Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am salvat acest GPZ 550 de la distrugere. Motocicleta este intr-o stare extraordinar de buna pentru cei fix 30 de ani pe care ii are. Restaurarea a inceput deja.

 

Am salvat acest GPZ 550 de la distrugere. Motocicleta este intr-o stare extraordinar de buna pentru cei fix 30 de ani pe care ii are. Restaurarea a inceput deja.

Am avut si io modelul asta...e formidabila motocicleta..doua sezoane .. si nici macar o oscilatie la relanti nu mi a facut!:))

 

al meu era de 750..acu am vazut ca al tau e de 550..in fine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am salvat acest GPZ 550 de la distrugere. Motocicleta este intr-o stare extraordinar de buna pentru cei fix 30 de ani pe care ii are. Restaurarea a inceput deja.

Neaparat sa pui niste poze frumoase dupa restaurare...iubesc modelul asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost..da ghinion de nesansa..avea motoru spart..distribbuutia atarna pe afara..pacat. sunt in negocieri pt un gs 750din 79.sa vedem..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai aia se va face (dar in limitele legale pentru italia)

..poze putin mai incolo ca e pe drum catre mine :)

iar dupa aia inca vreo 3-4 motoare gasite de mine ..bune pentru caffe sau restaurat


» Post actualizat in 18 Jun 2014 14:01

motorul e asta ..tocmai a ajuns la cluj ,unde baietii l-au luat in primire,si daca totul e ok , vineri pleaca spre mine

http://olx.ro/oferta/suzuki-gs-400-ID1ZuJb.html#a6d957c8ae


» Post actualizat in 18 Jun 2014 14:02

cb400n la bani de nimic

 

http://olx.ro/oferta/honda-cb400n-ID1Y27F.html#fc21c83642


» Post actualizat in 18 Jun 2014 14:04

http://olx.ro/oferta/yamaha-500-cmc-ID1Tugd.html#1bdd6b8a5f stare buna ...vazuta,negociata la 500 , dar dupa aia a aparut gs400 si l-am preferat pe ala


» Post actualizat in 18 Jun 2014 14:04

http://olx.ro/oferta/yamaha-xs400-ID1EYxL.html#1bdd6b8a5f


» Post actualizat in 18 Jun 2014 14:05

asta mi-a placut super mult ...dar ceva m-a tinut departe de ea ..

http://olx.ro/oferta/honda-vf400f-sta-degeaba-IDGva7.html#1bdd6b8a5f

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi sa indeplinit un vis din adolescenta...sunt cu adevarat fericit. sunt atat de fericit ca nu vreau sa imi impart bucuria cu nimeni...azi o pastrez doar pt mine!!...va pupa Jean. Mi am luat o! E a mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi sa indeplinit un vis din adolescenta...sunt cu adevarat fericit. sunt atat de fericit ca nu vreau sa imi impart bucuria cu nimeni...azi o pastrez doar pt mine!!...va pupa Jean. Mi am luat o! E a mea!

Bine bune, da vezi ca imediatbe maine, poate ne spui si noua ce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi sa indeplinit un vis din adolescenta...sunt cu adevarat fericit. sunt atat de fericit ca nu vreau sa imi impart bucuria cu nimeni...azi o pastrez doar pt mine!!...va pupa Jean. Mi am luat o! E a mea!

Jeane, daca nu zici il sun pe Robert, sau pe George, si te dau in fapt! :D

Acu', ce sa zic, sa te bucuri de ea, deh, primii 40 de ani din adolescenta sunt cei mai grei. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfuaii, sincer iti spun ca balesc

Bravo, cred ca a meritat asteptarea. Daca vrei sa te ajut cu restaurarea, nu ezita sa-mi spui.

Superba

» Post actualizat in 26 Jun 2014 07:06

In completare, tre sa ma laud si eu ca am primit atestatul de la RCR pentru Suzuki :D,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ceva cautari am gasit o Honda cx 500 custom. Ce parere aveti de acest model.

 

 

 

post-66405-0-31536200-1403966559_thumb.j post-66405-0-02346800-1403966607_thumb.j post-66405-0-35586500-1403966657_thumb.j post-66405-0-41865300-1403966697_thumb.j

 

Salutare. Eu am am GL 500 Silvewring care este același model (diferă puțin cadrul din câte știu eu și are un singur telescop pe spate), cu același tip de motor și transmie tot pe cardan. Mie îmi place foarte mult motocicleta, este destul de confortabilă dar o mare problemă sunt piesele de schimb, în special distribuția. Acum 2 ani am stat 4 luni până am găsit pe ebay.de o patina conducatoare a lanțului pentru că acest element nu se mai fabrică. Patina întinzătoare și arc am mai găsit uitate undeva pe stoc.

Motorul este fiabil, al meu are o problemă pe cilindru și îmi papă ulei, trage foarte bine pt cei 50 de cai și 240 kg la liber. Mai multe detalii mecanice nu-ți pot oferi.

De curiozitate, cât e prețul?

 

Din păcate iar am o problemă cu a mea. Curgea ulei pe undeva pe sus care se prelinge pe capaul ambreajului, pe la elicea radiatorului și deși am schimbat simeringul săptămâna trecută, azi am găsit din nou capacul murdar. Cred că am să o vând prin iarnă dar trebuie să găsesc un pasionat care este dispus să bage bani în ea, căci acum 2 ani am băgat 3.000 lei în piese, manoperă și vopsire și uite că tot mai am probleme cu ea. S-ar găsi vreun pasionat interesat de modelul ăsta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...