Sari la conținut

ANIMALE PE SOSELE...


laumoto
 Share

Postări Recomandate

Sa aibe tarana usoara. Animalele sunt f imprevizibile mai ales caii si sunt si destul de greu de observat fiind de culoare inchisa. Omul asta chiar a murit nevinovat! Ce tara de rahat cu oameni de rahat!

 

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/tra...otocicleta.html

Editat de Bogdis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in filmuletul de pe observator apare pilotul intins pe spate si este incaltat in adidasi negri (asa pare), nu cred ca era el in slapi. nu mai conteaza acum, putea sa fie si in cisme.

odihneasca-se in pace

Editat de theos_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu stirea dimineata pe Pro TV. :blink: oricum cu slapii pe motor :goodposting:

din pct de vedere legal Obligatorie pe motor este doar casca!

din toate pctele de vedere calu nu are de ce sa pasca asfalt PUNCT

restul sint doar vb.

odisneste te in pace copile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ai maaaa?!! Daca n-avea slapi scapa sigur!!! Slapii sunt un fel de "moartea mica cu coasa" dar in forma de slapi. Cu slapii in picioare te asteapta moartea la fiecare moment. Sa stati incaltati in ghete prin casa, de acum inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ăia îs Âşlapii calului sau cum?

Baba ii pusese calului slapi in loc de potcoave ca sa nu faca zgomot cand iese pe sosea. R.I.P. :D Condoleante familiei!

Mesaj completat

Mai are rost cu ce era era echipat sau ce viteza avea? Daca asa a fost scris sa i se intample asa putea sa mearga pe trotuar si sa-l calce calul.

Mesaj completat

Detalii si aici: http://cancan.ro/actualitate/intern/un-mot...uta-133944.html

 

slapi+cocalar la ghidon=poc :blink:

Toate betivele merg linistite cu masina prin trafic. Mama ei de treaba! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem..caini, vaci, cai.. ce mai urmeaza ? Elefanti ? Ba, da' chiar nu se poate face nimic in tara asta ? Asa o fi ma si prin UE ? Pentru ce m ma-sii atatea taxe, impozite, accize, norme de poluare ? Da' chiar nu se poate face un plan national de siguranta rutiera ? Au murit vreo 2 saracii, acrosand vaci, altii au fost raniti de caini maidanezi si nimeni n-a facut nimic. Acum avem un altul omorat de un cal, lasat de o inconstienta liber.

-

..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saracu' baiat,daca stia ca datorita adidasilor,isi pierde viata se incalta cu bocanci.Pasageru' avand slapi e in spital..Ce comentarii am pulea :goodposting: .

Bietul ''matasosu'',cand si-a pierdut viata lovind o vaca nesupravegheata de ce a trebuit sa moara?doar era echipat full,conducea un chooper si avea undeva in jur de 60/h in momentul impactului.

 

R.I.P :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca unul.....Romania si al ei sosele cu fel de fel de animale la propriu sau la figurat(a se citi si oameni animale...),bai frate pina cand trebe sa numaram morti pe sosele,tineri unul dupa altul....o sa vedeti ca nu o sa fie nimeni tras la raspundere,cat am mediatizat si am incercat noi din Timisoara Bikers sa facem ceva pe marginea necazului in care Andrei Popoviciu(Matasosu') si a pierdut viata....speram ca pina la urma sa faca cineva CEVA....FIE I TARANA USOARA ....24 DE ANI...CRUNT SI DUREROS!!! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aduceti si argumente cand faceti unele afirmatii. Ca o fi fost cocalar, o fi fost , dar in momentul accidentului nu a avut nicio legatura "cocalarul" din el cu cele intamplate. De ce? pentru ca adidasii, cauciucul de tip gingie si lipsa echipamentului de protectie, nu au fost cauze ale acestui accident... nu cred eu ca daca avea mobra incaltata cu supercorsa, nu mai avea loc accidentul. Aaa.. daca se dadea pe o roata sa impresioneze, si o mierlea din cauza asta, atunci as fi avut alta parere despre el. In concluzie, putea fi oricine in locul lui, dar el a fost pe lista :goodposting: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi na, si eu, probabil si altii asociaza slapii cu shm3ch3ria (nu am experienta asa se scrie?) ... si de aici comenturile de genul... nici mort nu m-as da pe motor in slapi, oricum nu prea am asa ceva... nu port...

 

bocancii (pentru cei cu buget redus...) sau o gheata/cizma moto nu te scapa de la moarte. dar nici nu poti gandii ca "oricum crap daca fac accident".

fiecare e liber sa traiasca asa cum vrea el in fond.

pacat de moartea inutila a unora din cauze aberante.

sper ca nu am enervat pe nimeni...

RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bocancii (pentru cei cu buget redus...) sau o gheata/cizma moto nu te scapa de la moarte. dar nici nu poti gandii ca "oricum crap daca fac accident".

 

Cu bocancii te inseli amice, :goodposting: daca porti ciubote probiker ce? E aberant sa spui ca daca avea....bla.bla bla....frate calul nu avea ce cauta acolo. Nimeni nu o sa iasa vinovat in afara de mort. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.

Eu cand am pupat asfaltul serios si m-am rupt cateceva de la o javra (nu maidaneza) cu stapan bla bla bla, eram in echipament de salt pentru ca intorceam de la zbor, parasutist fiind in tineretea mea, acum nu era cine-stie-ce echipament, insa aveam casca moto, mi-a fost sila sa mai ma schimb pentru ca ma duceam la suc cu o pasa si deh graba, si ca sa revin la bla bla bla, politia didn't do sh@it.Acum in legatura cu echipamentul, era facut sa ma protejeze de curentii de aer ci nu de o lipire de tera la peste 200 km/h de la 2000 de metrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bocancii (pentru cei cu buget redus...) sau o gheata/cizma moto nu te scapa de la moarte. dar nici nu poti gandii ca "oricum crap daca fac accident".

 

Cu bocancii te inseli amice, :goodposting: daca porti ciubote probiker ce? E aberant sa spui ca daca avea....bla.bla bla....frate calul nu avea ce cauta acolo. Nimeni nu o sa iasa vinovat in afara de mort. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.

Eu cand am pupat asfaltul serios si m-am rupt cateceva de la o javra (nu maidaneza) cu stapan bla bla bla, eram in echipament de salt pentru ca intorceam de la zbor, parasutist fiind in tineretea mea, acum nu era cine-stie-ce echipament, insa aveam casca moto, mi-a fost sila sa mai ma schimb pentru ca ma duceam la suc cu o pasa si deh graba, si ca sa revin la bla bla bla, politia didn't do sh@it.Acum in legatura cu echipamentul, era facut sa ma protejeze de curentii de aer ci nu de o lipire de tera la peste 200 km/h de la 2000 de metrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...