Sari la conținut

SUZUKI GSXR 2011


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Asta nu e modelul GSXR 2005? ;)

 

Foarte ciudatzel design-ul, mie cel mai reusit mi se pare asta actualul, 2009-2010.

 

 

Intr-adevar farul seamana a model 2004-2005 , insa asta nou e mult mai urat... :) . Si seamana din profil cu 1000RRul cum a spus cineva mai sus , pare compacta .

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place bordul,faptul ca are etrierii Brembo si cam atat ! In rest vad ca l-au compactat ,au inceput sa o dea in 1000 RR 2008 ,farul zici ca e de k5 iar toba aia burlan arata de 2 lei ! In rest e frumoasa ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta asta stradala ii urata cu spume saraca. Cele mai importante sunt suspensiile si etrierii. Varianta de pista are de castigat fata de competitori. Abia astept sa vad ce vor face Honda si Yamaha!

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff.. a venit randul celor de la suzuki sa strice design-ul la motociclete :P Urasc codita din ce in ce mai subtire si mai mica, in urmatorii ani ce o sa vedem? motociclete care se termina brusc imediat dupa saua pilotului ;) ? Si farul ala e naspa rau de tot... si bombat ca naiba, si o forma urata rau.

Mi-e dor de clasicele tobe cilindrice si lungi, de generatie veche (ex: gsxr 600 k3)... aratau mai bine decat "vuvuzelele" astea :)

 

Ca performanta, e normal sa fie marita la noile modele, insa pe mine design-ul ma intereseaza cel mai tare. Ce motocicleta mor de nerabdare sa vad cum va arata in generatia viitoare? Yamaha R6, normal... sper ca aia sa nu dezamageasca :D

 

Edit: la gsxr 600 i-au pus etrieri Brembo monobloc, iar la hayabusa , Tokico :P

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff.. a venit randul celor de la suzuki sa strice design-ul la motociclete :P Urasc codita din ce in ce mai subtire si mai mica, in urmatorii ani ce o sa vedem? motociclete care se termina brusc imediat dupa saua pilotului ;) ? Si farul ala e naspa rau de tot... si bombat ca naiba, si o forma urata rau.

Mi-e dor de clasicele tobe cilindrice si lungi, de generatie veche (ex: gsxr 600 k3)... aratau mai bine decat "vuvuzelele" astea :)

 

Ca performanta, e normal sa fie marita la noile modele, insa pe mine design-ul ma intereseaza cel mai tare. Ce motocicleta mor de nerabdare sa vad cum va arata in generatia viitoare? Yamaha R6, normal... sper ca aia sa nu dezamageasca :D

 

Edit: la gsxr 600 i-au pus etrieri Brembo monobloc, iar la hayabusa , Tokico :P

 

bine zis... aratau mai bine.

suzuki totusi inca arata bine... dar cel mai frumos model a fost stricat de kawasaki.. parerea mea...

ce frumos era modelul asta de kawa.Kawasaki_Ninja_ZX-6R.jpg

Mesaj completat

zx-9r-2002.jpg

 

superb!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine zis... aratau mai bine.

suzuki totusi inca arata bine... dar cel mai frumos model a fost stricat de kawasaki.. parerea mea...

ce frumos era modelul asta de kawa.Kawasaki_Ninja_ZX-6R.jpg

Mesaj completat

zx-9r-2002.jpg

 

superb!!!

 

 

Mie-mi plac mai mult modele fabricate in perioada 2003-2006...dar poate o sa vedem altfel lucrurile peste cativa ani ;)

Dintre modelele actualede 600/750/1000,indiferent de marca ,de departe cea maI frumoasa e gsx1000r

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine zis... aratau mai bine.

suzuki totusi inca arata bine... dar cel mai frumos model a fost stricat de kawasaki.. parerea mea...

ce frumos era modelul asta de kawa.Kawasaki_Ninja_ZX-6R.jpg

Mesaj completat

zx-9r-2002.jpg

 

superb!!!

 

Kawa ZX9R este o motocicleta foarte practica, polivalenta, fiabila, mie mi-a oferit numai bucurie pana acum.

 

Dar deja la vremea ei era criticata ca era prea mare, ca nu era destul de apriga pe curbe, ca motorul de 900 nu mai tinea pasul cu concurenta si asa dintr-o motocicleta gandita sport a ajuns un foarte practic si distractiv sport-touring.

 

Nu avea cum sa nu evolueze, ati vazut ce e in ultimii ani, lupta pentru a fi cat mai mica, cat mai usoara, cat mai puternica. Se sacrifica partea practica pentru performante de top.

 

Ce trebuie sa invatam noi de aici? Anume ca motoarele trebuie sa le folosim asa cum au fost gandite, alea pure sport pe circuit, cele de strada pentru strada, cele sport-touring pentru plimbare.

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alte poze

Mesaj completat

Mie-mi plac mai mult modele fabricate in perioada 2003-2006...dar poate o sa vedem altfel lucrurile peste cativa ani :crack:

Dintre modelele actualede 600/750/1000,indiferent de marca ,de departe cea maI frumoasa e gsx1000r

 

 

da .. si mie imi place cel mai mult... dar cel din anul precedent. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In topic apare si gsx-r 1000 dar nu vad nici o poza cu el?! Sau toate arata exact la fel doar motoru fiind diferenta?

 

Oricum, designul are de suferit in favoarea performantelor....ar trebuie gasit un echilibru intre cele 2, ca nu cred ca e mare diferenta intre botu ceva mai ascutit si cel rotunjit.La fel si cu coditele.

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...