Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

in cazul in care nu stiati....

avem circuit de ani de zile in tara .......cine stie cand sa se dea..... uite ce prinde.....

 

 

Daca mergi touring, e plimbare si atit, la circuit nu merge nimeni sa se plimbe, vrea sa fortzele limitele. Din cind in cind, mai ratezi o curba.

 

 

Am mai pus linkul pe alt topic, nu e nici un apropo la vreo anume cursa, exemplu pt ce ai putea pati daca ratezi o curba. Pina nu cazzi in prapastie nu ai cu sa stii cum e.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transfagarasanu, Cheia, Pasul Tihuta, Meses, sunt zone care intradevar pt noi le putem considera circuite.. dupa un Pasul Tihuta, sau un Cheia care a fost mai recent facut de mine, ma simteam destul de obosit, la un momentdat ma plictisisem, dar ma si speriasem de niste gropi in care avea sa ma pierd.

 

dar cum zice si Jagi, daca te dai turing, doar de plimbare si admirat traseul, chiar si cu ceva valente Race. dar ajungi in la un momentdat in care vrei sa fortezi, vrei sa simti cum dai sa rupi aderenta, vrei sa scoti un timp sau sa te evaluezi pt ati vedea limitele, dar in siguranta..... atunci nu mai poti face asta pe serpentinele respective.

 

cat de adancata, ultima data cand am vorbit cu cineva din interior, spunea ca se astepata autorizatia de constructie. dar se zvonea ca ar fi niste interese politice care au cazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare se va intampla vreodata sa se uneasca partidele pulii si sa faca ceva?

 

nu frate, trebuie sa fie capabil partidul x sau y sa se laude cu "noi am facut aia si ailalta" si-si baga strambe unii altora.

 

asta daca politica sta in calea acestui circuit.

 

bine ca au cumparat autobuze supraetajate pt ..a ajuta turismul sau ce? daca o sa se faca circuit cred ca or sa vina mai multi straini decat romani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca au cumparat autobuze supraetajate pt ..a ajuta turismul sau ce? daca o sa se faca circuit cred ca or sa vina mai multi straini decat romani.

Aici ai dreptate: in 2007-2008, la BucharestRing, la FIA GT, in tribune, scorul era de trei straini la doi romani.

Acum, sincer, fiind Premier un fost copilot de raliu, sper sa demareze treaba si la Adancata. Poate vom avea, in sfarsit, un circuit de "raliuri" (cum spun toti analfabetii de reporteri de toate felurile, de te innebunesc).

Acum ma uit la WTCC, etapa de pe Slovakia Ring. Ar fi putut fi in Romania :rolleyes: !

Editat de Shepard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transfagarasanu, Cheia, Pasul Tihuta, Meses, sunt zone care intradevar pt noi le putem considera circuite.. dupa un Pasul Tihuta, sau un Cheia care a fost mai recent facut de mine, ma simteam destul de obosit, la un momentdat ma plictisisem, dar ma si speriasem de niste gropi in care avea sa ma pierd.

 

dar cum zice si Jagi, daca te dai turing, doar de plimbare si admirat traseul, chiar si cu ceva valente Race. dar ajungi in la un momentdat in care vrei sa fortezi, vrei sa simti cum dai sa rupi aderenta, vrei sa scoti un timp sau sa te evaluezi pt ati vedea limitele, dar in siguranta..... atunci nu mai poti face asta pe serpentinele respective.

 

cat de adancata, ultima data cand am vorbit cu cineva din interior, spunea ca se astepata autorizatia de constructie. dar se zvonea ca ar fi niste interese politice care au cazut.

Daca tu consideri Cheia circuit esti inconstient si iti lipseste mai bine de juma de creier.

Cum te-ai simti cand te dai tu "reising" si intr`o curba in care nu vezi nimic din cauza stancilor apare un tir cu juma de bot pe sensul tau de mers, iar tu esti deja cu motoreta inclinata.

Iti zic eu, te caci pe tine si te iau caldurile instant. Daca ai noroc sa fii spre exterior scapi daca nu, dam cu rip pentru alt reisar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu consideri Cheia circuit esti inconstient si iti lipseste mai bine de juma de creier.

Cum te-ai simti cand te dai tu "reising" si intr`o curba in care nu vezi nimic din cauza stancilor apare un tir cu juma de bot pe sensul tau de mers, iar tu esti deja cu motoreta inclinata.

Iti zic eu, te caci pe tine si te iau caldurile instant. Daca ai noroc sa fii spre exterior scapi daca nu, dam cu rip pentru alt reisar.

ma nu mam referit ca sunt circuite, ci faptul ca sunt portiuni unde poti sa te dai cat de cat, dar nu sa iti testezi limitele. adica pe tihuta am putut sa ma dau ceva mai tare, fiind cateva curbe largi cu vizibilitate 100% si pe cheia sunt cateva. dar asta tine de fiecare. nu am intrat niciodata tare intro curba unde nu aveam vizibilitate. pt ca intradevar mi sa intamplat sa ma trezesc cu prosti pe partea mea cand nu eram aplecat.

 

pe cheia cand am fost nu am fost pt Race, ci pt plimbare.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva vesti despre cum progreseaza circuitul? Vom avea oare o bucatica buna de asfalt anul asta unde sa "ne dam" safe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cheia nu este un traseu cu valente race din cauza asfaltului care este in mare parte lucios,daca vrei sa te dai undeva mai tare alege padurea bogatii,este singurul drum unde am vazut un asfalt de buna calitate cu "grip" calumea

si eu ce ma bucuram ca deschideam poarta si dadeam in circuit ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cheia da, este licios asfaltul, cand am fost pe Tihuta era alta treaba avea un grip mai bun, dar si acolo erau portiuni..... magice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, primavara asta, o zi pe Serres costa 30euro, doar 30. Sint 650km din Buc. Cine va retine pe Cheia? Se poate dormi in campingul din spatele circuitului nu costa nimic, doar cort sa aveti.De mincat mincati ieftin, sint supermarketuri si hypermarketuri ca in Bucuresti. Nu sint curse, se intra oricind pe parcursul zilei. Mai mult de 5-6 rideri /zi nu sint, deci nu e aglomeratie. Mai spuneti ca nu aveti bani de pista!!! Oua nu aveti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ma unde dracu o sa ma dau acuma eu. ca nu sunt decis pe care sa ma duc. Adancata, Cerghid, .....si mai erau. deci nu stiu.

 

Stulewa tu poti sa te duci si acuma sa te dai, ca a ta merge pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma unde dracu o sa ma dau acuma eu. ca nu sunt decis pe care sa ma duc. Adancata, Cerghid, .....si mai erau. deci nu stiu.

 

Stulewa tu poti sa te duci si acuma sa te dai, ca a ta merge pe acolo.

Ce-i asta, gluma ? Nu inteleg sensul... Se mai construieste la Adancata sau nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i asta, gluma ? Nu inteleg sensul... Se mai construieste la Adancata sau nu ?

ce sa se mai construiasca ma? din ce stiu e in aceiasi faza ca si acum 3luni. stiam ca se asteapta utorizatia de constructie, care in romania se va astepta.

 

nu vom pupa noi circuit anul asta. in septembrie era etapa Dunlop Romanian SuperBike. chiar crezi ca o sa se mai tina?

 

se vorbea de nush ce interese a primarului care acum nu mai candideaza. asa ca rezultatul il stii deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa confirm ca pista este deja vizibila(piatra compactata)

gradul mic de realizare este dat de faptul ca la partea administrativa inca nu s-a inceput(cladiri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asfalt sa fie, dormim si-n corturi ;)

:polite: :goodposting: :agree:

 

pot sa confirm ca pista este deja vizibila(piatra compactata)

gradul mic de realizare este dat de faptul ca la partea administrativa inca nu s-a inceput(cladiri).

te asteptam cu ceva poze. nu cred ca e greu sa faci cateva.

 

cea de la adancata e moarta. nu cred ca o sa se mai faca ceva acolo. nimeni nu vrea sa vorbeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...