Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

Eu prefer un circuit de viteza, chestie de gust. Fie cum o fi, numai sa-l faca.

 

 

 

Iti zic eu cum e, Trotinel o sa cada si o sa piarda cursa, iar pe urma o sa zica ca i-am facut ghinioane :crack:

circuitul e unu mixt. tehnic dar si de viteza.

 

cat de trotinel..... pun pariu ca te inchini zilnic ca el sa cada :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator corleone

circuitul e unu mixt. tehnic dar si de viteza.

 

Orice circuit are un pic de tehnica, pana si ovalurile americane. Sper sa-l faca ca am niste interese directe.

 

cat de trotinel..... pun pariu ca te inchini zilnic ca el sa cada :crack:

 

Divinitatea va hotari ce se va intampla cu bietul Trotinel. Eu nu-i doresc sa cada (desi e cam obraznic), ci doar apreciez ca o sa cada. :unsure:

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai frate cu un circuit in tara asta.. suntem rusinea europei (noroc cu tarile din africa, altfel eram rusinea lumii :laugh:)

 

parca vad ca se fac toate 3 de nu stii pe care sa te dai :laugh:

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai frate cu un circuit in tara asta.. suntem rusinea europei (noroc cu tarile din africa, altfel eram rusinea lumii :laugh:)

 

parca vad ca se fac toate 3 de nu stii pe care sa te dai :laugh:

stai tu linistit ca africa are de mult circuit asa ca intradevar suntem rusinea lumii la capitolul asta macar strazi sa faca daca nu circuite eu pana nu vad cu ochii mei nu cred nimic bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai tu linistit ca africa are de mult circuit asa ca intradevar suntem rusinea lumii la capitolul asta macar strazi sa faca daca nu circuite eu pana nu vad cu ochii mei nu cred nimic bafta...

 

Exact. Ce folos sa avem un mega-extra smecher de circuit, daca nu avem infrastructura sa ajungem la el.

Autostrazi nu, drumuri pline de gropi da

Ca si gagiu' ala cu lant de aur la gat, cu Mertzan nou, dar el sta in garsoniera in chirie :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact. Ce folos sa avem un mega-extra smecher de circuit, daca nu avem infrastructura sa ajungem la el.

Autostrazi nu, drumuri pline de gropi da

Ca si gagiu' ala cu lant de aur la gat, cu Mertzan nou, dar el sta in garsoniera in chirie :rusinica:

 

Hm...mi se pare putin exagerata asta cu starea drumurilor din ro. Nu e chiar asa de rau...adica de-ar fi sa citeasca un strain ce-ai scris ar crede ca avem drumuri de pamant/piatra cubica.

 

Eu unul ma bucur macar ca sunt cateva drumuri misto - cheia, tulcea, dn1, transalpina :D, TF (fara portiunea magica) :laugh:

 

Sa ne gandim si altfel: ar dura mult mai putin sa se faca un circuit decat toate drumurile din ro :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma cel de la adancat sau pana la cel de acolo drumul e ok. daca vii din partea de nord ai E85 care e super om. apoi mai ai celalate de care nu stiu multe dar banuiesc ca sunt ok. dupa aia vor exista si interese sau presiuni asupra drumurilor pana acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm...mi se pare putin exagerata asta cu starea drumurilor din ro. Nu e chiar asa de rau...adica de-ar fi sa citeasca un strain ce-ai scris ar crede ca avem drumuri de pamant/piatra cubica.

 

Eu unul ma bucur macar ca sunt cateva drumuri misto - cheia, tulcea, dn1, transalpina :D, TF (fara portiunea magica) :laugh:

 

Sa ne gandim si altfel: ar dura mult mai putin sa se faca un circuit decat toate drumurile din ro :)

 

 

Portiunea magica de pe transfagarasan a mai fost bibilita intre timp, era aproape practicabila prin octombrie :-)

Sa vdm anu asta cum mai e..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai frate cu un circuit in tara asta.. suntem rusinea europei (noroc cu tarile din africa, altfel eram rusinea lumii :laugh:)

 

parca vad ca se fac toate 3 de nu stii pe care sa te dai :laugh:

aduci zx6-le ala sa facem cateva tururi pe noua pista draga Frigider ? :cheers:

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm...mi se pare putin exagerata asta cu starea drumurilor din ro. Nu e chiar asa de rau...adica de-ar fi sa citeasca un strain ce-ai scris ar crede ca avem drumuri de pamant/piatra cubica.

 

Eu unul ma bucur macar ca sunt cateva drumuri misto - cheia, tulcea, dn1, transalpina :D, TF (fara portiunea magica) :laugh:

 

Sa ne gandim si altfel: ar dura mult mai putin sa se faca un circuit decat toate drumurile din ro :)

nu stiu ce sa zic nu mi se pare asa de exagerata gandeste ca nu avem macar o autostrada legata care sa traverseze romania iar despre restul drumurilor sunt la pamant cu exceptia unora cum ar fi transalpina ca e asfaltat nou sa vedem cum se mentine :)))...si din pacate chiar asta e parerea strainilor despre drumuri mai multi am auzit plus ca daca ne gandim in caz ca o sa avem circuit echipele care vin din vest tre sa mai piarda cel putin o zi pe drum pana la circuit si asa oo sa prefere sa se opresca la hungaroring sau altele :)))...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam ai dreptate. noi nu avem o autostrada de legatura cu vestul... ca de acolo va vani masa. vest si sud. iar conducerea la noi e moarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eeeh ca de obicei ce e in presa e aiurea pasuni nu prea sunt pe acolo ca e cam camp mult eu pe langa aqdancata am copilarit ma duceam la tara cei drept locatia ar fi misto ca e in mijlocul campului nu deranjeaza nu esti deranjat ar semana cu circuitul de la assen:))))) oricum mare minune daca o sa existe ar fi a 8a minune a lumii:))))...bafta

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Circuitul auto – moto în valoare de milioane de euro ce urma a fi construit la Adâncata s-a împotmolit în păpurişul hârţoagelor administrative ale ultimei perioade. În urmă cu câteva zile, prefectul Teculescu a făcut public în cadrul unei conferinţe de presă faptul că instituţia pe care o conduce a răspuns solicitărilor venite din partea unor cetăţeni din Adâncata şi a sesizat Poliţia în legătură cu unele aspecte legate de modul în care Primăria a concesionat peste 55 de hectare de păşune în scopul edificării circuitului de viteză.

 

Suspiciune de uz de fals şi fals în înscrisuri sub semnătură privată

 

Filmul evenimentelor administrative legate de această problemă debutează anul trecut, o dată cu Hotărârea nr.24/2011 a Consiliului local Adâncata, act prin care a fost aprobată schimbarea destinaţiei un teren în suprafaţă de 55,79 ha de păşune şi concesionarea lui, în vederea construirii unui circuit auto – moto. Ulterior, prin HCL nr.6/2012, Administraţia comunei aprobă un PUZ pentru construirea acestui complex. La conferinţa de presă din urmă cu patru zile, prefectul Teculescu a povestit că, în primă fază, hotărârea n-a primit aviz de legalitate, pentru că nu avea anexat tabelul cu semnături din care să reiasă acordul crescătorilor de animale din comună cu privire la scoaterea terenului din circuitul agricol. Imediat, tabelul de semnături a fost trimis la Prefectură anexat unei alte hotărâri, însă, la sediul instituţiei s-au primit şi sesizări din partea unor cetăţeni care au afirmat că au semnat tabelul, dar nu pentru construirea circuitului de viteză.

 

 

În fapt, scenariul povestit în conferinţă de presă de către prefectul Teculescu este prezentat şi în hârtii oficiale, cu tot cu anunţul referitor la sesizarea Poliţiei. În adresa de legalitate nr.4643/07.03.2012 către Consiliul local Adâncata, Prefectura Ialomiţa menţionează următoarele: „Vă informăm că la adoptarea hotărârii nr. 24/2011 prin care s-a aprobat schimbarea destinaţiei terenului aflat în categoria de folosinţă „păşune” şi concesionarea imobilului în cauză prin licitaţie publică în vederea realizării circuitului auto – moto aţi anexat şi un tabel nominal cu crescătorii de animale, din care reieşea faptul că aceştia sunt de acord ca pe terenul în cauză cu destinaţia de păşune să se construiască un circuit auto – moto. Ulterior, anumiţi cetăţeni au sesizat Instituţia Prefectului Ialomiţa că respectivul tabel nominal reprezenta de fapt un fals, tabelul în cauză reprezentând în realitate un document anterior realizat, respectiv o declaraţie semnată de membrii A.J.C.O.C.T. (Asociaţia Judeţeană a Crescătorilor de Ovine, Caprine şi Taurine – n.r.) Bărăganu Ialomiţa. Având în vedere acest fapt, vă aducem la cunoştinţă că Instituţia Prefectului Ialomiţa a depus o sesizare către Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Ialomiţa pentru a se cerceta dacă aspectele mai sus menţionate îmbracă forma săvârşirii infracţiunilor de uz de fals şi fals fals în înscrisuri sub semnătură privată prevăzute de codul penal la art.288 şi 290.”

 

Primarul de la Adâncata spune că la mijloc e un conflict de natură politică

 

În legătură cu acest subiect ajuns, iată, în atenţia Poliţiei, şeful Administraţiei din Adâncata declară că toate actele întocmite sunt legale. Primarul Marin Gheorghe afirmă că hotărârile de consiliu în cauză sunt adoptate cu o largă majoritate de voturi şi că prefectul pune piedică pentru un an unui proiect de dezvoltare a comunei doar din raţiuni politice, anume refuzul primarului în funcţie de la Adâncata de a candida din partea PDL pentru un nou mandat.

 

Circuitul lui Ţiriac din zona lacului Rodeanu

 

Istoria circuitului auto – moto de la Adâncata este binecunoscută în peisajul zonei încă de anul trecut, de pe vreme când primarul comunei anunţa intenţia lui Ion Ţiriac de a concesiona 100 de ha de teren în zona lacului Rodeanu pentru a construi un circuit naţional de raliuri, cu un complex de hoteluri, restaurante, standuri şi piste de probă. Investiţia urma a se ridica la o valoare de aproximativ 200 de milioane de euro, fiind edificată într-o perioadă de 12 ani. În afara plusului la capitolul dezvoltare turistică a zonei, primarul de la Adâncata vorbea şi despre „mana cerească” picată astfel în bugetul comunei, în condiţiile în care 1% din valoarea investiţiei urma să coste doar taxa pentru autorizaţia de construcţie a obiectivului. (Dora CIŞMAŞU)

naspa... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa... :disappointed:

 

Cum dreaq facem ca inca nu reusim sa depasim stadiul de pastori?! Parca traim in vremea lui Burebista, conteaza pasunile si viile! De, asta ne e soarta! Partea nasoala e ca nu reusim sa evoluam deloc. Si mai suntem si in UE...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine la tara au concesionat si terenul de fotbal, si astia nu au fost in stare sa concesioneze izlazul. :laugh:

 

AAAAAAAaaaaaaaaaa.... pai acum am vazut ultimele randuri in textul ala. Deci primarul nu vrea sa mai candideze din partea PDL. Pai asta era problema. Vin alegerile, nu mai iese PDL-ul la Adancata, nu mai vede nici Adancata circuit ;)

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat...

Din cate auzisem cand a fost numit actualul prim minsitru se vorbise despre un circuit care era in plan si vroia pdl-ul sa se laude cu asa fapte...dar probabil adevarul este ca se lauda pe banii si ideile altora...politica intodeauna miroase a rahat sau daca vine de pe mare a peste imputit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...