Sari la conținut

08.08.2010 - SOFER INTRAT PE CIRCUIT MOTO LA CARANSEBES


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

vanat, batut, impuscat???dam dovada de primitivism(din pacate unele elementedin societatea noastra nu sunt foarte avansate si ar merita o asemenea justitie) mi-as dori doar sa fie judecat si incadrat corect la capetele de acuzare de care se face vinovat!

 

eu vin si ma intreb ce se intampla daca intra cu masina pe un stadion in timpul unui meci de fotbal.... nu mai aveam loc de el la stiri, asa.... de

 

ca si organizator de curse nu vad nici o vina din acest unghi! baietii de acolo au facut o treaba excelenta cu bugetul transparent de care au dispus. e foarte greu sa ti chiar si publicul la o distant seafe in conditiile in care cursa se desfasoara improvizata pe un aeroport nu pe un circuit construit special pentru asa ceva. era imposibil de anticipat un asemenea act de violenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vanat, batut, impuscat???dam dovada de primitivism(din pacate unele elementedin societatea noastra nu sunt foarte avansate si ar merita o asemenea justitie) mi-as dori doar sa fie judecat si incadrat corect la capetele de acuzare de care se face vinovat!

 

eu vin si ma intreb ce se intampla daca intra cu masina pe un stadion in timpul unui meci de fotbal.... nu mai aveam loc de el la stiri, asa.... de

 

ca si organizator de curse nu vad nici o vina din acest unghi! baietii de acolo au facut o treaba excelenta cu bugetul transparent de care au dispus. e foarte greu sa ti chiar si publicul la o distant seafe in conditiile in care cursa se desfasoara improvizata pe un aeroport nu pe un circuit construit special pentru asa ceva. era imposibil de anticipat un asemenea act de violenta!

 

 

 

stulewa cam ar trebuii sa dam dovada de primitivism in ziua de azi , legea nu isi mai face treaba , tati e bazat si fisu face ce-l taie capu.

 

Eventual o sa primeasca o mica amenda acolo si 2 ani cu suspendare! Atunci ce mai zici?

 

Merita o bataie sora cu moartea sa isi bage mintiile in cap si data viitoare sa stea in banca lui fara sa demonstrez lumii ce ciumeg e el!

 

Primitivism? ..haha...pai noi suntem primitivi ...decat ne prefacem ca suntem moderni si traim in 2010 dar realitatea cruda este ca suntem cei mai primitivi !

 

 

 

Re Edit

 

Du-te in Germania, Spania, Italia , Anglia etc si fa treaba asta , sa vedem acolo cum reactioneaza oamenii legii!

Editat de kidu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate anul asta se poarta: la Raliul Argesului, la proba-spectacol din centrul Pitestiului, a intrat un flacau (care, culmea, era implicat in organizare din cate am inteles!) sa dea si el o tura, tot in sens invers decat veneau pilotii, asta la Caransebes si am auzit ca a fost ceva si pe circuitul de karting de la Arad... Din pacate asta e tara noastra si nevoia unora de a se da rotunzi! Amintiti-va de celebra beizadea de la Craiova si imaginea se va completa... Bineinteles ca va scapa basma curata si, maine sau poimaine, un altul ii va urma exemplul. Comando-uri nu am cunostinta sa se fi organizat pana acum, justitia e oricum o gluma proasta, deci drumul afirmarii pt astfel de indivizi e larg deschis! Bineinteles ca organizatorul nu poate sa prevada si sa previna 100%, dar unele evenimente la care am participat au fost organizate clar pe principiul "lasa mah ca merge-asa!". Nu vreau sa ma pronunt ref la concursul moto de la Caransebes sau sa acuz, acolo nu stiu ce si cum s-a organizat, insa este o stare de fapt datorata si saraciei in care se zbate sportul cu motor in Ro, fie ea si saracie de mediatizare.

A, si mergeti pe la curse de afara sa vedeti ca nu o sa parcati la 2 pasi circuit decat poate cu permis de VIP luat pe bani grei! Am fost la F1, MotoGP, WRC si peste tot am avut ceva de calcaiat de la parcare - platita - pana la tribuna/loc de spectatori...

Acu' cum de a trecut ala ca vantul prin paddock fara sa ia vreun stander in mecla... Omorat e mult prea soft, eu propun genunchii intorsi nitel pe dos sa mai aiba parte de mers biped cam atunci cand vor fi trasee sigure de curse in Ro! Pana nu o vor lua zdravan in freza - chiar de la organele legii, nu musai de la vreun KKK - niste din astia specia va prolifera si ne vor rade in nas dupa ce ne tavalesc - pe trasee de curse, strada, trotuar sau oriunde vrea muschiul lor...

P.S. in alta tara nu o sa faca nimeni, se duc cel mult sa ciordeasca de-acolo si vin sa faca pe plaiunrile mioritice!

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pin' la urma , organizatorii aia ce sa mai faca ? Sa scoata TAB-urile , ca la Revolutie ? Sa faca ZIDUL BERLINULUI ? ZIDUL ATLANTICULUI ? Au zis si ei ca fac un lucru bun , un concurs moto , ceva legal , nu pe strada , la liniute. Si a venit jegosu' pulii si s-a (cuvant urat) pe toata lumea. Acu' o arunca la tv ce organizatorii nu au anuntata pulitia , pompierii , trupele NATO , Legiunea Straine si pe scolile de Jedi , sa apere obiectivu'. Mare manevra , mare musamalizare. Si intoxicare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite si fata "smecherului" :

4.jpg

Asa arata un om despre care Procurorul de caz si alti militieni pot afirma ca are 0,00 alcool??? (bineinteles, prin prisma relatiilor politice si de amicitie care le au cu parintele acestei primate) ???

Deocamdata , acum cateva minute a ajuns la Resita, la Parchet, cu propunere de arestare preventiva pt 29 zile.Cert este ca una din acuzatii este "vatamare din culpa" si nu "tentativa de omor".

Poate in cazul de fata, Catalin Cazacu, care este si Oficial in cadrul FRM,nu numai pilot, poate sa NU LASE cazul ingropat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DStar, sper ca nu m-ai inteles gresit, n-am zis-o cu rautate ( probabil daca as fi zis, altefel concepeam textul). E adevarat, niciun jurist nu cunoaste totul, la fel si alte persoane din diferite domenii de activitate. Sa-ti dau un exemplu : un medic, pentru o operatie obisnuita de apendicita, nu are nevoie sa consulte un manual de specialitate, dar pentru o operatie ce este de o deosebita complexitate, se pregateste din timp, pentru a preintampina eventuale situatii neplacute. Asta asa, ca o analogie. Eu, ca altii de pe aici, nu am dat sfaturi nimanui cum sa-si conceapa apararea, un penalist nu are nevoie de informatii de pe forum-uri, pentru a-si apara clientul. Pur si simplu sunt chestiuni uzuale, cu care te intalnesti de multe ori lucrand in domeniul asta de activitate. De asemenea, penalistul avand acces la dosar, ia cunostinta despre capetele de acuzare, de materialul administrat pe baza caruia isi concepe planul de "atac".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fata , bai nene. Beat original , poate drogat ca un bulangiu ce e. E dus , oricum , se vede pe el.

Mesaj completat

I-a dat aia niste incadrari , de scapa cu amenda si cu scuze , ca au pus aia cursa pe traseul lui. Sa mor io.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar trebuii sa ia 30-40 de ani de inchisoare linistit.

1.Patrunderea pe pista fara autorizatie

2.Accidebtarea spectatorilor

3.Fuga de la locul accidentului

4.Depasirea vitezei legale in oras

5.Accidentarea altor masini din trafic

6.Fuga de la fata accidentului

7.Amenintarile si infuriile aduse celor aflati in fata sectiei de politie.

8.Refuzarea testului de alcoolemie

 

Pe putin 40 de ani de inchisoare si retragerea permisului pe viata.

 

 

Dar cu siguranta o sa ia 3 ani cu suspendare, si cu siguranta ii va fi frica sa mai treaca pe langa un grup de motoare in toata tara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti dau un exemplu : un medic, pentru o operatie obisnuita de apendicita, nu are nevoie sa consulte un manual de specialitate, dar pentru o operatie ce este de o deosebita complexitate, se pregateste din timp, pentru a preintampina eventuale situatii neplacute.

 

Asta intr-o lume ideala! In Ro cel mai probabil verifica doar consistenta plicului primit, operatia "las-o mah ca merge-asa!'...

Diseara animalu' e acasa sau, mai sigur, in vreo statiune sa se refaca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar trebuii sa ia 30-40 de ani de inchisoare linistit.

1.Patrunderea pe pista fara autorizatie

2.Accidebtarea spectatorilor

3.Fuga de la locul accidentului

4.Depasirea vitezei legale in oras

5.Accidentarea altor masini din trafic

6.Fuga de la fata accidentului

7.Amenintarile si infuriile aduse celor aflati in fata sectiei de politie.

8.Refuzarea testului de alcoolemie

 

Pe putin 40 de ani de inchisoare si retragerea permisului pe viata.

 

 

Dar cu siguranta o sa ia 3 ani cu suspendare, si cu siguranta ii va fi frica sa mai treaca pe langa un grup de motoare in toata tara asta.

Pct 3 si pct 6 nu-s la fel?

Si ce-s alea inFurii? Pe tastatura mea, F nu e chiar langa J. Ar trebuiiiiii sa recitesti.

Un eveniment reprobabil, dar cand ne uitam si la calitatea celor care-l comenteaza...

Ma rog, tot felul de romani, cu tot felul de talente...

 

PS: cine n-avea autorizatie? Patrunderea sau pista?

Multumesc pentru aceasta lectie de logica! La fiecare accesare a forumului realizez in ce directie se duce motociclismul si ce fel de indivizi au permise.

Editat de Nicole
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi in alte cazuri sunt primul care infiereaza lacunele organizatorice, pot spune ca treaba care se discuta aici n-are nicio legatura cu organizarea. Am fost pe circuite in afara, m-am dat, am stat in paddock etc. La absolut oricare din evenimentele respective ar fi putut intra un nebun pe pista cu masina. Fara exceptie. Nu era nici macar politie acolo, decat la intrarea in curtea circuitului. E genul de lucru la care nu ai cum sa te gandesti dinainte. Ca organizarea o mai fi lasat de dorit pe ici pe colo, e foarte probabil. Dar daca cineva e destul de nebun poate sa intre cu o masina, o mitraliera, un aruncator de flacari etc la orice concurs de moto (sau de auto, sau de orice altceva), ORIUNDE. Repet, vorbesc din experienta.

 

Ce a facut ala nu are legatura cu permis/nepermis, nu e accident rutier. Nu s-a intamplat pe drum public. E o tentativa de omor. Nu e cu nimic diferit de a scoate un pistol si de a te apuca sa tragi in oameni, la intamplare, pentru ca asa ai avut tu chef. El nu a folosit un pistol, ci o masina. A calcat oameni intentionat. Ca s-a terminat fara ca cineva sa moara (eventual un copil sau mai multi) este pura intamplare. Noroc. Deci, in mod normal, ar trebui sa faca ceva puscarie. Dar, fiind Romania si el fiind fiul cui trebuie, probabil nu se va intampla acest lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite si fata "smecherului" :

4.jpg

Asa arata un om despre care Procurorul de caz si alti militieni pot afirma ca are 0,00 alcool??? (bineinteles, prin prisma relatiilor politice si de amicitie care le au cu parintele acestei primate) ???

Deocamdata , acum cateva minute a ajuns la Resita, la Parchet, cu propunere de arestare preventiva pt 29 zile.Cert este ca una din acuzatii este "vatamare din culpa" si nu "tentativa de omor".

Poate in cazul de fata, Catalin Cazacu, care este si Oficial in cadrul FRM,nu numai pilot, poate sa NU LASE cazul ingropat...

Asta era in dreapta, nu conducea el masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pct 3 si pct 6 nu-s la fel?

Si ce-s alea inFurii? Pe tastatura mea, F nu e chiar langa J. Ar trebuiiiiii sa recitesti.

Un eveniment reprobabil, dar cand ne uitam si la calitatea celor care-l comenteaza...

Ma rog, tot felul de romani, cu tot felul de talente...

 

PS: cine n-avea autorizatie? Patrunderea sau pista?

Multumesc pentru aceasta lectie de logica! La fiecare accesare a forumului realizez in ce directie se duce motociclismul si ce fel de indivizi au permise.

 

Vad ca ai chef de misto si nu numai....punctul 3 se refera la accidentul de pe pista iar punctul 6 la accidentele provocate de el in trafic. Deci....

 

"Patrundere pe pista fara autorizatie" sau "patrundere fara autorizatie pe pista" , e acelasi cacao, se numeste metateza ( METATĂZĂ s.f. 1. ♦ Schimbare accidentală a locului unui cuvânt într-o propoziție. 2.... cf. gr. metathesis – deplasare]. Vezi in manualul de gramatica.

 

Te las pe tine sa comentezi mai bine, vad ca stai cu gramatica foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa te feresti de orice. Poza de mai jos e de la ziua reginei tarile de jos:

A trecut un sofer prin bariere, armata, spectatori, ... 9 oameni au murit atunci.

 

he he, ba poti, eu nu sunt curios ce i s-a intamplat soferului, sunt insa foarte curios ce i s-a intamplat staff-ului raspunzator cu siguranta casei regale.

aia sunt vinovatii principali

 

daca eram in SUA ala era impuscat pe loc de catre politie

corect, dar asta se intampla datorita unui plan de siguranta foarte bine si cat mai in detaliu implementat.

 

ar trebui facut un circuit in romania..

poate ca o parte din teribilisti s-ar duce acolo ..

 

problema numarul 1, bani sunt doar pentru patinoare :crack:

problema numarul 2, stii cum s-ar pleca de la o cursa de asta? mai rau de cum este acum pe strada

 

 

 

referitor la testul pentru descoperirea acloolemiei, il ajuta sa fi fost declarat beat.

altfel inseamna ca a facut-o premeditat

 

referitor la organizatori.

or sa intre si ei in colimator, o sa intre si cel care a semnat, or sa intre si idiotii de poltisti care au venit si ei asa fleaura sa vada cum se dau altii pe motor, si, ghinionul lor au fost filmati.

or sa intre deoarece e vorba de imperfectiunile de organizare a cursei, care nu-s putine (am aflat ca nu existau nici stingatoare, nici personal calificat/pregatit, nici chiar steagurile de semnalizare obligatorii. cum salvezi tu un copil din flacari? cum opresti tu cursa?

labareala pe siguranta copiilor.

 

deci e vorba de imperfectiunile de organizare a concursului versus putere (prefectura si primarie) care se va spala pe maini.

deja au si declarat ca acea cursa nu fusese aprobata de nimeni. chiar daca prefectul stia, da impresia prin asta ca nu stie si-l va sacrifica pe cel care a semnat.

tata lu gica a declarat ca era beat si era cunsocut ca un om foarte linistit, ca avea niste amenzi de parcare doar, ca era un copil exemplu, ca frati-su n-avea afaceri cu statul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...