Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

Tati, eu nu m-am laudat asa ca nu poti avea pretentii, nu ? :laugh:

2.08 pentru 4 km ? Asta vine o medie de cam 140-150 km/h sau ma insel eu ? Pai ce va mai duceti frate acolo sa dati banii la unguri cand pe stradal bagati si 260 pe curbe la Mures? :D

ai fost vreo data pe pista???ai tu si fa 2.08 sa te vad si dupa aceea vorbim,pai acolo e diferenta mare fata de strada,e totul altceva.dar vine vremea buna peste putin timp si va asteptam..pa pa :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ai fost vreo data pe pista???ai tu si fa 2.08 sa te vad si dupa aceea vorbim,pai acolo e diferenta mare fata de strada,e totul altceva.dar vine vremea buna peste putin timp si va asteptam..pa pa :bigstar:

Da, am fost, nu acolo. Ce este diferit tati ? Legile fizicii ? :D

Singura diferenta este ca nu te poate lua un tir cu portocale in bot si poti da peste cap mansonul de acceleratie fara sa strangi din qur prea des. :laugh:

In rest este treaba de bani, exercitiu si atat, asa ca nu mai face pe minunatul doar ca ai avut posibilitatea asta, mai sunt baieti talentati si prin alte sate si judete.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am fost, nu acolo. Ce este diferit tati ? Legile fizicii ? :bigstar:

Singura diferenta este ca nu te poate lua un tir cu portocale in bot si poti da peste cap mansonul de acceleratie fara sa strangi din qur prea des. :D

pai dupa cum vb.cred ca nu umbli pe pista,cica nu e diferenta!!!vb.prosti d-ul Tarka-2...eu citesc motociclistu dupa cauciucuri,doresc sa ti le vad.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu-i raspunzi omului normal si civilizat ? Sau nu stiti sa discutati decat cu batzul in poponeata ? :bigstar: Pana la urma nici pe tine nu te vazuram pe la TV.

 

P.S. Sa stii ca m-am mai interesat si la altii mai talentati ca mine si zice ca nu-i ok sa mergi in paralel cu unul pa curba. :D Da' mai intreb totusi...

 

vad ca ai un fix cu mersul in paralel in curba;nu stiu ce intelegi tu prin asta, dar te inseli referitor la filmare.da' despre ce vorbim aici?eu am intrebat foarte civilizat, nu am vb urat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa cum vb.cred ca nu umbli pe pista,cica nu e diferenta!!!vb.prosti d-ul Tarka-2...eu citesc motociclistu dupa cauciucuri,doresc sa ti le vad.....

Vrei sa le vezi marginea ? :bigstar: E ca la poker, ca sa vezi, trebe sa platesti. :D

 

vad ca ai un fix cu mersul in paralel in curba;nu stiu ce intelegi tu prin asta, dar te inseli referitor la filmare.da' despre ce vorbim aici?eu am intrebat foarte civilizat, nu am vb urat.

 

Nu stiu cum este la voi, dar la noi in Bucuresti daca esti sau vorbesti arogant este ca si cum ai vorbi urat, poate chiar mai rau, asa ca imi pare rau daca te-am inteles gresit cand te-ai adresat lui JAGI, plus ca nu este politicos sa raspunzi tot cu o intrebare.

 

Nu era vb despre tine, era vb despre al doilea motociclist care merge in paralel in curba fara vizibilitate, pana depaseste, dupa care rupe acceleratia si tot asa...cica asa se merge la streetGP... Eu am zis ca nu-i bine...tu ai zis ca nu-i nicio problema, ca "ce daca vrei sa-ti faci freza in oglinda" aluia si ca sa nu te invat eu pe tine sa mergi, ca stii tu mai bine, ca ...bla...bla...desi NU era vb de tine....am dat si minute din filmare am si explicat ce si cum...dar probabil ca voi sunteti atat de preocupati de talent si orgoliu, ca pierdeti firul discutiei.

 

Deci, cat ai scos la unguri ?

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa le vezi marginea ? :bigstar: E ca la poker, ca sa vezi, trebe sa platesti. :D

 

 

 

Nu stiu cum este la voi, dar la noi in Bucuresti daca esti sau vorbesti arogant este ca si cum ai vorbi urat, poate chiar mai rau, asa ca imi pare rau daca te-am inteles gresit cand te-ai adresat lui JAGI, plus ca nu este politicos sa raspunzi tot cu o intrebare.

 

Nu era vb despre tine, era vb despre al doilea motociclist care merge in paralel in curba fara vizibilitate, pana depaseste, dupa care rupe acceleratia si tot asa...cica asa se merge la streetGP... Eu am zis ca nu-i bine...tu ai zis ca nu-i nicio problema, ca "ce daca vrei sa-ti faci freza in oglinda" aluia si ca sa nu te invat eu pe tine sa mergi, ca stii tu mai bine, ca ...bla...bla...desi NU era vb de tine....am dat si minute din filmare am si explicat ce si cum...dar probabil ca voi sunteti atat de preocupati de talent si orgoliu, ca pierdeti firul discutiei.

 

Deci, cat ai scos la unguri ?

vino si vezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vino si vezi

As fi venit cu placere, dar la cat de incruntati si talentosi sunteti mi-e teama ca nu ne-am intelege nici de-o ciorba si o bere. Asa ca raman la strazile din Bucuresti, la prostia asta de Cheia si un drum pe la greci , ca-i mai aproape de noi.

 

Numai bine, eu am terminat aici. :bigstar:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai slab dintre baietii de la mures merge 2.08 si cei buni 2.00.....sa te vad pe tine..vreau sa te vad si pe tine d-nul cocalar sau pe brasov-tg-mures....pa pa

tu cand intri pe forum stai im lesa? ca bati din gura mai rau ca un caine in lesa.

 

 

ce iti e greu sa intelegi ca te lauzi mai mult decat laudarosu. deci esti ok, esti bun, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te tii asa tare in gura. vad ca restu baietilor de la mures nu se sparg asa tare ca tine, ei doar dau cateva detalii si ata. da tu parca ai fi pustanu ala cu scuter care se sparge in figuri ca el stie sa mearga tare cu scuteru lui tunat.

 

 

in plus vad ca aici de la subiectu CIRCUIT IN ROMANIA sa ajuns la chatul forjatorilor laudarosi (si aici nu zic de restul grupui (gen otto.tun, todea...)

 

in plus pe toate paginile,da pe toate; te certi numai tu cu tarka :bigstar:

 

 

in fine, dar la multe tare nu ma astept de la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata-mi tu unde ma cert si cu cine?,vad ca nu citesti tot subiectu,eu nu ma laud,eu vreau fapte,sa va vad si pe voi la treburi,nu mai am rabdare nu mai pot dormi cateodata noapte,visez cu ne vom cunoaste si sa ne dam impreuna si dupa sa stam la masa si sa povestesc cum se intra in viraje,unde ati gresit,ca vreo 20 km stau in spatele vostru sa va citesc,dar asta nu e lauda,asa fac eu,mai dau eu din gura dar sunt baiat cuminte...asa ca zic si baietii sa nu cumva sa nu veniti la forje cu noi,ca atunci sa vezi ce va mancam din gura aici pe net......succes. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no mai zi tu??le e frica,zic eu.....nu au tupeu,ca sa mergi la nivelul ala trebuie tupeu.

 

Tupeu iti trebuie atunci cand ai de gand sa spargi o banca, sa abordezi o tipa din senin pe strada, sa-ti f*ti prietena, la prima intalnire, in casa cu ai ei si lista poate continua...Pt a forja mobra pe strada ai nevoie de skill, antrenament si o doza mare de nebunie. :crack: Citeste ce ti-a scris Marius(Kriminal) mai sus si o sa intelegi de ce painea e facuta si din altceva decat din grau ! pa pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ca cel mai bun scoate 2.12 pe Hring, asa zic cei ce va stiu. Daca scoti 2.00, nu mai scrii o litera pe forumul asta, pur si simplu nu mai ai timp. Daca vrei scandal, du-te si fa o l..a trista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu cand intri pe forum stai im lesa? ca bati din gura mai rau ca un caine in lesa.

 

 

ce iti e greu sa intelegi ca te lauzi mai mult decat laudarosu. deci esti ok, esti bun, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te tii asa tare in gura. vad ca restu baietilor de la mures nu se sparg asa tare ca tine, ei doar dau cateva detalii si ata. da tu parca ai fi pustanu ala cu scuter care se sparge in figuri ca el stie sa mearga tare cu scuteru lui tunat.

 

 

in plus vad ca aici de la subiectu CIRCUIT IN ROMANIA sa ajuns la chatul forjatorilor laudarosi (si aici nu zic de restul grupui (gen otto.tun, todea...)

 

in plus pe toate paginile,da pe toate; te certi numai tu cu tarka :crack:

 

 

in fine, dar la multe tare nu ma astept de la tine.

 

man eu mai am mult de mancat pana sa fiu bagat in oala cu otto.tun si aici ma refer la skill..eu ii respect pe toti si pe cat posibil evit certurile,imi place si de moto_2005 e laudaros el de felul lui dar macar nu da inapoi cand e vorba de actiune.chiar nu am inteles niciodata de ce atata ura intre vitezisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ca cel mai bun scoate 2.12 pe Hring, asa zic cei ce va stiu. Daca scoti 2.00, nu mai scrii o litera pe forumul asta, pur si simplu nu mai ai timp. Daca vrei scandal, du-te si fa o l..a trista.

nu, cel mai bun timp a fost 1.59, esti prost informat .nu stiu cine trebuie sa mearga sa faca ce ai spus.

eu m-am cam saturat

salutare si drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa ii cunosc personal pe calaretii mureseni care au speriat vestul si care isi fac mendrele pe superbul traseu Tg M - Sighisoara - Bv, i-am intalnit de cateva ori in exercitiul functiunii, pe virajele Nades - Hetiur. Intr-un cuvant, impresionanti. Adaugand inca unul, dementi. O a treia caracterizare ii trimite in zona unei crase neadecvari la tot ceea ce inseamna trafic pe un drum public, lipsa de respect pentru 'civili' samd.

Cu siguranta sunt buni in ceea ce fac. Cunosc 'procedurile de lucru', isi cunosc motoarele si viseaza fiecare palma de asfalt, fiecare trasa etc. Statistica ne spune ca, in principiu, raman in viata destul de multi dintre ei, de la un sezon la altul. Adicatelea, le iese joaca si cam ajung acasa pe picioare.

In egala masura, spuneam, le bate lantul. Cum spunea foarte plastic un nea sofer de tir, nu demult, pe statia CB, 'se pishe pe noi ca cainele pe gard'. Respect in trafic, putin spre deloc, manevre la mustata pe principiul 'mai franeaza ala din fata, mai trage dreapta de volan, trece baiatul', you got the picture. 'Preferata' mea, de exemplu, este sa ii vad depasind in curbe stranse, pe axul drumului, unul dupa celalalt ca margelele pe ata, in timp ce de pe contrasens curg de asemenea masini. Iar daca manevra se realizeaza printre 2 tiruri atunci, da, avem un bonus de stil.

Just my 2 cents...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu stie....nu vezi cate pagini s-au scris?Poate este ascuns si baietii de acolo se dau pe acolo

E in lucru circuitu,dar aici noi o sa fim sefii,abia astept sa va vad la lucru,si pe strada ar fi timpul sa faceti lista cine vine sau nu,ca noi nu mai avem rabdare,cu baietii sa discutat sa facem totusi o iesire ca sa ne scoatem dracii din noi si sa povestim "live"pe circuit cel mai bun dintre noi face 1.59,60.dar nu trebuie multa agitatie,sunt niste discutii dar oricum faptele vorbesc....va salut. :crack:

Editat de moto_2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E in lucru circuitu,dar aici noi o sa fim sefii,abia astept sa va vad la lucru,si pe strada ar fi timpul sa faceti lista cine vine sau nu,ca noi nu mai avem rabdare,cu baietii sa discutat sa facem totusi o iesire ca sa ne scoatem dracii din noi si sa povestim "live"pe circuit cel mai bun dintre noi face 1.59,60.dar nu trebuie multa agitatie,sunt niste discutii dar oricum faptele vorbesc....va salut. :crack:

 

daca nu ma insel cred ca e din mures

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge bine pt un motor stock

pai nu e stock,ca a fost in ungaria la ago la preparat,are multe pe el,are 2 sisteme electronice.una pt.cuplu si una e secret,are vana motoru,la liniute mananc unu de 1000,anu trecut la cupa Suzuki pe hungaroring unu de 750 a castigat...pe pista cu multe firaje stranse e bun asta de 750,cu suzuki asta vin si la gp stradal cu baietii astia de pe aici si mai am un 600 RR,dar vin si cu ala dupa aceia......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu e stock,ca a fost in ungaria la ago la preparat,are multe pe el,are 2 sisteme electronice.una pt.cuplu si una e secret,are vana motoru,la liniute mananc unu de 1000,anu trecut la cupa Suzuki pe hungaroring unu de 750 a castigat...pe pista cu multe firaje stranse e bun asta de 750,cu suzuki asta vin si la gp stradal cu baietii astia de pe aici si mai am un 600 RR,dar vin si cu ala dupa aceia......

mai trebuie ceva vitamine, ca la gp stradal e greu cu sacalii aia din mures...cauciucuri bune si inca un manson la acceleratie la 750, gabi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai trebuie ceva vitamine, ca la gp stradal e greu cu sacalii aia din mures...cauciucuri bune si inca un manson la acceleratie la 750, gabi :crack:

da la gp stradal e corect,dar oricum sunt acolo in pluton,dar ma refeream la liniuta,eu ma bag cu tine la 300m.ce zici???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...