Sari la conținut

600RR/1000RR & Repsol


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Marea surpriza pregatita de cei de la honda: cateva dungi in plus pe carene ;).

Modelu de 600 are acelasi design din 2007

si cel de 1000 are acelasi design din 2008 .

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marea surpriza pregatita de cei de la honda: cateva dungi in plus pe carene ;).

Modelu de 600 are acelasi design din 2007

si cel de 1000 are acelasi design din 2008 .

 

ca idee , de ce sunteti suparati pe honda , nu stiti ca femeia de serviciu este si designer la honda? merg motoarele bine , ce mai conteaza cum arata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai un model are acelas design 2 ani , se schimba o data la 2 ani. 2010-2011 , in principiu va fi aceas motoreta

 

Tati, 2007-2008 si 2009-2010. Au trecut 4 ani totusi...

Editat de sp33d_fr3ak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati, 2007-2008 si 2009-2010. Au trecut 4 ani totusi...

 

Exact la asta ma asteptam si eu, dupa ce in 2007 au scos o motocicleta total diferita fata de modelul 2003-2006.

Asta e, mai bagam o fisa si asteptam sa mai treaca un an. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma asteptam macar la o riposta data concurentei (Cowasaki si Suzuki). Urmeaza si Yamaha sa dezamageasca in acelasi mod si pachetul e complet. In 2011 cele mai importante marci japoneze si-o iau in nas.

 

Cei de la Yamaha au facut aceiasi "mutare", o noua schema de culori si piua :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

rr-urile sunt motociclete frumoase, in special cea de 1000 cmc. ce nu-mi place la cea de 600 este spatiul ala intre carenele laterale spre carena frontala de unde crezi ca lipseste ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Cei de la Yamaha au facut aceiasi "mutare", o noua schema de culori si piua :crack:

 

Corect. De ce sa investesti in schimbare daca doar cateva sticker-e sunt indeajuns pentru a continua sa vinzi la fel de mult? Banu' sa intre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. De ce sa investesti in schimbare daca doar cateva sticker-e sunt indeajuns pentru a continua sa vinzi la fel de mult? Banu' sa intre!

Nu cred ca au mers pe principiul asta...Criza o fi fost de vina pt modificarile astea "majore".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai un model are acelas design 2 ani , se schimba o data la 2 ani. 2010-2011 , in principiu va fi aceas motoreta

 

Ar trebui sa rectifici: un model pentru orice marca in afara de Honda, se schimba odata la 2 ani. Honda il schimba cand isi mai amintesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumusetea motocicletelor Honda e ca vinul. Cu cat se asterne mai mult timp peste ele, cu atat devin mai frumoase. :blbl: Asa ca n-o sa vedem mari schimbari pe viitor. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar pareri obiective pana acum :P

 

Intr-adevar Honda a pierdut putin la capitolul design datorita imbatranirii modelului insa doar de dragul de a face refresh la un look deja consacrat nu are sens. Probabil ca anul viitor va fi o schimbare radicala cum se intampla de fiecare data la aceste modele. Si ca tot vine vorba de schimbari, la 2 ani, acele schimbari sunt minore (e.g. Kawa Zx6R penultimul model), gen furca sau carene ceea ce nu aduc un surplus asa de mare tehnic ci mai degraba de imagine a companiei si o revitalizare a modelului.

 

Asadar sa speram ca Honda va lansa la anul un nou castigator al clasei super sport :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumusetea motocicletelor Honda e ca vinul. Cu cat se asterne mai mult timp peste ele, cu atat devin mai frumoase. :blbl: Asa ca n-o sa vedem mari schimbari pe viitor. :D

 

De acord ca devin mai frumoase. Cu exceptia variantei Repsol care a fost urata si a devenit mai urata :laugh:

 

Daca ma uit acum la ultima varianta 1000 RR nu imi pare urata. Cred ca inainte imi parea urata pentru ca in general noile curente de design mi se par cam neatractive.

 

De vina o fi si marketingul slab Honda.

 

Intr-adevar Honda a pierdut putin la capitolul design datorita imbatranirii modelului insa doar de dragul de a face refresh la un look deja consacrat nu are sens. Probabil ca anul viitor va fi o schimbare radicala cum se intampla de fiecare data la aceste modele. Si ca tot vine vorba de schimbari, la 2 ani, acele schimbari sunt minore (e.g. Kawa Zx6R penultimul model), gen furca sau carene ceea ce nu aduc un surplus asa de mare tehnic ci mai degraba de imagine a companiei si o revitalizare a modelului.

 

Asadar sa speram ca Honda va lansa la anul un nou castigator al clasei super sport :D

Unele sunt minore, insa altele sunt inteligente. Suzuki a schimbat modelul anul asta, si au scos ceva foarte bun, intr-un an in care celelalte marci raman neschimbate. Nu e prima data cand fac asta, si de fiecare data a fost o miscare foarte buna, nu doar in imagine ci si in cifrele de vanzari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin, modelul de Gixxer de anul asta e aproape complet modificat: frane Brembo, furca BPF, ... deci nu e un termen de comparatie. Pentru detali poti sa dai un ochi pe MCN sau Motorcyclenews la niste teste de track si road.

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/2011-supersport-shootout-track-90963.html?page=5

Editat de razor_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin, modelul de Gixxer de anul asta e aproape complet modificat: frane Brembo, furca BPF, ... deci nu e un termen de comparatie. Pentru detali poti sa dai un ochi pe MCN sau Motorcyclenews la niste teste de track si road.

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/2011-supersport-shootout-track-90963.html?page=5

asta ziceam si eu

 

in plus mi se pare ca arata bine (mai ales daca facem comparatia cu uratenia de kawasaki)

Editat de alinbugnar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...