Sari la conținut

Intrunirea De La Snagov 2006


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 183
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

parada se pare ca a fost cea mai reusita parte din toata acesta intrunire, dar si aici, politia :ok: , a exagerat, :P n-a lasat nimic, nici bubuituri, nici burn out, numai amenintari... mare minune sa nu-i fi filmat pe cei cu motoarele fara numere, sau altele... :ok:

cat despre organizatori :drink: , de cacao, au existat sponsori, pt muzica, pt cabluri, becuri, WC uri si alte dalea cu care se scuza ei, si daca nu le-a ajuns, de ce nu au adus mai multi sponsori, sau mai mari...

au stiut sa se bata cu caramida inainte cu o saptamana, :D : "cea mai tare organizare" ce mai show o sa fie si cheistii dastea... :hug: si cand colo ....

poate citesc si ei forumul si o sa vada care ponderea aprecierilor. :P

sau ca la romani (numai la unii) : " las-o asha ca merge, mai vin ashtia shi la anu"... :lol: da poate NU!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baietzi! Sa ne intelegem. Se putea clar mai bine. Stiti ca berea s-a vandut mai ieftin decat de obicei? La Vama Veche am vazut bere si cu 15.000 ROL dar eu nu am avut curraj sa beau. Vi se pare mult 30k o cola sau o bere? In ce alt loc din Bucuresti bei mai ieftin? La alimentara? Faceti voi astia carcotasi intrunire moto la alimentara. WC-uri...no comment. Cand o sa se gaseasca o locatie mai potrivita o sa il lasam pe nea' Caisa sa ne astepte sa ii aducem vanzare de bilete si de bere. Voi astia cu gura mare, ati face bine sa propuneti o locatie care sa aiba tot ce trebuie, cu preturi mici, wc-uri ca acasa, fara ploaie si cu trupe rock cu renume si care sa nu ceara bani sa ne cante.

E ushor sa comentezi dar pana nu incerci sa organizezi nu stii cum e. Parerea mea e ca intrunirile astea sunt facute ca sa te intalneshti cu prietenii si sa te distrezi cu ei. Daca iti mai place si ceva din ce e deja organizat, foarte bine. Daca nu, organizeaza-ti tu cu gasca si simte-te bine. Stiti ca la baza aia intrarea e 100k in mod normal? Ganditi-va ca din cealalta 100k ati mai dat o particica pentru rezervarea locului (sa nu vina vrunii cu manele & stuff, o alta particica pentru scena, o alta particica pentru cantaretzi, etc. Mai sunt si multe alte cheltuieli mici la care nu va ganditi: telefoane, benzine, cabluri electrice, becuri, bratzari, fluturasi, afise, etc. Asadar, daca vrei sa te intalnesti cu prietenii 2 zile la rand in locul ala, sa faci gratare sau sa le iei deja facute, sa bei beri sa pierzi vremea, sa te distrezi, tot 200k te costa. Si fara jocuri, concursuri, muzica sau etc. Stiti ce muzica canta azi dintr-un Gipan pe la ora 16:00? Muzica tiganeasca si manele. Macar pentru ca ati scapat de asta si tot ar trebui sa vedeti jumatatea plina a paharului.

Multa bafta!

 

R.

 

Hai ca ai dat cu mucii in fasole cu scuze de-astea...Ar trebui sa platim benzina organizatorilor? sau care anume? Ok pentru scena si cantareti daca ar fi fost ceva OK ( daca n-ai fost la Ploiesti, habar n-ai ce spun..:ok: ), dar astia ar fi trebuit sa ne plateasca ei sa ii ascultam.

Da , mi se par super mari preturile, tie nu? ce, la Bucuresti se invarte altfel roata? fenomenal, acu' am ajuns la fitze de capitala. Du-te si ia din Metro un bax de bere si vei vedea ca are acelasi pret ca si la Brasov si Satu Mare. Micii la voi costau dublui si erau cat degetul mic...nici macar cat cel mai reprezentativ, ca sa zic asa.....Ti se pare normal sa platesti la fel in rahatul ala ca si la Bucuresti Mall? ( desi parca si acolo era mai ieftin...)

 

Sa platesc ca sa nu vina cu manele?fenomenal...de ce nu i-ati lasat sa vina cu manele? eram curios daca sambata seara avea vreunul curajul sa asculte Gutza pe acolo la cati erau bine dispusi.

Si cele cateva zeci de masini de prin camping? daca ar fi fost loc,OK, dar a fost cam inghesuiala...:hug:

pe scurt - n-au fost in stare sa aduca o formatie mai de doamne ajuta, n-au fost in stare sa respecte programul ( parca era striptease si vineri si sambata, la constanta s-a putut, la BV la fel, la altii a fost si mai reusit, la voi mumu...)...

ca un rezumat - un mare rahat....

 

ca sa nu se inteleaga gresit, mi s-au parut mari preturile (intrare +celelalte) fata de ce s-a oferit...daca era Ok, ar fi meritat 20 Ron, dar asa NO WAY....iar mancarea si bautura mult mai scumpa ca la alte intruniri (chiar dublu unele..)nu isi are justificare deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a vazut cineva badigarzii de la BGS? nu cred ca s-a furat din corturi dar asa ca chestie... ca se promisese...

Editat de mavetz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-am vazut eu. Stateau toti unul langa altul, la terasa aia de deasupra scenei...Nu a miscat nici unul spre alte zone ale campingului, cel putin eu doar acolo i-am vazut, si doar putin timp, in rest au fost lipsa la apel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord si eu.O intalnire slaba cu multe pretentii si cu putine realizari.Pe mine unul parada m-a dezamagit cel mai tare.Desi au fost multe motociclete, a fost cea mai "tacuta" parada la care am luat parte.Cand am inceput sa turam motoarele cativa cu vitezane si sa dam pacanele am fost imediat scosi din parada de baietii cu ochi albastrii de pe bmw-uri si amenintati cu amenzi daca mai facem galagie.In fata la Casa Poporului aceeasi treaba.Niste incercari timide de burnout si pacanele oprite imediat de politisti si organizatori.Nicaieri in tara nu s-a mai intamplat acest lucru.

Poate gresesc eu si la capitala lucrurile merg si se vad altfel decat prin alte parti.

Numai bine!

 

In capitala e frica mare ca poate sunt trasi la raspundere. De ce au lasat huliganii de motociclisti sa bage teroarea in centrul capitalei cu burn-out si toate cele ?

Asa ca mai bine sa fie precauti si sa-si pastreze painica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a palcut asa cat de cat, pentru ca nu ma asteptam la ceva mai bun. De ploaie nu au ei nici o vina, dar nu stiu unde s-au dus banutii de intrare...plus sponsori.

 

Dar prea v-ati retras fratilor la corturi, pe la 2-3 era pustiu, n-aveai cu cine povesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"La Casa Poporului 30 minute PIT STOP- demonstratii moto"

pentru astea s-au dat amenzi? bravo politia romana si organizatori..probabil demonstratii moto inseamna sa iti parchezi motorul in piata!..deci practic demonstrez moto zilnic la mine in garaj..oau!

as fi vrut sa vad si eu meseriasi invitati pe acolo sa arate ce se poate face cu un motor!

in plus care a fost faza cu statul in soare 10-15 minute intre casa poporului si unirea? nu era traseul liber sau nu se stransesera toti?

ca eram pe la jumatatea colanei si nu imi dadeam seama care e faza nici in fatza nici in spate...si atingeam punctul de fier(bere)...inca o faza misto..sa tii la ora 2 pe caldura o gramada de bikeri imbracati...buna treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la parada am vazut cu ochii mei un gabor care a oprit pe cineva din formatie s-asi indrepte numarul si pe altul ca mergea pe o roata, este vorba de un gabor pe motor care facea figuri... undeva pe la jumatea coloanei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine stie ca daca vrei sa te simti bine trebuie sa fii inconjurat de prieteni in mod cert intrunirea a fost doar o ocazie pentru a se simti bine..pentru restul care circotesc nu-i condamn este chestie de gust..de singuratatea din jurul lor de bautura prea multa sau prea putina. Eu unul m-am simtit bine...calitatea intrunirilor din acest an nu mai este ce a fost..dar multumesc organizatorilor ptr ca au incercat ...aduceti-va aminte ca anul trecut nu a fost ceva organizat dar cei care au vrut s-au simtit bine oricum...Au trecut vremurile cind gustam ptr prima data o intrunire...am prins toate aceste delicii ale inceputurilor..acum totul s-a schimbat..unde sint vremurile de altadata ?

 

Apropos...ptr Gath ...Spire.. Spider2..fata cu pestele are km pe motor mai multi decit toti la un loc..si daca este sa va ginditi cit de mult ar putea depinde viata voastra in cazul unui accident de miinile alea douo in care tine pestele..nu v-ati mai da in stamba cu remarci de genul pe care le-ati facut !

 

NUMAI BINE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calitatea serviciilor=0

Dar...m-am simtit foarte bine...datorita prietenilor! Anul trecut...m-am simtit excelent...cu toate ca nu a fost organizata decat o petrecere pt. cine a vrut sa se simta bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la parada am vazut cu ochii mei un gabor care a oprit pe cineva din formatie s-asi indrepte numarul si pe altul ca mergea pe o roata, este vorba de un gabor pe motor care facea figuri... undeva pe la jumatea coloanei...

 

e, uite asta nu inteleg eu. SI CE DACA. nr trebuie sa stea drept sa se poata citi, omul in avea indoit. daca viteza e de 50 si tu mergi cu 70 si te prinde care e problema sa te amendeze (tu incalci legea si el aplica sanctiunea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la parada am vazut cu ochii mei un gabor care a oprit pe cineva din formatie s-asi indrepte numarul si pe altul ca mergea pe o roata, este vorba de un gabor pe motor care facea figuri... undeva pe la jumatea coloanei...

Cel oprit din formatie sa-mi indrept numarul am fost eu.Nu-mi venea sa cred ca m-a scos din parada.Puteam fi oprit oriunde in alta parte sa rezolv problema dar niciodata nu m-as fi gandit ca in mijlocul a cateva sute de motociclisti se va intampla asa ceva. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gagica cu pestele parca ar vrea sa zica : "uite de asa o p_ _ _ as vrea sa am parte ..."

:ok:

 

Ce ma mira nu este cat de proasta este gluma ci ca ai shi gandit-o de 2 ori inainte.

 

PS: gandeshte de 3 ori data viitoare - ia-o ca un sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calitatea serviciilor=0

Dar...m-am simtit foarte bine...datorita prietenilor! Anul trecut...m-am simtit excelent...cu toate ca nu a fost organizata decat o petrecere pt. cine a vrut sa se simta bine!

 

De acord. Anul trecut ati platit intrare? Cat? Pt ce perioada? O zi sau 2? Au fost preturi mai mici? Ati avut ceva inclus in pret?

Preturile nu le fac organizatorii ci proprietarul bazei. Intr-adevar, ar trebui negociat mai aspru cu el sa nu mai ia la fel de multi bani pt inchiriere sau sa vanda mici si bere la preturile noastre. Cand o sa existe o alternativa o sa ii dam cu tifla si ii zicem ca ne ducem la concurentza. Dac Motors o sa gaseasca locatia aia usor de accesat, frumoasa, cu wc-uri si preturi mici si o sa ramana bani sa aducem trupe cu nume.

 

Am obosit incercand sa explic ca nu se intampla toate cum am vrea noi si pentru asta trebuie sa avem ingaduinta. NU e frumos ca nu s-au intamplat toate cele promise insa va rog sa faceti voi un exercitiu si sa calculati cum ati fi imbunatatit calitatea intalnirii. O tot comparati cu cea de la Ploiesti. Am ajuns si p-acolo dar n-am stat mult pt ca nu era nimic atragator. O multime de gura-casca (nemotociclisti), cu catzeii la plimbare sau cu copii in carucior, un rock slab pe scena (la ora la care am venit eu) si fara concursuri (ziua in amiaza mare - poate au fost la alta ora, nu stiu). Ce e asa de greu de priceput ca la Bucuresti toate sunt mai scumpe? De la mancare si bautura in restaurante, baruri sau terase pana la taxiuri, bilete la film sau spagi. EU am tot umblat prin tara si am constatat diferentele si nu le mai comentez. Astea sunt si cu astea traim. Da! Bucurestenii sunt nashpa si vor sa se imbogateasca peste noapte si daca stiti asta ar trebui sa ii certati pe bisnitarii care vand micu' cu 2RON, nu pe organizatori care sunt fortati sa accepte compromisurile astea ca sa pastreze traditia si sa organizeze o intalnire pt voi, ca sa veniti cu gasca si sa va distrati si sa socializati cu motociclistii din toata tara.

 

E foarte adevarat ce a zis cineva mai devreme: sunt prea multe intalniri si motociclistii nu mai sunt la fel. Sunt multi care si-au luat numai pt ca asa da bine si ca sa faca fitze. Mi-aduc aminte de o intalnire de la Sibiu (pe vremea cand erau 5 intalniri in tot anul) unde afara de IRIS si Compact (parca) nu am facut decat sa ii injuram pe IJ-arii care mergeau toata noaptea fara tobe. Mai erau 3 concursuri la fel de penale ca orice alt concurs care nu are tenta sportiva (eg. cautatul sticlei de Whiskey in noroi pana la brau) care umpleau timpul. Si cu toate astea, NE SIMTEAM BINE INTRE PRIETENI!!! La Cheile Turzii nu aveam dushuri dar ne-am descurcat si tot ne-am simtit bine. WC-urile poate la fel de jegoase dar pe vremea aia nu eram asa de umblati sa vedem ca se poate mai bine si nu comentam. Acum exista o gramada de foumuri si ne dam cu parerea sub masca nick-nameului dar asta nu ajuta pe nimeni. Castigi la counterul de posturi si atat.

 

Sunteti ca politicienii. Comentati dar nu propuneti nimic. Veniti la putere si nu faceti nimic pt ca va loviti de aceleasi probleme ca si ceilalti dar pe care nu le-ati vazut cand erati doar clienti. Au fost si altii care au organizat intalnirea si a iesit groaznic dar Pro-Bike nu a comentat nimic.

 

M-ati acrit! Sunteti mai figuranti ca aia de umbla cu maneaua data tare in decapotabila in Neptun.

 

Nici nu va salut!

 

La revedere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indr-adevar.. slabut... dar io nu vorbesc decat de sambata seara, cand am ajuns acolo

aprob faza cu toaletele ecologice........ au existat? ca io una n-am vazut nimic.. decat natura evident si... prostia aia mirositoare

am ceva de spus si in legatura cu muzica..... sonorizarea ceva mai buna la antract.. dar in rest, parca ne-am prostit... nu stim sa cantam decat dupa negativ..... unde-s trupele rock? sau ne-am facut "vedete" cu totii?

la anu' poate o fi mai altfel.. sau poate pana atunci, noi astia nemultumitii (caci au mai fost si multumeti pe aici) ne organizam si facem noi o intalnire... poate noua ne iese :ok:

bafta :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord. Anul trecut ati platit intrare? Cat? Pt ce perioada? O zi sau 2? Au fost preturi mai mici? Ati avut ceva inclus in pret?

Preturile nu le fac organizatorii ci proprietarul bazei.

 

Daca imi aduc bine amine(dar nu mai sunt sigur) Am platit camparea! Asta pt. 2 nopti! Preturile...erau la fel de mari! Dar....am venit de acasa cu tot ce trebuie(a se citi alcool si mancare)! Carreforul nu era departe! De acolo te poti aproviziona cu tot ce-ti dorea inimioara! :ok: Si mancai si beai la preturi foooarte mici!

 

Femei...ce sa le faci! Eu m-am simtit bine!

 

Apropo de wc-uri...incercati in padure...oricum este ecologic ce deversati! Asta in cazul in care n-ati mancat salalmul cu tot cu folie! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...