Sari la conținut

URAL


mas oyama
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Motive ar fi mai multe... i-am dat în gură Niprului de i-au sărit dinţii din cutia modificată, cutie pe care chiar dacă am făcut-o nu mai sunt 100% sigur pe ea şi era necesară o rezervă bună pe raft şi ulterior mi-a venit în minte o "aroganţă" de genul:post-22583-0-88573300-1408974186_thumb.jpg pentru care cutia asta mi se pare ok.

Am probat-o, e mult mai rigidă decât cea de Nipru dar asta e.... baba suferă la look... :laugh:


» Post actualizat in 07 Sep 2014 12:22

schimbă ca Dacia acum....

post-22583-0-34855500-1410092524_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

.....volanta de Ural (650) cu conicitatea buna s-o gasi pe undeva oare? Gaşpar are numa' dă nipre.

io am mers vreo 3000 de km şi dintr-o dată i s-o năzărit să facă ca talăngile vacilor de pe tarla. Acasă trebuia să ajung, defectu nu l-am recunoscut că dădeam motoru jos să strâng minunea pe bordură, cheie de 36 oricum car mereu după mine. Acuma tre'be volantă. restu nu mai povestesc că iar mă fac de hăndelu râsului.

Editat de skaarj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

hop si eu !!! ma bag in seama ca un pustan ce viseaza sa aiba gagica cea mai misto ma rog in speta motocicleta. sunt pe la bunici in ceva concediu si din lipsa de ocupatie am inceput sa navighez si sa citesc acest topic si asa mi-am adus aminte ca am vazut un anunt cu ceva timp in urma cum ca cineva din sat avea de vanzare un ural m61 am luat legatura cu persoana in cauza care mi-a zis ca inca il mai are si ca pot sa merg maine sa il vad. acum daca imi place (mai mult ca sigur k imi place ca salivez de ceva timp la un ural) cam cat sa dau pe el tinand cont ca are si atasul insa nu stiu nimic de acte si de functionaliatatea lui ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salutare,

 

Eu am un Ural Voyager (imz 8.123) din 2000 si este de vanzare

http://www.okazii.ro/alte-motociclete/ural-voyager-a166160190

Daca stiti vreun doritor PM si raspund. relativ repede. Pretul este de 2500 dar are toate actele si este ok (nu spun impecabil sau alte cuvinte findca nu sunt samsar) dpvd mecanic.

M-am hotarat sa o schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel cred ca ti l-am reglat acum cativa ani dupa ce cumparasei carb. K68, motorul e frumos, rulaj putin si modelul fabricat in numar limitat (Voyager 650), fa-i mai bine un anunt la bursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel cred ca ti l-am reglat acum cativa ani dupa ce cumparasei carb. K68, motorul e frumos, rulaj putin si modelul fabricat in numar limitat (Voyager 650), fa-i mai bine un anunt la bursa

Salutare,

Cred ca inca era la fostul propitar Florin (usor spre 45-50 foarte de treaba). Eu am mers cu el anul asta si putin acum 2 ani. Din motive de lipsa de timp si pricepere tehnica trebuie sa il dau.

O sa il pun si pe bursa doar ca aici sunt oameni care chiar stiu despre ural. Multumesc de sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dalak! Ai poze pe partea dreapta? Are prinderi de atas pe cadru? Motoru este in Bucuresti?

 

Salutare,

 

Este un model solo, nu are nimic pentru atas. Si este in Bucuresti dar a intrat la iernat. Nu cred ca am vreo poza din dreapta dar caut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebam ca multe modele solo au si prinderile pentru atas, cum e si cazul kmz-ului 8-157,e posibil ca si acest imz 8.123 sa fie echipat cu prinderi.

Ce ar mai fii interesant de stiut, ar fi daca sunt roti pe 18 si daca este echipat cu grup de solo. Eu unu' as monta un atas de kmz sau imz, ar putea fi un vehicul interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,.

 

Rotile sunt de 18. cred ca este grup solo (cred nu sunt sigur). Eu nu am mult timp liber sa ma ocup si de acte sa ii pun atas. Dar ar fi interesanta un atas cu toate ca 2wd ar fi si mai intersant la atas. Plus a este vopsita frumos si un atas ar avea nevoie de acelas tratament si iar timp si bani.

Eu momentan vreau sa schimb categoria cu toate ca imi place uralul nu prea este pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Poate nu este locul cel mai potrivit, dar pun si eu o intrebare. Cam ce greutate are un atas impreuna cu toate elementele de fixare? M-ar interesa un maxim si un minim intre diferite modele de atas cu barca din otel, fibra sau aluminiu. Nu am gasit cifre concrete. Multumesc anticipat.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Velorex 562 are 65kg (scrie pe tablita de identificare), Duna cam tot pe acolo, Stoye TML 75kg (tot de pe tablita de identificare), cele de Ij cam intre 90-100 (in functie de rugina);cel de Ural/Nipru cam 120 kg. Sunt unele unguresti Prohi care au intre 45-55 kg.


http://olx.ro/oferta/vand-sicriu-putin-folosit-ID3TnHo.html#fd7a8ecc33

La asta musai sa suni sa afli exact.

Editat de Dimethylmercury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...