Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2011


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

simson simson - iti dau dreptate, nimic de adaugat

 

daca se face la mizil vin si eu cu jawa

tot am zis ca merg la intalnire si nu am putut ajunge

din ce mi s-a povestit a fost extraordinar; lume buna, fasole buna, vreme buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 602
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@simson simson - vezi de ce e fara organizator? Cine se baga sa iti aiba grija de spiritul tau, sa-i dea de mancare si de baut, sa-l distreze, sa-l pieptene si sa-l culce in poala mamii? Nu se satura cu apa, foc, pamant, vazduh si ce-i mai dai din traista? Mergi prea lin cu motorul, asta-i baiul.

 

Eu am fost la dinastea fara organizator, chiar si in Serbia, si sunt :rock:

 

Sau tu fumezi ceva bun si nu spui?

 

:cheers:

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa vezi cat de incet merg cu Simsonul afla ca acum zac la pat,dupa ce un caine m-a trantit.Pe partea stanga era o masina,cu portbagajul ridicat.Un baiat si o fata,atat am vazut.Nu mi-am putut imagina ca la picioarele lor era o javra mare.Aveam mai mult de 100,asfel nu imi explic cum de m-am rostogolit 40 de metri.Cainele a tasnit din spatele masinii si s-a bagat sub roata.Tin minte ca de mai multe ori am impins motocicleta,care tot venea peste mine.Cainele a murit pe loc,e prima mea victima,si chiar imi pare rau..Sunt julit tare,am fost la un pas de moarte.Simsonul e aproape distrus,dar am cu ce-l face si de-abia astept sa ma apuc de el.Aproape ca nici nu pot scrie de durere.N-am alte comentarii de facut.Intalnirea asta are un nume deosebit.Nu cred ca ai participat la o intrunire cu acest titlu,in tara straina,si nu avea organizatori.Nu pot uita cat de bine te-ai simtit in prezenta Geaninei si a lui Cristi,la Mizil.Si acuma...Si inca o treaba.Tot pe ETZ mergi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, nu as fi incercat glume sa destind atmosfera daca stiam situatia ta, fiindca din pacate am pupat si eu asfaltul anul trecut si stiu cum e 6luni pe tusa si iti pui intrebari. Iti doresc insanatosire grabnica, sper ca te-ai julit doar la piele si nu mai rau.

 

Ba da, am participat la intalnire MZ in Serbia, am fost 4 din Romania, 6 din Slovenia si sarbii care erau organizatori, care dpdv organizare au fost doar cu numele si totusi au fost atatea chestii ad-hoc care au fost extraordinare. Practic ei doar au ales locatia si data, in rest mai era unul cu o masina care dadea fuga in sat si aducea tigari, bere si chestii de pus pe gratar de la un METRO din apropiere. Practic purceii la protap au fost singura chestie organizata.(sa nu mai vad anu asta purcei!)Am avut de toate: prezentare de MZ pregatit pt racing, workshop de reparat MZ-uri, noaptea a fost cu focuri de AK si 7.62 de undeva din padurile din apropiere, degustare de tarii din 3 tari, deci supertare

 

Da, tot pe ETZ, loud&proud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut niste ture prin casa,altfel anchilozez..Sunt la bustul gol,numai asa ranile mari nu se lipesc de haine..M-a invatat o asistenta batrana..Nu mai veni la pansat,ca e nasol..Ia-ti un spray de arsi,arunca toate bandajele si da-te peste tot...Am consumat 3 pana acum.Intamplarea face ca,tot la Mizil,Cristi,organizatorul,ne-a gasit la amandoi loc de dormit.Tu sforaiai foate tare,ceea ce inseamna ca esti sanatos tun.Dar,in timp ce dormeai,prietene,ceaunul cu mancare era pe foc,pus de Geanina,Cristi si Legendarul.Spiritul tau era langa ceaun,se bucura ca la trezire te vei satura.In Ardeal sunt oameni puternici,precisi,in general.Printre ei sunt si 2-3,care au avut multe Simsoane pe mana si le-au distrus pe toate.Ei s-ar bucura imens daca aceasta unica intrunire ar fi transformata intr-o haiduceasca.Este unul printre ei care se crede un mare pamfletar,spirit neimblanzit si mare meserias de motoare.Tare as vrea sa stiu pe ce vechitura mai merge acum,ca cu Simsonul m-a lamurit.Nu am nimic cu tine,esti un baiat inteligent si serios.Mi-am spus parerea,asta e tot.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand Insanatosire grabnica!Apoi din proprie experienta te sfatuiesc sa nu te pansezi,daca deja nu te mai duci la pansat e bine.Cred ca odata daca te-au pansat e deajuns(are legatura cu felul cum se curata ranile,cand desfac pansamentul raman lipite toate chestiile care sunt in plus).Eu am folosit un preparat de farmacie ...o crema de consistenta si culoarea bulionului/sos de rosii,care era de fapt un pansament... se transforma intr-un fel de coaja artificiala.A da si inca o chestie ce am observat eu ..cand incep sa se vindece ai tendinta sa cureti cojile de la margine spre interior si raman cicatrici...deci ar fii de evitat.Intreaba la o farmacie care face preparate,de crema aia,sprayurile pentru arsuri cred ca sunt si scumpe...nu stiu.Sanatate si sa ne vedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ardelenii cu o locatie - ceva la munte cu rau si padure - o locatie clara. Nu mai e nici vreme de vot sau altceva. Cine stie o locatie OK si si vine la intalnire (nu sa ne trimeata aiurea) sa ne zica si venim. oveneul parca tu gasisei, sau tu km 453. Hai ca si daca nu-i raiul pe pamant tot aia-i, iese mai bine la anul.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am spus cateva posturi inainte, locatia Halmeag, desi e centrala, in mod clar nu e pentru anul asta. Terenuri private, trebuie vorbit la primarie unde se poate, anul asta eu nu pot face asta. Am promis ca merg si ma interesez, fac poze, asta am facut. Microfonul mai departe :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

km 453 ai legatura, e ceva viabil pt data stabilita?

 

au trecut 24h si niciun raspuns. Mai asteptam 24 h pt un raspuns de la km 453 sau din cei ce au votat pentru o intrunire langa zona Cluj. Peste 24 h putem considera cele 20 pagini de topic dinainte inutile si nu ne ramane decat saiau eu Ninja sa ii dau 300 pana-n Ardeal, gasesc un loc si ramane cum am stabilit.

 

bun, inainte sa expire termenul de raspuns, am observat ca KM 453 sugerase locatia de la Cheile Turzii. Am fost si eu candva pe-acolo, e f frumos, e si rau si padure. Daca KM453 vine cu o confirmare ca nu ne deranjeaza nimeni (Cheile Turzii e rezervatie naturala) sa zica mai rpd. Daca trebuie sa incalec vreun moto sa gasesc o locatie pt intalnire sigur nu o sa ajung asa departe.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Văleu, Alekule, da' nu-i un pic depărtăcuț până-n Cheile Turzii? ÂŞtiu că au mai postat Âşi alții ca mine în stilul ăsta de "Toma necredinciosul", însă vorbesc din perspectiva proaspătului încrezător că va putea veni călare pe Zeta sau pe Ivan cu bani de student bun la papagal. ÂŞi-s mai mare, aÂşa, începe să mă doară spatele după mai mult stat în Âşa. Mă rog, vedeți Âşi voi. Oricum, io n-am mai fost de mult prin Ardeal. De plăcut, mi-ar plăcea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, avem o problema. Nu exista deocamdata locatie, nici dupa 39 pagini :unsure: . Cristi 57, coborand Transalpina exista vreun loc potrivit pentru o tabara de "comunsiti" si atasisti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal...o locatie foarte buna ar fi la poalele transalpinei mai precis la obirsia lotrului acolo nu deranjam pe nimeni loc este berechetet ,eu am fost saptamina trecuta este super OK si cine vrea ceva comfort este pensiunea bradul cu toate dotarile se pot face rezervari la tel saptamina trecuta au avut enduristi intrunire acolo...

 

sal...o locatie foarte buna ar fi la poalele transalpinei mai precis la obirsia lotrului acolo nu deranjam pe nimeni loc este berechetet ,eu am fost saptamina trecuta este super OK si cine vrea ceva comfort este pensiunea bradul cu toate dotarile se pot face rezervari la tel saptamina trecuta au avut enduristi intrunire acolo...ce aiurea se incarca pozele scuzati

post-54357-0-24114000-1307946690_thumb.jpg

post-54357-0-44973700-1307946750_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gandind mai adanc, cu toate ca Obarsia Lotrului pe Transalpina este mai aproape de Bucuresti, implica o distanta astronomica pentru moldoveni (transalpina neavand decat 2 puncte de acces - incaputul si sfarsitul ei). Pana la urma, Cheile Turzii e mai convenabil pentru toti. In lipsa altei locatii ramane Cheile Turzii- ieea lui km453.

 

 

Mai avem alte locatii in regiunea Fagaras? sau Covasna (accesibila pe drumuri nationale din Ardeal dar si Bucuresti, Buzau si Bacau)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ca idee pentru la anul: La coada lacului de acumulare Siriu, in Wikimapia e o zona marcata "Oltcit fest 2009". Poate e printre noi cineva in oltcit club si stie sau macar poate gasi pe forumul oltcit urmele foto ale intalnirii si amanuntele folosirii locatiei, sau gaseste pe cine sa intrebe.

 

http://wikimapia.org/#lat=45.5407062&lon=26.19573&z=17&l=0&m=b

 

Ideea de locatie provine de la Lolo_ID, el stie ca ar fi chiar si o pensiune pe acolo.

- apa e,

- padure e,

- in centru e,

- langa DN e,

- sat in apropiere Nu e, trebuie organizata aprovizionarea mai serios un pic.

- daca intra oltcitul intra si motorul, daca aia au putut sa faca fest atunci teoretic o sa gasim si noi cu cine au vorbit sau daca au avut nevoie sa vorbeasca.

 

e vreun oltcitar printre noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti posesorii de boxere:

========================

Stimati prieteni si colaboratori,

asa cum am promis in mesajul anterior referitor la acest subiect, revenim cu

mai multe detalii despre Intrunirea Europeana Ural de anul acesta (2011)

...care se va tine in Austria, in Aschach an der Donau (Austria superioara), in

primul week-end din Septembrie si anume 2-4 Septembrie.

 

Atasat veti gasi o lista cu variantele de cazare din zona (pentru cei care

nu doresc sa stea la cort), formularul de inregistrare si posterul

evenimentului.

 

Noi vom incerca si anul acesta sa organizam o excursie cu aceasta ocazie

(aproximativ 10 zile in total) si va invitam sa va alaturati grupului.

 

Cei care sunt interesati sa participe sunt rugati sa completeze formularul

de inscriere si sa mi-l returneze. Completarea formularului nu genereaza

nici o obligatie, are doar rol informativ pentru estimarea numarului de

participanti si deci o mai buna organizare.

 

Daca doriti informatii suplimentare referitor la acest eveniment va rog sa

ma contactati.

 

Cu stima,

Cristian Ciornei

=============

Ural Moto srl

17-25 Ajustorului st.

Bucharest 6

 

Tel:+40 722 29 31 36

Fax:+40 21 211 72 17

Website: www.ural.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

:D

Tot ca idee pentru la anul: La coada lacului de acumulare Siriu, in Wikimapia e o zona marcata "Oltcit fest 2009". Poate e printre noi cineva in oltcit club si stie sau macar poate gasi pe forumul oltcit urmele foto ale intalnirii si amanuntele folosirii locatiei, sau gaseste pe cine sa intrebe.

 

http://wikimapia.org...73&z=17&l=0&m=b

 

Ideea de locatie provine de la Lolo_ID, el stie ca ar fi chiar si o pensiune pe acolo.

- apa e,

- padure e,

- in centru e,

- langa DN e,

- sat in apropiere Nu e, trebuie organizata aprovizionarea mai serios un pic.

- daca intra oltcitul intra si motorul, daca aia au putut sa faca fest atunci teoretic o sa gasim si noi cu cine au vorbit sau daca au avut nevoie sa vorbeasca.

 

e vreun oltcitar printre noi?

 

 

de cursa lunga oltcitarii...

 

:wave:

multumim :smoke:

 

in filmuletul pus, vocea chiar in deschidere ("...si lumina fara de sfarsit sa ii straluceasca") imi apartine :D

 

Ce mica e lumea bre...

Da... locatia e super. Dar nu exista umba. De nici un fel.

Coada iazului e mai departe de unde am avut noi. Exista ceva cabane mai spre la vale, dar nu stiu daca sunt si pensiuni. Noi am ales tapsanul acela mai larg. Cam la 50 m de sosea, foarte accesibil cu motocicletele.

 

E fix langa drumul dintre Buzau si Brasov pe langa barajul Siriu.

 

Mai multe detalii pe topicul dedicat de pe forumul nostru (a naibii treaba, initiatorul discutiei de atunci.... tot eu) http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=10316&check=4831785

 

http://s198.photobucket.com/albums/aa32/Kostiny/Barajul%20Siriu%2018%2008%202007/?action=view&current=ds_DSC06468.jpg

 

Locația unde am campat noi era fix în ultimul plan îndepărtat , unde se vede la un loc drumul ce coboară curbă stînga iar în dreaptza lui e rîul

 

poza e făcută de pe viaduct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o conditie obligatorie si sfanta prezenta comunistei? Ca iju are motoru pe bucati, si chiar daca nu l-ar avea nu am inca cartonu, abia am inceput procesul. Deci daca m-as prezenta cu masina (in oricare locatie se alege) nu ar fi luata ca o blasfemie si as fi omorat cu pietre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum va place aici? Este locatia olcitarilor, ca nu-i umbra peste cort, aia e, nu aveam nici la 7 Scari, dar suntem la munte. @Vulpoiu, raul se poate trece cu comunistele... Este vorba de locatia, de langa coada lacului Siriu, vad nsite cabane pe google Earth. Reper viaductul "gramatic" pe google Earth.

post-4291-0-15548800-1308846723_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...