Sari la conținut

Renuntati La Sosea Cu Motoarele Supersportive !


Roli
 Share

Postări Recomandate

Mai sunt unii care nu cad.

Aia care nu se dau ca n-au carnet. Ca e la Militie. Pentru viteza prea mare pe circuitul Cluj - Meses.

:D :D :D

ce ai vrut sa insinuezi aici?jet,jet ca iarasi vb out off... :rose:

 

120%, desi fiecare ar dori sa poata. Sau ma insel?

:D

bine,sint unii care "poate".exemplu,cazul de fata caruia ii este mai usor sa scoat untul din doua pistoane fata de altii care au patru. :blink: :lol: :D

post-12411-1168969877_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Roli are dreptate, plimbarea cu un superbike cu 200 la oră se face pe circuit, nu pe Iuliu Maniu. tau_xxx, dacă tu ți-ai luat motocicletă (una de 400 cc nu e supersport) ca să mergi cu 200 km/oră prin cartier mă fac polițist de circulație doar ca să îți iau permisul la fiecare 3 luni pentru următoarele 3 luni. AÂşa o să mergi doar de 4 ori pe an. Sau poți merge cu viteze mai rezonabile tot anul, de-aia îÂşi iau oamenii normali motociclete.

BRAVOOOOO !!! Cel mai "good posting" de pana acum !!! Si eu as vrea sa ma fac militian ca sa iau carnete la jmecherii de pe moto si la cei cu masini care considera strada ca pe un bun personal !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu,si eu!!!!!!! Si eu vreau sa iau carnete!!!!! Nesimtitii dracului!!!!!! Huoooooooo!!!!!!

Bravo...sti sa huidui ! Ai evoluat la stadiul de primata care articuleaza sunete !!! :rose: :blink: :lol:

Mai ai pana sa ajungi la stadiul de "MANELIST" ! Ce sa mai spunem de statutul de motorist !

Mi-e mila de tine ca nu ai reusit sa intelegi sensul mesajelor de mai sus ,dar "de unde nu e ,nici Dumnezeu nu cere " ! Asa ca ar fi impotriva firii sa iti cer sa intelegi ceva !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

:rose: Problema se pune altfel !!!!

 

 

CITAT din codul rutier:

 

- motocicleta, cu sau fara atas si triciclul, fiecare avand capacitatea cilindrica a motorului peste 50 cmc sau viteza prin constructie mai mare de 50 km/h, precum si masa totala maxima autorizata mai mica de 400 kg, pot circula cu viteza maxima de 100 km/h pe autostrazi si 80 km/h pe celelalte categorii de drumuri;

 

 

Asa ca si un Scooter care circula cu 85 km/h se misca deja I L E G A L !!!!!!!!!!

 

in Romania nu este asa important cuvantul Supersport. Din moment cand aproape ori ce motoreta are posibilitatea sa depaseasca viteza legala......

 

La masini este ceva asemanator. chiar si o masina cu 30 cp poate ajunge la o viteza de 130 km/h.

 

deci important este cum stapaneste conducatorul caii, putzini sau multi........

 

Eu am 150 cp pe 2 roti, si circul destul de rar cu 200 km/h. Mai interesant este demarajul pana la 120km/h.

 

Nu sunt Vitezoman,Pe mine nu m-ar pasiona sa alerg pe curse prin Ungaria sau asa.

 

In concluzie trebuie sa fiim atenti la drum, si sa respectam partenerii din trafic !!!!!!!!!!!!!!!

 

Egal cu ce viteza circulam, sau daca ne plimbam cu u Supersport sau cu un Scooter: Trebuie sa fiim stapini pe vehicul si sa nu agresam pe altii mai "slabi" si nici sa riscam !

 

Mi se pare interesanta indeia cu Cursele in Ungaria, dar nu cred ca are Legatura cu Motocucleta cu care circulam sau care o avem.

 

Fiecare face ce doreste si ce ii place. Dar FARA sa deranjeze pe altii :rose:

 

A S F A L T U S C A T :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe sosea e mai interesant decat pe circuit, mai faci mishto de aia cu masini de peste 100 000 de euro care fac cu nervii cand vad ca eu cu un motor de 6000 de euro ma distrez mai tare ca ei :banana:)) abia astept sa vina vara !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa par parintele nimanui, dar daca tzinetzi la soricul vostru renuntati la mersul pe soselele patriei cu motociclete supersprtive! Bike-urile de azi nu mai sunt pentru sosea ! Eu am patzit-o pe pielea mea luna trecuta, de la o greseala mica era sa iasa bai mare. De-atunci am povestit cu multzi prieteni din Germania, oameni implicatzi in motociclismul de performantza de multzi ani si nici unul din ei nu mai circula pe strada.

Exista in Ungaria, Cehia sau Croatia circuite super interesante, nu sunt nici prea departe si daca mergi de 5-6 ori pe an cate 2-3 zile pe circuit ve-ti fi mai mult decat satisfacutzi, garantez !

Sper sa ma sculte cineva sau macar sa se gandeasca mai atent la aceasta tema.

Roli

 

dupa ce am citit acest post m-am lasta de viteza si mi-am dat foc la moto!

ppfffff...!! :banana:

 

cand mi-am ales moto am ales-o dupa niste criterii. cel mai imp a fost viteza. m-am gandit si eu ca nu-s de fier ca ea si ca daca e sa cad, eu mor ea se repara...

asta e! imi asum riscul. pt mine .. totul este intamplator sau calculat. Daca e sa mor, ori mor din prostie, ori din ghinion. motocicleta n-are nicio vina. ea saraca are doar computer de bord, n-are si creier. acum ... imp e sa am eu. daca n-am... NOROC SA FIE!

 

sunt constienta ca prin buc nu pot sa fac mare lucru cu ea, dar ideea ca as putea sau ca pot sa ies din oras si sa-mi fac de cap... ma multumeste.

ce? n-ati vazut si enduristi cu genunchii julti, ca sa nu fiu macabra?

 

 

cel care a initiat topicul a avut o intentie buna. dar nu poti sa spui cuiva.. renunta la "speed"... e ca si cum v-ash zice eu la toti... "renuntai ma la fumat ca puteti sa muriti!".

 

cius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cel care a initiat topicul a avut o intentie buna. dar nu poti sa spui cuiva.. renunta la "speed"... e ca si cum v-ash zice eu la toti... "renuntai ma la fumat ca puteti sa muriti!".

 

cius.

 

 

Daca ai fi citit mai atenta, ai fi remarcat ca a scris "renuntati la sosea" si nu "renuntati la speeduri" :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga motorul intr-o duba sau pe un trailer si mergi pana in Ungaria. E ceva mai anevoie dar tot e mai avantajos decat cunostintza cu o dacie papuc, vre-un parapet, roata camionului sau lanul de porumb !

 

 

si ti se pare tie ca avem toti bani de duba, benzina, circuit?

 

toti care ne urcam pe motor ne asumam riscul si nu cred ca este neaparata nevoie sa facem cunostinta cu papuc, parapet, roata de camion sau lan de porumb... de ce nu o pana, o cazatura pe pietris... de ce trebuie sa te gandesti la ceva chiar asa de greu... ca nu este doar vina soferilor de conserve... este si a noastra... dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne lasam de motociclite.

 

la fel poti spune si de cei care conduc masini... sa mearga doar pe circuit si ei... ca e prea periculos, mai ales la traficul din Bucuresti.

 

circuit de moto este la AMKART.

 

 

Mesajul corect ar fi fost "Renuntati la mersul supersportiv pe strada" .

 

 

corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte interesant e faptul ca majoritatea celor care s-au cam enervat pe initiatorul postului sint posesori de gsxr. la moda rau plasticata aia. vorbeam acum cateva zile cu un amic care aduce motoare de afara si-mi spunea ca poate 90% din comenzi numai din astea sint. romanu viseaza numai plastice si motoare colorate. Cel mai naspa e ca multi sint incepatori. numai fitze. Multi sint nici mai mult, nici mai putin decat COCALARI PE 2 ROTI. scuze daca am jihnit motociclisti adevarati.

Editat de moroiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cit de redus trebuie sa fie cineva ca sa-si permita sa faca aprecieri la adresa unor oameni pe care nu-i cunoaste, luind ca etalon modelul motocicletei acestora? :baldy:

Era sa uit, a mai aparut si expresia "motociclisti adevarati" :banana: .

 

 

vezi exemplul!!!

te simti cumva!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am citit acest post m-am lasta de viteza si mi-am dat foc la moto!

ppfffff...!! :banana:

 

cand mi-am ales moto am ales-o dupa niste criterii. cel mai imp a fost viteza. m-am gandit si eu ca nu-s de fier ca ea si ca daca e sa cad, eu mor ea se repara...

asta e! imi asum riscul. pt mine .. totul este intamplator sau calculat. Daca e sa mor, ori mor din prostie, ori din ghinion. motocicleta n-are nicio vina. ea saraca are doar computer de bord, n-are si creier. acum ... imp e sa am eu. daca n-am... NOROC SA FIE!

 

sunt constienta ca prin buc nu pot sa fac mare lucru cu ea, dar ideea ca as putea sau ca pot sa ies din oras si sa-mi fac de cap... ma multumeste.

ce? n-ati vazut si enduristi cu genunchii julti, ca sa nu fiu macabra?

cel care a initiat topicul a avut o intentie buna. dar nu poti sa spui cuiva.. renunta la "speed"... e ca si cum v-ash zice eu la toti... "renuntai ma la fumat ca puteti sa muriti!".

 

cius.

eu cred ca exprimarea lui Roland a luat-o inaintea "bunelor intentii" , adica vreau sa spun ca din dorinta ca nimeni sa nu mai pateasca belele, ceea ce este oricum imposibil, a generalizat.

dar adevarul este totdeauna pe undeva pe la mijloc, asa ca fiecare intelege ce vrea si nu ar trebui sa facem pe "desteptii", si aici nu ma refer la cineva anume, ci in general.

mesajul lui a fost destul de clar, pacat ca e numai o utopie.nicicand nu va fi asa; cu toate astea, al 1001-lea semnal de alarma fiind tras, sa fim constienti ca viata e numai 1( una).

chiar daca va suparati pe mine, trebuie sa recunosc ca Roli a avut dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca exprimarea lui Roland a luat-o inaintea "bunelor intentii" , adica vreau sa spun ca din dorinta ca nimeni sa nu mai pateasca belele, ceea ce este oricum imposibil, a generalizat.

dar adevarul este totdeauna pe undeva pe la mijloc, asa ca fiecare intelege ce vrea si nu ar trebui sa facem pe "desteptii", si aici nu ma refer la cineva anume, ci in general.

mesajul lui a fost destul de clar, pacat ca e numai o utopie.nicicand nu va fi asa; cu toate astea, al 1001-lea semnal de alarma fiind tras, sa fim constienti ca viata e numai 1( una).

chiar daca va suparati pe mine, trebuie sa recunosc ca Roli a avut dreptate.

 

 

 

un om care a inteles cu adevarat esenta mesajului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...