Sari la conținut

URAL


mas oyama
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nevasta-mea a zis ca suntem prea buni, prea de la tara. Da' noi ne-am simtit bine, amandoi suntem obositi dupa ziua de ieri, am ras cand am facut pe spilbergi. Moaa, sa vezi ce o sa-i car pe betivi cu remorca...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o simte. De asta m-am si urcat in remorca, am vrut sa vedem daca patineaza ceva pe iarba uda. Pe sosea nu a marait nimic Uralica.



Daca aveti chef sa vedeti Uralul rosu mai de aproape, Cios vă aşteaptă la Salonul auto-moto până duminică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mascul superb si ascultator si o femela desteapta si jucausa, asta pana intra cine nu trebuie in curte. Masculul e mai batraior, femela e tanara, in floarea varstei. Ambii Ciobanesti Germani ii apartin lui Cios, alte detalii ti le poate da el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mascul superb si ascultator si o femela desteapta si jucausa, asta pana intra cine nu trebuie in curte. Masculul e mai batraior, femela e tanara, in floarea varstei. Ambii Ciobanesti Germani ii apartin lui Cios, alte detalii ti le poate da el.

Felicitari Cios pentru "fiare". Felicitari Mihai pentu fiare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare atentie, masculul va paraliza! Am avut acum citiva ani unul care a inceput sa mearga asa, adica incovoiat de spate...si in citeva luni nu-si mai putea misca picioarele posterioare...iar dupa un timp, a paralizat definitiv, nici capul nu-l mai putea ridica! Si l-am tratat de cum am observat ca nu-i in regula ceva! Fiind puternic, dulaul minca si nu slabise prea mult, dar se chinuia amarnic...si la sfatul si cu ajutorul unui prieten motociclist, medic veterinar, l-am euthanasiat!... :(



Faina remorca, belea motoru'...sa-ti traiasca prietenii necuvintatori! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Opa, au revenit suspendatii. Nene Ivane, crede-ma, mascululul are parte de toata dragostea si atentia de care este nevoie. Catelul are 11 ani, se tine bine pt varsta lui si i se administreaza medicamentatia adecvata pentru problemele pe care le are. Imi plac si mie f. mult caini, de asta nu mai am rabdare si scriu in locul lui Cios. Sper ca in viitorul apropiat sa scap de pisicile lui fiu-meu si sa-mi iau un Beauceron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am revenit...cu toate ca ma gindesc foarte bine daca sa mai postez in coltul asta sau sa ma mut definitiv dincolo, ca sa nu mai dernajez taraba domnului moderator zelos! :scratch:

Revenind la prietenul prietenului tau, sint ferm convins ca este tratat si ingrijit cu toata atentia, dar asta este o boala specifica rasei, care nu prea are leac! Sper din inima sa ma insel!

Acum ca ai remorca, nu-l iei si pe dulau la plimbare cu Uralul, vad ca tare-i place motocicleta?! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Cios pentru "fiare". Felicitari Mihai pentu fiare.

Multumesc.

 

Mare atentie, masculul va paraliza! Am avut acum citiva ani unul care a inceput sa mearga asa, adica incovoiat de spate...si in citeva luni nu-si mai putea misca picioarele posterioare...iar dupa un timp, a paralizat definitiv, nici capul nu-l mai putea ridica! Si l-am tratat de cum am observat ca nu-i in regula ceva! Fiind puternic, dulaul minca si nu slabise prea mult, dar se chinuia amarnic...si la sfatul si cu ajutorul unui prieten motociclist, medic veterinar, l-am euthanasiat!... :(

 

Faina remorca, belea motoru'...sa-ti traiasca prietenii necuvintatori! :peace:

Multumesc pentru avertizare. Pana acum totul este in regula cu el din punct de vedere fizic. In ziua filmarii avea o unghie rupta din carne la un picior din spate si cand e frig si umed afara se resimte de asemenea. Daca-l vezi azi zici ca e alt caine. E totusi destul de batran si te pot asigura ca nu o sa-l las sa se chinuie daca va fi cazul. Sper totusi ca ziua aia e inca departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, tocmai m-am apucat sa-mi restaurez uralul un m63 si intampin niste probleme cum ar fi:spite noi pentru rotile cu butuci inflorati (nu stiu daca ma exprim bine dar asa am auzit ca se spune) ,un atelier de sablat si cromat. am tot cautat pe net dar nu am gasit nimic in bucuresti sau prin apropiere. va rog daca ma puteti ajuta multumesc.



P.S Dani speram sa raspunzi la telefon dupa ce ti-am dat lista cu piesele... am tot incercat sa te sun ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

P.S Dani speram sa raspunzi la telefon dupa ce ti-am dat lista cu piesele... am tot incercat sa te sun ...

 

Piese ieftine pentru motociclete rusesti vinde si Gaspar, 07 444 720 55. Obisnuieste sa raspunda la telefon si tot de la piatza din Ucraina le aduce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-l recomand pe Gașpar, motivul fiind că nu știe ce vinde! I-am cerut în mod special să se uite pe codul pieselor de care aveam nevoie (kituri de reparație K68, în cazul meu), mi-a trimis două diferite, dintre care unul incomplet (jiglere lipsă)! Da, foarte prompt, dar trebuie să i-l trimit înapoi! Alți bani, altă distracție! Altă promptitudine! Și nu e prima dată cînd mi se-ntîmplă asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-l recomand pe Gașpar, motivul fiind că nu știe ce vinde! I-am cerut în mod special să se uite pe codul pieselor de care aveam nevoie (kituri de reparație K68, în cazul meu), mi-a trimis două diferite, dintre care unul incomplet (jiglere lipsă)! Da, foarte prompt, dar trebuie să i-l trimit înapoi! Alți bani, altă distracție! Altă promptitudine! Și nu e prima dată cînd mi se-ntîmplă asta!

Alta varianta din pacate cu piese sa ajunga repede nu este,de aia recomand cind dau nr. de tel lui gaspar pt piese sai explice clar cei trebuie sa nu primeasca mere in loc de pere.Daca ma sunai inainte sal suni pe gaspar ii spuneam eu ce ai nevoie si iti trimitea sigur ce trebuie daca avea(vb.cu el de citeva ori pe saptamina)

Sa te amagesc putin iti spun sincer ca si kitul ala nu te ajuta cu mai nimic,e chinezarie(SE VOR TOPI MULTE DIN EL LA PRIMUL SEMAFOR)..ala ucrainian e mai scump si mai greu de gasit(vin ambele ambalate bine pt.stinga-dreapta)de aia nu ai sal gasesti unde trebuie.Cind schimbi un asemenea kit de reparatie te minti singur,ai sa simti o mica inbunatatire pt.moment.Marea problema este acuma ca carburatoare originale k68 nu se gasesc(sint pe piata dar cu defecte de fabrica)Adrian asteapta de anul trecut un set de carburatoare k68, dar ceva bun nu este acuma de gasit,incepe sezonul si am promisiuni de carb.bune ca si eu astept citeva seturi sa fiu sincer.Am avut o urgenta cu niste carb.k65 si sa fiu sincer am luat un mt16 zilele trecute cu 6500 de km reali mai mult pt.carburile de pe el(restul se vinde pt.organe)

De asta am renuntat si eu cu piesele,lumea vrea repede si bun(nu exista asa ceva)o piesa buna si de calitate nu o cumperi din bazar,am avut ocazia sa duc cu mine un tov.special pt.treba asta la bazar,sa vada si el cu ochi lui de ce astepta citeva piese multa vreme,nu intelegea omul de ce alta peroana o are pe stoc si eu nu.Sa lamurit omul cind a vazut ce este pe bazar,gasesti tot ce vrei nui problema, dar nus de calitate.Ca sa nu mai fiu injurat sau neserios am renuntat , am mai mult timp pt.famile si pt.fiarele mele.PIESELE DE CALITATE SINT FOARTE SCUMPE DIN PACATE

citeva exemple

-un ambelaj de ij original sare de 100 de euro(sint si la 150,200 lei)

-2 chiuloase de nipru originale sar de 200 de euro(sint si la 500 lei perechea)

-un set motor de nipru fara pistoane se vinde la 200 de euro (este si la 200 de lei complet)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știu, Dani, cum e cu piesele astea, dar Adrian a vorbit cu Gașpar și eu eram cu el în mașină în timpul discuției. I-a specificat foarte exact ce avem nevoie și l-am auzit pe Gașpar cînd i-a spus că are și că-i trimite exact ce i-am cerut. Tot atunci discutase Adrian și cu tine, că tot atunci mi-ai trimis și mie culisa pentru cutia de viteze și cablul de ambreiaj (pentru care îți mulțumesc și aici). Cert este că de la Gașpar n-am primit ce a zis că-mi trimite... Sper ca atunci cînd voi face următoarea comandă să-mi trimită ce-i cer. Sper...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Ural superb (Ural-ul lui Cios) vazut la SAM. Pe aceasta cale vreau sa ii multumesc atat lui Cios care m-a lasat sa probez Ural-ul lui in stand, cat si lui Mihai care mi-a incredintat Ural-ul lui pentru a da cateva ture cu el prin parcare. Sa mai spun ca a fost prima data cand am mers cu o moto cu atas ... faina senzatie.

post-45393-0-78956600-1365433080_thumb.jpgpost-45393-0-51777600-1365433090_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Ural superb (Ural-ul lui Cios) vazut la SAM. Pe aceasta cale vreau sa ii multumesc atat lui Cios care m-a lasat sa probez Ural-ul lui in stand, cat si lui Mihai care mi-a incredintat Ural-ul lui pentru a da cateva ture cu el prin parcare. Sa mai spun ca a fost prima data cand am mers cu o moto cu atas ... faina senzatie.

 

Cu placere. Se pare ca sambata asta de vine nu vei mai putea sa-l (re)probezi, tre' sa fie facut mumos. Vinde China products si ia-ti un Ural 750, se gasesc bune de la 4000 in sus.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evacuari de Ural - coate noi cromate la cel mai mic pret 450 lei. De asemenea pot ajuta la achizitia mai convenabila a finalelor coada de randunica. PM sau 0726177092

post-4291-0-36975700-1366314653_thumb.jpg

post-4291-0-05251300-1366314662_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum se vehiculeaza pe aici ca vezi doamne Uralul face bine la moral , eu fiind cam demoralizat de criza asta artificiala prelungita am zis sa gasesc o cale de a pune in practica aceasta vorba si m-am conformat cuparandu-mi si eu un Ural . Este vorba de cel al lui Ovidiu din Timisoara care a avut atatea belele cu cilindrii si chiuloasele indelung discutate aici pe forum . In fine a ajuns la Bucuresti si sper ca pana la intrunirea de atase sa fie gata sa ma pot prezenta cu el .....iata si cateva foto cu el pregatit pentru drumul lung pana la domiciliul cel nou . Multumesc pe aceasta cale lui Mihai Prd pentru ajutorul acordat , Nr de tel , info etc si binenteles lui Ovidiu pentru toate informatiile stiute de el despre motor .

post-29942-0-37401000-1366525610_thumb.jpg

post-29942-0-75330200-1366525657_thumb.jpg

post-29942-0-28744600-1366525675_thumb.jpg

post-29942-0-10341100-1366525693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...