Sari la conținut

Intrunirea De La Snagov 2006


Postări Recomandate

'ote unu' care a prins sex-show-ul

trebuia deci sa vin cu cortul?

ehh, data viitoare!

 

 

Se poate spune ca am prins sex-shoul numai ca era doar la lumina cerului (cam innorat de altfel) si nici coloana sonora nu era de calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 183
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intrebare pentru aia care au fost anu trecut la 'adunarea de la snagov 2005' : merita la anu sa vina un om la intrunirea oficiala (daca s-o tine , fiind an impar) sau mai bine va ganditi de pe acum la reeditarea imbunatatita a evenimentului din 2005 ?

In definitiv ce are intrunire oficiala in plus ? Concursuri ? Parada ? Muzica live ? Bilet de intrare ? Striptease ?

- in loc de parada se poate face 'plimbare' , ca la Constanta 2006. Cu interdicitie expresa de la politie s-a plimbat lumea prin oras respectand semafoarele (uneori :ok: ) . Nici un fel de incident. In port politia ne-a supravegheat de la distanta, dar fara sicanari. Intrunirea de anul asta de la Constanta a fost o porcarie, dar mai mult de jumatate din pacatele organizatorilor au fost spalate in fata mea de felul in care au organizat acea plimbare.

- muzica live oricum nu e definitorie pentru o intrunire, la Pitesti n-a fost si s-a reprosat doar faptul ca s-au laudat cu x si y. Eu personal consider ca daca mi se spune de la inceput ca nu-s concerte tot vin si nu am de ce sa ma supar.

- striptease .. la fel ca si concertele.

- bilet de intrare , no problem

- concursuri .. cred ca se pot organiza si fara a cere 20 ron de caciula .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce draq mai baieti eu stiam ca suntem la capitolul poze de la intalnirile moto si caut o poza de vreo 6 pagini si pauza.

Trebuiau parerile puse in alta parte ca nu ma intereseaza sa citesc de 100 de ori aceiasi parere proasta sau cate unu cu mot care s-a simtit bine ca era cu prietenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce draq mai baieti eu stiam ca suntem la capitolul poze de la intalnirile moto si caut o poza de vreo 6 pagini si pauza.

Trebuiau parerile puse in alta parte ca nu ma intereseaza sa citesc de 100 de ori aceiasi parere proasta sau cate unu cu mot care s-a simtit bine ca era cu prietenii.

tu ce vrei sa faci cu pozele?

te-am vazut pe acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai flacai... apropos de poze mai bagati si voi ceva ca ori am fost prea beat ori nu ma recunosc in niciuna dintre cele pe care le-ati pus deja...

AAAAA si fara lincuri la alte site-uri ca uni dintre noi au acces limitat la internet, cica riunam bugetul firmei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Eu am discutat cu politistul care a fost responsabil de parada. Mi-a confirmat de 2 ori ca se POT face demonstratii (burnout, dat pe o roata, rateuri si orice v-ar face placere), dar asta DOAR in piata aia mare unde ne-am oprit. Nu o sa spun cine a fost acel politist, ca nu are rost, dar mentionez ca avea un grad foarte mare, nu era un agent de pe strada. Cand au inceput primele "demonstratii" eram langa el si a venit un alt politist, nu am putut vedea gradul lui si a inceput sa il ia la p@la si sa il ameninte ca ii face raport, ca daca se intampla ceva il trage la raspundere si alte asemenea.

 

 

Confirm. Chiar langa mine, am auzit un tip cu camasa portocalie (cu handsfree bluetooth), care zicea sa ii potoleasca pe cei doi care au mers pe o roata de vreo 3 ori ca nu are de gand sa le plateasca spitalizarea. Si dupa a aparut masina de politie care a rugat sa se respecte regulile de circulatie.

 

De asemenea, am vazut un politist care a oprit o aprilia condusa de o tipa si un tip... zic asa pentru ca ea era peste rezervor cu mainile pe ghidon, mainile lui erau peste mainile ei, picioarele ei erau oarecum in aer si el era cu picioarele pe comenzi. Practic, o lasase sa faca si ea o tura din bratele lui (cum ne faceau si parintii nostri). Periculos... :ok: :hug: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord. Anul trecut ati platit intrare? Cat? Pt ce perioada? O zi sau 2? Au fost preturi mai mici? Ati avut ceva inclus in pret?

Preturile nu le fac organizatorii ci proprietarul bazei. Intr-adevar, ar trebui negociat mai aspru cu el sa nu mai ia la fel de multi bani pt inchiriere sau sa vanda mici si bere la preturile noastre. Cand o sa existe o alternativa o sa ii dam cu tifla si ii zicem ca ne ducem la concurentza. Dac Motors o sa gaseasca locatia aia usor de accesat, frumoasa, cu wc-uri si preturi mici si o sa ramana bani sa aducem trupe cu nume.

 

Am obosit incercand sa explic ca nu se intampla toate cum am vrea noi si pentru asta trebuie sa avem ingaduinta. NU e frumos ca nu s-au intamplat toate cele promise insa va rog sa faceti voi un exercitiu si sa calculati cum ati fi imbunatatit calitatea intalnirii. O tot comparati cu cea de la Ploiesti. Am ajuns si p-acolo dar n-am stat mult pt ca nu era nimic atragator. O multime de gura-casca (nemotociclisti), cu catzeii la plimbare sau cu copii in carucior, un rock slab pe scena (la ora la care am venit eu) si fara concursuri (ziua in amiaza mare - poate au fost la alta ora, nu stiu). Ce e asa de greu de priceput ca la Bucuresti toate sunt mai scumpe? De la mancare si bautura in restaurante, baruri sau terase pana la taxiuri, bilete la film sau spagi. EU am tot umblat prin tara si am constatat diferentele si nu le mai comentez. Astea sunt si cu astea traim. Da! Bucurestenii sunt nashpa si vor sa se imbogateasca peste noapte si daca stiti asta ar trebui sa ii certati pe bisnitarii care vand micu' cu 2RON, nu pe organizatori care sunt fortati sa accepte compromisurile astea ca sa pastreze traditia si sa organizeze o intalnire pt voi, ca sa veniti cu gasca si sa va distrati si sa socializati cu motociclistii din toata tara.

 

E foarte adevarat ce a zis cineva mai devreme: sunt prea multe intalniri si motociclistii nu mai sunt la fel. Sunt multi care si-au luat numai pt ca asa da bine si ca sa faca fitze. Mi-aduc aminte de o intalnire de la Sibiu (pe vremea cand erau 5 intalniri in tot anul) unde afara de IRIS si Compact (parca) nu am facut decat sa ii injuram pe IJ-arii care mergeau toata noaptea fara tobe. Mai erau 3 concursuri la fel de penale ca orice alt concurs care nu are tenta sportiva (eg. cautatul sticlei de Whiskey in noroi pana la brau) care umpleau timpul. Si cu toate astea, NE SIMTEAM BINE INTRE PRIETENI!!! La Cheile Turzii nu aveam dushuri dar ne-am descurcat si tot ne-am simtit bine. WC-urile poate la fel de jegoase dar pe vremea aia nu eram asa de umblati sa vedem ca se poate mai bine si nu comentam. Acum exista o gramada de foumuri si ne dam cu parerea sub masca nick-nameului dar asta nu ajuta pe nimeni. Castigi la counterul de posturi si atat.

 

Sunteti ca politicienii. Comentati dar nu propuneti nimic. Veniti la putere si nu faceti nimic pt ca va loviti de aceleasi probleme ca si ceilalti dar pe care nu le-ati vazut cand erati doar clienti. Au fost si altii care au organizat intalnirea si a iesit groaznic dar Pro-Bike nu a comentat nimic.

 

M-ati acrit! Sunteti mai figuranti ca aia de umbla cu maneaua data tare in decapotabila in Neptun.

 

Nici nu va salut!

 

La revedere!

 

nenea din cate imi aduc aminte :ok: il citezi pe stephon shi apoi pomeneshi de DAC MOTORS :hug:

cand om vorbi noi oficial de rau alt club atunci ai voie sa ne critici, pana atunci io zic sa nu mai pomeneshti acest nume in replyurile tale. punct. :P

 

in primul rand stephon nu are nici o legatura cu clubul nostru

iar in al doilea rand e topic de pareri despre cum a fost la snagov :P

shi toata lumea o fo nemultzumita :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, imi pare rau, tare rau sa va spun ca am ramas profund dezamagita. Am fost in Bucuresti cu o treaba, si afland de evenimentul asta, am zis ca nu ar strica sa vad si eu ce inseamna "intrunire moto la Buc." Dar rau am facut. Pretul...ca pretul, mai toate intrunirile cam asa au costat anul asta. Insa conditiile..ma abtin de la comentarii. Si apoi, liniste rau. Piele...mai deloc. Concerte, mai bine nu erau din start. Si cat despre "amorteala" din noaptea de sambata, cauzata de ploaie, putea fi evitata simplu: a lipsit tare rau o terasa mare cu o preleta deasupra unde sa poate petrece noaptea aia cei dornici sa petreaca. Treaba asta trebuia gandita dinainte. Nu continui, caci as putea sa o fac la nesfarsit. Ca sa vedeti ce inseamna o intrunire moto, haideti baieti in Ardeal. Alegeti una, oricare, si veti vedea ca e muuuult mai "altfel" ca Snagov 2006. A, si acum ca mi`am amintit: o insigna mai, o insigna, era prea mult? Abtibild, auzi!..lama de ras + revista de c.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spune DMW....eu nu am nici nici o legatura cu DAC Motors! Ca imi sunt prieteni...este altceva! Dar nu vad ce treaba au ei in toata povestea asta! :ok: Ei nu au spus niciodata nimic de rau despre alte cluburi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea din cate imi aduc aminte :ok: il citezi pe stephon shi apoi pomeneshi de DAC MOTORS :hug:

cand om vorbi noi oficial de rau alt club atunci ai voie sa ne critici, pana atunci io zic sa nu mai pomeneshti acest nume in replyurile tale. punct. :P

 

in primul rand stephon nu are nici o legatura cu clubul nostru

iar in al doilea rand e topic de pareri despre cum a fost la snagov :P

shi toata lumea o fo nemultzumita :drink:

 

Am pomenit numele pentru ca multe din posturi purtau, mare cat casa, sigla voastra. Nu l-am asociat pe Stephon cu clubul vostru. Deja s-a ajuns la discutii prea delicate. Cat despre vorbit oficial...eu cred ca orice opinie a unuia dintre voi, legata de un eveniment oficial (nu ma refer aici la discutii de la cafenea), va fi si pe viitor asociata cu clubul vostru atata vreme cat ne scoateti ochii cu sigla aia asa mare. Eu asa am perceput. Oricum, nu vad nimic rau in asta. Organizati voi intrunirea de la anu' si promit sa fiu cat se poate de obiectiv in aprecierile mele ce vor urma. Sunt convins ca aveti energia si resursele sa faceti treaba buna.

 

Bafta!

 

Later edit:

 

Aveti dreptate! Am cautat posturile voastre si pana la urma nici n-au fost asa de multe. Sigla mare v-a scos in evidenta. Poate ca nu trebuia sa fac referire la numele vostru dar acum daca tot am facut-o, si mai aveti si experienta de anul trecut, de ce nu faceti o treaba de la un cap la altul si sa organizati voi la anu'? Si sfatul meu (de om care a participat la organizare in anii trecuti): cautati alta locatie, mai mica (sa fie lumea mai adunata), mai curata si mai ieftina.

Editat de cbr-ica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rasfoind mailurile am gasit ceva care se cam potriveste si aici...

nu in totalitate...dar fiecare alege ce crede

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti

intelept daca stii care jumatate!

 

Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,

iar

mintile reduse ii discuta pe altii.

 

E foarte bine ca esti un om "cu picioarele pe pamant." Dar nu uita ca

trebuie sa le mai si misti ....

 

Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

 

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica

barbatul

inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura.

 

Daca invidia ar produce febra intreaga lume ar fi bolnava.

 

In viata este ca si la bal mascat: cand toata lumea isi scoate masca,

se

duce veselia.

 

Persoanele care nu se razgandesc niciodata, gandesc de obicei foarte

putin.

 

Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia

esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor.

 

Daca toti oamenii ar sti ce spun ceilalti despre ei, n-ar mai exista

in

lume nici macar patru prieteni.

 

O coincidenta este o minune mai mica in care Dumnezeu prefera sa ramana

anonim.

 

Uneori platim mult prea mult pentru lucrurile pe care le primim pe

gratis.

 

Daca ai datorii financiare, cineva este stapan pe o bucatica din tine.

 

Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu ...", pana ce apuci sa pui

mana pe o piatra.

 

Cand o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume.

 

Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte

inteligent.

Sau s-ar putea sa fii .... seful.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: :hug: :P

 

 

Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! Macar voi ati fost acolo!!! Eu v-am vazut la tv si imi venea sa-mi scot ochii!!!

 

Asta una... si apoi, voi aveti moto!!!! Altii nu mai are ca asa e viata!!!

Iarba verde, bere, mici (scumpi, asta e), fete frumoase... toalete - asta e.

 

Ati fost acolo!!!!

 

 

Nu va mai plangeti atat. Poate ca data viitoare o sa fie mai bine. Si poate atunci o sa am si eu cu ce sa vin...

 

Ce daca era micu' mic si scump... La tv nu era nici mirosul de mic...

 

 

fitzosilor!

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord. Anul trecut ati platit intrare? Cat? Pt ce perioada? O zi sau 2? Au fost preturi mai mici? Ati avut ceva inclus in pret?

Preturile nu le fac organizatorii ci proprietarul bazei. Intr-adevar, ar trebui negociat mai aspru cu el sa nu mai ia la fel de multi bani pt inchiriere sau sa vanda mici si bere la preturile noastre. Cand o sa existe o alternativa o sa ii dam cu tifla si ii zicem ca ne ducem la concurentza. Dac Motors o sa gaseasca locatia aia usor de accesat, frumoasa, cu wc-uri si preturi mici si o sa ramana bani sa aducem trupe cu nume.

 

Am obosit incercand sa explic ca nu se intampla toate cum am vrea noi si pentru asta trebuie sa avem ingaduinta. NU e frumos ca nu s-au intamplat toate cele promise insa va rog sa faceti voi un exercitiu si sa calculati cum ati fi imbunatatit calitatea intalnirii. O tot comparati cu cea de la Ploiesti. Am ajuns si p-acolo dar n-am stat mult pt ca nu era nimic atragator. O multime de gura-casca (nemotociclisti), cu catzeii la plimbare sau cu copii in carucior, un rock slab pe scena (la ora la care am venit eu) si fara concursuri (ziua in amiaza mare - poate au fost la alta ora, nu stiu). Ce e asa de greu de priceput ca la Bucuresti toate sunt mai scumpe? De la mancare si bautura in restaurante, baruri sau terase pana la taxiuri, bilete la film sau spagi. EU am tot umblat prin tara si am constatat diferentele si nu le mai comentez. Astea sunt si cu astea traim. Da! Bucurestenii sunt nashpa si vor sa se imbogateasca peste noapte si daca stiti asta ar trebui sa ii certati pe bisnitarii care vand micu' cu 2RON, nu pe organizatori care sunt fortati sa accepte compromisurile astea ca sa pastreze traditia si sa organizeze o intalnire pt voi, ca sa veniti cu gasca si sa va distrati si sa socializati cu motociclistii din toata tara.

 

E foarte adevarat ce a zis cineva mai devreme: sunt prea multe intalniri si motociclistii nu mai sunt la fel. Sunt multi care si-au luat numai pt ca asa da bine si ca sa faca fitze. Mi-aduc aminte de o intalnire de la Sibiu (pe vremea cand erau 5 intalniri in tot anul) unde afara de IRIS si Compact (parca) nu am facut decat sa ii injuram pe IJ-arii care mergeau toata noaptea fara tobe. Mai erau 3 concursuri la fel de penale ca orice alt concurs care nu are tenta sportiva (eg. cautatul sticlei de Whiskey in noroi pana la brau) care umpleau timpul. Si cu toate astea, NE SIMTEAM BINE INTRE PRIETENI!!! La Cheile Turzii nu aveam dushuri dar ne-am descurcat si tot ne-am simtit bine. WC-urile poate la fel de jegoase dar pe vremea aia nu eram asa de umblati sa vedem ca se poate mai bine si nu comentam. Acum exista o gramada de foumuri si ne dam cu parerea sub masca nick-nameului dar asta nu ajuta pe nimeni. Castigi la counterul de posturi si atat.

 

Sunteti ca politicienii. Comentati dar nu propuneti nimic. Veniti la putere si nu faceti nimic pt ca va loviti de aceleasi probleme ca si ceilalti dar pe care nu le-ati vazut cand erati doar clienti. Au fost si altii care au organizat intalnirea si a iesit groaznic dar Pro-Bike nu a comentat nimic.

 

M-ati acrit! Sunteti mai figuranti ca aia de umbla cu maneaua data tare in decapotabila in Neptun.

 

Nici nu va salut!

 

La revedere!

 

 

Am pomenit numele pentru ca multe din posturi purtau, mare cat casa, sigla voastra. Nu l-am asociat pe Stephon cu clubul vostru. Deja s-a ajuns la discutii prea delicate. Cat despre vorbit oficial...eu cred ca orice opinie a unuia dintre voi, legata de un eveniment oficial (nu ma refer aici la discutii de la cafenea), va fi si pe viitor asociata cu clubul vostru atata vreme cat ne scoateti ochii cu sigla aia asa mare. Eu asa am perceput. Oricum, nu vad nimic rau in asta. Organizati voi intrunirea de la anu' si promit sa fiu cat se poate de obiectiv in aprecierile mele ce vor urma. Sunt convins ca aveti energia si resursele sa faceti treaba buna.

 

Bafta!

 

Later edit:

 

Aveti dreptate! Am cautat posturile voastre si pana la urma nici n-au fost asa de multe. Sigla mare v-a scos in evidenta. Poate ca nu trebuia sa fac referire la numele vostru dar acum daca tot am facut-o, si mai aveti si experienta de anul trecut, de ce nu faceti o treaba de la un cap la altul si sa organizati voi la anu'? Si sfatul meu (de om care a participat la organizare in anii trecuti): cautati alta locatie, mai mica (sa fie lumea mai adunata), mai curata si mai ieftina.

 

:hug: da' asta-i viata :ok: .

 

Avand in vedere faptul ca a fost o intalnire de toata jena (a se citi de tot _C_A_C_A_T_U') cu foooaaaaaaaaaaaaaarte putine exceptii, vad ca incerci s-o faci mai putin mirositoare... din pacate fata de alte intalniri, si mai ales lovind in organizatorii acestor intalniri. Daca cumva ai uitat cum a fost la Ploiesti ia de sapa pe forum si vezi parerile participantilor... Fair-playu' din tine ar trebui sa te faca sa-ti asumi nereusitele si pentru asta un singur post ar fi fost de-ajuns. Si-n afar' de asta s-ar pute sa ai dreptate... s-ar putea sa s-ajungem mai figuranti ca aia de umbla cu maneaua data tare in decapotabila in Neptun... o sa ajungem figuranti d'ai de asculta maneaua remixata pe ritmuri de tutzii-tutzii de marele DJ X... la anu' la Snagov.

 

Si daca ma gandesc io bine, cre' ca-m-am prins... tu esti asa cu capsa pusa pen' ca nu ti-a prea placut la Snagov anu' asta. Te-ar ajuta sa bagi si tu sa-njuri organizarea pe forum la linku' ASTA :ok: :drink: :P .

 

Si inca ceva... DACA AVEAM DE GAND SA MA BARBIERESC UICHENDU' ALA, IMI LUAM SINGUR APARATU' LA MINE. SI DACA MA BARBIEREAM INSEMNA CA MERGEAM LA SERVICI. Si cu revista ati fost p'aproape... mergea una cu subiect moto... sau si mai bine, poate un playboy... ca sa suplineasca lipsurile din program.

 

In rest nu mai zic nik... totu' a fost spus in paginile de pan'acu'.

 

Si nici nu-ti fac cu faru'

:lol: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate! Am cautat posturile voastre si pana la urma nici n-au fost asa de multe. Sigla mare v-a scos in evidenta. Poate ca nu trebuia sa fac referire la numele vostru dar acum daca tot am facut-o, si mai aveti si experienta de anul trecut, de ce nu faceti o treaba de la un cap la altul si sa organizati voi la anu'? Si sfatul meu (de om care a participat la organizare in anii trecuti): cautati alta locatie, mai mica (sa fie lumea mai adunata), mai curata si mai ieftina.

 

anul trecut a fost o intrunire organizata ad-hoc!!

nu a fost intrunirea organizata de clubul nostru!!! nici nu eram infiintzatzi legal anu trecut pe vremea asta :ok: :hug: :P

 

exista user DAC MOTORS pe acest forum, asha ca de acum inc-olo cand vezi posturi de pe acest user potzi sa zici ca e din partea clubului!!!

fiecare membru al clubului are dreptul la opinie personala :P :drink: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...