Sari la conținut

08.08.2010 - SOFER INTRAT PE CIRCUIT MOTO LA CARANSEBES


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

bineinteles ca organizatorul ESTE de vina!

nu e drum public, toata vina o poarta cei care au organizat.

 

gica poarta vina doar pe ceea ce s-a intamplat pe strazi

 

Daca un tampit se urca in masina trece peste cauciucurile de protectie care limiteaza accesul calca 4 oameni dintre care un om de ordine care incearca sa-l opreasca ce vina are organizatorul?. Daca avea o pusca si impusca oamenii aia tot organizatorul era de vina ca el e tampit la cap si omoara oameni??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 593
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

niste ziaristi sustin ca "se intervine" puternic pentru baiat. asta e, sa-l vada dumnezeu.

 

Eu zic altceva pt astfel de oameni bazati:

-numarul de la masina il avem, trebuie urmarit, si undeva mai pe intuneric(ceea ce nu e asa greu ca astia asa umbla) si cand nu are prioritate trebuie izdit in el, de preferinta in lateralul soferului cu 100+ .......sa stim o treaba.

Si ca sa vedeti ca nu glumesc, imi pun la bataie tancu de 1500kg si 170cp :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niste ziaristi sustin ca "se intervine" puternic pentru baiat. asta e, sa-l vada dumnezeu.

Era de asteptat, probabil ca maine "bietul baiat" (corect era spus "acest parazit al societatii") va fi lasat sa mearga acasa... Si dreptatea se va face la pastele cailor (putere).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La stiri au zis ca ar "putea " fi pus sub acuzare printre altele si de vatamare corporala din culpa...... ceea ce a facut el se numeste tentativa de omor ...Vatamare corporala din culpa nu e cand alergi lumea cu intentia de a da peste ei! Un accidentat a zis clar ca a virat spre el!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar politia cand venea in ikeea (Bucuresti) si rupea amenzi la toti care o dadeau pe o roata? nu tot in loc public era? WTF?
La intrarea in parcarile unor supermarket-uri scrie ca in zona respectiva se aplica legile de circulatie in vigoare.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa zic, dar practic se pare ca se trage de orice tertip din lege.

ba ca e domeniu privat, ba ca etilotestu a zis ca are peste 0,80, ba ca nici nu a fost testat, ba ca politia def apt nu are laborator si ca au trimis sangele la TM, ba ca s-a ratacit pe pista ... app, macar vaca de pauneasca si-a recunoscut vina si de frica puscariei are grija de saraca copila acum orfana.

 

 

legat de razbunari... nu cred ca cineva se va duce sa-i razbune pe cei accidentati. poate doar familile lor. cine nu e direct implicat.... nu se va baga la agresiuni de genul asta. ar fi tare frumos sa se umple caransebesul cu afise cu fatza retardatului si cu "loc de scuipat" fix sub ea.

Mesaj completat

app, cum de nu exista nicio filmare cu tentativa de omor ??

Editat de disney
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de razbunari... nu cred ca cineva se va duce sa-i razbune pe cei accidentati. poate doar familile lor. cine nu e direct implicat.... nu se va baga la agresiuni de genul asta. ar fi tare frumos sa se umple caransebesul cu afise cu fatza retardatului si cu "loc de scuipat" fix sub ea.

Mesaj completat

app, cum de nu exista nicio filmare cu tentativa de omor ??

 

Eu daca l-as prinde in situatia expusa de mine mai sus, adica sa fie fara prioritate.......scuze frate "NU TE-AM VAZUT" :crack: ....si de as stii ca nu imi da asigurarea lui nimik, macar merita sa sacrific masina astfel!!!

E o idee buna si varianta cu loc de scuipat sau fatza de dat cu pumnu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca un tampit se urca in masina trece peste cauciucurile de protectie care limiteaza accesul calca 4 oameni dintre care un om de ordine care incearca sa-l opreasca ce vina are organizatorul?. Daca avea o pusca si impusca oamenii aia tot organizatorul era de vina ca el e tampit la cap si omoara oameni??????

 

organizatorul trebuie sa previna actiuni de-astea violente. el are raspunderea!

nu poate asigura siguranta, nu organizeaza concursul. e foarte simplu.

 

dar politia cand venea in ikea (Bucuresti) si rupea amenzi la toti care o dadeau pe o roata? nu tot in loc privat era? WTF?

 

 

ai voie sa parchezi acolo peste noapte? te lasa cineva? daca nu e pazit atunci nu este privat. la metro de ex. nu te lasa inauntru pentru ca e privat. la ikea nu cunosc

 

Din declaratia doctorului Ungur pe ProTv ( tatal criminalului) : 'Au primit niste palmi, pumni...dar pe buna dreptate'. PE BUNA DREPTATE !!!

 

nu exista "pe buna dreptate"

a fost lovit trebuie sa raspunda si cel care l-a agresat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa recapitulam. un fecior de bani gata, drogat ori beat, se afla intre spectatorii de pe aeroportul din caransebes. sta de vorba cu militienii de la duba, face ceva valva printre oameni, se sparge in figuri, cert e ca isi ia un prieten (de pahar, seringa ori joint), se urca in masina alfa romeo rosie cu nr CS-23-CRI (de la cristian ungur), intra pe pista, da un tur de circuit in sens invers, razand si aratand diferite degete, face slalom printre copiii de 8-10 ani care stau sa plece in cursa, si apoi intra in plin in comisarii de pista care voiau sa-l opreasca. a aruncat vreo cinci aer si a iesit in tromba din aeroport, cu cativa motociclisti si masini in urmarire, sparge baia de ulei si reuseste sa ajunga la sediul politiei, unde cere protectie. aici refuza etilotestul, continua sa injure si sa ameninte, e dus la spital, dar nu stim prea clar daca l-au testat cu ceva pana acum. intre timp, la teve, prefectul da deja verdictul si zice ca ala nu era beat si ca e baiat bun, in conditiile in care el nici nu stia ca se organizeaza o etapa din campionatul national de viteza, deci, crede el, prefectul, ar trebui vazut de ce organizatorii nu au informat autoritatile, ca trebuie anchetat, ca bla bla, pe un plan subtire, organizatorii is vinovati ca un drogat ori mort de beat intra cu masina in plin in niste oameni si apoi pleaca bine mersi de acolo, mai loveste inca doua masini pe drum si se ascunde apoi dupa fusta politiei (care are mai multea treaba decat sula cu prefectura). buuun. asta-i ce-am vazut eu la teveu. curios e ca nu are nimeni imagini de acolo, poze si filme tampite de intalniri moto la fel de tampite apar cu tonele, acuma nimic, nici macar un martor sa zica ce si cum. mai astepam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai pot cu nea H.anib.al D.u.mi.tra.s.cu asta.. le stie pe toate.. : " desigur, culoarea masinii induce catre impulsivitate". Am vazut impulsivi cu tot felul de masini, pana si cu camioane.

Nu-l mai suport pe nenea asta, care le stie el pe toate, cauta el explicatii generaliste, spunand in 20 de secunde, ce avea de spus in 2-ua. Bre nene, daca si-a luat masina rosie, ca a gasit-o in banii de care dispunea, iar culoarea nu era un factor determinant.

Editat de blam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami, hai ca o dai in balarii. daca tu te duci la mare si stai pe plaja cu cucu si buricu la soare, si vine unu si te calca cu jipanu lui, ca are cu ce si vrea sa o decarteze pe haladita lui direct cu copitele in mare, tu atunci ce faci, dai in judecata ministerul turismului, care a concesionat plaja, il strangi de oua pe ala care ti-a inchiriat sezlongul sau sari prin parbrizul jipului si il musti pe ala de beregata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiti pe faza acum arata

Mesaj completat

Da .baieti care sunteti in caransebes asta merita BATAIE DE FIECARE DATA CAND IESE PE DRUM

SUNTETI PE RECEPTIE ?

Mesaj completat

Nu mai e nevoie de alte comentariiiiiiiiiiiiiiiiiiii

bataie de fiecare data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami, hai ca o dai in balarii. daca tu te duci la mare si stai pe plaja cu cucu si buricu la soare, si vine unu si te calca cu jipanu lui, ca are cu ce si vrea sa o decarteze pe haladita lui direct cu copitele in mare, tu atunci ce faci, dai in judecata ministerul turismului, care a concesionat plaja, il strangi de oua pe ala care ti-a inchiriat sezlongul sau sari prin parbrizul jipului si il musti pe ala de beregata?

 

caz concret aici, la exemplul tau, made in Ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...