Sari la conținut

Care sunt cele mai bune manuale de reparatie si intretinere  

178 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

..nu merge...le-am luat dar adobeul imi zice ca ceva ii damaged la ele ca is trimise de pe mail ca atachment...nu stiu ce militia romana are...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va rog sa-mi spuneți unde pot gasi un manual de reparatie pentru Honda CBR 125R / 2005 [carburatie]. Am cautat si n-am reusit pana in prezent sa gasesc. Am reusit totusi sa obtin [la o calitate super proasta] manualul de intretinere in engleza [cu care se vinde motorul]. Daca puteti sa ma ajutati ........... ar fi super ok.

 

Va doresc multe mii de Km fara probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, caut si eu de cateva zile un manual de reparatie pentru o YAMAHA FZ 750 din '86...

Nu gasesc decat pe Germana

 

Ma puteti ajuta careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut. Nu reusesc sa gasesc manual de reparatie pentru Kawasaki EL250. Am cautat pe Google si pe forum pana am facut febra musculara de la clickuri, am citit toate cele 56 de pagini ale acestui topic plus am intrat pe linkuri. Nu am gasit decat pentru Ninja/ZZR 250 din 88, 91-95 si 2008-2009. Pentru EL am gasit doar de la 15 euro in sus. Ma intereseaza sa-l folosim la montarea lantului de distributie. Multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@arheologul - Poate te ajuta cel pentru 125 -http://www.scribd.com/doc/161591226/Kawasaki-Eliminator-125-manual (daca nu-l poti lua, da-mi pm cu o adresa de email si ti-l trimit - 3,5Mb parca). Pana acu' m-a "luminat" (dar recunosc, nu am avut nevoie de lucruri prea complicate).

Merci pentru intentie. Eu aveam nevoie de manual pentru niste interventii la motor, mai precis lantul de distributie. Si cum e acelasi motor ca la Ninja de 250, am facut rost de manualele ei. Cel de 125 e altfel si sigur sunt diferente majore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti un manual pentru honda cbr 125R / 2007 ?

:diggin:

 

Va multumesc anticipat

 

PS

 

Aici n-am gasit :rusinica: :rusinica:

 

Pentru cine cauta manuale reparatie Honda :

http://hondatech.info/downloads/Moto/

http://www.manualede...orii/honda.html

si microfiche :

http://www.hondapart...otorcycle/parts

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Merci pentru intentie. Eu aveam nevoie de manual pentru niste interventii la motor, mai precis lantul de distributie. Si cum e acelasi motor ca la Ninja de 250, am facut rost de manualele ei. Cel de 125 e altfel si sigur sunt diferente majore.

Aceeasi treaba caut si eu de ceva vreme si nu am gasit, am gasit topicul cu EL unde initiatorul zicea ca a gasit manual pentru el, dar nici unul din linkurile date de el nu mai functioneaza. Am sa incerc sa iau legatura cu el sa vad daca il mai are.

 

 

 

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

baieti, am cautat in topicul acesta.. manual de intretinere pentru un yamaha fz6 din 2004, si nu am gasit,am cautat cu functia search ...si nimic.

Acuma am gasit eu pe net manuale in engleza, dar vad ca imi da pentru fz6 din 2004 variantele SS si SSC .. poate sa ma lamureasca cineva cum imi dau seama care e a mea? .. unde tre sa ma uit pe motor ca sa pot lua manualul corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cine are sau stie de unde pot scoate un manual de suzuki gsxf 600 katana din 1990 -1993..ma intereseaza cel mai mult sectiunea cu reglajul supapelor..toleranta etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi-l deschide cu nimic..zice ca e invalid etc...

https://d.transfer.ro/Suzuki_GSX_600_F_750F_1100F_87_93_Manual_www.manualedereparatie.info-transfer_ro-01oct-e437b3.zip ?

 

zip-ul s-a deschis bine la mine. Sau te referi la link? Ti-am pus si pe transfer ^^

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://d.transfer.ro/Suzuki_GSX_600_F_750F_1100F_87_93_Manual_www.manualedereparatie.info-transfer_ro-01oct-e437b3.zip ?

 

zip-ul s-a deschis bine la mine. Sau te referi la link? Ti-am pus si pe transfer

zice ca compressed file is invalid or corupted..imi apare ca erroare cand vreau sa-l deschid...ma dispeera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor.

 

Apelez la voi pentru gasirea user/repair manual pentru o Beta Euro sau Jonathan 350,an 2002.As dori varianta pdf,dar daca din greseala cineva are acest manual in original,m-ar interesa achizitionarea lui!Sau eventual un link!Atasez mai jos ceva poze cu aceasta minunata mobra a sotiei mele!

 

Mersi pentru atentie!

Cu stima,Cristian Istrate.

post-41801-0-53812600-1382113057_thumb.jpg

post-41801-0-47255200-1382113076_thumb.jpg

post-41801-0-77860000-1382113087_thumb.jpg

post-41801-0-95421700-1382113097_thumb.jpg

post-41801-0-32164900-1382113108_thumb.jpg

post-41801-0-34655500-1382113122_thumb.jpg

post-41801-0-75581500-1382113135_thumb.jpg

post-41801-0-00863900-1382113149_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru partea de motorizare cauta manual pentru Suzuki DR350, are acelasi motor.

Stiu si mersi mult.

Nu am o problema la mobra,merge ca un ceas Doxa,doar ca doresc "za manual"! :peace:

 

 

Asa de rara mobra sa fie asta,ca nici macar manual nu se gaseste la ea?

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...