Sari la conținut

Care sunt cele mai bune manuale de reparatie si intretinere  

178 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Manualele de regula se fac in limba engleza sa inteleaga toate popoarele,nu te-a luat nimeni la misto.Cine crezi ca e platit sa stea sa le traduca ?pentru ca in mod normal astea se cumpara nu se pirateaza.Cum a zis si colegul copy-paste google translate ,daca te lasa rece aseazate linga soba am auzit ca in Romania e frig tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, am o nelamurire cu privire la un tabel gasit in service manual honda f4i, nu inteleg la cati km este recomandat schimbul de ulei. ma poate ajuta cineva sa descifreze tabelul de mai jos. tot in manual scrie ca e recomandat un ulei 10W40 si ma gandeam la motul 7100 10w40 credeti ca este bun sau sa bag altceva. multumesc anticipat pentru ajutor

 

ODOMETER READING.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ce-i asa greu de descifrat ?

Cu exceptia primului schimb conform tabelului ala se face schimbul la fiecare 6400km.

Probabil ai dat de un manual pt UK sau SUA si cifrele rotunde sunt date in mile ( schimb la fiecare 4000 mile).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 929 e o problema des intalnita , au fost destule cazuri aici pe forum , iar in Franta am vazut multe 929 la vanzare cu probleme la cuzineti sau chiar biele iesite prin bloc si fara sa aiba prea multi km.

Nu cred ca are nici o legatura cu tipul de ulei folosit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"X1000 ml" este in realitate "mi"(mile), sub este in km(era clar) , aproximativ din 6k in 6k este tabelul de l-ai prezentat tu, marea majoritate schimba ulei si filtru undeva pe la 5k...alegerea este a ta .

Ms acum am inteles, primul schimb este trecut la 1000 km iar dupa la fiecare 6400 km
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care reparatie anume trebuie s-o cuprinda?

N-am timp sa caut mai bine, dar de aici poti descarca manualul de service pentru NT700VA si poate te ajuta, n-ar trebui sa fie diferente mari la partea mecanica. https://dl.dropboxusercontent.com/u/60092801/05-07%20Honda%20NT700va%20Service%20Manual.zip

Alte reparatii la NT650 gasesti aici. http://www.elsham.pwp.blueyonder.co.uk/deauville/

Forumul Deauville este acesta. http://www.deauvilleuk.org/forum/

Editat de George M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Stiti careva unde gasesc un manual de reparatii pentru GSX-R 1000 K1-K2 la o CALITATE BUNA?

Tot ce am gasit este un PDF scanat la o rezolutie slaba si multe poze sunt neclare

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua.

 

Caut un manual de utilizare [owner manual] pt honda cbr 125/2005, carburatie [in engleza].

 

Mentionez ca am gasit manualul pt modelul din 2007 care este pe injectie [ aici].

 

Va multumesc anticipat.

Editat de CezarCV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...