Sari la conținut

Accident Movilita Cu Mai Multe Motorete


BuNu'
 Share

Postări Recomandate

eu voi fii maine la 07.45 la Romana si cred ca la 08.00la Spitalul de Urgenta Floreasca

 

Doamne Ajuta !

Editat de tuningboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 367
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Gizas ! maine dimineatza sunt si eu acolo ca tot BIII am si daca se poate de ce nu ! sunt sigur ca si el ar fi facut la fel !(daca mai vine careva pm sa ne vedem )

Editat de OLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum se ziceau mai multi, orice grupa donezi se face schimb cu banca de sange de la institutul de Hematologie, asa ca e bun sangele tau, indiferent de grupa si de rh.

Sunt mai multe procedee in operatii, cateodata se scoate o parte din propriul tau sange, ca sa nu sangerezi foarte mult in decursul unei operatii, si dupa ti se da sangele tau inapoi, poate are nevoie de plasma, poate are nevoie de masa eritrocitara(adica globule rosii) pt sustinerea functiilor vitale la un grad mai bun sau cine stie de ce mai are nevoie in operatie. Nu stiu ce procedeu vor folosi medicii de acolo.

 

Asa ca mergeti si donati sange!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ultimele informatii de la politie, se pare ca de fapt Vali a intrat in dacie deoarece are vopsea rosie pe furca (dar nu inteleg cum, pt ca motorul lui era pe camp cu 20m inainte de dacie), iar Daniel a intrat in spatele passat-ului.

 

Daca asta e adevarat (n-am citit tot) o sa iasa vinovat din pdv legal si al companiei de asigurari ca nu a pastrat distanta regulamentara fata de passat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi poate nici nu-l cunosc ...printre care si eu dar sa speram ca putem face ceva , maine dimineatza la 8 in parcarea spitalului de urgenta floreasca!

post-8699-1161037544_thumb.jpg

Editat de OLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e, ce dreptate? ala cu dacia a facut un accident banal din care nu a fost ranit nimeni. Si gata.

 

:angry: :ok: :)

 

Cred ca tu ori nu ai citit tot, ori ai scris la misto.Daca este varianta a doua atunci aici nu este cazul sa faci "gargara asta deosebita".

 

p.s: ii doresc refacere cat mai rapida lui Daniel si multa putere de lupta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pemtru cei ce doresc sa doneze, indiferent de grupa.

Sa mearga la spitalul de urgenta prefaribil dimineata la 8 si sa citeasca cu atentie ce scrie aici.

 

Atentie!

 

Nu mancati dimineata proteine, intra in sange si ii dau pacientului frisoane.

 

Daca aveti anemie sau tensiune prea mica, greutate sub 58 kg nu va prezentati.

 

Mergeti cu buletinul.

 

Nu conteaza ce grupa aveti.

Conditii_donare.pdf

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricat ne supara ideea, LEGAL, cel cu dacia a facut un accident in care implicati direct au fost doar cel cu gsx-r si cu vw, si care sunt amandoi in regula (din cate am inteles). daniel a intrat in spatele vw pentru ca nu a respectat distanta regulamentara. asta o sa fie si concluzia politiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp, asa cum ma asteptam, in ziarul Libertatea a aparut un articol de C.ACAT! Prost documentat si gresit formulat.

 

Detalii aici

 

As vrea sa stiu cine le-a dat poza, daca le-a dat-o cineva. Daca nu, as dori sa ii dau in judecata pentru ca au folosit material protejat de copyright fara acordul posesorului.

 

Eu am fost de dimineata sa donez sange la Institutul de Hematologie, dar m-au pasat pe joi pentru ca trebuie sa ma "recalific". Ma mira un pic procedura: daca nu esti donator de sange, deci nu ai mai donat niciodata, te primesc pe loc si iti fac analizele DUPA donarea de sange. Daca esti donator, dar nu ai mai donat de 6 luni, trebuie sa te "recalifici". Adica ti se fac intai analizele, iar sange poti dona abia dupa 2-3 zile... :angry:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Lol" (unul sarcastic, daca pot zice asa), idiotii s-au documentat d-aci, iar in poza zic de Daniel si apare in centrul pozei... altcineva. Da' apropos (cu scuzele de rigoare pt semi-off-topic): Daca eu pun poze aici pe forum, eu sau forumul am/are drept de copyright asupra lor?

 

Refacere cat mai rapida, si fara urmari lui Daniel...

 

PS: Ia uite aici comentariu: :angry:

 

" numai 100 km/h?

Trimis de academia de circulatie la 2006-10-17 10:15:41

 

riscurile meseriei daca nu au avut centura de siguranta ca soferii.motociclistii un real pericol dupa carute.cate carnete au suspendat politistii la motociclisti ? r. nici unul lipsa de respect si civilizatie ,toti mocofanii au motor ca da bine la prostituatele parfumate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt baieti, sper ca totul sa fie bine pana la urma.

Cand ma gandesc ca tre sa ies si eu pe asfalt cat de curand mi se face parul :angry: cand stiu ca un idiot ca asta sau ca altii care ne ignora poate sa provoace astfel de accidente.

Insanatosire grabnica lui Daniel

Cred ca ar trebui sa mergem in haita ca lupii sa ne observe conservarii sau cu masini de politie in fata, ce idioti, imi pare sincer rau, aveti grija de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mira un pic procedura: daca nu esti donator de sange, deci nu ai mai donat niciodata, te primesc pe loc si iti fac analizele DUPA donarea de sange. Daca esti donator, dar nu ai mai donat de 6 luni, trebuie sa te "recalifici". Adica ti se fac intai analizele, iar sange poti dona abia dupa 2-3 zile... :angry:

 

Mdea, la fel mi-au facut si mie, m-am dus azi dimineata la floreasca, mi-au luat un pic de de sange pt analize si m-au chemat maine...Asta e, merg si maine.

 

P.S. Ne vedem acolo la 8 Survolaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza facuta (cu telefonul) de pe usa cabinetului de recoltare sange

 

Buna ideea cu poza, dar nu a prins si partea de sus a anuntului, ca mai sunt si acolo niste conditii. Iata-le:

 

Sa nu aiba Hipertensiune > 180/100

Sa nu aiba Hipotensiune < 100/60

Sa nu fi avut operatii recente

Sa nu fi avut extractie dentara in ultimele 3 luni

Sa nu fi facut vaccin antigripal cu o saptamana in urma

Sa nu fi facut tratament injectabil in ultimele 3 luni

Sa nu aiba gripa sau psoriazis

Sa nu aiba ulcer

Sa nu fi facut avort voluntar in ultima luna

Sa nu fie insarcinata sau in perioada de alaptare

Sa nu fie anemic

Sa nu aiba boli de tiroida

sa nu aiba hepatita, sifilis, HIV, malarie

Sa nu ia tranchilizante

Sa nu fie alcoolic

Sa nu fi calatorit in strainatate in ultimele 6 luni

 

Nu se bea alcool cu o zi inainte

Dimineata sa fi baut un ceai sau o cafea cu 1 covrig sau legume-fructe

NU carne, lapte, unt.

Nu se fumeaza 1 ora inainte si 1 ora dupa recoltare

Nu se conduce 1 ora dupa recoltare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am vorbit la telefon cu Vali aseara, se pare ca s-au schimbat putin datele problemei. Din cercetari a reiesit ca primul a lovit dacia passat-ul, si a proiectat-o in Vali (de asta motorul lui era lovit in partea stanga).

 

Passat-ul venea mai tare din spate, l-a depasit pe Daniel, care apoi a revenit pe banda, si tocmai il depasea pe Vali, care trecuse pe banda1 ca sa se lase depasit.

 

Dacia era perpendicular pe drum, sau chiar cu botul putin spre Bucuresti, pentru ca altfel passat-ul ar fi rasucit-o si nu ar fi proiectat-o in lateral. De altfel se vede si dupa cum e lovita dacia, e lovita din lateral spate, in colt.

 

Se pare ca jigodia din Dacie a inceput sa minta, dar n-o sa-i mearga.

Primul l-a lovit passat-ul, iar el nu avea nici un motiv sa ajunga perpendicular pe drum, peste benzile 1 si 2 ale noastre daca n-ar fi vrut sa intoarca.

post-4740-1161073460_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca jigodia din Dacie a inceput sa minta, dar n-o sa-i mearga.

 

O sa vorbim cu politistii din Urziceni si o sa mergem sa dam si noi declaratii, ca martori. Nu va avea cum sa o dea la intors. Acum nemernicul declara ca el a ajuns pe contrasens pentru ca A EVITAT un motociclist. Singurul pe care l-ar fi putut evita eram eu, dar a fost exact pe dos, EU l-am evitat pe el, pentru ca el era pe contrasens, nu eu. El incetinise, adunase o intreaga coloana in spate, era evident ca voia sa intoarca.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Daca eu pun poze aici pe forum, eu sau forumul am/are drept de copyright asupra lor?

Dreptul de autor asupra pozei apartie autorului (fotografului). Publicarea unei fotografii (fie si pe acest forum) nu transfera dreptul de proprietate -> adica dreptul de proprietate este in continuare al autorului (fotografului).

 

Publicarea unei fotografii fara acordul autorului, sau fara a specifica autorul = infractiune, si incalca legea 8/1996. Mai multe detalii despre legea drepturilor de autor cu privire la fotografii. (been there, done that).

 

In plus, Radu se poate simti lezat pt. ca i-a fost publicata fotografia fara a fi specificat numele lui in articol, in plus el apare in fotografie si in articol nu se specifica cine este si de ce a fost folosita imaginea lui.

 

Din nou, Libertatea :angry:

 

 

Fotografiile le-am scos imediat ce au fost postate - la cerere - tocmai pentru a nu fi folosite aiurea. Ori au stat ziaristii astia aici ca ulii (degeaba se vede) si le-au luat, ori cineva dintre voi le-a transmis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu putea sa evite in stanga decat daca ii venea un motociclist din dreapta, ceea ce e aberant. Adica nu din fata dreapta (asta e imposibil), nici din spate dreapta (nu ar fi avut nevoie sa evite nimic in acest caz) ci chiar din dreapta, de pe camp. Chiar daca i-ar fi venit un ozn din dreapta, si s-ar fi ferit de el, nu avea cum sa ajunga perpendicular pe sensul opus, adica pe benzile noastre. Passat-ul l-ar fi lovit in bot, si nu in spate.

 

LE. Smokey, pe cele de aici nu le-ai sters:

/index.php?...65499&st=10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...