Sari la conținut

Feriti-va De Prostul Asta


spydy
 Share

Postări Recomandate

baga nr. lu ala cu Alfa :angryfire:
e un megane argintiu, B 42 BBX, din 2005, inscris la Alfa leasing. seria de sasiu si restul nu trebuie. :angryfire:

 

daca mai apar in baza lor de date probleme legate de nr. de inmatriculare al masinii se vor autosesiza si vor lua masuri(nu mi s-a zis ce masuri).
da, sigur!!! :angryfire: am trecut si eu prin asta. nu s-a petrecut nimic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa zicem ca io l-am caftit pe unu' dupa un incident in trafic. Dupa maxim 30 de minute o sa intru pe forum unde o sa dau toate detaliile, poze, eventual si numere de inmatriculare. Gandeste si tu un pic... :angryfire:

 

 

Fara urma de ironie chiar nu inteleg ce vrei sa spui.Problema pe care am vrut sa o subliniez este "sa facem" nu "sa zicem ca-i caftim" cum ai spus tu mai sus.Si oricum daca ai veni sa postezi pe forum ,dupa o cafteala cu cineva, detaliile referitoare la fapta , dupa parerea mea , este o inconstienta din motive evidente.

 

Si oricum daca nu se iau masuri dupa momentul petrecerii incidentului , adica daca nu iei atitudine imediat,nu conteaza din ce motive, nici ca o sa ma iei pe urma pt ca te calmezi si rationalizezi ca nu merita din mai multe motive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. da-ti una in genunchi sa ai o super vanataie

2. du-te la politie si reclama

3. dovada IML

4. incepe distractia

 

 

subscriu.. rezultatul poate fi dosar penal cu condamnare pt accident cu vatamare corporala si fuga de la locul accidentului. Daca se strang mai multi face si parnaie sigur..

Mergeti mai la politie, ca se schimba vremurile, nu mai sunt militieni, au inceput sa fie politisti, nu toti.. da unii da, si legea se misca mai greu da se misca mai ales in cazuri de-astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara urma de ironie chiar nu inteleg ce vrei sa spui.Problema pe care am vrut sa o subliniez este "sa facem" nu "sa zicem ca-i caftim" cum ai spus tu mai sus.Si oricum daca ai veni sa postezi pe forum ,dupa o cafteala cu cineva, detaliile referitoare la fapta , dupa parerea mea , este o inconstienta din motive evidente.

 

Si oricum daca nu se iau masuri dupa momentul petrecerii incidentului , adica daca nu iei atitudine imediat,nu conteaza din ce motive, nici ca o sa ma iei pe urma pt ca te calmezi si rationalizezi ca nu merita din mai multe motive.

 

 

LOL! Pai daca te apuci sa descrii cum l-ai batut si mai pui si poze, te-ai condamnat singur... :angryfire: Cat de prost poate sa fie unul ca sa faca asa ceva? Se duce ala direct la judecatorie cu o plangere penala pe art. 180 Cod Penal si te priponesc astia cativa ani buni. Si fac pariu ca la Jilava, Rahova sau Poarta Alba nu au motoare.

 

Bai, stati linistiti. Eu unul nu am batut pe nimeni. Si nici nu o voi face , pentru ca sunt un cetatean model.

 

Totusi, pentru conservarii care misuna pe aici ... stati potoliti, ca nu stiti peste cine dati.

Eu sunt calm, da' daca ma schimb asa, deodata? Huh?

 

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca io l-am caftit pe unu' dupa un incident in trafic. Dupa maxim 30 de minute o sa intru pe forum unde o sa dau toate detaliile, poze, eventual si numere de inmatriculare. Gandeste si tu un pic... :angryfire:

 

Da, ca sa-l cafteasca si altii cat e cald :angryfire:

 

Mai era un topic asemanator, prin 2003 parca, pe probike, cei mai batrini poate-si amintesc. Era unu cu un Hummer, scosese vreo 2 speed-uri de pe sosea. Poate e acelasi si a facut downgrade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..urite chestii se intimpla pe meleagurile noastre!!...trebuia sa-ti dai jos casca,repede si sa-i faci zob toata masina chiar si fatza lui daca se incumeta sa coboare!!...merita !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..urite chestii se intimpla pe meleagurile noastre!!...trebuia sa-ti dai jos casca,repede si sa-i faci zob toata masina chiar si fatza lui daca se incumeta sa coboare!!...merita !!

Cu mana dreapta ma chinuiam sa tin motocicleta si cu stanga am reusit sa dau putin in capota. Oricum nu i-am indoit nici macar tabla. o sa mai merg mine si la sectia 5 sa depun o plangere. Aseara pe podul grant mergand spre arc stateam linistit in spatele unei masini desi aveam loc printre coloane, cand unu cu un scuter s-a bagat printre masini, si chiar in fata mea un passat a tras stanga de volan numai ca sa il blocheze. Scuterul a reusit sa se bage printre alte masini si sa isi vada de drum. Am ajuns in dreptul lui si l-am intrebat daca e normal la cap. Era un bosorog cu parul alb. A bombanit ceva si a inchis geamul. Imi venea sa ma razbun pe el pentru ce am patit eu. M-am bagat in fata lui si l-am tinut cu antaia pina la miciurin.Mare lucru n-am facut. Cred ca traficul din bucuresti incepe sa afecteza creierul unora si, probabil ca cei pe 2 roti strecurandu-se mai usor, trezesc invidia unora. Daca eram politai cred ca umpleam visteriile statului de amenzi si de carnete. Cel mai frumoase plimbari cu motocicleta in oras au devenit cele nocturne. Aveti grija in trafic!!!! :angryfire:

Editat de spydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista "vanatori" de motociclisti ! Exista oameni care ne urasc doar pt ca avem motociclete, pt simplu' fapt ca nu inteleg aceasta pasiune(bine...si datorita fitzobistilor dintre noi - se stiu ei care)

 

Probleme ge genul asta, din pacate nu se rezolva cu politzia. Oricum unu' care face astfel de marsavii e "bazat" cu pile sau bani...ca la noi astea de fapt reprezinta Constitutia Romaniei si aplicarea ei.

Oricat de blamat a fost cel care a tras in taximetrist, ma astept sa aud in curand la stiri:

Jeep-anist impushcat de motociclisti ! Eu l'asi intelege perfect :angryfire: Si atunci ce mai conteaza cati bani sau pile a avut..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cratoi :angryfire: :) :angryfire: Cretinii ca asta din imagini ar trebui ;) ...auzi tu ma...sa vanezi motociclisti in trafic...*utui mortzii in gura;tre sa-l prindeti (ca eu is din Cluj :finger: ) si sa io dati rau de tot la ochiu' maro+ sa i bagati jeep-ul la ma-sa , ca sa o faceti garaj...Bafta si bulan exagerat!!Take care...pt totzi cei care santeti din Bucuresti si va astept la o :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din timisoara,le urez multa bafta la cei din bucuresti

cu individu ala

si mie imi vine sa :angryfire: la soferi mai ales la camionagii ,ca is niste criminali pe roti si am patre de ei nu numai cand is pe motor ci si cand merg cu masina.....si de regula in afara oraselor cand viteza de rulare ii mai mare si nu ai timp de reactie sau stau lipiti uni de alti si se uita la tine cum mori si nu te lasa sa revi pe banda cand depasesti ....unde masa ia politaiii atuncea(ca cret..inii aia de tiristi te obliga astfel sa faci depasire in coloana,dar esti obligat ca nu ai cum alcumva,si nu este legal sa faci asa depasiri)daca as fi cu motoru nu imi fac problema ca ala trage dar cu masina-ce sa mai faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata; am fost si la circa 5; mi-au luat un "interogatoriu" mi-au zis sa mai merg si la IML sa imi scot certificat medicolegal ca apoi sa ma prezint la udriste la accidente cu victime. Dar ce certificat sa iau daca eu nu am nimic. Oricum la 5 le-am lasat toate datele , inclusiv nr lu ala de inmatriculare si au zis ca ma suna ei (cred ca or sa ma sune joi la vara), dar sper sa am "ghinionul" sa dau de el iar in trafic. Cea mai buna lege e cea care o aplici singur. Daca mai se intampla ceva, v-a anunt; pana atuci take care!!

Editat de spydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am moto dar am 20.000 km facuti cu bicicleta si m-am trezit odata cu un m***t de taximetrist care ma impingea la un stop cand era inca pe rosu

dar alta data (ceva mai offtopic) eram pe jos PE TROTUAR si nu stiam ce se freaca de piciorul meu. cand ma uit, era capacul de la roata unui Matiz al unui alt m***t de taximetrist. Motorul nu se auzea, ala nu a dat nici un claxon, nu stiu ce dracu cauta pe trotuar, dar era la 1 cm anvelopa lui de adidasul meu. mai sunt si psihopati care circula pe drumurile publice (sau trotuare), asta e clar.

asta e, cand esti pe 2 roti trebuie sa gandesti intotdeauna pesimist si sa te gandesti ca nu ai niciodata prioritate.

Editat de iasi_drifter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of topic: sigur am sa-mi cumpar pistol :crack: .... :crack:

 

 

man..asa am zis si eu...inainte sa imi iau motor cu mult timp mi-am cumparat pistol cu aer comprimat!Mergeam singur mult prin tara cu masina si aveam de multe ori echipamente IT scumpe! Ma gandeam cum as reactiona daca ar fi cazul sa il folosesc! Nu am avut ocazia prin tara si ma bucur!

In schimb intr-o seara am avut o sicana cu un taximetrist la Universitate...in fata bancii unde noaptea se aduna si ocupa 2 brenzi(problema provocata tot din cauza unui coleg de al lui).Eu claxoane si :crack: verbale .El ma urmareste pana la urmatoare intersectie intra pe contra sens ajunge in fata coloanei, imi taie fata si franeaza brusc! Opresc in frane cu toate rudele ABS-ului posibile si imposibile! Fata din dreapta care era cu mine in masina se loveste cu capul de stalpul din dreapta in urma miscarilor stanga -dreapta facute sa il evit pe animal!

In momentul ala am innebunit...m-am bagat eu in fata lui(eram deja in mijlocul intersectiei de la biserica Armeneasca)..parca aia e urmatoarea!

M-am intins in torpedou am luat pistolul m-am dat jos cu el la spate si mi-am zis("Il impusc in picior!")Nu sunt un tip violent si de obicei ma calmez repede dar atunci eram disperat!

Am ajuns fata in fata cu el(se daduse si el jos...desi avea masina plina cu clienti :crack: care erau terorizati).S-a crispat cand a vazut ca aveam mana la spate si ca nu urlu ..nu gesticulez..vin pur si simplu spre el!

Norocul lui a fost ca de la masina pana in dreptul lui am avut un moment de luciditate si m-am gandit("Daca scot arma la el in mijlocul intersectiei deja blocate unde toata lumea se uita la noi ca la urs am belit''o.Daca mai si trag sunt mancat!").Asa ca am ajuns in fata lui si i-am dat o mare flegma intre ochi! Probabil ca si statura mea l-a mai potolit(am 2.03 m si 100 de kg) ca nu a mai zis nimic...iar eu m-am intors la masina cu mana la spate spre el sa vada clar ce aveam in mana! S-a urcat in masina si a facut prima la dreapta in viteza!Cronometrati cat v-a luat sa cititi pana aici..mai puneti 10 secunde si cam atat iti ia sa iti schimbi viata radical ...in rau!

 

Deci daca iti iei arma ...sfat valabil pt toti...odata arma scoasa situatia se schimba radical! nu mai exista cale de intoarcere!Aveti grija! Eu ii multumesc lui D-zeu ca m-am luminat la timp!De atunci arma sta acasa si o mai iau cu mine la o padure sa trag in cutii de bere!

In cazul unui conflict ramaneti la bocanc si manusa cu carbon ! E mai sanatos si te descarci mai bine!

bafta!

Editat de matematik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vis-a-vis de pistol.....cu aer!

 

matematik: daca n'aveai pistol ai fi coborat la taximetrist? daca coborai fara pistol 100% ti-o luai de baieti! stii bine ca taximetristii sunt dusi. ..deci avantaj pistol!

 

ce e prost, e ca daca cobori cu un pistol la unu care are si el ..si-l scote oare ce iese??!?!?!?!?

oricum din 20 de conflicte consecutive cred ca 19 se rezolva din fasa ...asta... daca arati pistolu', fie el si cu aer!

eu oricum imi cumpar! ..apropo in jur de cat e unu bun!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic (pt. cei care vor sa devina mai precauti in ce priveste masinile cu soferi psihopati :crack: ) :

In 1977 a fost facut un film horror "The car" cu o masina "criminala" :crack: care radea tot ce prindea. Arata monstruos, avea si un motor care scotea un sunet de ti se facea parul maciuca si claxon de tir.

trailerul se gaseste aici

 

La moto hunter scrie la comentarii sub video care a fost povestea: Unul din motociclisti era un stripper care s-a culcat cu nevasta soferului masinii. Si am impresia ca l-a si omorat pe acel stripper

Editat de iasi_drifter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.apropo in jur de cat e unu bun!

:crack:

Eu mi-am adus din Spania un pistol cu aer comprimat la 100 e. Am fost in vacanta si am zis sa-mi aduc o amintire. Daca iei ceva..ia GAMO...ca e firma buna. Apropo...puteam sa intru in tara cu o remorca de autcar plina cu droguri si arme..nu ne-a controlati nimeni (de fapt asa mi-am adus si pistolul si sabia....). Pistolul e chiar misto. Chiar daca nu face pagube mari, suna destul puternic si presupun ca in situatii limita e de efect k sa-l scoti din masina. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...