Sari la conținut

Intrunirea De La Snagov 2006


Postări Recomandate

O sa incep asa cum fac de fiecare data cand imi spun parerea despre o intrunire moto. Nu critic efortul depus de organizatori atata timp cat eu nu am facut o intrunire mai buna ca a lor. Incerc asa cum fac de fiecare data sa mentionez ce mi-ar placea mie sa vad la asemenea manifestari.

Au fost multe comentarii negative iar cu unele din ele sunt de acord.

Mie ca si anul trecut mi-a placut intrunirea de la Snagov.

Eu nu am venit acolo ca sa ma distreze organizatorii. Ma pot distra si singur sau alaturi de oricine.

Anul asta am avut in plus fata de anul trecut o scena si ceva mizica.

Preturile au fost ca si anul trecut deoarece domnul Sima parca il cheama pe patronul locului e putin mai altfel. Ca sa nu vorbim oamenii pe la spate. Anul trecut a spus tare si raspicat ca el nu lasa preturile mai jos ca nu are rost. Ca el castiga mai mult fara noi motociclistii. Ca noi ne aducem mancare de acasa si nu cumparam de la el. Ca ii stricam plaja. Nu am inteles care plaja? Si asa mai departe. In plus e constient ca nu avem unde sa ne ducem sa ne organizam.

Deci am exclus problema costului ridicat al intrarii.

Apoi cineva spunea ca sa se caute sponsori. Sa ii caute ala el daca e asa bun. Eu am cautat sponsori pentru actiuni moto si nu am gasit decat foarte putini si care nu ofereau sume prea mari.

Sunt deacord ca se putea mai bine dar nici asa nu a fost prea rau.

Cine nu a incercat sa faca in Bucuresti o actiune de acest fel nu poate intelege piedicile care exista. Practic nimeni nu are inceredere in actiunile in care sunt implicati motociclistii. Vorbesc aici de oficialitati.

Avem eticheta de neseriosi. Si asa si sunt multi dintre noi.

Am fost rugati sa nu mergem pe o roata in coloana ca e pericumlos iar organiztorii raspund. Exista si poza pe forum cu un KTM-ist care mergea pe o roata in coloana. Acesta este respectul pe care il aratam celor care incearca sa faca ceva pentru noi.

Stiu care sunt conditiile puse de politie cand vrem sa facem o actiune pentru ca am discutat aceste conditii in alte cazuri. In mare parte au dreptate si nu am putut sa ledau asigurari ca nu vor fi incidente.

Sunt multe de spus pe acest subiect si ii inteleg pe cei ce sunt invinuiti aici ca nu dau detalii. E atat de greu sa faci ce au facut ei incat ar trebui sa insire trei pagini cu probleme organizatorice.

Spuneti ca e mai frumos la intrunirile din alte orase. E si normal. Nu exista atatea piedici ca in Bucuresti Acolo iei doua aprobari de la Primar si de la seful politiei. Acolo sunt atat de putine evenimente incat asemenea manifestari sunt binevenite. Mai scot din amorteala oraselele iar populatia este extrem de incantata.

In capitala lucrurile stau cu totul altfel. Aici oamenii sunt atat de obositi si inebuniti de zgomotul permanent incat numai de parada noastra galagioasa nu mai au chef. Si unde fac reclamatie? La politie. Iar politia este raspunzatoare ca ea a dat aprobare. Dar e mai simplu sa aruncam cu pietre deat sa ne punem intrebari. Nu ne gandim ca daca se intampla un accident in timpul defilarii noastre cel putin 10 publicatii vor scrie despre asta. In alta localitate ar fi o spire intrun ziar local si atat.

Asta e diferenta intre capitala si restul tarii.

Datorita profesiei sunt destul de critiv de felul meu. Am criticat tot ce am prins gresit la intruniri. De data asta ma abtin nu pentru ca ii iubesc pe cei din Pro Bike. Au si ei bubele lor. Dar de data asa s-a criticat destul.

Nu a fost perfect dar ma voi duce si la anul. Am eu motivele mele pe care le voi spune cu alta ocazie. Tot e sper este sa se schimbe locatia pentru ca nu imi place patronul. In plus vecinatatea parlamentara imi provoaca un disconfort psihic.

Deci nu mai veniti cu critici puerile veniti cu cereri concrete cu solutii si propuneri daca vreti sa iasa bine.

In final vreau sa imi cer scuze ca am scris unde trebuia sa pun poze dar recunosc ca mi-a fost lene sa caut . Daca deranjeaza rog moderatorii sa il mute.

 

Somn usor in miez de noapte.

 

Si nu ma pot abtine.

Tot nu sunt deacord cu cei care isi oracaie motoarele fara tobe toata noaptea pe la intruniri. Aviz organizatorilor care aveau un regulament pentru care am semnat eu si gasca. Oricum nu va intelegeati cu ei dar asa ca idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 183
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ozzy a punctat cum nu se poate mai bine problema! Apreciez de asemenea criticile constructive si nu niste cuvinte confuze gen: "a fost naspa, faceti altfel" Altfel cum? In fiecare an se incearca sa se faca "altfel" poate-poate o sa iasa mai bine. Daca s-ar strange mai multe pareri pe un topic separat in care oamenii sa spuna "ar fi bine daca ar fi asa si pe dincolo" si aceste lucruri ar fi realizabile financiar si organizatoric, sa fiti siguri ca se va tine cont de parerile voastre.

 

Mai am o mentiune: in 2001 cand intrunirea a fost organizata de alt club (nu mentionez numele, ca vad ca e subiect sensibil) iar locatia aleasa a fost Clubul Lotus din spatele Casei Scanteii toate nemultumirile se indreptau catre faptul ca intrunirea a fost prea aproape de oras si politia a pus filtre peste filtre care te opreau la fiecare semafor din Baneasa pana in centru.

 

Deci: daca e aproape de oras nu e bine, motociclistii refuleaza pe strazi si politia ia carnete si taloane si da amenzi. Daca e departe de oras nu e bine ca e in padure... Pai cum sa fie oameni buni? Locatii unde se pot tine astfel de manifestari sunt tare putine din pacate in zona Bucurestiului, iar alea care sunt deja put ca sunt cunoscute si lumea vrea ceva nou...

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ozzy a punctat cum nu se poate mai bine problema! Apreciez de asemenea criticile constructive si nu niste cuvinte confuze gen: "a fost naspa, faceti altfel" Altfel cum? In fiecare an se incearca sa se faca "altfel" poate-poate o sa iasa mai bine. Daca s-ar strange mai multe pareri pe un topic separat in care oamenii sa spuna "ar fi bine daca ar fi asa si pe dincolo" si aceste lucruri ar fi realizabile financiar si organizatoric, sa fiti siguri ca se va tine cont de parerile voastre.

 

Mai am o mentiune: in 2001 cand intrunirea a fost organizata de alt club (nu mentionez numele, ca vad ca e subiect sensibil) iar locatia aleasa a fost Clubul Lotus din spatele Casei Scanteii toate nemultumirile se indreptau catre faptul ca intrunirea a fost prea aproape de oras si politia a pus filtre peste filtre care te opreau la fiecare semafor din Baneasa pana in centru.

 

Deci: daca e aproape de oras nu e bine, motociclistii refuleaza pe strazi si politia ia carnete si taloane si da amenzi. Daca e departe de oras nu e bine ca e in padure... Pai cum sa fie oameni buni? Locatii unde se pot tine astfel de manifestari sunt tare putine din pacate in zona Bucurestiului, iar alea care sunt deja put ca sunt cunoscute si lumea vrea ceva nou...

 

Ry.

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baietzi! Sa ne intelegem. Se putea clar mai bine. Stiti ca berea s-a vandut mai ieftin decat de obicei? La Vama Veche am vazut bere si cu 15.000 ROL dar eu nu am avut curraj sa beau. Vi se pare mult 30k o cola sau o bere? In ce alt loc din Bucuresti bei mai ieftin? La alimentara? Faceti voi astia carcotasi intrunire moto la alimentara. WC-uri...no comment. Cand o sa se gaseasca o locatie mai potrivita o sa il lasam pe nea' Caisa sa ne astepte sa ii aducem vanzare de bilete si de bere. Voi astia cu gura mare, ati face bine sa propuneti o locatie care sa aiba tot ce trebuie, cu preturi mici, wc-uri ca acasa, fara ploaie si cu trupe rock cu renume si care sa nu ceara bani sa ne cante.

E ushor sa comentezi dar pana nu incerci sa organizezi nu stii cum e. Parerea mea e ca intrunirile astea sunt facute ca sa te intalneshti cu prietenii si sa te distrezi cu ei. Daca iti mai place si ceva din ce e deja organizat, foarte bine. Daca nu, organizeaza-ti tu cu gasca si simte-te bine. Stiti ca la baza aia intrarea e 100k in mod normal? Ganditi-va ca din cealalta 100k ati mai dat o particica pentru rezervarea locului (sa nu vina vrunii cu manele & stuff, o alta particica pentru scena, o alta particica pentru cantaretzi, etc. Mai sunt si multe alte cheltuieli mici la care nu va ganditi: telefoane, benzine, cabluri electrice, becuri, bratzari, fluturasi, afise, etc. Asadar, daca vrei sa te intalnesti cu prietenii 2 zile la rand in locul ala, sa faci gratare sau sa le iei deja facute, sa bei beri sa pierzi vremea, sa te distrezi, tot 200k te costa. Si fara jocuri, concursuri, muzica sau etc. Stiti ce muzica canta azi dintr-un Gipan pe la ora 16:00? Muzica tiganeasca si manele. Macar pentru ca ati scapat de asta si tot ar trebui sa vedeti jumatatea plina a paharului.

Multa bafta!

 

R.

 

 

Mda..comentariu tipic romanesc. Nu se poate domnle cum critici un pic un roman gata ii sare mustaru ca na "fa tu mai bine". Pai faceti voi bine si gata cu atatea scuze si explicatii, oamenii vor progres si decenta. "Voi astia cu gura mare" da ce vrei nene comunism sau democratie? Ce ROMAN poti fi! Cei care gresesc sa invete sa recunoasca nu sa fie cu "gura si mai mare"! Peace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am facut si eu cont astazi..desi ma plimb de ceva timp pe forum....ce pot sa zic?detin o Minimobra Metrom din 77...saraca, m-a adus din bucuresti pana la snagov.....am venit si cu parada...pana la jumatea drumului... :kiss: ....a dracului sa fie ca am tinut-o in blana si am ajuns din fata blocului la snagov int-o ora si cand a fost parada m-a lasat...dar...asta pt ca eram baut la fest si m-am luat dupa unu cu un KTM :lol: ...a doua zi sudam la ea....dar a mers....faza aiurea mi s-a parut intrarea....macar daca aduceau ca la bucov...cargo, phoenix...merita banul...de distractie m-am distrat..ca pana la urma si sa stai in parc cu amicii si sa bei te poti distra, nu?damai cnad vezi atatea motoare si lume buna...concertu a fost inedit...trupa care urla pt 10 oameni :D....ce m-a enervat.....aveam benzina sa merg pana la cluj cu metromu meu si la intoarcere, duminica, m-a lasat motoreta la saftica...de ce??rezervoru uscat :P ...asa ca....nu stiu ce sa zic...paza e de vina, sau persoanele fara bun simt care au vazut biata partzaitoare cu prea multa benzina....este grav ca intre motoristi trebuie sa ai grija sa pui lacat la rezervor....mai pot spune ca unii oameni chiar m-au apreciat ca am reinviat jucaria pe care multi motoristi adevarati si-au inceput cariera(de vazut nu am mai vazut prin bucale asa ceva)....dar au fost si multi care radeau si faceau caterinca....nu imi pasa....eu sunt mandru de cum trage....totusi...200 de km in weekendu ala?...mie mi se pare destul de decent..mai ales ca pe dn1 mai circula si masinute mai maricele care te zboara dupa carosabil...oricum, toate cele bune, ne mai auzim, si, desi nu detin cai putere zdraveni, va urez asfalt uscat...doar suntem pe 2 roti, nu? :crack:

PS:uite si monstrul, la intoarcere in bucuresti:)...in curand o sa pun poze ca am facut vro 2....

post-12624-1156841057_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cautat si am gasit o poza cu mine pacat ca nu e in mers

 

eram in piata victoriei apar intr-o poza in care stau cu spatele si admiram tobele baiatului cu nipru(in pantaloni de camuflaj)

 

iar a doua poza sunt ala cu geaca cu manecile prea lungi de ce nu mi-ati zis nici unul ca arat auirea? :P :D

 

uite si o poza,2

 

 

 

unul venit tocmai din Arizona o fi pe bune numarul?

post-11022-1156855422_thumb.jpg

post-11022-1156855475_thumb.jpg

post-11022-1156855552_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bic-ul a fost de cacao!!! m-am taiat in 10 locuri. mai bine ne dadeau la intrare la fiecar care un mic si niste mustar de banii aia. :P

voi, cei care nu ati mai prins.. bucurati-va! :D

s-a simtit lipsa formatiilor

 

a fost bine ca am participat pe la jocuri si m-am mai binedispus. prietenii au avut o mare parte din "vina".

la ce sponsori am vazut pe acolo.. zic ca se putea mai mult.

 

la demonstratii moto...KUKU.. aici nu stiu ce scuza au organizatorii.. a fost doar o pauza de tigara, niste fum la un moment dat...cand sa ajung acolo.. nu se mai intampla nimik. slab organizat acolo. nimeni nu stia ce sa faca.

 

ps> si ..ce traba era aia cu gyuri pascu??? nu am reusit sa inteleg.

idea cu pliantul cu accidentul.. cred ca e o initiativa buna sa mai deschida ochii incepatorilor...

btw.. mi s-a parut ca cei mai galagiosi la parada erau cei din clasa 125. asa a fsot sau am nimerit io intr-un punct "fierbinte" al coloanei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au exagerat ajtia cu mii de motoare probabil

 

Nu cred ca a spus nimeni "mii de motoare". Eu am fost rugat de politie sa aproximez numarul de motoare la plecare si am aproximat 350-400. Si cred ca au fost sub 300 de fapt, la care s-au lipit altii pe drum pana la aprox 400 moto.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca a spus nimeni "mii de motoare". Eu am fost rugat de politie sa aproximez numarul de motoare la plecare si am aproximat 350-400. Si cred ca au fost sub 300 de fapt, la care s-au lipit altii pe drum pana la aprox 400 moto.

 

Ry.

 

 

 

Era "la misto" aia cu mii :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti unde ma duce gindul citind observatiile voastre ??? Acum ceva timp in urma eram cu totii ofuscati de indrazneala celor de la Cluj de a face o intrunire pe baza de invitatie, ba chiar ne-am autointitulat cu mindrie motociclisti de carton..si ma intreb retoric acum care ar putea fi avantajele unei asemenea initiative ptr ca oricit m-ati injura voi cei care cititi a venit vremea sa se schimbe ceva in optica acelor cluburi care organizeaza intrunirile .Acest gen de intruniri ar fragmenta lumea moto veti spune dar ia ginditi-va cum ar fi sa poti veni la o intrunire avind certitudinea ca banii tai nu sint irositi ca vei intilni prieteni care de multa vreme evita intrunirile datorita inconvenientelor mentionate de voi ca poti sta linistit stiind ca nu poti fi calcat in picioare in fata scenei de confrati euforizati, ca poti asculta si altfel de muzica si ca in final nu vei avea parte de un concert decibelic in zori de zi. Ia ginditi-va de 2 ori si abia apoi sa ma injurati !

 

Cu respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata cateva poze....pustiul de sambata dimineata dinaintea paradei :P ....oameni care s-au distrat cu un cort, oameni care au si muncit(tovarashu meu aranjandu-mi metromu dupa o partida de enduro:D)...ce sa mai...au fost si lucruri frumoase si lucruri urate...pana la urma, daca stii sa te distrezi, o faci....plus ca exista petromu ala de la dn1 unde era berea ieftina:)...toate cele bune fratilor si asfalt uscat...

post-12624-1156885123_thumb.jpg

post-12624-1156885145_thumb.jpg

post-12624-1156885166_thumb.jpg

post-12624-1156885185_thumb.jpg

post-12624-1156885202_thumb.jpg

post-12624-1156885214_thumb.jpg

post-12624-1156885231_thumb.jpg

post-12624-1156885246_thumb.jpg

post-12624-1156885261_thumb.jpg

post-12624-1156885477_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D TIGAREA neamuleeeeeeeeee unde-i TIGAREA ???? ca tb sa fie prin camping ...umblam si injuram buimaci ca nu mai avem...ca dehhh nu am venit cu cartushu dupa noi...iar dimineata la cafea sau daca ramaneai seara fara, nu putea sa mai iasa nimeni pana la benzinarie..prietenii stiu de ce :P

 

in rest un gratar, o bere si o sueta cu prietenii...asa ca de wekend...nu mai stau sa critic pt ca nu are rost...s-au spus deja prea multe...

 

pacat oricum pt ca era Bucuresti...ar tb sa fim in stare mai mult din bun simt, din traditie sau ce sentiment vreti voi sa stim sa primim motociclistii din tara asa cum fac ei in orasele in care se tin intruniri...

 

toate cele bune :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata cateva poze....pustiul de sambata dimineata dinaintea paradei :crack: ....oameni care s-au distrat cu un cort, oameni care au si muncit(tovarashu meu aranjandu-mi metromu dupa o partida de enduro:D)...ce sa mai...au fost si lucruri frumoase si lucruri urate...pana la urma, daca stii sa te distrezi, o faci....plus ca exista petromu ala de la dn1 unde era berea ieftina:)...toate cele bune fratilor si asfalt uscat...

 

 

sal, tovarasul tau este cel cu miskul?

 

nu pot sa uit nici acum faza, minskul are alarma cu telecomanda :P

 

daca ii cunosti salutai din partea mea, ne-am vazut in vama :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara faptului ca am batut aprox 500 km pana la Snagov...mi-e mi-a placut oarecum.

trebuie sa recunosc...au fost anumite lipsuri care s-au compensat pana la urma....parada O.K. desi cam lunga pentru motoreta mea...dar a faut cu bine fata...Speram ca anul viitor sa se tina seama de observatiile din topicul acesta!!

Asfalt uscat!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, tovarasul tau este cel cu miskul?

 

nu pot sa uit nici acum faza, minskul are alarma cu telecomanda :P

 

daca ii cunosti salutai din partea mea, ne-am vazut in vama :D

 

 

stiu ombre...e coleg de munca si amic de bautura cu mine:D...mi-a povestit de tine...saliveaza de mult dupa un ktm.....sper sa isi ia...si sa ii puna si alui alarma:)....o sa il salut..pana atunci salutari si tie si sper sa ajung sa ne vedem cu totii poate la targoviste(omor iar minimobra:D)...asfalt uscat...sau pt tine ar fi mai bun un drum cu denivelari:)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...