Sari la conținut

PROGRAM IMTRUNIRI MOTO 2011


sethcj
 Share

Postări Recomandate

[...] Cluburile mentionate sunt cluburi de tip MC care au stil de viata MC, cu toate responsabilitatile, consecintele si relatiile lui, nu riding clubs si bullshit-uri de MMC sau brotherhood. Cluburi care nu tolereaza disrespectul sub nici o forma. Asteptam scuzele de rigoare!

No comment.

 

 

[...]

p.s.1: ca MMC nu despre clubul din Zalau am vorbit, nu cunosc pe baieti, ci despre definire ca club, echivalentul RC-ului.

p.s.2: activitatea unui club nu inseamna neaparat organizarea intrunirilor, toy run-urilor, etc. Sunt si lucruri mai importante.

 

Cam cati membri are clubul tau? Mai mult de 10? Mai mult de 20? Mai mult de 50? Clubul din care fac parte are peste 85.000 de membri. De altfel este clubul cu cea mai rapida crestere la nivel international si asta pentru avem valori bine definite si o imagine foarte respectata. Numai ca este organizat ca RC nu MC. Fondatorul clubului stie foarte bine cum sta treaba cu subcultura moto din US, in orice caz mult mai bine decat o sa stii tu vre-odata, asta pentru simplul fapt ca traieste asta in fiecare zi :bigstar:. Asta a fost visul lui si alegerea lui - sa nu se rezume la a face un mic MC local ci de a face un RC in care sa se regaseasca oameni din toata lumea. Asta a fost si alegerea mea, sa fac parte dintr-un RC si nu dintr-un MC.

 

De ce pretinzi respect pentru clubul tau dar in acelasi mesaj tot tu arati lipsa de respect fata de alte cluburi? Poti sa ne explici de ce un RC este bullshit?

 

Poate ca discutia se duce in off-topic dar vad ca cele spuse de tine au ramas neamendate asa ca ar fi bine sa clarifici un pic. Eventual fa un topci nou si explica-ne de ce numai clubul tau merita respect pe lumea asta. Promit ca o sa il citesc cu mare atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Da multzi suntem curiosi daca Seth`ul mai tine anul asta ceva si daca locatia ar fi tot aceias ... ? pt ca au iesit tot felul de zvonuri care nu merita dezbatute aici ca nu s`ar mai tine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oi fi eu mic, prost si utopic, dar ceea ce am vazut la Ploiesti in 2006 a fost referinta, si nu e vorba de organizare (desi si aia a fost foarte buna) ci e vorba de atmosfera prietenoasa care era intre bikeri.

 

+1.

 

nu e nici o mirare ca se strica lucrurile. cu cat apar mai multi motociclisti si mai multe cluburi cu atat se va fragmenta mai mult comunitatea moto...indiferent de ce vor incerca unii si altii. va fi o perioada de buimaceala dar in cativa ani se va stabiliza si vor exista cluburi solide, intalniri organizate regulat si cu numar solid de participanti, iar restul se vor pierde pe parcurs. rabdare :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Da cluburile tinere , cu potential , care fac ceva de calitate in tara asta , nu au dreptul sa fie in acesta lista initiala emisa de U.c.m.r.

 

Credeti ca daca incercati sa ne ,, inlaturati '' din aceasta lista , desi noi am fost si ne-am anuntat , nu vom face intrunirile ?

Credeti ca intruniri ca cele de la Constanta ( Sea Wolfs ) - Buzau ( Mousaios ) - Ploiesti ( Heavi Riders ) , care nici macar nu ii intereseaza de UCMR , nu au cumva unele dintre cele mai tari intalniri din Romania in momentul de fata ???

Si credeti ca in urmatori 5 ani , nu vor venii din spate alte multe cluburi noi , cu mare potential , care vor putea face mai mult ??? ..........si ce veti face ??? la fel va ve-ti apara , in loc sa ajutati dezvoltare fenomenului moto in Romania ???

 

Atunci , eu nu inteleg pt ce a fost format UCMR ??? , nu pt a pune cluburile fata in fata , si pt a ajuta dezvoltarea controlata a fenomenului moto in Romania ???

 

Daca va faceti o auto analiza , veti vedea ca am dreptate ..........

 

NU PURTAM PICA NIMANUI , ne spunem doar oful . In rest numai RESPECT

 

Clubul Moto FREE BIKERS din Hunedoara organizeaza ca si pana acuma :

FREE BIKERS WEEK 3 ___ 12 - 14 August 2011

in Hunedoara - sat Nandru .

 

Se pot da mai multe detalii despre intrunirea de naul acesta de la Hunedoara ? Chiar as vrea sa vin sa vad cum se distreaza lumea si prin partea aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pot da mai multe detalii despre intrunirea de naul acesta de la Hunedoara ? Chiar as vrea sa vin sa vad cum se distreaza lumea si prin partea aia...

Locatia e de exceptie...munte cat cuprinde,locuri pentru cort diverse,la umbra,pe malul unui rau mic,in padure si foarte important NU E SEMNAL LA TELEFON!!!!!!

Eu am cativa ani de cand ma duc acolo si nu ratez nici anul asta festivalul de la Hunedoara,reusind sa strang in timp o trupa numeroasa care isi anunta si acum prezenta,asa ca Achime tata sa te pregatesti :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8. 1-3 iulie, Târgu Secuiesc (Free Frogs Riders Club)

 

Salut, ca tot vorbeai de cluburi moto din zona Mures-Harghita-Covasna, asa cum se vede in program era trecut Tirgu Secuiesc pentru acest weekend, ce stii se mai tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8. 1-3 iulie, Târgu Secuiesc (Free Frogs Riders Club)

 

Salut, ca tot vorbeai de cluburi moto din zona Mures-Harghita-Covasna, asa cum se vede in program era trecut Tirgu Secuiesc pentru acest weekend, ce stii se mai tine?

 

 

plakat2011.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 months later...

In curand trebuie sa apara programul intalnirilor moto pe anul 2012.

I-as ruga pe cei care fac acest program si il afiseaza pe forum, sa ne spuna si in ce limba se va vorbi la evenimentele respective.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand trebuie sa apara programul intalnirilor moto pe anul 2012.

I-as ruga pe cei care fac acest program si il afiseaza pe forum, sa ne spuna si in ce limba se va vorbi la evenimentele respective.

 

Cine se arde suflă și în iaurt.

Știu bine la ce întrunire te referi și de aceea refuz să merg la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand trebuie sa apara programul intalnirilor moto pe anul 2012.

I-as ruga pe cei care fac acest program si il afiseaza pe forum, sa ne spuna si in ce limba se va vorbi la evenimentele respective.

 

Ar fi frumos , ca in acea lista sa se permita ( sa se vrea ) sa fie afisate toate intalnirile care se organizeaza in ROMANIA !!! ...................... dar Disappointed.gif ......................................................

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

trebuie tinut cont si de situatia economica,intruniriile sau festivalurile astea nu se fac batind din palme,ai bani faci nu ai nu faci,decit sa merg sa vad vesnica repetitie prefer sa merg cu cortul sa stau un wekin alta parte...asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

In curand trebuie sa apara programul intalnirilor moto pe anul 2012.

I-as ruga pe cei care fac acest program si il afiseaza pe forum, sa ne spuna si in ce limba se va vorbi la evenimentele respective.

 

 

 

De la maghiara in sus se vor vorbi toate limbile , inclusiv chineza pentru tine :friends: sau poate putina spaniola , portugheza (pentru cei care se uita la telenovele) . Ce P....a Lui HECKY ? conteaza ce limba vorbesc de vreme ce te distrezi ! Vrei sa mergi ..... mergi , daca nu vrei sa mergi .... stai acasa

Editat de escovent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...