Sari la conținut

Accident Mortal Oradea


nk_maniak
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

TOTAL GRESIT...accidentele se vor termina...cind motociclistii vor intelege ca lasa in urma numai durere...pentru toti cei ce iau cunoscut...

 

RIP Intr-adevar... :angryfire:

Adica accidentele se vor termina cand ne vom lasa de motociclism... si cu asta am zis tot.

Pana la urma, fiecare are cel putin un accident ca motociclist, insa unii nu au noroc sau amplifica tragedia cu viteza excesiva si ghinionul...

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :angryfire: :angryfire:

 

Accidentele nu se vor termina niciodata, ba din contra vom avea si mai multe accidente odata cu cresterea numarului de motociclete. Tare se va merge mereu fie ca realizam ce ni se poate intampla fie ca nu dar nu cred ca este cazul sa fim lupi moralisti. Nu cred ca exista motociclist printre noi care sa nu fi tras odata de gaz mai tare intre doua semafoare sau pe o sosea libera. Ne asumam un risc de fiecare data cand ne suim in sa si nu realizam cat de norocosi suntem ca ne-am intors intregi acasa dupa un drum. Accidentele mai mult ca sigur nu vor inceta dar putem scade numarul lor. Un factor important pentru scaderea numarului de accidente este construirea unui circuit de viteza.

Dumnezeu sa-l ierte pe cel care sa stins din viata. Aveti bunul simt sa nu-l criticati dor el stie ce sa intamplat cu adevarat acolo si el acum, este in mod sigur intr-un loc mai bun. Sa-i fie tarana usoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :angryfire: :angryfire:

 

Accidentele nu se vor termina niciodata, ba din contra vom avea si mai multe accidente odata cu cresterea numarului de motociclete. Tare se va merge mereu fie ca realizam ce ni se poate intampla fie ca nu dar nu cred ca este cazul sa fim lupi moralisti. Nu cred ca exista motociclist printre noi care sa nu fi tras odata de gaz mai tare intre doua semafoare sau pe o sosea libera. Ne asumam un risc de fiecare data cand ne suim in sa si nu realizam cat de norocosi suntem ca ne-am intors intregi acasa dupa un drum. Accidentele mai mult ca sigur nu vor inceta dar putem scade numarul lor. Un factor important pentru scaderea numarului de accidente este construirea unui circuit de viteza.

Dumnezeu sa-l ierte pe cel care sa stins din viata. Aveti bunul simt sa nu-l criticati dor el stie ce sa intamplat cu adevarat acolo si el acum, este in mod sigur intr-un loc mai bun. Sa-i fie tarana usoara

 

:finger: subscriu

 

RIP :angryfire: ;) :) baiatului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, cu durere va anunt ca cel care se numea odata Lucky,a fost strans in brate pt ultima oara de mine si Roxana in viata, cu o seara inainte de accident. Santem profund indurerati , deoarece mie mi-a fost un prieten foarte apropiat ne cunosteam de vreo 14 anisori si am avut multe nebunii facute impreuna. Sa stiti ca a fost un baiat de milioane , si este un mare pacat ca a plecat. A fost un neinfricat si un bun pilot auto-moto cum multi si-ar fi dorit. Am atatea amintiri cu tine draga Lucky ca ma dau lacrimile de durere. Dumnezeu sa-ti ierte pacatele si sa-ti dea un loc pe cinste in Raiul Omenirii . Dormi in pace. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace! :angryfire:

 

Pana la urma, este alegerea fiecaruia dintre noi, cunoastem riscurile si ne cunoastem si limitele. Iar daca vrem sa le depasim, acceptam si suportam consecintele...in cazurile fericite in care mai ajungem sa facem asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :angryfire: ;) :)

eu am intrat doar de doua zile pe forum si aproape ca nu mi se face sa ma mai urc pe motor (ori cum nu am

motor pana nu il repar) viteza asta :angryfire: ia prea multe motociclesti dintre noi,lasatio mai moale ca si eu o las.

CINE E DE ACEASI PARERECU MINE???????????

:angryfire:

 

toti sunt stai relax

P.S. nu are nimeni ceeva detalii in plus ? poze ?

Editat de anndreii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut la stiri, la antena 1> martorii spuneau ca nu a mai putut lua o curba si a intrat cu viteza in bordura!!

din cate am vazut in reportaj, era si noapte!

o clipa de neatentie a fost de ajuns!! ma ingrozesc atunci cand vad ca dispar unul cate unul de langa noi ....

odihneasca-se-n pace :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP. :angryfire: :angryfire: :angryfire:

 

Se pare ca in ultima perioada printre cauzele principale ale accidentelor grave face parte din ce in ce mai des, pe langa legendara neatentie a conservarilor si a vitezei excessive combinata cu experienta lipsa sau indirect proportionala cu tupeul bikerilor, si ruptul in figuri. Cand se intampla sa mai vina vorba de accidente moto vorbind cu prieteni si oameni "normali" din ce in ce mai des tre sa o las moale si nu pot sa mai fiu tare in cioc si sa sustin ca, conservarii sunt de vina si noi suntem victimele, pt ca zilnic aproape, ne ajung vesti cu d-ai nostii care si-o cauta si o gasesc. Pacat.

Si nu, spre deosebile de altii, NU cred ca un circuit de viteza ar salva macar o viata de motociclist.

 

E trist fratilor si tot mai trist pe zi ce tRRece. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...