Sari la conținut

URAL


mas oyama
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se vinde: Ural 650 inmatriculat, itp valabil pana in 2013...

Am bagat in el 1700 euro, il vand cu 1300 sau schimb cu Matiz.

Din pacate amortizoarele pe spate sunt cam varza - cam scartaie

https://picasaweb.google.com/116862431010473194925/MoTo#

 

dati mail sau sunati la 07 33 818 375

pentru cei din timisoara... am si garaj. se poate vinde si impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un motor de Ural , cu circa 15000 km la bord , pe 6 Motorul arata impecabil , are compresie si se vinde LA PRET DE FIER VECHI (8000 kilu'). Ce fac , il iau ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Âşi-apoi ni-l vinzi nouă pe bucăți, la suprapreț. 1 leu kilu.

 

Da' dacă ai găsit doar motorul, care are "15.000 la bord", înseamnă că ai găsit Âşi bordul.

 

 

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Âşi-apoi ni-l vinzi nouă pe bucăți, la suprapreț. 1 leu kilu.

 

Da' dacă ai găsit doar motorul, care are "15.000 la bord", înseamnă că ai găsit Âşi bordul.

 

 

 

Nu este de vinzare si din ce spune propietarul , cam 10-15000 de km are motorul. A fost folosit la deplasari in interes de srviciu , pe distante scurte , pe vremea lu' Taticu'.

Si uite ce mai cumpar de la propietar :

 

Si uite ca am luat motorul , cu 500 de mii vechi , am zis ca are cam 60 de kile si omu' a zis sa-i dau 5 sute. L-am spalat putin si am scos un cilindru. Cilindrul e ok. , fara zgirieturi , compresie are , pina aici e ok. Biela are un joc stinga - dreapta si fata -spate , nu stiu , sa aiba vre-o bataie , ceva ? Tre' sa mai umblu la supape , sa vad cum sint , dar nu azi , oricum e proiect de viitor.

Trebuie sa mai iau carburatoarele si alte piese , genu' roti si alte acarete , dinamul il am in portbagaj , mai lipseste aprinderea , de care nu se stie nimica.

Cutia merge , surprinzator , nu a ruginit , sau ceva.

Saptamina viitoare il atac din nou pe mos si ii mai dau 5 sute pe restul pieselor , daca imi da si cadrul , e si mai bine.

Motorul nu are acte , e scos la reforma , pe blat , pe vremuri.

post-5541-0-30947100-1314859796_thumb.jpg

post-5541-0-06493600-1314880521_thumb.jpg

post-5541-0-41095600-1314880533_thumb.jpg

post-5541-0-57150900-1314880546_thumb.jpg

post-5541-0-36502400-1314880567_thumb.jpg

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica cum , vechitura aia de Ural e vre-o piesa de muzeu ???

Lil,fugi repede la mos si ia tot ca este pacat sa-l dea la fier,iar daca o iesi o piesa intreaga ar fi beton!

Chiar daca nu-i intreg,s-o mai gasi ceva piese pe aici sa iasa unul intreg!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este de vinzare si din ce spune propietarul , cam 10-15000 de km are motorul. A fost folosit la deplasari in interes de srviciu , pe distante scurte , pe vremea lu' Taticu'.

Si uite ce mai cumpar de la propietar :

 

Si uite ca am luat motorul , cu 500 de mii vechi , am zis ca are cam 60 de kile si omu' a zis sa-i dau 5 sute. L-am spalat putin si am scos un cilindru. Cilindrul e ok. , fara zgirieturi , compresie are , pina aici e ok. Biela are un joc stinga - dreapta si fata -spate , nu stiu , sa aiba vre-o bataie , ceva ? Tre' sa mai umblu la supape , sa vad cum sint , dar nu azi , oricum e proiect de viitor.

Trebuie sa mai iau carburatoarele si alte piese , genu' roti si alte acarete , dinamul il am in portbagaj , mai lipseste aprinderea , de care nu se stie nimica.

Cutia merge , surprinzator , nu a ruginit , sau ceva.

Saptamina viitoare il atac din nou pe mos si ii mai dau 5 sute pe restul pieselor , daca imi da si cadrul , e si mai bine.

Motorul nu are acte , e scos la reforma , pe blat , pe vremuri.

 

 

vezi la ce cota e setul si iti dai seama cit sa circulat cu el..scrie in capul pistonului cota exact.

dupa jocul de ambelaj sa circulat ceva cu el.... ulei de 2 lei ca se poarta la noi in special pe la mosnegi...puneau ce aruncau alti din tractoare ca era moca....se schimba uleiul doar daca trebuia sa umble prin motro...si asa mai departe...la un motor de ural daca are ulei bun si se merge normal cu el nu are voie sa bata ambelajul nici dupa 30.000 de km

am cumparat un ural m62 din 1964 din ucraina cu ceva timp in urma si la 12000 de km cit are moto e ca nou in interior, nu exista pic de joc nicaieri,bineteles omul ca circula ca nu circula an de an schimba uleiul si punea ulei de calitate nu de asta ce se vinde la butoi de 50 de litri acuma facut prin bulgaria sau turcia si scrie pe el ditamai firma....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta a fost folosita de unu'care lucra la pompe , pe cimp, era "de firma". Adica o alerga pe cimp ,prin noroaie si nu-l durea capu' de intretinere. Dupa ceva timp a fost scoasala reforma pe blat si luata de un sefulet ,adica mosu' de la care am cumparat-o eu. In fine , e un proiect de durata ,nu-i graba ,daca trebuie ,cumpar alt ambilelaj si asta e.

Cit e un ambielaj bun ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta a fost folosita de unu'care lucra la pompe , pe cimp, era "de firma". Adica o alerga pe cimp ,prin noroaie si nu-l durea capu' de intretinere. Dupa ceva timp a fost scoasala reforma pe blat si luata de un sefulet ,adica mosu' de la care am cumparat-o eu. In fine , e un proiect de durata ,nu-i graba ,daca trebuie ,cumpar alt ambilelaj si asta e.

Cit e un ambielaj bun ?

 

unul original RUSIA ajunge la 400 lei,ucraina e mult mai ieftin si e super bun,crocodilu foloseste varianta ucraina de ceva vreme si merge fara probleme..crocodilu ii da jar la uralul ala nu gluma.

piesele de ural in general sint super bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pe 28 august 2009 am văzut un Ural cu ataÂş pe strada TătuleÂşti (sector 4, cred). Al cui o fi?

 

post-7792-0-07839900-1316699352_thumb.jpgpost-7792-0-96445600-1316699385_thumb.jpgpost-7792-0-44585200-1316699403_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, mosul din targ avea cadru de M66 precum e in poza asta. Si parca avea tot asa seaua. In fine, el se da cu atasul :grinbandit:

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...