mai important decat adina sau copiii. atat. daca voi vreti sa tineti seama de asta sau nu, iar nu e un lucru important.

 

eu nu ma plang de sistemul asta. exista, tin seama de el si traiesc fericit, asa cum facut-o si dincolo.

 

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dana, eu n-am de gand sa va supar mai mult. eu spun ca procesul nu mi se pare MIE mai important decat adina sau copiii. atat. daca voi vreti sa tineti seama de asta sau nu, iar nu e un lucru important.

 

eu nu ma plang de sistemul asta. exista, tin seama de el si traiesc fericit, asa cum facut-o si dincolo.

 

succes

 

 

Multumesc, fiecare face cum poate si cum crede, zic eu.

Daca poti trai cu sistemul este foarte bine, sper sa nu patesti niciodata ce am patit noi ca sa vezi cit de tare il vei uri.

 

Asa a trait si Tibi fericit cu el si niciodata nu i s-a parut nimica aiurea si a murit si ne-a lasat pe noi sa ne luptam cu sistemul cel bun de pile, relatii, corupti, putori, etc. Eu nu ii bag pe toti in oala acuma, sint oameni si oameni. Si in politie sint oameni buni, mai primesc si eu informatii asa cum am primit si numele oficial al criminalului, si alte informatii, ca noi am fost tratati ca niste oarecare, luati si de urechi ca nu facem jocul lor, nu ca victime am fost tratati, noua nu ni s-a spus mai nimica. Sistemul de acolo vrea ca noi sa tacem si sa le pupam talpile.

Deci cum ziceam sursele spun ca dosarul trebuie tinut cit mai gol, ca respectivul trebuie sa scape lejer, asa s-au primit ordine de sus, si romanul platit din banii publici asculta de pile nu de ce este platit. Dosarul se zice ca este ca si cum nu ar exista, nu stiu ce sa spun, nu l-am vazut, nu acuz pe nimeni pt ca nu l-am vazut.

 

Este bine ca poti trai cu sistemul acela, sa nu ajungi sa fii ca noi sa nu mai poti dormi noptile si sa plingi zilnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata este o vrajeala ce se intimpla cu dosarul. Nu stiu cind va aparea in dosar si declaratia criminalului ca de el este mai sus de lege si de toti. Nu era normal sa fie si declaratia lui luata atunci? oooo...pardon...a fost grav bolnav....cum era cu Pila aia care i-a aranjat salvarea? Il durea ca nu-l putea tiri pe Tibi si i s-a facut rau. cred ca este inca la spital in stare grava. paote ne ducem toti cu flori la spital sa-l intrebam cum este.

Nici o problema declaratia va aparea cu data de atunci si bineinteles ca va semna si nenea politaiul ca i-a luat-o atunci. Se mai gindeste pila ce sa zica si avocatul putin, au probabil certificate medicale la greu, daca ma gindesc bine poate are cancer ca omar sau cum il chema sau ce sa mai i-a explodat roata. Toti martorii au fost orbiti si nu au vazut bine ce au vazut.

Noi nu avem voie sa vedem dosarul, este strict secret, cineva probabil ca l-a vazut daca mai stiu si eu una alta.

RUSINE.

 

Democratia poate este in America, restul se numeste ....intelelegeti fiecare ce vreti. Cind va fi procesul bineinteles ca voi anunta aici, sper sa veniti cit mai multi.

fara implicarea mass mediei respectiv televiziune , ziare dreptatea nu va fi facuta .Acum citeva zile familia unor morti ce au pierit intrun accident similar in zona Otopeni au intrat in grva foamei in curtea unei institutii , televizuinea avenit tam tamul sa declansat procurorul care tergiversa dosarul si a facut salvat faptasul a fost destituit si dosarul a fost luat din nou la puricat cu sanse sporite ca vinovatul sa plateasca .Pe scurt faptasul a condus o duba cu viteza a zburat pe contrasens a lovit o dacie in care erau 3 persoane dacaia a luat foc toti 3 au ars de vii . faptasul a condus 2 ani fara probleme iar procurorul ascundea dosarul voi va dat seama ca daca un amirit de dubist a gasit resurse sa plateasca un procuror ce te poti astepta de la un MILITIAN care este si din sistem este imposibil ca justitia sa isi faca treaba in acest caz ala are toate pirghiile la mina . Fara un act de protest nemaintilnit care sa atraga atentia televiziunilor sincer ala va scapa basma curata ascuns de MILITIENI , Procurori !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
Democratia ca democratia , dar cum a ramas , cind e procesul ? Sa venim mai multi. Si pe aceasta cale , sper sa fiu receptionat si de cluburi , sa se aduna mase mari de oameni motocilisti.

 

E fix frectie ... te pui cu nesimtirea romanului ? Pe judecatorul ala o sa-l doara la basca de ce are el in sala de judecata. Trebuie scandal in mass-media si mentinut interesul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat daca stie cineva pe cineva pe la televiziuni?

Am intrebat daca am voie cu camera de filmat la proces si nu am glumit.

 

Mersi de idee, daca asa va trebui atunci asa vom face, vin si eu fac si eu greva foamei acolo, va chem si pe voi toti sa ne sprijiniti. Am inainte grija sa informez si eu ambasada Americana din Romania voi face greva foamei, ei de obicei isi apara oamenii si uita asa facem circ daca va trebui. Poate gasesc si de aici niste stiristi si mai vedem.

 

Adina e oricum tot intr-o greva a foamei, piciorul ei am inteles ca este subtire ca mina unei femei si poti pune un ceas pe el.

 

Acuma fac toti ce vor cu dosarul, nu au decit sa faca daca le asa greu sa gaseasca dovezi chiar si pe site-ul asta, ajungem si la proces si dupa aia sint urmarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara implicarea mass mediei respectiv televiziune , ziare dreptatea nu va fi facuta .Acum citeva zile familia unor morti ce au pierit intrun accident similar in zona Otopeni au intrat in grva foamei in curtea unei institutii , televizuinea avenit tam tamul sa declansat procurorul care tergiversa dosarul si a facut salvat faptasul a fost destituit si dosarul a fost luat din nou la puricat cu sanse sporite ca vinovatul sa plateasca .Pe scurt faptasul a condus o duba cu viteza a zburat pe contrasens a lovit o dacie in care erau 3 persoane dacaia a luat foc toti 3 au ars de vii . faptasul a condus 2 ani fara probleme iar procurorul ascundea dosarul voi va dat seama ca daca un amirit de dubist a gasit resurse sa plateasca un procuror ce te poti astepta de la un MILITIAN care este si din sistem este imposibil ca justitia sa isi faca treaba in acest caz ala are toate pirghiile la mina . Fara un act de protest nemaintilnit care sa atraga atentia televiziunilor sincer ala va scapa basma curata ascuns de MILITIENI , Procurori !

 

http://videonews.ro/action/viewvideo/55564...mnat-dar-liber/ aici se poate vedea ghertzoiul care i-a omorat pe acei oameni. Conduce in continuare, mai mult chiar, continua cu nerusinare sa incalce reguli de circulatie punand in pericol alte vieti nevinovate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut topicul abia azi.stau si ma intreb nu exista nimeni care poate sa schimbe legile astea de cacao ,care nu servesc decat ,ca si paravan .ma refer la deputati senatori nu stiu cineva care ar avea un interes ca pana la urma exista o urma de interes in orice actiune pe care acestia o intreprind.de exemplu :gasca lui antonescu vrea sa ajunga la putere peste X ani ,ar putea sa initieze un proiect de lege care sa schimbe un pic incadrarile astea aberante (omor din culpa) in ceva mult mai realist,sunt sigur ca ar avea destui sustinatori si nu ar fi rau nici pentru ei ,na o sa aibe cine sa ii voteze.zic si eu asa nu dau cu paru,daca am gresit cu ceva legat de legi ,scris gresit,idee proasta , scuze.

adica se fac proiecte pentru salvarea deltei ,a nus ce munte ,a c.a.c.a.tului de urs da pentru oameni nimic?

din cate am inteles deputatii se ocupa de astea sau senatorii ,nu cunoastem si noi pe nimeni (nu putem sa facem ceva)?

 

IMO scuze inca o data daca gresesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut topicul abia azi.stau si ma intreb nu exista nimeni care poate sa schimbe legile astea de cacao ,care nu servesc decat ,ca si paravan .ma refer la deputati senatori nu stiu cineva care ar avea un interes ca pana la urma exista o urma de interes in orice actiune pe care acestia o intreprind.de exemplu :gasca lui antonescu vrea sa ajunga la putere peste X ani ,ar putea sa initieze un proiect de lege care sa schimbe un pic incadrarile astea aberante (omor din culpa) in ceva mult mai realist,sunt sigur ca ar avea destui sustinatori si nu ar fi rau nici pentru ei ,na o sa aibe cine sa ii voteze.zic si eu asa nu dau cu paru,daca am gresit cu ceva legat de legi ,scris gresit,idee proasta , scuze.

adica se fac proiecte pentru salvarea deltei ,a nus ce munte ,a c.a.c.a.tului de urs da pentru oameni nimic?

din cate am inteles deputatii se ocupa de astea sau senatorii ,nu cunoastem si noi pe nimeni (nu putem sa facem ceva)?

 

IMO scuze inca o data daca gresesc

 

Pestele de la cap se impute. Daca ei nu respecta legile atunci cum le pot cere la oameni sa le respecte? Probabil daca ar schimba incadrarea ar avea ei grija sa fie o portita de scapare. Ei in primul rind se gindesc la pielea lor si cum sa scape ei daca se intimple ceva.

Citi din cei care sint in fruntea tarii sint niste oameni nepatati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Pestele de la cap se impute. Daca ei nu respecta legile atunci cum le pot cere la oameni sa le respecte? Probabil daca ar schimba incadrarea ar avea ei grija sa fie o portita de scapare. Ei in primul rind se gindesc la pielea lor si cum sa scape ei daca se intimple ceva.

Citi din cei care sint in fruntea tarii sint niste oameni nepatati?

deci cu zdre.... politistu' cum a ramas?

raspunde macar legal? ca moral.............. pfffff!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi se implinesc 2 luni de cind Tibi a fost rapit dintre noi.

In fiecare luna am sa incerc sa va mai spun ce se mai intimpla cu cazul,cu familia la Tibi, nu pot da multe detalii.

Parerea mea personala este ca este o nebuloasa cu dosarul adica frectie la picior de lemn. Vara-mea zice ca dosarul e in favoarea ei, eu nu cred asta.

Noi ne-am focalizat foarte mult pe Adina sa o trezim din starea in care era si sint mici pasi dar sint, a trebuit sa se intoarca la servici, era in concediu de ingrijire a copilului. Acuma are doi copii mici de ingrijit, servici, familia apropiata nu locuieste cu ea deci tr sa se descurce, va trebui sa inceapa sa alerge si pentru dosar, proces, etc. Deocamdata ea nu poate merge sa intrebe ce si cum la politie unde este dosarul, inca nu poate face asta,nu se simte in stare dar va trebui sa o faca. Familia si prietenii ii ofera mult support dar ea va trebui sa-si ia deciziile importante.

Situatia e destul de complicata, am inteles ca prietenii la Tibi pun luna de luna bani sa-I plateasca varei mele ratele la banca(le multumim acestor oameni), probabil ca banii si tr dati inapoi,eu nu o intreb pe Adina nimica ce tine de bani. Ea trebuie sa cistige acest process cind va fi, pentru ca va fi unul, indiferent ce face criminalul sau nu, pentru ca altfel Adina va ramine pe drumuri cu doi copii mici, pentru ca nimeni nu-I va plati ratele la nesfirsit.

 

De criminal nimeni nu stie nimica, nici nu cred ca conteaza ca existam noi sau nu pentru el, noi ne-am fi dorit ca el sa nu existe pentru noi pentru ca poate TIbi ar fi fost azi in viata.

 

Ca fapt divers, Adina a fost si ea motociclista pina cind a ramas gravida cu primul copil, adica pina acum vreo 4 ani. Bine ca nu a fost si ea pe motocicleta in momentul respectiv ca erau copii fara nici un parinte acum.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Tibi, a fost un om bun si prietenii si familia nu-l vor uita.

 

 

PS. Apropo de sistemul judiciar corrupt din Romania, am gasit acum doua zile un articol pe BBC. Cum sa se schimbe ceva in sistemul din Romania cind majoritatea din ei sint corupti? Asa sintem vazuti in Europa.

 

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-11284824

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pestele de la cap se impute. Daca ei nu respecta legile atunci cum le pot cere la oameni sa le respecte? Probabil daca ar schimba incadrarea ar avea ei grija sa fie o portita de scapare. Ei in primul rind se gindesc la pielea lor si cum sa scape ei daca se intimple ceva.

Citi din cei care sint in fruntea tarii sint niste oameni nepatati?

Cel putin in Romania, nu poti ajunge in frunte daca nu ai pile, nu pupi in dos sau nu lingi ceva maini sau cururi. Daca nu esti hiena sau nu ai spate, nu te prostituezi moral sau fizic, e greu sa ajungi in varf. Cand ajungi in varf cu ajutor sau propulsat de interesele altora, ai polite de platit, nu esti independent, nu poti sa faci ceea ce doresti, esti pus la colt. Rar oameni ce au coloana ajung sus si apoi devin incomozi si nu pot sa realizeze ceea ce au visat, din cauza marsaviilor primilor. Atunci cedeaza si pleaca, lasand locul primilor. Raul invinge, pentru ca sunt mai multi oameni fara coloana.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

a trecut ceva vreme de cand s-a intamplat tragicul accident pe care l-am vazut cu proprii mei ochi mai mult decat aproape.

ce s-a intamplat? cum merge dosarul penal al jigodiei de sofer?

chiar ne-a marcat vietile intr-un mod pe care nu pot sa il descriu in cuvinte si a scapat?

lucrez in domeniu si stiu cat dureaza si cat de mult conteaza faptul ca jigodia e ofiter MAI, dar chiar asa?

Tibi a murit in fata ochilor mei si nu am cum sa uit asta vreodata. Nu am apucat sa il cunosc si totusi mi-a marcat viata.

Inainte cu cateva secunde de accident l-am vazut mergand linistit si ma gandeam sa il depasesc. n-am mai apucat.

a lasat o familie indurerata si multe suflete marcate in ziua aceea.

eu una ori de cate ori voi trece pe acolo imi voi aduce aminte.....

imi cer scuze, cateodata emotiile simtite depasesc capacitatea de a ma abtine si nu pot sa nu ma gandesc si sa nu cer pedepsirea soferului...care chiar merita pedeapsa.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ally, cred ca tie ti-am trimis un email si tie si la alta persoana inainte sa citesc ce ai postat ca sa va tin la curent si sa nu scriu totul aici.

Azi, Tibi ar fi implinit 34 de ani si in loc sa fie o zi vesela din pacate e o zi foarte, foarte trista pentru noi.

Saptamina viitoare ar fi trebuit sa il aniverseze pe Alex care va implini un an pe 12 Oct iar pe 26 Oct Adina o sa implineasca 33 de ani. Din pacate el nu va fi acolo linga familia lui.

Nu stiu cum merge dosarul exact, Adina tr sa faca mult mai multe, deocamdata cum bine v-am spus merge la servici si la medic care se pare ca o ajuta foarte mult.

Azi si-a luat liber, era foarte speriata de cum va trece de ziua aceasta, trebuie sa treaca.

Am avut azi o lunga discutie cu ea, imi spune ca se arata puternica in fata copiilor, dar numai ea stie ce este in sufletul ei si cit de singura se simte.

 

De nenorocitul care ne-a distrus chiar nu stie nimeni nimica din familie. As putea sa pun mina pe telefon sa sun insa ce rost are? Sa aflu ca poate acum conduce sau ca merge la servici cu zimbetul pe buze?

O sa existe o pedeapsa si pt el sint sigura, ca e de la justitie sau e de la Dumnezeu o sa fie.

Vara-mea e hotarita sa mearga pina in pinzele albe cu el, indiferent cit va incerca el sa scape, se va gasi un ac de cojocul lui, copii trebuie crescuti iar Tibi merita sa i se faca dreptate. Va fi un proces de durata desi eu personal mi-as dori sa se termine miine ca sa ne linistim si noi si mai ales Adina.

 

Multumim pentru suport...am sa incerc sa scriu in fiecare luna cite ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Se cauta martorii din seara accidentului pentru o scurta declaratie la politie. De preferat ar fi sa cadem de comun acord cu o zi anume si o ora. Cine doreste sa mearga sa lase un mesaj aici. Va multumesc.

Mesaj completat

NIMENI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cauta martorii din seara accidentului pentru o scurta declaratie la politie. De preferat ar fi sa cadem de comun acord cu o zi anume si o ora. Cine doreste sa mearga sa lase un mesaj aici. Va multumesc.

Mesaj completat

NIMENI?

 

 

Incearca la Joia Moto ! In grupul ala au fost martori !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar eu unul zic ca mai bine ar cauta un "tovaras"

 

banii dati pe judecata si procese nu se mai merita chetuiti

iar pe criza asta iesi mai "eftin" cu "pretinul" de "piste" prut

 

cica acum de sarbatori ar avea ceva reduceri......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...