Sari la conținut

Inceput de sezon - 518 km


Postări Recomandate

Am plecat devreme; ne-am intors in noapte. Am prins cam 3 ore, de mers pe intuneric. A trecut ceva vreme, de cand nu mai traisem aceasta experienta. A fost placut! Mi-am umplut plamanii, cu aroma, noptilor de vara, cu miros de fan, cu miros de gaz ars, cu miros de bine.

Suna a inceput frumos! Miroase a vara lunga, a calatorii frumoase!! Multumesc lui Dzeu ca ni le permitem! Multumesc lui Dzeu, ca ne aduce inapoi cu bine, de fiecare data!

Am plecat spre Ploiesti, cu traseu bine stabilit, de cu o seara inainte: Cheia, Brasov, intoarcere Bucuresti (tot pe Cheia, sau DN). Am ajuns in Ploiesti si....ne-am razgandit! S-a votat Siriu! Pe mine ma incanta ideea. Imi place mult traseul asta. Sunt niste peisaje fantastice.

Zis si facut! Ploiesti-Buzau-Siriu-Brasov-DN1-Bucuresti.O zi minunata! O calatorie de exceptie! 518 km

Mhhhh!!! Brasov! Ciorbita buna de fasole, cu salata de ceapa, evident. Ceva poze, schimb de impresii, apoi din nou in sa.

Sosea, noapte, viteza, intuneric, placere, dorinta, nebunie!

Mesaj completat

...........

post-7363-1301213208_thumb.jpg

post-7363-1301213287_thumb.jpg

post-7363-1301213358_thumb.jpg

post-7363-1301213425_thumb.jpg

post-7363-1301213451_thumb.jpg

post-7363-1301213481_thumb.jpg

post-7363-1301213494_thumb.jpg

post-7363-1301213513_thumb.jpg

post-7363-1301214410_thumb.jpg

post-7363-1301214440_thumb.jpg

post-7363-1301214458_thumb.jpg

post-7363-1301214475_thumb.jpg

post-7363-1301214488_thumb.jpg

post-7363-1301214505_thumb.jpg

post-7363-1301214531_thumb.jpg

post-7363-1301214544_thumb.jpg

post-7363-1301214573_thumb.jpg

post-7363-1301214590_thumb.jpg

post-7363-1301214605_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super pozele, super iesire.. Cred ca ne-am intersectat pe la Valeni si mi se pare ca v-am vazut si pe traseu, la Siriu... adevarul ca erau ceva motociclete cu care ne-am salutat pe drum. La cat mai multe si fara evenimente :)

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de anu trecut ? Ca nu a mirosit nici a primavara inca .

 

Nop! De ieri!!!! Daca tie, ieri, nu ti-a mirosit a primavara, poate iti miroase prin august, pe la 40 de grade! :)

Eu am simtit-o ca o zi placuta de vara. Asa cum mi-ar placea mie sa fie vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, asa da.

 

Chiar miroase a primavara. Ne-am intalnit cu voi pe drum seara pe innoptat, pe dn.

 

La multe calatorii frumoase!

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, asa da.

 

Chiar miroase a primavara. Ne-am intalnit cu voi pe drum seara pe innoptat, pe dn.

 

La multe calatorii frumoase!

 

Multumesc!!! Asemenea si voua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FOarte Frumos ....Si eu am inceput sezonul dar ;Din pacate nu am reusit sa ajung la aceasta tura ..Pe viitor o sa incerc sa nu mai ratez :)

 

 

Asfalt Uscat !!

 

Te asteptam cu mare drag!! Asfalt uscat, deasemenea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc sa fac fata :baldy:

Din fericire sau din pacate eu merg mai incet :D Vad ca voi sunteti mai pe Sport asa ,

Eu sunt mai pe Plimbare :)

 

Atunci hai cu noi... k si noi suntem tot asa, mai pentru plimbare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci hai cu noi... k si noi suntem tot asa, mai pentru plimbare :)

 

Ce pot sa spun Oricand este posibil :baldy:

Placerea este de partea mea :D Plimbare sa fie ......

Astept o faza lunga cand se pregateste ceva ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu merg pe principiul ca plimbarea trebuie sa fie o placere, sa te mai poti uita si in stanga/dreapta, sa vezi una/alta. Ma pot adapta si unui grup care nu tine neaparat sa alerge, dar recunosc ca nici sub suta nu ma simt prea confortabil. Asa, ca... poate mai punem de ceva calatorii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu merg pe principiul ca plimbarea trebuie sa fie o placere, sa te mai poti uita si in stanga/dreapta, sa vezi una/alta. Ma pot adapta si unui grup care nu tine neaparat sa alerge, dar recunosc ca nici sub suta nu ma simt prea confortabil. Asa, ca... poate mai punem de ceva calatorii!

 

 

Cu siguranta ,100 este de bun simt :) Nu ac nu am alergat si eu motorul meu actual cu 170 :baldy: dar nu este deloc placut pe sosele de la noi .....

Mesaj completat

Cu siguranta ,100 este de bun simt :D Nu ac nu am alergat si eu motorul meu actual cu 170 :) dar nu este deloc placut pe sosele de la noi .....

 

Am uita sa spun eu merg cu se vede in Poza :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta ,100 este de bun simt :baldy: Nu ac nu am alergat si eu motorul meu actual cu 170 :D dar nu este deloc placut pe sosele de la noi .....

Mesaj completat

 

 

Am uita sa spun eu merg cu se vede in Poza :)

 

Pai...in cazul asta, este ok. Tinem legatura si poate mai punem de ceva plimbari, cum se face mai cald afara. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...in cazul asta, este ok. Tinem legatura si poate mai punem de ceva plimbari, cum se face mai cald afara. :)

Marim Gasca In limita timpului mai am pe cineva ....Tot de plimbare ....:baldy:

Mai o Prietena cu un virago incepatoare ,Trebuie sa iasa si ea ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marim Gasca In limita timpului mai am pe cineva ....Tot de plimbare ....:)

Mai o Prietena cu un virago incepatoare ,Trebuie sa iasa si ea ......

Pai...mai da cateva ture cu ea si cand nu mai e chiar incepatoare, o luam cu noi, in calatorii mai lungi.

Explica-i cum e cu mersul in grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasă tură. Felicitări. În ultima poză la vioara a doua este o fostă colegă din facultate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...mai da cateva ture cu ea si cand nu mai e chiar incepatoare, o luam cu noi, in calatorii mai lungi.

Explica-i cum e cu mersul in grup.

 

Stie Am mai iesit sezonul trecut asa la drum in grup .Se comporta normal :)

Chiar mai normal decat unii oameni de la care aveam pretentii :D)

Eu ma gandesc la o tura ceva gen Cheile Nerei ....

Editat de Ioda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie Am mai iesit sezonul trecut asa la drum in grup .Se comporta normal :)

Chiar mai normal decat unii oameni de la care aveam pretentii :D)

Eu ma gandesc la o tura ceva gen Cheile Nerei ....

Suna interesant! Asteptam caldura!

Mesaj completat

Bravo pentru tura. Dar eu nu inteleg care-i ideea cu km... Ce-i cu 518 km aia?

Sunt km rulati in acea zi!

Mesaj completat

Frumoasă tură. Felicitări. În ultima poză la vioara a doua este o fostă colegă din facultate.

Serios??? Foarte frumos!!! Transmite-i, te rog, felicitarile noastre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt km rulati in acea zi!

 

Eu credeam k sunt km/h.... :)

Mesaj completat

Si eu merg pe principiul ca plimbarea trebuie sa fie o placere, sa te mai poti uita si in stanga/dreapta, sa vezi una/alta. Ma pot adapta si unui grup care nu tine neaparat sa alerge, dar recunosc ca nici sub suta nu ma simt prea confortabil. Asa, ca... poate mai punem de ceva calatorii!

 

Cool! Eu zic s'o pune wknd-ul asta... ceva idei privind un traseu? Poate kiar unul de 2 zile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Desi am mai facut acelasi traseu de 5/6 ori pina acum, astazi l-am repetat.

..si de fiecare data ajung la aceeasi concluzie:

avem o minunatie de tara!

..Miroase intr-adevar a primavara..

miroase a brazde de pamant proaspat rascolit, miroase fumul de la gramezile de gunoi date pe foc gospodareste, a balegar uneori, vezi miei, oi, vaci, intalnesti balegar pe mijlocul drumului, nisip, pe ici pe colo grivei gata sa-ti sara in drum, pe marginea santurilor vezi gaini cu mandrul cocos in frunte..!

Mandre capite la tot pasul, paduri, paraiase, rauri, munti..

Avem-cred-cea mai frumoasa si pitoreasca tara de pe fata pamantului, avem oameni buni si frumosi!

Pacat de bruma de ticalosi care se afla printre oamenii astia buni, pacat de sleahta nenorocita de politicieni care ne conduc destinele..

Sa ne bucuram de frumusetile pe care le intalnim pe traseele noastre..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi am mai facut acelasi traseu de 5/6 ori pina acum, astazi l-am repetat.

..si de fiecare data ajung la aceeasi concluzie:

avem o minunatie de tara!

..Miroase intr-adevar a primavara..

miroase a brazde de pamant proaspat rascolit, miroase fumul de la gramezile de gunoi date pe foc gospodareste, a balegar uneori, vezi miei, oi, vaci, intalnesti balegar pe mijlocul drumului, nisip, pe ici pe colo grivei gata sa-ti sara in drum, pe marginea santurilor vezi gaini cu mandrul cocos in frunte..!

Mandre capite la tot pasul, paduri, paraiase, rauri, munti..

Avem-cred-cea mai frumoasa si pitoreasca tara de pe fata pamantului, avem oameni buni si frumosi!

Pacat de bruma de ticalosi care se afla printre oamenii astia buni, pacat de sleahta nenorocita de politicieni care ne conduc destinele..

Sa ne bucuram de frumusetile pe care le intalnim pe traseele noastre..

Avem o tara tare frumoasa, sunt de acord cu tine! Cea mai frumoasa de pe fata pamantului??? Aici ma abtin!! N-as prea fi de acord! Cat despre oameni!!!! As fi zis, pacat de bruma de oameni buni care se afla printre atatia ticalosi.

Mesaj completat

Eu credeam k sunt km/h.... :)

Mesaj completat

 

 

Cool! Eu zic s'o pune wknd-ul asta... ceva idei privind un traseu? Poate kiar unul de 2 zile...

 

1.Nu te cred!

2.E o idee buna, doar k in we asta, eu pot doar tura de-o zi, sambata. Daca vreti tura de 2 zile, pot doar we-ul urmator. Daca va vine vreo idee de traseu (si ma puteti lua si pe mine in gasca voastra), dati de stire.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...