Sari la conținut

Accident Navodari - 29.10.2010


Tzutzu*
 Share

Postări Recomandate

In jurul orei 20 am fost sunat de catre un prieten cu privire la un accident petrecut in Navodari intre un Suzuki bandit(cred) rosu si un Hyundai cu nr de bulgaria.Din auzite motociclistu avea pasager o fata care avea decat casca iar el nu purta nici un fel de echipament, nici macar casca.

Daca are cineva mai multe detalii cu privire la accident...rog a posta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era lovita destul de rau saraca fata, ca au luat-o cu ambulanta. Zicea ca o durea rau pieptul.

Nenorocitul ala de sofer zicea ca el o vazuse undeva in spate si cand el s-a bagat in parcare ea a intrat cu viteza in aripa lui.... pai in cazul asta ea de unde venea? de pe trotuar? si motocicleta ei mergea in lateral ?

Editat de rylalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era lovita destul de rau saraca fata, ca au luat-o cu ambulanta. Zicea ca o durea rau pieptul.

Nenorocitul ala de sofer zicea ca el o vazuse undeva in spate si cand el s-a bagat in parcare ea a intrat cu viteza in aripa lui.... pai in cazul asta ea de unde venea? de pe trotuar? si motocicleta ei mergea in lateral ?

imi pare rau sa aud asta..tot ce am scris a fost din auzite,de la oamenii care erau la fata locului.. motocicleta nu era foarte avariata din cate am observat eu..am vazut ca s`au dus scaritele si semnalizarea dupa dreapta..oricum insanatosire grabnica :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca s`au dus scaritele si semnalizarea dupa dreapta

Semnalizarea DE PE dreapta.... :)

 

Mai interesant este ca ai contul de 2 ani de zile, si doar 8 posturi... chiar nu puteai sa te abtii si de data asta :P asa cum te-ai abtinut in astia 2 ani? Sau toate cele 8 posturi sunt la fel de constructive?

 

Anyway... Sper sa auzim vesti bune despre motociclista cat mai curand; ideal ar fi chiar de la ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am doar 8 posturi in 2 ani ptr. ca sint plecat din Romania de ceva ani, insa urmaresc activitatea moto din Romania prin intermediul forumului aproape zilnic. Insa faptul (trist) ca se vorbeste de un accident nu e o scuza ptr. a fi agramat.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, si eu prefer sa citesc posturi scrise corect, si nu cuvinte de genul "cmf?", "am plekat", "sall pri3t3nii", etc. Dar avand in vedere ca este un forum unde orice cetatean al Romaniei (mai exact al Pamantului :P ) are dreptul de a posta, nu mi se pare o idee buna sa atragem atentia pentru unele greseli gramaticale neintentionate. Daca numeri numai pe o pagina a oricarui topic, vei gasi greseli cat cuprinde, de aceea spun ca nu isi avea rostul corectarea facuta de tine aici.

Si ca sa iti dau cel mai bun exemplu, chiar si tu ai facut o greseala (grava din punctul unora de vedere) in postul tau: "ptr. ca sint [...]" corect era sunt. Asadar, cu ocazia asta o spun tuturor celor care sesizeaza astfel de greseli, sa se abtina de la comentarii inutile fiindca nu e frumos sa pari mai presus decat ceilalti. Daca vreti sa corectati neaparat, puteti trimite PM celui care a gresit, si astfel aveti sansa sa il invatati forma corecta a cuvantului/expresiei.

 

Numai bine si scuze pentru off-topic, promit ca nu mai intervin cu mesaje off :)

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am doar 8 posturi in 2 ani ptr. ca sint plecat din Romania de ceva ani, insa urmaresc activitatea moto din Romania prin intermediul forumului aproape zilnic. Insa faptul (trist) ca se vorbeste de un accident nu e o scuza ptr. a fi agramat.

Numai bine.

nu inteleg de ce ma corectezi tu pe mine? cand am postat eram destul de obosit doar ce venisem din delta am tastat repede fara a verifica ce`am scris..nu cred ca am facut o greseala atat de mare si nu cred ca sunt agramat..cand vei fi licentiat in Filologie atunci ma corectezi..pana atunci.. nu cred ca ai nici un sfert din cunostintele mele de gramatica amice..(sint plecat din romania..sint=sunt ).Insa faptul ca unii care sint plecati din Romania (trist) uita limba si literatura romana.

Sa traiesti bine. :P

Mesaj completat

N`am citit postul tau bogdan_gba, numai stateam sa pierd 2 min din viata mea cu un discurs asa lung..oricum idem :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca sunt agramat

Ba cam esti. Si nu o zic eu, ci posturile tale de pe forum. Dar problema cea mai grava nu e asta [ne-am cam obisnuit cu "filologi" de camin cultural]. Problema cea mai mare e ca, in loc sa incerci sa vezi unde ai gresit si sa bagi la cap, tot tu esti ala cu gura mare, in 'atac'. Clasic. Habar nu ai sa folosesti semnele de punctuatie [nici nu le folosesti], faci greseli flagrante, "cunostintele tale de gramatica" sint nule - dar asta nu te impiedica sa faci analize pe text si sa atragi atentia asupra unei "greseli" minore [asta doar dupa noile reguli ale jocului - facute tocmai pentru unii ca tine, care nu stiu sa foloseasca o cratima]. :)

 

o fata care avea decat casca

Avea doar, sau nu avea decit ! :P

 

numai stateam sa pierd 2 min din viata mea

Foarte frumos, numai ca "numai" se scrie, in situatia de fata, despartit - nu mai stateam.

 

etc, etc. Sper sa numai pierzi timpul si sa-mi raspunzi, desi sint sigur ca o sa ai destul tupeu incit sa o faci.

 

 

Scuze pentru off-topic si insanatosire cit mai rapida [si fara sechele] motociclistei !

Editat de Lary
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca ma amestec si eu, pot sa spun cateva cuvinte tinand cont de faptul ca recunosc ca sunt agramat si greoi la judecata.

Este si normal sa fie un dezechilibru intre indivizi cu privire la atentia pe care o au atunci cand scriu, nu inteleg care este motivul de atunci cand nu mai stim ce sa spunem ne legam de faptul cum scrie celalalt, asa se intampla mereu aici pe forum, mereu a fost asul din maneca.

scuze de off topic.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nici in traficul ,,aglomerat" din Navodari soferii nu sunt atenti, si la viteza mica, ce pretentii sa mai avem de la ei. Insanatosire cat mai rapida pentru fata. Astia cu numar de BG ma sperie din ce in ce mai mult. Si ca de obicei subiectul deviaza in off-topic. Urmeaza sa mai spuna cineva ca ea era de vina, ca avea viteza si cu urmele de franare, si e gata cearta pe saptamana asta.

Editat de alexxalexx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cam esti. Si nu o zic eu, ci posturile tale de pe forum. Dar problema cea mai grava nu e asta [ne-am cam obisnuit cu "filologi" de camin cultural]. Problema cea mai mare e ca, in loc sa incerci sa vezi unde ai gresit si sa bagi la cap, tot tu esti ala cu gura mare, in 'atac'. Clasic. Habar nu ai sa folosesti semnele de punctuatie [nici nu le folosesti], faci greseli flagrante, "cunostintele tale de gramatica" sint nule - dar asta nu te impiedica sa faci analize pe text si sa atragi atentia asupra unei "greseli" minore [asta doar dupa noile reguli ale jocului - facute tocmai pentru unii ca tine, care nu stiu sa foloseasca o cratima]. :)

 

 

Avea doar, sau nu avea decit ! :D

 

 

Foarte frumos, numai ca "numai" se scrie, in situatia de fata, despartit - nu mai stateam.

 

etc, etc. Sper sa numai pierzi timpul si sa-mi raspunzi, desi sint sigur ca o sa ai destul tupeu incit sa o faci.

 

 

Scuze pentru off-topic si insanatosire cit mai rapida [si fara sechele] motociclistei !

 

Vad ca esti din 2004 inregistrat si ai decat 18 posturi..astea 18 au fost facute pentru a corecta ?care e problema ta cum folosesc eu cratima?nu folosesc cratima pentru ca nu am tasta..asta e 1...si 2 pentru ca tastez mai repede cu "`".Daca era sa nu stiu sa folosesc cratima, nu puneam alt semn in loc..nu fac analize pe text dar fiecare sa se corecteze, ca si`n cazu tau amice.decat sa faci off topic zeule, mai bine te duci si dai o tura cu mobra..sa te calmezi.Clasic :)

 

Mesaj completat

Ba cam esti. Si nu o zic eu, ci posturile tale de pe forum. Dar problema cea mai grava nu e asta [ne-am cam obisnuit cu "filologi" de camin cultural]. Problema cea mai mare e ca, in loc sa incerci sa vezi unde ai gresit si sa bagi la cap, tot tu esti ala cu gura mare, in 'atac'. Clasic. Habar nu ai sa folosesti semnele de punctuatie [nici nu le folosesti], faci greseli flagrante, "cunostintele tale de gramatica" sint nule - dar asta nu te impiedica sa faci analize pe text si sa atragi atentia asupra unei "greseli" minore [asta doar dupa noile reguli ale jocului - facute tocmai pentru unii ca tine, care nu stiu sa foloseasca o cratima]. :P

 

 

Avea doar, sau nu avea decit ! ;)

 

 

Foarte frumos, numai ca "numai" se scrie, in situatia de fata, despartit - nu mai stateam.

 

etc, etc. Sper sa numai pierzi timpul si sa-mi raspunzi, desi sint sigur ca o sa ai destul tupeu incit sa o faci.

 

 

Scuze pentru off-topic si insanatosire cit mai rapida [si fara sechele] motociclistei !

 

Vad ca esti din 2004 inregistrat si ai decat 18 posturi..astea 18 au fost facute pentru a corecta ?care e problema ta cum folosesc eu cratima?nu folosesc cratima pentru ca nu am tasta..asta e 1...si 2 pentru ca tastez mai repede cu "`".Daca era sa nu stiu sa folosesc cratima, nu puneam alt semn in loc..nu fac analize pe text dar fiecare sa se corecteze, ca si`n cazu tau amice.decat sa faci off topic zeule, mai bine te duci si dai o tura cu mobra..sa te calmezi.Clasic :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibila nu mi se pare treaba cu cratimele ci faptul ca nimeni din cei de acolo,din zona nu merge sa se intereseze de soarta victimei.

S-a gandit cineva sa intrebe daca poate ajuta cu ceva? Cand am avut eu accidentul au venit la spital multi pe care nu-i cunosteam,unii mi-au oferit gratis cu imprumut carje si alte alea. Nu stiti sa mergeti la politie sa intrebati la ce spital e victima? Tipic motociclisti de tastatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar psihic cum e motociclista?E ok?..

Ce trebuie sa facem ca sa fim si noi vazuti in jungla asta motorizata? :)

 

OFF : La scoala,la orele de romana nu prea au stat si trebuie sa recupereze...asa ca recupereaza pe forum!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a trecut nici o saptamana de la acel accident, ca acum o ora am patit-o si eu in acelasi loc. Din fericire nu conduceam eu si nici nu era motorul meu. Eram pasager pe yamaha xj650r`ul unui prieten. Ma sunase sa cobor in fata blocului sa ii arat noua mea casca, sa o probeze ca vrea sa isi ia si el una la fel. Nu am apucat sa mergem nici macar 100 m, ca in intersectie un putzoi cu un peugeot 206 (cu numere de spania) ne`a taiat calea si am intrat fix in el. Din fericire am scapat doar cu 2-3 julituri. Tot damage`ul l`a suportat motocicleta si casca mea :) . Masina venea din fata si vroia sa vireze stanga, iar noi sa o luam inainte. Teoretic noi aveam prioritate. Soferul masinii a dat semne ca ar ceda trecerea, dar din pacate doar atat. S-a oprit cand era prea tarziu.

 

Ne`a dat de ne`a julit. Asta e

Editat de rylalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai spus dar spun in continuare,obisnuiti-va sa jucati teatru ca fotbalistii la fault daca e conservarul de vina si aveti actele in regula,ramaneti jos,chemati ambulanta,tam-tam si masuratori. Pot apare probleme medicale dupa cateva zile si ramaneti pagubiti.

Conservarul trebuie sa primeasca o lectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...