Sari la conținut

Accident Mortal Langa Severin


partizan
 Share

Postări Recomandate

Dumnezeu sa-l ierte !

 

Cred ca ni se readuce aminte ca suntem responsabili pentru propriile noastre fapte, fie constient infaptuite fie inconstient ( ceea ce e mai grav) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul era furat, insa nu stiu daca el l-a furat sau altul. in sat acolo au mai fost "aduse" din Italia niste bijuterii care s-au vandut si pe care le-am vazut si eu : honda hornet, kawa z 750, ducati monster (toate aproape noi).

de altfel, baietii aduc la comanda.

Editat de partizan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa-l judecam noi,ca are cine sa-l judece acum (daca exista dumnezeu),dar daca facea parte din gasca care fura motoare, imi pare rau ca a fost egoist si nu si-a dus macar un prieten hot la plimbare.Sper sa i se alature si ceilalti cit mai curind.

Pentru ce-i care baga RIP-uri,va spun ca daca v-ar fura cineva voua motorul,ati considera o pedeapsa prea usoara moartea hotului (eu l-as taia cu lama in bucati nu mai mari de 5 cm).

 

Daca nu facea parte din banda,doar se plimba cu motoru,atunci RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa-l judecam noi,ca are cine sa-l judece acum (daca exista dumnezeu),dar daca facea parte din gasca care fura motoare, imi pare rau ca a fost egoist si nu si-a dus macar un prieten hot la plimbare.Sper sa i se alature si ceilalti cit mai curind.

Pentru ce-i care baga RIP-uri,va spun ca daca v-ar fura cineva voua motorul,ati considera o pedeapsa prea usoara moartea hotului (eu l-as taia cu lama in bucati nu mai mari de 5 cm).

 

Daca nu facea parte din banda,doar se plimba cu motoru,atunci RIP.

 

eu zic sa-l dai si prin masina de tocat si dupaia sa ii dai foc...iar cenusa sa o dai printr-o sita ca sa te asiguri ca n-a mai ramas vreo bucatzica mare... :P :ok: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ca va fura voua motorul si il prindeati ....sunt sigur ca il omorati voi..mai ales daca era vre-un motor suparat pe care ati dat o gramada de bani si aia munciti din greu..

 

Deci "burn in hell maggot" ...ce rip? (asta in cazu in care chiar el l-a furat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu l-a lovit masina. s-a lovit de stalpii din gardul de protectie din curba. a murit pe loc.

 

el era din satul in care s-a petrecut accidentul (Malovat). motocicleta era furata din Italia. eu - care fac drumul ala destul de des, pt ca am parintii in Motru - m-am oprit o data cand am vazut minunea de k4 si am skimbat cateva vorbe. nu-mi mai amintesc, din pacate, nici cum il cheama. odihneasca-se in pace.

de aia am si postat, sa invatam cu totii ce inseamna inconstienta.

 

sa-i fie tzarana usoara!!! dar daca motor n-avea (inteleg ca era furat), permis n-avea (deci nu era motociclist, cred ca sunteti de acord!), aia, n-avea, creier n-avea, apoi cine sa posteze aici???? ce sa caute el pe-aici si cum sa aiba prieteni pe site-ul asta???? parerea mea e ca a cautat-o! Nu poti sa spui nici macar "fereasca Dumnezeu", pentru ca trebuie sa fii inconstient sa faci ce a facut el.

pacat de parintii lui!!! pentru ei e mare durerea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul nu era furat de el......el a dat o masina pe el...nush ce il judecatzi voi atat....R.I.P ....motorul a fost furat din reprezentantza la 0 km

Editat de ^RR^
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea putin conteaza daca a furat sau nu motorul, daca a avut sau nu permis sau daca era fara echipament. Numai din intamplarea asta nefericita pentru el imi dau seama ca a avut o viata plina, de care multi dintre noi n-o sa avem parte. Ganditi-va numai la senzatiile pe care le-a petrecut inainte sa moara stiind ca el n-are permis, merge cu o supermotocicleta de viteza furata si n-avea nici pic de echipament. Eu nu ma vad sa fac asta niciodata, poate imi asigura o viata mai lunga, dar mai mult ca sigur nu traita la aceeasi intensitate. Posibil ca omu' ala sa fi murit fericit. Asta nu inseamna ca admir persoana respectiva, ci este doar o foarte buna invatatura pentru mine si pentru ceilalti in legatura cu tentatiile la care trebuie sa ne abtinem. Chiar era necesar sa se posteze despre asa ceva, nu ar trebui sa inchidem ochii la astfel de evenimente. Toti avem de invatat.

Si pana la urma... odihneasca-se in pace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a fii inconstient si hot constiuie o experienta meseriasa :ok:

 

 

 

 

motorul era furat, insa nu stiu daca el l-a furat sau altul. in sat acolo au mai fost "aduse" din Italia niste bijuterii care s-au vandut si pe care le-am vazut si eu : honda hornet, kawa z 750, ducati monster (toate aproape noi).

de altfel, baietii aduc la comanda.

 

Daca stii de existenta unei bande de hoti la comanda in satul respectiv poate ar trebui organizat un flagrant sau ceva. Sunt ceva politisti pe forum care ar putea sa dea niste sfaturi si chiar daca ei nu se baga parerea mea este ca ar trebui intreprins ceva impotriva lor. Nenorocitii astia lasa oameni nevinovati fara obiectul pasiunii lor. Nu vreau sa ma gandesc la ce as simti daca as vedea dimineata ca mobra mea nu ar mai fi acolo unde am lasat-o...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partizane nu vrei sa dai mai multe detalii despre baietii care aduc motoare la comanda in sat? Asta e un subiect interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, baietii au "adus" din Italia, nu de la noi din tara. Eu am vazut motoarele care le-au adus si care s-au si vandut, dar de curiozitate, pentru ca nu ma intereseaza asa ceva. Si am discutat cu ei despre una-alta, le-am spus ca astea supersport mi se par incomode la drum lung si la gropile noastre si m-au intrebat:"vrei BMW-u?, iti aduc BMW-u." Sau orice alt model. Am inteles ca ar mai fi motoare furate deja, care sunt la "paraseala" dar pe care nu prea mai pot sa le aduca in tara din cauza transportului. Mai multe ar putea sa va spuna cei care au cumparat motoare aduse, ca eu nu am facut afaceri cu ei.

 

 

Dupa accident, gsx-r-ul a fost confiscat de politie. Prea tarziu. Daca il luau mai devreme scapa baiatul cu viata, ca acolo toata lumea stia povestea cu motoarele. Dar cand se iesea la plimbare, politia isi facea de treaba in alta parte. Asta mi-a spus-o baiatul care a murit.

Editat de partizan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...un gainar de rand se crede destul de smecher sa fie in pas cu "moda" , face rost de o furaciune de motor turbat dupa care poate un italian plange ca a muncit nus'cati ani, omul nostru si se da sucar prin sat...evident, gaseste ce a cautat si crapa. Si noi tre' sa plangem ? :D Nu dau 2 bani pe viata unor astfel de specimene :P

Cam are dreptate.El si-a facut-o cu mana lui.Si avea acceasi pasiune ca si noi, el de ce se credea smecher sa mearga fara permis si fara echipament.Daca cineva ii fura lui motorul cred ca il omora pe acela. Prostia se platateste scump.Din cauza unor astfel de specimene suntem categorisiti altfel,si cred toti sa suntem nesanatosi.

Dumnezeul sa-l odihnesca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...