Sari la conținut

Din nou accident


pachemon
 Share

Postări Recomandate

Astazi l-am dus pe Ionut pe ultimul drum . Dumnezeu sa-l odihneasca . Din pacate inca odata viteza si proasta calitate a asfaltului a mai facut inca o victima . In momentul accidentului din cate am inteles nu era nimeni prin zona , sosea libera , doar o persoana care era foarte departe care a vazut motocicleta rasucindu-se in aer . Motocicleta a continuat sa se rasuceasca pe astfalt aproximativ 150 de metri , din pacate Ionut a lovit un stalp de beton , acesta fiind-ui fatal . Ramai cu bine prieten drag , nu te vom uita niciodata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, da' rai mai sunteti... ;)

V-ati gandit ca este posibil sa fi avut si vreo defectiune tehnica, sau ca poate nu se simtea bine (din punct de vedere fizic)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba voi astia cu comentarii de tot kktu..plecati draq de pe site,aici este un forum al motociclistilor nu al copiilor cu lipsa de ocupatie. Imi este scarba de oameni de genu asta..."stalpu a patit ceva". Cretini draq.

 

R i p baiatului si putere multa familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stalpul a patit ceva ? RIP

Stalpul acela nu a patit nimic , insa iti doresc sa-l imbratisezi tu dobitocule . Dupa cum spuneam mai sus Ionut a pierdut controlul motocicletei Honda cbr 600 f din cauza unor denivelari din asfalt ( gropi ) . Nu motocicleta a lovit stalpul de beton ci ionut , nu purta echipament de protectie ( care oricum nu mai conta ) doar casca care ia sarit de pe cap , pantaloni si tricou . Acesta a murit pe loc din cauza multiplelor fracturi la coloana si contuzii cerebrale . Dumnezeu sa-l odihneasca in pace .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
Stalpul acela nu a patit nimic , insa iti doresc sa-l imbratisezi tu dobitocule .

 

Daca tot n-ai inteles ce-am vrut sa zic, hai sa-ti desenez ca vad ca nu te duce prea mult capul, saracutul de tine. La postul asta profund retard:

 

Cine a pus stilpul acolo?

 

Eu am raspuns asa:

 

Stalpul a patit ceva ? RIP

 

Asa intrebare, asa raspuns. Si daca tot imi doresti ce ai spus mai sus, evitand sa intru in polemica cu tine deoarece ai mintea odihnita si mama prostilor e mereu gravida, nu-ti spun decat atat: Jet. Valabil si pentru ala de-a postat inaintea ta.

Editat de stlk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stalpul acela nu a patit nimic , insa iti doresc sa-l imbratisezi tu dobitocule . Dupa cum spuneam mai sus Ionut a pierdut controlul motocicletei Honda cbr 600 f din cauza unor denivelari din asfalt ( gropi ) . Nu motocicleta a lovit stalpul de beton ci ionut , nu purta echipament de protectie ( care oricum nu mai conta ) doar casca care ia sarit de pe cap , pantaloni si tricou . Acesta a murit pe loc din cauza multiplelor fracturi la coloana si contuzii cerebrale . Dumnezeu sa-l odihneasca in pace .

ba cand va aud cu echipamentul nu conta imi vine sa va calc pe cap.

conta ba, conta. mai ales casca aia de 3 lei care i-a sarit de pe cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a stins o persoana care avea in suflet pasiunea ce se presupune ca ne uneste pe toti ,aici ,pe forum .. :crack: RIP ! multa putere familiei greu incercate si tuturor celor ce il poarta in suflet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta s-a mai dus 150 de metri... sigur avea viteza mare. Dar cine dintre noi nu a mers cu viteza mare, mai ales intr-o zona putin circulata (si la acea ora goala, din cate am inteles de mai sus). A pierdut controlul asupra motocicletei, ca a fost groapa, nisip sau vre-un caine acum mai putin conteaza. S-a mai dus unul ... Asfalt uscat (ar trebui sa schimbam in 'asfalt curat') tuturor.

Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Cine a pus stilpul acolo? "

E cineva de aici constient 100% ca daca pierde controlul motoretei poa sa se destrame intr-un obstacol? Toti gresim pe 2 roti, depinde ce masuri de precautie ne luam fiecare.

Pe un tronson oarecare de drum unde-i dati 150++ se afla zeci de copaci, indicatoare rutiere, capete de pod, masini, camioane. Daca se intimpla o defectiune, aluneca rotile pe nisip, balegar, sau un dimb, denivelare?

La viteza legala nu prea se moare, dar cine-si ia mot de viteza sa mearga legal? Deci, toti sperati de ani de zile ca lucrurile se vor indrepta(drumuri mai bune, soferi mai atenti, cauciucuri mai aderente) dar an de an creste numarul decedatilor si ranitilor grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP ... dar e pacat sa te grabesti si sa risti cand ai atata vara sa te dai .. sa te simti bine pe motor ...

 

Eu unul sunt mai fricos si poate iubesc prea mult datu pe motor incat caut sa am cum sa ma dau si maine ... dar pe doua si cea mai mica greseala poate sa fie fatala ... nu a mers nici unul dintre noi cu 100 la ora ? perfect legal ... la viteza aia o supapa bulita te poate trimite sub rotile masinii din fata pronto !

 

Doamne fereste si hai sa nu ne mai aratam numai fata asta urata a noastra ... poate l-a mancat in poponeata si i-a dat putin mai tare ... poate nu era destul de atent .... dar doamne fereste sa ajunga vreunu dintre noi sa regrete ca a luat-o un pic razna o secunda .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Expresia "donator de organe" nu ne apartine ca popor! Lucruri nasoale pe 2 roti se intampla peste tot in lume! Pacat de baiat, condoleante familiei!

Si haideti sa lasam polemicile, va rog eu! nu isi au rostul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum tot forumul e plin de comentarii similare cu acestea de aici imi este jena sa ma consider motociclist. Comunitatea motociclistilor din Romania s-a transformat in comunitatea cocalarilor nesimtiti. Nici mortii nu mai pot sa stea linistiti. RIP, a murit pe barba lui, nu a mai luat pe nimeni cu el, lasati-l, nu-i nevoie sa-i scuipati pe mormant. Vreti sa scuipati pe cineva, scuipati pe cacatii din guvernele dupa '89, care si-au facut vile in loc sa ne faca strazi si acum si-au slobozit plozii si pitzipoancele in masini de teren cu sute de cai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat.a mai murit unul dintre noi . cineva spunea ca trebuie sa fii tampit sa iti cumperi o motocicleta si sa mergi cu ea pe ,,strazile'' din tara noastra [ si avea mare dreptate]..........

 

Gresit! trebuie sa fii tampit sa cumperi o motocicleta si sa circuli cu ea daca esti tampit.

Poti circula cu orice motocicleta in deplina siguranta. Absolut orice motocicleta. Echipamentul, limita de viteza si prudenta sunt imperios necesare.

Fara echipament, la 60km/h te faci praf! Este oarecum demonstrat fizic. Mama ei de fizica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat.a mai murit unul dintre noi . cineva spunea ca trebuie sa fii tampit sa iti cumperi o motocicleta si sa mergi cu ea pe ,,strazile'' din tara noastra [ si avea mare dreptate]..........

 

 

Gresit! trebuie sa fii tampit sa cumperi o motocicleta si sa circuli cu ea daca esti tampit.

Poti circula cu orice motocicleta in deplina siguranta. Absolut orice motocicleta. Echipamentul, limita de viteza si prudenta sunt imperios necesare.

Fara echipament, la 60km/h te faci praf! Este oarecum demonstrat fizic. Mama ei de fizica...

 

Oamenii normali la cap cand pleaca in calatorii prin tarile din lumea a doua, a treia nu se duc pe vitezane ori pe stradale sau choppere. Isi cumpara frate un enduro sanatos si se plimba prin toata lumea. Stiu mai sunt si nebuni care inconjoara pamantul pe R1 dar alea sunt exceptii.

 

Suntem o tara din lumea a treia si ne este rusine sa recunoastem. Avem sosele facute praf, avem doua jumatati de eutostrazi, nu avem indicatoare ruteiere adegvate, avem caini care umbla liberi pe sosele.

In conditiile astea ne plangem ca din cauza unei denivelari in asfalt a mai murit un om? Imi pare rau pentru el dar nu cred ca tinea suficient de mult la viata lui. Iti garantez ca daca era pe un Tenere, ori pe un DR nici nu simtea ca a fost o denivelare in asfalt.

 

Nu dau cu pietre in cei care au vitezane doar incerc sa le atrag atentia asupra pericolului la care se expun pe o asemenea motocicleta care nu se preteaza la drumurile noastre.

Mie de exemplu imi plac chopperele la maxim dar mi-am luat enduro fiindca sunt constient ca nu avem drumuri pentru motociclete cu 10 cm garda la sol si amortizoare hard.

 

Fiti constienti si alergati motocicletele unde sunteti siguri ca este asfaltul bun si poate evitam tragediile. In rest in tara asta enduro e sfant..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...