Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

Pfoaiiiii frateeeee. deci treaba e seriasa de acuma. teoretic cam pe aici ar trebui sa fie. Google Maps

de acum asteptam sa inceapa lucrarile si poate in toamna.........ne rupen in 14.

 

asa ca circuit arata super misto. vom vedea in realitate. :D

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lasa gixxxere ca pt noi cei din vestul tarii tot mai aproape sunt Hungaroring , Panoniaring ,Euroring asa ca nu ne intereseaza f. tare daca circuitul de la Bucuresti va fi gata in 2012 sau in 2212 .

Ce sa zic , avem noroc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

se mai stie ceva de proiect. cand incep lucrarile?

Care dinte rele? Acum se pare ca avem 2... Unul de formula 1, si inca unul (cel de la Tarlungeni) care va fi bun de orice mai putin Formula 1.

 

http://www.gandul.info/sport-miscare/romania-ar-putea-avea-un-circuit-de-formula-1-9380807

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care dinte rele? Acum se pare ca avem 2... Unul de formula 1, si inca unul (cel de la Tarlungeni) care va fi bun de orice mai putin Formula 1.

 

http://www.gandul.info/sport-miscare/romania-ar-putea-avea-un-circuit-de-formula-1-9380807

 

Avem 3 vrei sa spui :D Transilvania Motorland (Tarlungeni), cel din Ialomita (Adancata) si asta de Formula 1, doar ca asta e mai mult o idee si atat.

 

Bine, mai erau doua circuite auto-moto in plan acum cativa ani... unul tot de Formula 1 prin judetul Constanta, iar altul la Targu Mures daca imi aduc bine aminte :laugh: Nu mai stim nici pe unde sunt amplasate, asa multe circuite avem in Romania :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refeream de cel de la adancata. ca acolo sau luat toate aprobarile si banii necesari. restu stiu ca erau doar niste idei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

circuitul de la mures este delimitat,si fundatia facuta,si cateva randuri de piatra compactata deja.

urmeaza cand se incalzeste turnarea asfaltului.e firma de paza si nu lasa pe la bariera sa trec dar am un utilaj 4x4

si voi intra pe alta parte sa fac ceva poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

circuitul de la mures este delimitat,si fundatia facuta,si cateva randuri de piatra compactata deja.

urmeaza cand se incalzeste turnarea asfaltului.e firma de paza si nu lasa pe la bariera sa trec dar am un utilaj 4x4

si voi intra pe alta parte sa fac ceva poze.

:pics: :welcome: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

:D @ Corleone :D nu esti la curent cu noile realizari in Romania in domeniul Motor Sport viteza

de citiva ani exista RO SBK care este o competitie de calitate superioara comparabila cu orice alta competitie similara

inafara de Moto GP , WSBK , Britis sbk sau IDM in rest sintem cam in aceeasi oala cu cei care au competiti open.

 

eu personal am corupt practic cei mai multi stradali pe care iam pacalit sa lase strada partial si chear total in schimbul

circuitului !!!

 

Si unde alearga bre cei din RO SBK? In ce judete? Ca vreau sa merg si eu sa vaz.

 

Calendarul RO SBK: http://www.rosbk.ro/ro/calendar

 

Circuit ...la circuit se fac eforturi sa se realizeze, curind o sapt, doua se doreste sa se faca anuntul oficial.

 

S-a facut anuntul?

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel de la Adancata e sigura speranta credibila,pt ca investeste Tiriac. :friends:

 

Se pare ca DUNLOP Romanian Superbike a dat startul oficial în sezonul 2012. Aici informatorii sustin ca pista de la Adâncata ar fi gata pana la sfarsitul sezonului moto 2012.

 

UP cu pistele promise!!

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai mult imi place ca e unu tehnic.

 

 

P.S. respect Mistode. (facem campanie si ii facem statuie acolo) omu asta chiar si-a dat interesul pt el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma faptu ca is cei de la Dunlop, si Mistode, ma face sa cred ca e treaba serioasa, si o sa ne putem da in toama. acu sincer cine nu asteapta sa se dea. cred ca si hard eunduristii asteapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: in toamna vezi ca tr sa-i provocam pe astea cu japoneze sa vada cum sta treaba cu ducati. Pacat ca tr sa plec peste cateva zile din tara ca as fii vrut si eu sa vin la marele duel pe selena.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma treaba cu selena nu a fost spabilita, eu biletu de avion mi lam luat, dar ramane in toamna acolo unde se poate. pana atunci eu tot imi pun motoru la punct cu accesorii Race. raman eu de "calibrat"

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

cel mai mult imi place ca e unu tehnic.

 

 

P.S. respect Mistode. (facem campanie si ii facem statuie acolo) omu asta chiar si-a dat interesul pt el.

 

Eu prefer un circuit de viteza, chestie de gust. Fie cum o fi, numai sa-l faca.

 

ma treaba cu selena nu a fost spabilita,

 

Iti zic eu cum e, Trotinel o sa cada si o sa piarda cursa, iar pe urma o sa zica ca i-am facut ghinioane :crack:

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prefer un circuit de viteza, chestie de gust. Fie cum o fi, numai sa-l faca.

 

 

 

Iti zic eu cum e, Trotinel o sa cada si o sa piarda cursa, iar pe urma o sa zica ca i-am facut ghinioane :crack:

:crack: Poti sa iti pui asta cu Trotinel in semnatura, vad ca mereu zici ca o sa cada. Daca asa se va intampla sa stii ca numai tu esti de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

:crack: Poti sa iti pui asta cu Trotinel in semnatura, vad ca mereu zici ca o sa cada. Daca asa se va intampla sa stii ca numai tu esti de vina.

 

Nu am nici o problema sa-mi asum aceasta vina :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...