Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 618
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va multumesc ca va ginditi la noi si va rugati pentru Tibi. Un gind bun face mai mult decit orice.

Nici nu aveti idĂŠe cit de mult ati facut voi cu site-ul acesta si topicul acesta. Lumea a putut citi adevarul despre cum s-a intimplat si ce s-a intimplat direct de la voi.

Sint sigura ca si familia si prietenii,cunoscutii soferului citesc tot ce se pune aici si sa stiti ca sint alaturi de noi macar cu gindul si citiva din cei care il cunosc sau l-au cunoscut accidental sau nu pe acel “om” ca sa nu zic mai multe. Vorba se duce repede si linkul vostru sper ca a ajuns la multa lume si i-a atins la inima pentru ca fiecare a scris aici din tot sufletul ce a crezut de cuvinta.

 

Idea cu filmul nu ar fi rea zic eu acum.

 

Dumnezeu sa va ajute si sa va ocroteasca!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns tarziu azi la intalnirea Joia Moto, deja se facusera turele prin centru si tocmai pleca lumea spre Otopeni/Bikers. A fost un numar record de participanti, care cred ca au venit stiind ca se va face o oprire la locul faptei pentru o pomana scurta. Atasez singura poza pe care am facut-o, insa cred ca vor fi postate si celelalte.

 

RIP Tiberiu Tudose.

post-19164-1279840453_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost ieri la joia moto special pentru acest lucru, stiam ca se merge la tibi....

 

Dumnezeu sa il ierte pe tibi, nu a avut nicio vina; si sa il vada un pic asa si pe cirnatul din vw....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin mine Adina va multumeste din tot sufletul la toti cei care ati fost linga ea sufleteste/ financiar/moral.

Spera ca intr-o zi sa va multumeasca ea insa nu-si gaseste echilibrul si este in stare de soc. Nu stie in ce parte sa o ia, plinge mereu. Ieri imi spunea ca inca il asteapta pe Tibi serile sa vina, ziua sa o sune si ca el nu vine. A zis ca ei aveau asa o relatie speciala si ca ea nu poate vedea viata fara el.

Azi nu prea putea vorbi, era terminata, mi l-a dat la telefon pe fratele meu pe care fetita Adinei, Ana il iubeste foarte mult. Am auzit la telefon cum l-a intrebat pe fratele meu de ce au pus negru in poarta si am simtit cum fratele meu izbucneste in plins. Mie deja imi curgeau lacrimile si sincer nu stiu ce raspuns i-a dat pina la urma ca nu puteam auzi.

 

Ana face azi 3 anisori (La multi ani Ana!!!)si taticul ei nu mai este acolo linga ea sa o tina in brate si sa-i cinte la Multi ani. Sa speram ca de undeva de acolo sus din ceruri isi va veghea fetita. Familia in loc sa o sarbatoreasca pe fetita se pregateste de pomeni.

 

Sa speram ca acel criminal va fi pedepsit asa cum merita.

 

Am atasat o poza aici cu Tibi si copii lui pe vremea cind era inca un tata si un sot in viata. Dumnezeu sa te odihneasca Tibi. Nu te vom uita niciodata.

Mesaj completat

aici este poza

post-58724-1279932156_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dn pacate zmei ca miltianu' asta sunt produse ale unei societati tot mai decazute si dezechilibrate. Daca ar fi fost un amarat de capsunar care a tras din greu pt o masina cum avea q.uru' asta , poate ar fi fost mai calculat...dar deraiatii astia se urca la volan ( si de ce sa nu recunoastem, ghidon ) constienti fiind ca pe ei nu-i atinge nimeni si nimic cand isi bat joc de lege... Pe mine ma termina imaginea lor de barbati duri aflati in " sufragerii pe 4 roti " facand semne disperate sa ii lasi sa treaca, pentru ca mai apoi, daca o comit sa devina doar niste curvistine demne de compasiune; de-o data sunt bolnavi, suferinzi, cu grave probleme de sanatate , saracii de ei ...Exemplul tipic de cocota. Si aici s-a ajuns din cauza ca legea a fost facuta pentru fraieri ca mine, ca tine, si ca cei nevinovati care au plecat dintre noi intre timp... Cred ca va scapa basma curata asa cum au scapat pana acum " durii " de teapa lui si cum vor scapa in continuare " nepotii" si " baietii de baieti ". Credeti ca nenorocitii astia invata vreodata lectia ? Nu...peste un timp va face exact acelasi lucru . A gresi e omeneste, evident, dar ce ma seaca este tupeul lor jegos, atitudinea pe care o au in fata celorlalti in momentele dificile. Ei sunt undeva deasupra tuturor si ranjesc ironic de acolo punandu-si repede in miscare pitbullii si pupincuristii pentru a nu putea fi atinsi. Nesimtire pe fata asa cum ii sade bine romanului fitzos sau " sus-pus ". Si ce-am invatat din aceast accident ? Sa ne ferim ce ? Cum ? Cainii latra, caravana trece. Poate singurul lucru pe care il putem face este sa ne schimbam noi atitudinea ( ca ei nu vor face efortul asta ), sa incercam sa aratam celor ce vin din urma ca in jegul nostru de tara inca mai sunt oameni cu creier in loc de r.aha.t. si ca astfel de specimene sunt foarte daunatoare. Pacat de baiatul asta, pacat de viata lui si a celor pe care i-a lasat in urma. Sa avem grija de noi si sa ne rugam pentru noi toti.

Odihneasca-se in pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP motociclistului; sper sa se faca dreptate.

 

Inca astept raspunsurile la intrebarea lui fast arrow.

Si eu... daca nu va este cu suparare...Mai ales din partea criticilor. Eu vorbesc despre acest, accident pe oriunde ma duc : piata, serviciu, politie, primarie, etc. E un bun exemplu ca se poate muri nevinovat doar dint-o apasare inconstienta pe o pedala. De acest baiat, cu siguranta se v-a auzi mult timp de acum incolo. De fapt, de acum incolo se v-a auzi ! recomand prietenilor si rudelor sa stea mai mult pe langa sotia lui si pe langa mama lui. Au mare nevoie de ei o buna perioada. Incet incet de dragul alor mici trebuie sa incerce sa merga mai departe, desi nu e usor dar se poate. Dumnezeu ne-a dat taria sa suportam multe nedreptati.

 

Mesaj completat

Cine a trecut prin asa ceva stie... ca e greu sa cresti fara tata si poate mai greu fara mama. Nimeni nu poate sa tina locul unui parinte. Bun sau uneori rau, este parintele tau. Acel inconstient, cu siguranta ne-a depasit disperat pe mine si pe tine cititorule si nu o data cu alte ocazii. Am convingerea ca pe viitor asa ceva sa se intample din ce in ce mai putin. Se simte o anume tensiune vis a vis de aceste teribilisme in randul comunitatii noastre si sper din tot sufletul, sa nu se intample ceva foarte rau cu acest gen de soferi in viitor.

Imi inchipui ca nu ar fi usor ca un grup de motociclisti deranjati de un asemenea sofer, sa il opreasca in trafic si fara a mai astepta oamenii legii, infierbantati, sa ii aplice o corectie riguroasa, sa ii tina minte pe viata. Unul, se stie ca nu e periculos, dar psihologia maselor spune ca : acelasi individ dar intr-un grup intaratat, este foarte periculos. Soferi mai ganditi-va, caci nu mai e mult pana departe. Nu dorim ca acest lucru sa se intample, dar personal m-am cam saturat de explicatiile voastre tampe si de replicile smecheresti. Ca mine vad ca mai sunt multi oameni normali, care vor sa ajunga acasa dupa o plimbare sau o zi de munca, intregi. Cine are urechi sa auda..., cine nu, suporta consecintele pe viitor ca urmare a faptelor sale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
Se simte o anume tensiune vis a vis de aceste teribilisme in randul comunitatii noastre si sper din tot sufletul, sa nu se intample ceva foarte rau cu acest gen de soferi in viitor.

Imi inchipui ca nu ar fi usor ca un grup de motociclisti deranjati de un asemenea sofer, sa il opreasca in trafic si fara a mai astepta oamenii legii, infierbantati, sa ii aplice o corectie riguroasa, sa ii tina minte pe viata. Unul, se stie ca nu e periculos, dar psihologia maselor spune ca : acelasi individ dar intr-un grup intaratat, este foarte periculos. Soferi mai ganditi-va, caci nu mai e mult pana departe. Nu dorim ca acest lucru sa se intample, dar personal m-am cam saturat de explicatiile voastre tampe si de replicile smecheresti. Ca mine vad ca mai sunt multi oameni normali, care vor sa ajunga acasa dupa o plimbare sau o zi de munca, intregi. Cine are urechi sa auda..., cine nu, suporta consecintele pe viitor ca urmare a faptelor sale.

 

Eu zic sa-ti pastrezi capul pe umeri ca mi-ai parut foarte rational. E inaltator ce zici tu dar suna a instigare. Nu e vina dobitocului ca va scapa si se musamaliza cazul. Avem justitie de rahat, asta e. Aia ar merita ce zici tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai trecut o zi fara Tibi . In loc de o zi de nastere a fost un parastas. A fost prima data cind Ana a avut o zi de nastere fara taticul ei si sint sigura ca in fiecare an va fi la fel.

Oare acel criminal realizeaza ce a facut? M-as mira.

 

Am citit stirile mediafax de pe 16 iulie: http://www.mediafax.ro/social/un-motocicli...-video-6579810/

Titlu mare :Un motociclist, omorit pe DN 1 de un sofer angajat la MAI-video. Bun, ma uit la video astazi la linkul dat de mediafax ce m-a trimis la protv. Nici nu se pomeneste de vreun sofer angajat la MAI. Oare de unde o fi scos agentia asta de stiri ca acel SPP-ist sau Dumnezeu stie ce mai este o fi fost sofer?

Alte ziare sau televiziuni au spus ca a fost transportat in stare de urgenta.

Treaba asta mi se pare foarte ciudata. Undeva daca nu gresesc am citit pe site-ul asta ca a oprit o ambulanta inainte si a intrebat daca mai e in viata sau e cineva grav, ceva de genul asta. Deci criminalul atunci nu era in stare grava dar repede cineva a gindit in locul lui si i-a soptit ca ar fi bine sa-si ia viteza ca un erou in masina de salvare. Oare le-a luat tensiunea cineva la martorii care au privit horifiati cum un om a fost omorit in fata lor? Vai saracul sofer avea tensiunea mare ca probabil nu l-ati lasat sa-l tirasca pe Tibi ca pe un ciine de picior sau saraca nevasta nu si-a putut lua incarcatorul din masina.

Oare stie criminalul ca rudele mele au lesinat si citeva din ele au ajuns la spital ?

 

Daca Basescu atingea cu piciorul coada unui ciine deja toata Romania vorbea de treaba asta, daca Nastase mai primea vreun apartament deja toti rominii erau fierti, daca un om a fost omorit de un criminal nici nu i se spune numele la Tv acelui criminal ca sint sigura ca se stia dar probabil ca cineva acolo sus nu trebuie suparat.

 

Cei care ajuta un criminal sa-si ascunda urmele se numeste tot criminal pentru mine cel putin. Asa ca toate pilele lui sus puse sau toti medicii care au parafa si cine mai pot scoate si il ajuta pe acel criminal fara inima tot asa se numesc. Nu oricine ajunge la anii lui consul si profesor sau ce vroia sa ajunga la Academia de politie. Nu sint aici sa-i judec lui viata profesionala, nu sint aici sa injur SPP-ul sau pe cei care lucreaza pentru Romania in strainatate pentru ca daca unul este iresponabil nu inseamna ca ii bagam pe toti in aceiasi oala, sint aici doar ca imi dau cu parerea despre cineva care a uitat sa fie OM, si e doar parerea mea personala.

 

Sper sa nu stea la birouri citiva ani sa invirta citeva dosare si dupa aia sa fie scos ca nou de la arhiva, cum se zice aceiasi Marie cu alta palarie.

 

Sper ca acest subiect sa ramina deschis, eu o sa va tin la curent cu toate balivernele cu care el va veni, nebun nu poate fi ca in SPP au si ei niste criterii, atac de inima nu a facut ca altfel nu statea atita in picioare. Doar nesimtire se cheama ce a facut el. Daca era om statea acolo si infrunta realitatea si se interesa cine e amaritul ala omorit de el. Daca era om nu conducea cu viteza ametitoare si facea slalomuri printre masini sa omoare oameni, conducea si el normal.

Nu cred ca este prea fericit ca voi oamenii adevarati ati fost acolo linga el sau in spatele lui si i-ati urmarit orice miscare dar asta este numai o presupunere.

 

Tin minte ca acum vreo 20 ani am avut un caz asemanator in familie numai ca atunci a fost si pe culoarea verde a semaforului accidentului doar ca victima a scapat cu multi ani in spate de tratament prin spitale sau acasa. Justia a facut ZERO pentru noi, l-a facut scapat pe fiul de bulibasa plin de bani, insa Dumnezeu l-a luat pe tatal lui in aceiasi zi cu accidentul provocindu-i un infarct. Undeva este un Dumnezeu. Atunci era chiar atunci cu Revolutia, etc...inca mai era vechea garda.

Azi eu imi pun toata speranta in justitie si cei care o servesc pentru ca daca in ei nu mai credem atunci in ce sa mai creada romanul cinstit?

 

Tot ce am scris aum am scris doar in numele meu, nu al familiei , am scris exact ca toti ceilalti de pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa-ti pastrezi capul pe umeri ca mi-ai parut foarte rational. E inaltator ce zici tu dar suna a instigare. Nu e vina dobitocului ca va scapa si se musamaliza cazul. Avem justitie de rahat, asta e. Aia ar merita ce zici tu.
Daca eu zic sa sari in fantana, tu sari ? Nu instig pe nimeni la nimic, doar spun ce aud si ce vad, spun ce simt. Si eu ca si voi toti am fost ,adormit' in toti acesti ani si am tot sperat ca ceva se v-a schimba in bine in viata noastra, dar...Nu mai putem sa stam sa ne rezolve altii problemele, trebuie sa ne implicam si noi. Nu il imping eu pe niciunul dintre voi sa stilciti in bataie moaca vreunui sofer, dar daca simtiti nevoia datorita actiunilor lui nesabuite, ce v-au pus viata in primejdie si mai e si un nesimtit, tupeist, nu va pot opri sa va aruncati asupra lui. Toate astea se intampla si se vor mai intampla chiar daca eu voi pleca pe marte intr-o buna zi, deoarece cei indreptatiti sa aplice legea nu isi fac datoria sau cand o fac, o fac cu partinire sau selectiv. Suntem o turma de miei? Eu zic ca nu ! Tibi nu te vom uita, tocmai pentru ca tu ai fost un ,miel'. Ai fost sacrificat nevinovat, prin inconstienta unui sofer galonat, care avea datoria platit de tine fiind, sa te apere nu sa te sacrifice.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vina dobitocului ca va scapa si se musamaliza cazul. Avem justitie de rahat, asta e. Aia ar merita ce zici tu.

Normal ca nu-i vina lui. El isi doreste din tot sufletul sa se duca 20 de ani la pirnaia si , inainte de asta , sa fie biciuiti in public , da' nu-l lasa jegosii astia din justitie , ai dreacu' corupti. Daca ar fi dupa el si dupa toti vinovatii , in general , ei s-ar baga singuri in celula si ar arunca cheia la canal. Da' , ma repet , trag bagabontii aia de judecatori niste sfori , fac manevre si ii scapa. :) :) :D

Dar daca eram eu vinovat , mai scapam fara pirnaie , pe acelasi principiu al justitiei de rahat ?

Nu stiu , oare voi va controlati degetele alea , cind loviti in taste ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost cu Chuck (Lehamith pe forum) la o biserica si am pus o lumanare pentru Tibi. Nu il cunosteam dar tragedia lui ne-a lasat si pe noi destul de marcati. Sa-i fie tarana usoara.

 

post-57306-1280089907_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi eu imi pun toata speranta in justitie si cei care o servesc pentru ca daca in ei nu mai credem atunci in ce sa mai creada rom

 

nu-ti pune speranta in justitie. tara asta e moarta, iar justitia e chiar mai starv decat atat. Sperati sincer in plata jegosului ala in fata vietii. Am io o presimtire ca de-aci inainte o sa fie leguma pamantului.

 

Nu ca i-ar pasa de ce-a facut. Acu probabil ca da din colt in colt sa-si scape pielea aia rapanoasa.

 

Treaba e ca exista instante cre nu se cumpara cu bani si nu tin la influenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista o justitie pentru toata lumea intr-un fel sau altul.

Cind am plecat eu din tara nu mai aveam nici o incredere in justitia care exista atunci pentru ca am vazut si eu destule. Azi as vrea sa cred ca ea exista pentru ca oamenii s-au mai schimbat. Cel putini unii din ei ca altii fug repede la spitale "in stare grava".

 

In cea ce scriu acum nu vreau sa bat apropo la Romania eu numai va spun ce se intimpla aici unde eu locuiesc azi.

 

Aici ai gresit ai platit. Te-a oprit politia nu stai la discutie cu polittistul ca stai mi-a murit pisica si ca esti cutarescu ruda la Tanti Florica. Aici te-a ars scurt cu o amenda iara daca faci ceva circ iti stau oasele putin la pirnaie.Hai sa zicem macar o noapte pina te trezesti din prostie plateste cineva pt tine 500-1000 dolari si plec dar nu inainte sa ti se aminteasca ca oricum trebuie sa te prezinti la la judecator pe data de... La mai multe amenzi platesti de iti vine acru pe avocati si amenzi.

Cind primesti amenda in trafic domnu politist ti-a luat si carnetul si nu il vezi inapoi decit cind o platesti.

Sint si aici politisti care fac greseli majore in circulatie si cit ar incerca ei sa o dea ocolita tot fac niste puscarie si isi mai vind si casa si copii vorba vine sa plateasca avocatii.

E un caz in California, un politist a impuscat un om si dupa ceva ani a primit 14 ani de puscarie. Pai au iesit niste proteste masive cum adica daca e politai el nu face 25 de ani sau toata viata puscarie?

In general aici legea se aplica, probabil ca mai sint scapari ici colo sa zicem. Sint si aici destule accidente de circulatie insa cei care le fac platesc indiferent cine ar fi.

Poate mai sint si altfel de cazuri insa poate nu am cunostinta de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca nu se v-a obtine mare lucru si pe termen scurt imaginea si asa sifonata a tarii v-a fi afectata(pe termen lung vom avea de castigat daca se schimba ceva), dar ma gandesc ca nu ar fi rau, daca voi cei ce sunteti in afara tarii va duceti la cate un ziar pe acolo, mare sau mic si expuneti situatia acestui caz, situatia justitiei, portitele si procedurile alambicate menite sa scape acest gen de ,eroi' Nu acum imediat, dar daca se observa ca acest caz ia un curs ce nu tine de normal. Haideti sa facem un memoriu si cineva sa il depuna zilnic o perioada de timp catre ministerul administratiei si internelor, catre guvern si catre parlament catre ministerul justitiei, in care in nume personal sau al cate unui club si sa cerem selectia mai riguroasa a angajatilor acestui minister si instruirea lor mai judicioasa, pentru ca pe viitor sa nu mai apara abuzuri chiar si in trafic. Aici chiar a fost un abuz. Fac un apel pe aceasta cale la ,colegii' motopolitisti si la politistii cu coloana si caracter sa nu inchida ochii si sa aplice legea chiar si atunci cand vinovati sunt colegii lor. Se coace ceva pentru politistii spagari si cei ce dau permise pe ochi frumosi. Sunteti in pericol ! Veti fi momiti, inregistrati, filmati ! Ganditi-va de 100 de ori inainte de a pune mana pe banii murdari. Cea ce faceti voi duce la asemenea rezultate...pierderi de vieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa facem ceva , ar fi bine sa ne tina si pe noi la curent rudele victimei , cum merge procesul , citi ani si-a luat criminalul si daca e ceva nasol , sa ne infiintam la tribunal. Cu tot cu motoare , daca nu e procesul iarna. Daca e iarna , cu castile in brate , sa se vada ce cautam acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa facem ceva , ar fi bine sa ne tina si pe noi la curent rudele victimei , cum merge procesul , citi ani si-a luat criminalul si daca e ceva nasol , sa ne infiintam la tribunal. Cu tot cu motoare , daca nu e procesul iarna. Daca e iarna , cu castile in brate , sa se vada ce cautam acolo.
Tot ceea ce se spune aici ar avea mai multa substanta, daca la inmormantare ar fi fost o mare de motociclisti. Dar asa... cred ca ne racim gura de pomana. Nu s-a vazut ca suntem o forta. Intreb inca o data, unde au fost motociclistii atunci ? Nu fantomele influenteaza viata reala si traiul de zi cu zi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sa va tin la current cu ce “dovezi” va veni accea persoana si clica lui daca va veni cu ele, asa cum va voi spune si cum se va termina totul cind se va termina. Pentru noi nu se va termina niciodata durerea.

Asa cum lor (el si nevasta lui) nu le-a pasat de Tibi si familia lui si lacrimile pe care le-a lasat in urma asa sint sigura ca nu le pasa nici de ce scrieti voi sau eu pe site. Probabil ca cineva citeste tot ce scriem noi si asa cum el nu zice nimica nu gasesc ca e normal ca el sa fie informat pas cu pas ce facem noi sau nu facem.

 

Mai ne trezim miine poiimine ca el este si o victima ce trebuie pazita sa nu I se intimple ceva. Asa cum zicea Elena pe un alt site, noi nu sintem criminali.

 

El trebuie doar sa stie adevarul azi de la mine, nu vorbesc in numele celorlati din familie pentru ca si ei sint distrusi, el tr sa stie ce a lasat, multe multe lacrimi si niste copii care vor creste fara tata.

El trebuie sa stie doar ca daca nu erau copiii probabil facea 2 victime nu una.

 

In fiecare zi cineva trebuie sa fie linga vara mea pentru pentru ca ea saraca pur si simplu nu poate functiona. Va asigur ca nu cei care i-au omorit sotul sint acolo. Toti doctorii si toate medicamentele din lume nu functioneaza la ora asta pentru ea si pentru mama lui sau sora lui.

 

Ceea ce eu va spun este ca daca unul doi, 10 sint criminali nu trebuie sa devenim si noi ca ei.

Daca soferii ar deveni mai responsabili atunci nu ar fii atitea accidente si nici nu v-ar fi voua frica sa va urcati pe motociclete si scutere, ce sa mai zicem de bietii biciclisti?

Mie imi este teama sa conduc o masina in Romania dar apoi o motocicleta?

 

Voi ceilalti trebuie sa va aparati drepturile ca asa ceva sa nu se mai intimple, ca nici unul din voi sa nu mai moara din cauza unor inconstienti sau iresponsabili. Pe Tibi nu-l mai aduce nimeni inapoi insa eu mi-as dori sa nu mai existe nici o familie care sa plinga asa cum plingem noi sau alte familii. Asa cum voi ati fost alaturi de noi, asa am sa va fiu eu alaturi in cazul in care veti avea o idee constructiva de a incerca o schimbare.

 

Mesaj completat

Faceti publice adresa si numele criminalului !

 

 

Numele lui este Patrascu Ionut Virgilius Florin, fost consul la Bogota, la data accidentului angajat al MAI cu vise aproape implinite de a fi profesor la Academia de politie, actual criminal.

 

Se pare ca cine se aseamana se aduca, adica sotia lui care era nefericita ca si-a uitat incarcatorul in masina, si aici rectific un alt comentariu de-al meu cind am zis de telefon. Ea este Patrascu Gonul si ea angajata pe acolo pe undeva bine, actuala sotie de criminal si om fara inima. Ati vazut ce impasibila era si ea in poze? Nici macar o lacrima din partea ei pentru Tibi sau familia ei. Nu mai zic de sofer ca nu are rost.

 

Adresa lui este pe site undeva data tot de unul din voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine zis, sa nu se mai intample nimanui asa ceva ! Parintii sa isi creasca copiii si copiii sa aibe grija de parintii lor batrani. Putem sa mai deschidem ochi si minti, putem sa mai infranam pornirile unora doar trebuie sa vrem, trebuie sa ne miscam. Ce simti oare cand omori un om, fie si din greseala ? Poti dormi, poti manca, te mustra oare constiinta ? A dat vreun telefon familiei, a incercat sa spuna o vorba de alinare ? Un om normal asa ar proceda desi nu e usor sa suni sa spui : sunt cel ce v-am omorat sotul sau copilul, va rog din suflet sa ma iertati caci am gresit prin atitudinea mea, nu am vrut sa se intample acest lucru, nu pot trai cu gandul ca am omorat un om tata a doi copii, baiat tanar in putere, daca nu am parte de iertarea voastra. Voi incerca sa repar ce se mai poate repara, daca imi este ingaduit. Pana la urma orice se spune, a fost totusi un accident. Diferenta o face atitudinea celui ce a provocat acest accident. Nu are buni sfatuitori, nu a ales cartea buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tot ....nu intelegi ca nu are nici un motiv sa se simta vinovat? ca nici nu este ....din moment ce judecatorul ii da doi ani cu SUSPENDARE, inseamna ca nu e nimic grav, e un fel de SA-TI FIE RUSINICA, DU-TE ACASA LINISTIT, SA STII CA NU E FRUMOS SA OMORI OAMENI CU MASINA..DACA MAI FACI,MA SUPAR SI POATE-TI DAU CU EXECUTARE...totul e in regula, nu are de ce sa se complice,sa dea telefoane familiei victimei,sa-si consume minutele incluse, nu ai vazut ca sotia nu-si mai gasea incarcatorul? si tie-ti arde de scuze...unde naiba e incarcatorul, ia da cadavrul asta la o parte sa-mi caut incarcatorul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu Sa-l Odihnesca in Pace!

Sunt inca marcat de ce am putut sa vad in unele fotografii din acest topic.

Fac drumul asta zilnic (Ciolpani-Bucuresti) si din cauza imbecililor de acest fel nu pot sa-mi convig sotia sa fie de acord sa imi iau motocicleta fara sa divortam inainte. Cum iti poti convinge apropiatii ca ai nevoie sa fii mobil in alt mod decat cu un automobil dupa ce ei vad sau aud de astfel de accidente (motociclist mergand cuminte si bizon idiot facandu-l praf si pulbere)?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate acest topic nu se va mai "stinge" ca multe altele si vom afla si noi cum evolueaza situatia; poate vom actiona intr-un fel; poate....

 

Observ ca sint foarte multi care viziteaza acest topic si daca si-ar spune parerea ar fi foarte bine. Pacat ca tine doua zile pina te inregistrezi ca nou mebru si poti scrie un comentariu, insa e in regula si asa.

 

Parerea TA conteaza!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...