Sari la conținut

Dakar 2011


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se pare ca s-a rupt aprilica lu Chaleco! Nu ma bucur pt el! Ma bucur pt Helder ! ;)

Goooo!!!! Mani!!! Poate mai avanseaza un loc / doua ?! ;)

Editat de Glad1ator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze faine sunt si pe pagina oficiala:

 

De exemplu aici:

 

http://www.dakar.com/dakar/2011/us/stage-1...tos-galery.html

 

De pe Facebook am aflat ca Mani a castigat marathonul deja!!!

 

;)

 

http://www.facebook.com/?ref=home#!/pa...160553270647714

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo baieti ! Asta e cu adevarat performanta sportiva ,pacat ca in tara asta nu prea ii vede nimeni doar pe analfabetii aia de fotbalisti .

Baietii astia ar trebui intampinati la aeroport ca niste sefi de stat ,merita pe deplin .

Inca odata felicitari baieti ! ati facut o treaba extraordinara !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si io voua, celor ce i-ati felicitat pe aceasta cale pe Mani si Marcel, si le doresc - in special lui Mani (deh, diferenta de varsta fata de Marcel) - sa-si imbunatateasca recordul in anii viitori!

E minunat sa auzim ca si-n sporturile cu motor, mai ales in motociclism - unde am avut reale talente inainte de era comunista - sunt romani care ajung pe primul loc!

Sunteti deschizatori de drum in acest domeniu si stiu cat de greu e , dar cu siguranta, datorita voua, sponsorii isi vor mai urni privirile atintite pe fotbal si-n ograda sporturilor cu motor!

Bravo baieti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain! Felicitari la amandoi si poate la anu o clasare in Top 10 - Overall

 

Mani are talent pentru top 10. Insa la anu' e prea din scurt. Are nevoie de mult antrenament in competitii majore si multa experienta ca sa se bata cu primii 10. Si pentru asta trebuiesc multi bani. Deocamdata, sa fie sanatos Marcel Butuza ;)

 

Insa rezultatul de anul asta e unul foarte important pentru cariera lui. A aratat ca poate sa mearga constant, suficient de tare cat sa tina aproape de top si fara sa strice motocicleta; iar astea sunt exact calitatile cerute unui pilot de asistenta rapida la echipele de uzina. Si sa nu uitam - este si un excelent mecanic! Asa ca nu o sa ma mire daca intr-un an - doi o sa i se propuna un contract la o echipa mare.

 

Eu ma bucur f tare si pentru KTM - s-au incordat si au facut o motocicleta excelenta de 450

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, baieti! Datorita voua dakarul a avut alta dimensiune, alta importanta. Ma bucur ca am vazut stiri pe unele canale (antena 3 , tvr, sport.ro), poate asa vor fi mai interesati sponsorii si de domeniul moto. Pacat ca in tara noastra, din cauza educatiei si prostiei, sunt promovate non-valorile. Dar din cand in cand, mai apare cate o stea. Sper ca la anul sa scoata un rezultat si mai bun. Bravo Mani si Marcel! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic : sincere felicitari ptr performanta . Avem motociclisti de valoare . Avem oameni de valoare . Jos palaria in fata lor . Toata stima !

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bucur f tare si pentru KTM - s-au incordat si au facut o motocicleta excelenta de 450

 

...... si pana la finish au schimbat cate 3 motoare ?!?!? ;)

Editat de Glad1ator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Crezi ca-i prima data cind se intimpla asa? Nu va fi nici ultima, ca deh - reclama-i sufletul comertului... cei multi vad "KTM pe primul loc", dar nu stiu ce se intimpla la service.

Cind Dakarul va insemna din nou ce era inainte, cind sportul era sport cu adevarat si concurai fara juma' de uzina in rucsac, cred ca o sa vedem niste schimbari mari. Dar s-ar putea sa nu vedem niciodata ziua aia.

Editat de lupu' shui
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...