Sari la conținut

08.08.2010 - SOFER INTRAT PE CIRCUIT MOTO LA CARANSEBES


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

dar politia cand venea in ikea (Bucuresti) si rupea amenzi la toti care o dadeau pe o roata? nu tot in loc privat era? WTF?

Offtopic: La Ikea e drum public, si asta se dovedeste prin faptul ca nu exista tabla care sa spuna ca e proprietate privata si nu ai voie sa intri acolo cu masina decat cu ecuson/card de parcare/etc. Daca esti proprietarul unui teren si iti construiesti niste strazi si/sau parcari pe el poti sa faci o cerere sa se considere ca strazile alea sunt strazi publice, si asta se aproba destul de usor. In situatia asta sunt majoritatea benzinariilor si parcarilor de supermarket din Romania. Dar aeroportul ala nu a facut cerere sa fie declarat strada, asa ca acolo nu se aplica legislatia rutiera. Dar se aplica restul legislatie penale cu tentativa de omor, lovituri cauzatoare de moarte, etc...

 

Ontopic: Sper sa-l bage pe dement in puscarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 593
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai daca e cu relatii din PDL atunci eu asa vad lucrurile : nu tanarul era beat ...ci publicul ! , nu el a intrat in public cu masina ci publicul a sarit in fata masinii !, si ia ghici ? toata asta e o "facatura ordinara " pusa la cale de Dinu Patriciu si Dan Voiculescu pt discreditarea PDL-ului , rusine Dinu Patriciu !

 

mare mirare daca nu-i pune pe organizatori sa-i plateasca reparatiile masinii idiotului !

 

si va rog ; m-am saturat de chestii gen "daca eram eu ! ... ", "hai sa ne unim si sa-i rupem muia !"; stiti voi vre-un caz in care comunitatea moto a reactionat pe bune ? (nu pe net )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami, hai ca o dai in balarii. daca tu te duci la mare si stai pe plaja cu cucu si buricu la soare, si vine unu si te calca cu jipanu lui, ca are cu ce si vrea sa o decarteze pe haladita lui direct cu copitele in mare, tu atunci ce faci, dai in judecata ministerul turismului, care a concesionat plaja, il strangi de oua pe ala care ti-a inchiriat sezlongul sau sari prin parbrizul jipului si il musti pe ala de beregata?

 

 

ma man, eu vorbesc la rece.

daca ma duc la un resort si curtea in care fac plaja e a resortului, evident aia sunt de vina.

aici in cazul de fata asistam la o situatie foarte romaneasca.

oprganizatorii au fost asa de orbiti sa "organizeze" concursul de tobe, gume, motoare etc si au prezentat un amatorism de scoala generala in ceea ce priveste securitatea.

individului ala I S-A PERMIS, adica A FOST POSIBIL SA INTRE pe pista. de ce nu poti intra si la hockenheim sau nurburgring sau chiar istanbul sau hungaroring? simplu, PENTRU CA ACEI OAMENI SUNT PROFESIONISTI.

aici fac pariu ca nici nu s-a facut o sedinta pentru a se evalua riscurile, cum ar trebui organizatorul sa raspunda la actiuni de-ale teribilistilor.

vreti, nu vreti, vina accidentului pe circuit o poarta numai organizatorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez :

'Campionul are acum mâna ruptă Âşi va fi nevoit să stea cu ea în ghips aproximativ o lună. „Au vrut să treacă peste mine. Acum, cariera mea e sub semnul întrebării", a spus Cătălin Cazacu.

90% din cititorii acestui forum sunt motociclisti care stiu ce inseamna sa stai fara motocicleta 1 luna sau chiar mai mult din cauza unui accident, eu inclus.

DAR PENTRU UN CAMPION DE MOTOCICLISM 1 luna fara motocicleta/motociclism/competitii CE INSEAMNA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara indoiala ca fecala aia de om ar trebui omorat cu pietre. Fara indoiala ceea ce a facut e de domeniul SF...Fara indoiala ca sunt mari sanse sa scape nepedepsit (ca doar suntem in Romania :crack: ). Din punctul meu de vedere individul face parte din categoria baieteilor de bani gata care merg pe principiul "tata are bani deci pot sa fac orice". Taica-su manca rahat cu lingurita mai devreme la stiri cum ca "il reneaga", "nu-si explica"etc, labe triste. Dar cand i-a cumparat jegu' ala de masina nu stia ce are la usa? Oricum sper din toata inima sa se faca dreptate (adica fecala sa ajunga la parnaie unde ii e locu').

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mega -hiper frustrat!!! se pare ca vina vor sa o arunce pe umerii organizatorilor, a mai aparut si prefectul ala bat da cap, care o dadea ca-i alba ,ba ca -i neagra. -si toata lumea va fi fericita- curse moto ZERO- in viitorul apropiat,iar bietul ficior va fi liber si nevatamat. Daca era in State il puneau pe burta si cu ganu la cap,nu mai striga si ameninta din sediul bravii noastre pulitii,pe nimeni. fratilor ne meritam soarta , ia ziceti cati autori de accidente mortale cunoasteti ce au facut puscarie???? eu nici unul, si am avut caz in familie, in august 2008?? dar atunci unul fara???? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma man, eu vorbesc la rece.

daca ma duc la un resort si curtea in care fac plaja e a resortului, evident aia sunt de vina.

aici in cazul de fata asistam la o situatie foarte romaneasca.

oprganizatorii au fost asa de orbiti sa "organizeze" concursul de tobe, gume, motoare etc si au prezentat un amatorism de scoala generala in ceea ce priveste securitatea.

individului ala I S-A PERMIS, adica A FOST POSIBIL SA INTRE pe pista. de ce nu poti intra si la hockenheim sau nurburgring sau chiar istanbul sau hungaroring? simplu, PENTRU CA ACEI OAMENI SUNT PROFESIONISTI.

aici fac pariu ca nici nu s-a facut o sedinta pentru a se evalua riscurile, cum ar trebui organizatorul sa raspunda la actiuni de-ale teribilistilor.

vreti, nu vreti, vina accidentului pe circuit o poarta numai organizatorii.

e pretin cu tine tatasu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami, muresan de la frm a zis pe gura ca avem o improvizatie de campionat, nu sunt circuite, nu sunt bani, se tin etape afara, ce dracu, parca tu nu stii cum e treaba. gresesti ca dai vina pe organizatori, oamenii aia s-au aruncat in calea dobitocului sa-l opreasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma man, eu vorbesc la rece.

daca ma duc la un resort si curtea in care fac plaja e a resortului, evident aia sunt de vina.

aici in cazul de fata asistam la o situatie foarte romaneasca.

oprganizatorii au fost asa de orbiti sa "organizeze" concursul de tobe, gume, motoare etc si au prezentat un amatorism de scoala generala in ceea ce priveste securitatea.

individului ala I S-A PERMIS, adica A FOST POSIBIL SA INTRE pe pista. de ce nu poti intra si la hockenheim sau nurburgring sau chiar istanbul sau hungaroring? simplu, PENTRU CA ACEI OAMENI SUNT PROFESIONISTI.

aici fac pariu ca nici nu s-a facut o sedinta pentru a se evalua riscurile, cum ar trebui organizatorul sa raspunda la actiuni de-ale teribilistilor.

vreti, nu vreti, vina accidentului pe circuit o poarta numai organizatorii.

e pretin cu tine tatasu?

si unde e accidentu? ca eu am vazut doar o tentativa de omor in masa,nu un accident cum sustin unii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..am vazut acum cativa ani un caz asemanator in state, undeva in Florida, un individ a intrat cu masina tot la un concurs organizat..din fericire nu a apucat sa omoare pe nimeni.De ce? A fost rapid impuscat de catre politie :crack: Acolo nu a stat nimeni sa-l roage...a fost somat sa opreasca si apoi rapid impuscat. Cam asa se desfasoara lucrurile in alte parti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tara tutror posibilitatilor...Tara in care daca ai bani, te pishi pe restul "fraierilor". Poate de data asta se gaseste careva sa-l calce pe maini cu propria masina, sa-l aduca cu picoarele pe pamant.

 

Pe cap ar trebui calcat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te doare capul frate, toti expertii isi dau cu parerea la tv. Era acum pe iRealitatea, Mircea Diaconu, fost actor, actual politician, priceput in toate domeniile. Si cum vorbea el..>pai da d-le, masini puternice. Sunt ferm convins ca daca acel tanar nu avea o masina puternica si avea un Matiz, altfel stateau lucrurile. Din pacate, nea' Diaconu, subestimezi puterea unui Matiz si ce poate face unul : na si te uita si fugi acasa !

----- Matiz calcand un om----

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca e cu relatii din PDL atunci eu asa vad lucrurile : nu tanarul era beat ...ci publicul ! , nu el a intrat in public cu masina ci publicul a sarit in fata masinii !, si ia ghici ? toata asta e o "facatura ordinara " pusa la cale de Dinu Patriciu si Dan Voiculescu pt discreditarea PDL-ului , rusine Dinu Patriciu !

 

mare mirare daca nu-i pune pe organizatori sa-i plateasca reparatiile masinii idiotului !

 

 

cat adevar graiesti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..am vazut acum cativa ani un caz asemanator in state, undeva in Florida, un individ a intrat cu masina tot la un concurs organizat..din fericire nu a apucat sa omoare pe nimeni.De ce? A fost rapid impuscat de catre politie :crack: Acolo nu a stat nimeni sa-l roage...a fost somat sa opreasca si apoi rapid impuscat. Cam asa se desfasoara lucrurile in alte parti.

 

Ar fi trebuit opriti cu un lansator de rachete.

 

Off topic: Daca ce ai spus e adevarat, vrei, te rog, sa dai un link.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca zic ca trebuie omorit si schingiuit , sint o bruta extremista ?

 

omorat poate nu dar "accidentat" de mai multe ori da !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi trebuit opriti cu un lansator de rachete.

 

Off topic: Daca ce ai spus e adevarat, vrei, te rog, sa dai un link.

 

Ce rost ar mai avea un link...ce ar conta daca e sau nu adevarat, adevarul e ca noi traim intr-o tara de doi lei unde totul se poate musamaliza fara remuscari , fara pareri de rau... pacat ca nu vom mai avea ocazia sa vedem concursuri prea curand pe aeroport din cauza unui imbecil...totusi si organizatorii isi au vina lor nu neaparat pentru accident ci pentru ceea ce s-a petrecut cu cateva momente mai devreme cand motocicleta lui Pascota a ars lejer 15-20 minute pana s-au hotarat si pompierii sa vina agale.... sa nu cumva sa scape hurdughia de masina de sub control pe circuit; afirmand foarte lejer "noi nu am stiut ca aici se desfasoara un concurs"

Tocmai de aceea...Romania te iubim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba conteaza, ca dupa ce a fugit de acolo cu masina, a mers pe drumurile publice pana la politia unde s-a ascuns. si ceea ce a facut el se numeste tentativa de omor(premeditata probabil), si vatamare corporala.

Pai daca el a mers sa se ascunda la Politie....la ce dreptate sa mai speram????

Eu daca fug de la locul accidentului si ma ascund la un tovaras, acela se numeste complice, nu??? Dar, evident ca nu vreau sa insinuez ca asta ar fi valabil si pt Politie!!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te doare capul frate, toti expertii isi dau cu parerea la tv. Era acum pe iRealitatea, Mircea Diaconu, fost actor, actual politician, priceput in toate domeniile. Si cum vorbea el..>pai da d-le, masini puternice. Sunt ferm convins ca daca acel tanar nu avea o masina puternica si avea un Matiz, altfel stateau lucrurile. Din pacate, nea' Diaconu, subestimezi puterea unui Matiz si ce poate face unul : na si te uita si fugi acasa !

----- Matiz calcand un om----

A spus ca-s de vina baietii de bani gata, care se ascund dupa "puterea" parintilor si fac tot felul de prostii cu masinile, ca doar au masini puternice, ca daca asta avea un matiz, altfel era povestea. A spus asta dupa ce ala dinaintea lui, dadea vina pe organizatori cu nesimtire.

Vad ca sunt si motociclisti/forumisti care arata cu degetul organizatorii...Motociclistii care arata cu degetul organizatorii, am convingerea ca nu au organizat o petrecere la gradinita in viata lor, dar au impresia ca e usor de facut un campionat viteza in Romania...Mi-e scarba de oamenii care judeca fara sa gandeasca, care acuza din taste fara sa incerce macar o data sa faca ceva pentru asa zisa comunitate moto, fie ea de chopperisti, enduristi, sau posesori de vitezane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata inversunare! Ce va scrasnesc dintii! Railor! Precipitati-va nitel, azi la capacitate maxima, maine mai putin, poimaine spre deloc si-n 3 zile moare si topicul asta. Ca asa suntem noi romanii. Da' mama ce indignati ati fost. Ca si societatea civila. Pentru nenea care pune la dispozitie masina bag si eu un ban in casco si benzina/motorina, sa nu le suporti pe toate. Hai, indignati-va in continuare, da' nu prea mult ca maine e luni si va treziti devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce jeg... In mod sigur o sa zica ceva de genul "Am accidentat din greseala si mi-a fost frica...a trebuit sa fug ca sa nu fiu linsat". Sper ca asta sa fie individul care sa fie dat exemplude functionare a justitiei...pt toti copii de bani gata. Puscarie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...