Sari la conținut

Scule de calitate - de unde le cumparam?


mavetz

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ăla da, pare ok, dar atomizoarele alea mici sunt ca pentru clătit mașina. Sau udat legumele (cine are).

Adică dacă tot se cumpără ceva, să fie cât de cât puternic. Vrei performanță, iei pe benzină, scot alea o presiune impresionantă, nu mai ești condiționat de curent electric.

Ca idee: https://utb-shop.ro/Aparat-de-spalat-cu-presiune-7.5CP-18-Mpa-cu-furtun-si-pistol-Breckner-Germany-BK78354/PD/17646?_gl=1*1y7jjam*_up*MQ..&gclid=EAIaIQobChMInrPHzZTThgMV-pKDBx2cvgt8EAAYASAAEgK6gPD_BwE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O vinit pitiku de la Weldmaster.E mig,fara gaz,inca nu am lucrat cu asa ceva.Ce am observat,stropeste mult,la amperaj mic.Am dat cateva cordoane.Cordonu din stg e mig cu gaz😍😍😍..Nahh,asta e bun pintru mici ciubucuri,deplasari.Baza e tot migu cu gaz.Mno...Zoly de la Welmaster,ca de obicei,a pus si ceva cadouri.Fain om.

20240611_142815.jpg

20240611_142950.jpg

20240611_143158.jpg

20240611_145101.jpg

Editat de pinnochio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, pinnochio a spus:

O vinit pitiku de la Weldmaster.E mig,fara gaz,inca nu am lucrat cu asa ceva.Ce am observat,stropeste mult,la amperaj mic.Am dat cateva cordoane.Cordonu din stg e mig cu gaz😍😍😍..Nahh,asta e bun pintru mici ciubucuri,deplasari.Baza e tot migu cu gaz.Mno...Zoly de la Welmaster,ca de obicei,a pus si ceva cadouri.Fain om.

 

 

20240611_145101.jpg

 

 

ma uitam intai la poze si zic, ce faina aia din stanga, cand citesc postarea... epic fail :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ciudat...zice si TIG,da pe pagina,nu arata pistolet,informatii,nimik despre TIG.Nici interior nu arata nimik,e important ca angrenaju de antrenare a sarmei,sa fie metalic.Nush,mestere,io as mai cauta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mult îmi doream un ridicător din ăsta, l-am luat de la ăștia cu ~250 lei:

 

20240619_122249.jpg

F practic pt ridicat 🏍 când e așezată pe elevator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ENEOS a spus:

De mult îmi doream un ridicător din ăsta, l-am luat de la ăștia cu ~250 lei:

 

 

e senzatie, eu l-am folosit si pe post de crik la masina de cateva ori 

Acum 7 ore, Cavaleru a spus:

 

ia si tu ceva dedicat, ca brand macar GYS sau telwin , asta e si no name si pocnitoare multi-proces , probabil nu sudeaza bine nimic. iar pentru TIG e cu * , numai o torta buna costa mai mult ...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ENEOS a spus:

De mult îmi doream un ridicător din ăsta, l-am luat de la ăștia cu ~250 lei:

 

20240619_122249.jpg

F practic pt ridicat 🏍 când e așezată pe elevator.

Ce înălțime are pliat, fără urechile alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Lucian_M a spus:

Ce înălțime are pliat, fără urechile alea?

10 cm, 98 mm mai exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, superbec a spus:

 

e senzatie, eu l-am folosit si pe post de crik la masina de cateva ori 

 

ia si tu ceva dedicat, ca brand macar GYS sau telwin , asta e si no name si pocnitoare multi-proces , probabil nu sudeaza bine nimic. iar pentru TIG e cu * , numai o torta buna costa mai mult ...

 

 

 

Tigul nu ma intereseaza, mai mult partea de MIG, am vazut ca e laudat in reviewuri pe emag.

 

se zice ca e pe aceeasi platforma cu Jasic.. pt ce am eu nevoie 2-3 suduri din an in paste, pe la un gard, o balama de poarta.. nu stiu cat de prost sa fie. Eu nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-as baza prea tare pe reviewurile emag. Nu stiu exact cum mai functioneaza dar intr-o perioada cel putin, reviewuri pozitive putea scrie oricine ( chiar daca nu cumparasera produsul) insa cele negative erau filtrate/blocate. Am cumparat o data o foarfeca  si am primit o forfectuta ( fix jumatate din dimensiunea specificata).  Am vrut sa dau review negativ si nu mi s-a aprobat pe motiv ca nu e o problema cu produsul ci e o eroare de specificatii...

Am luat si eu un aparat MMA de pe emag, cu reviewuri bune. Era specificat cu 300A si electrozi pana la 6mm .

In realitate sudeaza doar cu 2.5mm cu reglajul pe la treisferturi iar cu electrozi de 3.25 nu am reusit sa sudez deloc. Afisajul amperajului nu are nici o legatura cu realitatea...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.05.2024 la 13:26, MotoS Garage a spus:

probabil fiind la criza varstei mijlocii am decis sa vand tot ce am si sa ma mut in munti. deocamdata mi-am luat 15.000 mp undeva intre varfuri de munte si unde nu poti ajunge nici vara decat cu un 4x4 sau ceva de teren. 8 km de off-road. am doua izvoare si un parau pe teren, deci apa e rezolvata. pentru curent am investit 38.000 si ceva sute, hai sa rotunjim la 40.000. euro. dar am panouri, sistem care in ianuarie scoate minim 440 kw (de fapt asta si conteaza, minimul), doua eoliene de 5,5 kw fiecare si doua turbine care produc 3kw/h fiecare. as putea sa tin casa si atelierul cu oricare, dar sunt disperat dupa independenta totala si redundanta. sunt genul de om pe care nu-l dreanjeaza iarna afara, dar in casa daca nu am minim 26 de grade sa stau eu gol nu ma simt eu bine.

Salut, nu ai gresit un ordin de marime pe-acolo? 440 kw?

Poate 4.4 kw, sau 4400w..

 

In rest, ce sa zic UAU! E visul cred ca al oricarui om normal la cap.

 

De curand am instalat si eu sistem solar de 5kW on-grid, sunt mega incantat cum consum curent in prostie..  :D

 

 

----

din ce am mai citit -

DA, am prins si eu oferta aia la Kaufland in luna mai, mi-am luat flex parkside performance cu 169 lei... e UAU - baterii aveam.

Mai am doua filetante de 226Nm, una B3 si alta C3 (B3 e modelul vechi, C3 e modelul nou - la B3 am montat cap pentru tubulara 1/2 direct (ambele vin cu prindere hex pr biti dar cu adaptor de 1/2 pierzi mult din cuplu) si vreau sa zic ca nu exista prezon sau surub mare care sa stea in calea ei cu bateria de 8Ah.. chiar cu cea de 4 sau de 2Ah merge foarte bine.

--

SI eu tot adun scule si tot am adunat in functie de necesitati, plus ca nu arunc nimic niciodata, nici o saiba nici un surub, nici un capat de sarma! :D Nu se stie niciodata.

M-am amuzat ca zilele trecute am schimbat uleiul in furca la Burgman (aveam rest de ulei de furca de la FJR si alti prieteni care au abuzat de serviciile mele si si-au rasat resturile la mine) si capacul telescoapelor are locas hexagon 17mm cel mai mare inbus al meu era prea mic pt ele. Caut in cutia de suruburi dupa un surub cu cap de 17 cu care sa apuc cumva.. si gasesc un surub mare cu cap 17 iar in celalalt capat doua piulite stranse una in alta... hmmm asta e exact ce-mi trebuie!! il pun pe un capac de furca, cheia de 17.. le scot imediat - ca apoi sa imi dau seama ca acel surub cu 2 piulite stranse pe el a fost facut tot de mine pt aceeasi operatiune de acum 2-3 ani.. cand mi-am luat scuterul :D

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, B.B. a spus:

locas hexagon 17mm

O piuliță din aia de legătură, lungă, n-ai fi avut! 🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, ENEOS a spus:

O piuliță din aia de legătură, lungă, n-ai fi avut! 🙄

Am mai multe dar toate de 19mm, de la o ceva presa de rulmenti. Dar cu surub si doua piulite blocate pe el in capat a mers brici.

Alea de 19 au mers brici cand am scos bascula la FJR, axul basculei e infiletat in cadru in partea stanga.. sa nu incerci sa ii dai ciocane daca vreodata vrei sa il scoti! :D

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...