Sari la conținut

Accident nasol din cauza cainilor.


NePlace
 Share

Postări Recomandate

strada neasfaltata=praf, pietris, moloz.

tu bagi mana in gaz pe asa teritoriu, cand mai esti si cu ochii in patru dupa patrupede? si tot tu te superi pe ei?

 

in stilul asta, in 50 de ani, rasa umana o sa aiba creierul ca nuca. de gustos, nu mic.

 

ala cu calcatul, valabil si pentru tine, ganditorule. sa te prind ca nu semnalizezi cand vrei sa opresti pe dreapta, sau sa-mi tai calea, ca abia astept sa probez bullbarul si 33'-urile de noroi pe o coaja de dacie banana.

Editat de verssatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hingherilor, am vorbit cu cainii vagabonzi si uitati ce mi-au zis :

 

Spera sa aveti parte de multe accidente cu sau fara caini in care sa bage altii furca in voi sau sa va otraveasca cu furadan!

Asa ca sa vedeti si voi cum e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hingherilor, am vorbit cu cainii vagabonzi si uitati ce mi-au zis :

 

Spera sa aveti parte de multe accidente cu sau fara caini in care sa bage altii furca in voi sau sa va otraveasca cu furadan!

Asa ca sa vedeti si voi cum e!

 

Asta cu reflexivitatea ma omoara... "sa vedeti si voi cum e" ... da cate cazuri de caini muscati de oameni sunt? cum merge reflexivitatea aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

strada neasfaltata=praf, pietris, moloz.

tu bagi mana in gaz pe asa teritoriu, cand mai esti si cu ochii in patru dupa patrupede? si tot tu te superi pe ei?

 

in stilul asta, in 50 de ani, rasa umana o sa aiba creierul ca nuca. de gustos, nu mic.

 

ala cu calcatul, valabil si pentru tine, ganditorule. sa te prind ca nu semnalizezi cand vrei sa opresti pe dreapta, sau sa-mi tai calea, ca abia astept sa probez bullbarul si 33'-urile de noroi pe o coaja de dacie banana.

mai periculkosule si mai ce vrei sa-mi faci ??? :laugh:

daca as stii care esti ti-as pune o frana in fata nu de alta dar am portbagajul botit in niste locuri :laugh:

bai alex cretinel asta,decat sa vomiti porcarii pe aici,de ce nu vii tu ma tata impreuna cu beatrice a ta sa mi-i luati pe toti de aici si sa vi-i bagati in casa la voi ??? serios vorbesc,ia-i ma pe toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai periculkosule si mai ce vrei sa-mi faci ??? :laugh:

daca as stii care esti ti-as pune o frana in fata nu de alta dar am portbagajul botit in niste locuri :laugh:

bai alex cretinel asta,decat sa vomiti porcarii pe aici,de ce nu vii tu ma tata impreuna cu beatrice a ta sa mi-i luati pe toti de aici si sa vi-i bagati in casa la voi ??? serios vorbesc,ia-i ma pe toti

 

NU nu nu, ti-i las acolo ca poate poate intr-o zi o sa te infigi si tu intr-o furca/gard, pe cand accelerai sa scapi de ei!

Si poate vine unu cu niste furadan la tine, in loc de apa oxigenata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai periculkosule si mai ce vrei sa-mi faci ??? :laugh:

daca as stii care esti ti-as pune o frana in fata nu de alta dar am portbagajul botit in niste locuri :laugh:

hai ca te-ai distrat si tu putin :D

ne certam pe seama necazului omului, nu-i frumu' :peace:

 

NU nu nu, ti-i las acolo ca poate poate intr-o zi o sa te infigi si tu intr-o furca/gard, pe cand accelerai sa scapi de ei!

Si poate vine unu cu niste furadan la tine, in loc de apa oxigenata!

alex, o dai gretos deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut dubii ca vorbesc serios ???

mai Alex,nici nu stiu cum sa iti zic ...eu cred ca esti foarte dus frate :lol:

tu latrii ??? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi mai place de astia care latra la luna pe oriunde apuca ca vai cateii nu ii omorati,salvati maidanezii ca sunt si ei suflete and shit,da' unu nu s-ar duce la adapost sa ia acasa vreo javra.Petitii online,latraturi pe forum si live da' ei au pisici in casa.

Cretineilor,nu uitati ca mor oameni sfasiati de aceste suflete "nevinovate",pe strada,in "capitala europeana",SEC 21

neamtu si francezu a pus batul pe ei fara sa mai intrebe pe nimeni nimic,ca asa se face educatie in special in Rromanica,cu batul nu cu vorba buna sau cu petitia online

Si culmea,javre daca vrei sa iei poti sa iei de la adapost 30 40 cati vrei pe toti ti-i da,am sunat la Tulcea sa vad cum iau 2 cai de acolo,ca mi-e mila de mor de ei,draci,nu iti da nimic,ca sunt grasii de la consiliu cu ochii pe ei sa ii faca bani

Alex,TU II MERITI PE BASESCU PE BOC SI PE UDREA

Editat de KIDROCK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine s-a infipt unu cu capul pe la 60 la ora fix in discul de frana de pe stanga fata (venea din lateral perpendicular cu motorul)am simtit o smucitura doar...iar el cred ca nimic ca in secunda 2 se invartea inert pe asfalt.Selectie naturala, ca si in cazul trepanatilor care hranesc animalele astea de parca ar fi ceva normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai eu sunt iubitor de animale si in special de caini. Am luat la curte 4 tomberonezi din astia si o pisica. Am niste prieteni veterinari si ei ii paseaza la mine. Ba o aratare cat o sticla de cola de prin vama veche ba un ciobanesc fara o labutza abandonat etc.

 

Dar in schimb am o boala pe cei ce hranesc animalele de pe strada si se bat in piept ca ei iubesc animalele... Pana acum nu m-a muscat nici unul dar de cand cu bicicleta/motocicleta am o ura clara pe toti cainii cretini de pe strada si toti cei care ii "cresc".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit`o si eu acuma vreo luna si ceva , mi`a sarit in fata un maidanez pe langa tineretului spre polivalenta incolo , aveam vreo 60 si n`am mai putut sa`l evit..am avut instinctul sa accelerez si cand l`am lovit s`a c*cat pe toata partea dreapta a motorului inclusiv pe gheata si pantalonii mei :)). M`a dezechilibrat putin dar n`am cazut..ca pagube..doar carena dreapta sparta putin..cam 1cm , cainele nu stiu ce a patit ca nu m`am mai uitat inapoi..am oprit mai incolo sa ma sterg de caca..:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbiti aiurea; au mai fost topicuri pe tema asta si aparatorii cainilor, aia normali (printre care sper ca ma numar) nu au zis ca e bine sa stea dobitoacele pe strada; au zis ca ele nu au nicio vina, pt ca actioneaza din instinct, sunt dobitoace si gata; vinovati sunt cei care ar trebui sa ii stranga si sa ii tina undeva, departe de strada; deci nu mai bagati furca si otrava in cine nu trebuie: la primarii se gasesc destui responsabili pentru situatia asta, acolo ar trebui sa va indreptati furia, daca nu sunteti la fel de dobitoci ca bietii catei, sau chiar mai rau. Acum vine si partea cealalta: daca aia de la primarie nu se implica, nici voi nu faceti nimic, in situatia in care sunteti direct afectati: au fost topicuri cu hai sa hranim cainii in adaposturi, sa ne pese si de ei, sa sensibilizam etc si nu v-am vazut la actiune; pai daca aia de la primarie nu astupa un sant pe unde treceti sunt doua variante: ori il astupati singuri ori dati in el pana va rupeti posteriorul; se pare ca din masochism sau alea-alea alegeti varianta a doua; de fapt asta e problema la noi: toti tipa si nimeni nu pune mana sa faca ceva; v-ati gandit ce ar fi facut oamenii intr-un oras din occident (prin anii 48-50, dupa razboi, ani in care cu gratie ne gasim de fapt) daca nu erau bani ca autoritatile sa se ocupe de cainii fara stapani? ei s-ar fi organizat, ar fi facut ceva concret, nu ar fi bocit pe forum. Asa s-au ridicat din mocirla in care noi ne balacim de peste 20 de ani; reactiile voastre de aici nu fac decat sa-mi dea dreptate; Ori hai sa iesim acu' in weekend la omorat caini prin Bucuresti! Macar la actiunea asta sa va vad, sa stiu ca nu vorbiti degeaba! Care se baga? Sau ala mi-e lene, ala nu ma lasa mama etc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' pan' la urma are dreptate vecinu'. Ce-ti trebuia motocicleta?!!? Nu vezi ca te musca cainii???? Si totul se termina cu mangaiatul cainelui. :makeout:

 

Pana nu vor ajunge toate javrele din strada la gradina zoologica, aceste povesti vor continua.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Âşi până la finalizarea anchetei îți confiscă Âşi mobra. e nasol de când cu vizita lu brigita bardot în românia, nu numai că nu mai poți călca niciun câine, dar nici cu Âşutu în poponeata nu ai voie să-i dai Âşi nici urât despre el nu ai voie a vorbi. eu prefer să mă las muÂşcat, mursicat, tăvălit Âşi târât zeci de metri în colți de grivei, decât să zic măcar pis în fața lor. nici pe forum aici nu mai zic nimic rău, că mi-am mai luat ban pe tema asta, deci e ceva serios. am auzit o bârfă care zice că motociclism.ro s-a cuplat cu grivei.ro, ceva gen barter, dacă aveți mai multe detalii, băgați mare, să nu mor prost.

:lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbiti aiurea; au mai fost topicuri pe tema asta si aparatorii cainilor, aia normali (printre care sper ca ma numar) nu au zis ca e bine sa stea dobitoacele pe strada; au zis ca ele nu au nicio vina, pt ca actioneaza din instinct, sunt dobitoace si gata; vinovati sunt cei care ar trebui sa ii stranga si sa ii tina undeva, departe de strada; deci nu mai bagati furca si otrava in cine nu trebuie: la primarii se gasesc destui responsabili pentru situatia asta, acolo ar trebui sa va indreptati furia, daca nu sunteti la fel de dobitoci ca bietii catei, sau chiar mai rau. Acum vine si partea cealalta: daca aia de la primarie nu se implica, nici voi nu faceti nimic, in situatia in care sunteti direct afectati: au fost topicuri cu hai sa hranim cainii in adaposturi, sa ne pese si de ei, sa sensibilizam etc si nu v-am vazut la actiune; pai daca aia de la primarie nu astupa un sant pe unde treceti sunt doua variante: ori il astupati singuri ori dati in el pana va rupeti posteriorul; se pare ca din masochism sau alea-alea alegeti varianta a doua; de fapt asta e problema la noi: toti tipa si nimeni nu pune mana sa faca ceva; v-ati gandit ce ar fi facut oamenii intr-un oras din occident (prin anii 48-50, dupa razboi, ani in care cu gratie ne gasim de fapt) daca nu erau bani ca autoritatile sa se ocupe de cainii fara stapani? ei s-ar fi organizat, ar fi facut ceva concret, nu ar fi bocit pe forum. Asa s-au ridicat din mocirla in care noi ne balacim de peste 20 de ani; reactiile voastre de aici nu fac decat sa-mi dea dreptate; Ori hai sa iesim acu' in weekend la omorat caini prin Bucuresti! Macar la actiunea asta sa va vad, sa stiu ca nu vorbiti degeaba! Care se baga? Sau ala mi-e lene, ala nu ma lasa mama etc?

 

sunt de acord cu tine :). primaria ar trebui sa ii adune de pe strada si sa-i tina in locuri speciale. cei bolnavi sau violenti ar trebui eutanasiati, cei sanatosi oferiti spre adoptie. daca nu il adopta nimeni -> eutanasiati.

ong-urile si "iubitorii" = unii care fac bani din cainii de pe strada deci niciodata nu vor adopta o metoda ca cea de mai sus iar iubitorii, multi dintre ei niste suflete pierdute care nu sunt in stare de cele mai multe ori sa-si poarte singuri de grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand aveam IJ sau enduro cu toba zgomotoasa era vai si amar, veneau de peste tot. Cu astea silentioase n-am avut niciodata treaba (bine, hai, sa zic ca odata la 7 ani mai era vreo "gasca" de caini suparati care latrau la orice, dar f rar).

Eh dar pe partea ailalta - cu bicicleta - e jale, se reped majoritatea de nici nu imi mai vine sa merg. Ca-s pline cartierele de ei. Si sincer n-ai ce sa le faci atunci pe loc. Nu rezolvi nimic daca ii iei la omor. La ei e un "automatism" generat cine stie de ce dreacu. Daca te-ai oprit se opresc si ei de cele mai multe ori si se uita contrariati ca nu mai stiu care e urmatoarea "mutare" :lol:

Si da, cand se reped kamikaze e bine sa te lasi in fatza si sa ii dai o usoara forja. Vor fi surprinsi de miscare si nu le va "iesi la calcul" :crack:

Cu bicicleta in schimb e mai greu. :baldy:

 

 

Tara europeana ce mama ma-sii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil...

 

Sper sa aveti parte de multe accidente cu sau fara caini in care sa bage altii furca in voi sau sa va otraveasca cu furadan!

Asa ca sa vedeti cum e!

 

Uite, iar!

 

Ba da penibil esti..iar nu ti-ai luat pastilele?

:puke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti mai putine probleme cu cainii luati 4 cilindri. La bloc am cam 5 caini care ma alearga de fiecare data. Cand ma opresc la ei, se sperie si fug. La garaj am 10-15 caini fiorosi care se uita agale cand trec cu motoru'... niste distrusi. Daca intri noaptea pe strada, te mananca.

 

Nasol moment am avut pe Baba Novac. M-am oprit la o trecere si au sarit pe mine. Am plecat printre pietoni.

Cel mai nasol moment, stateam la stop cu masina pe langa gara de nord. Eram suparat, nervos si plin de ura. A inceput sa se zgaltaie masina. Era un caine infipt in roata mea dreapta. M-am dus la vulcanizare ca reusise sa bage dintii in partea laterala de mi-a julit aerul din roata.

 

Luati pepper spray, nu omorati/chinuiti cainii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A incercat acum cateva luni sa sara unul si la mine, am accelerat usor si am reusit sa-i prind una bucata protectie de magneziu de la cizma fix in gura de s-a invartit de cateva ori. Ideea e ca se poate, cu putin antrenament, iar ei mergand in haita daca unul si-o ia restul dau inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă se pun pe adunat tot n-o să fie de bine. Că nu îi omoară cu simţul răspunderii. Să fim serioşi, or să se adune destul de multe potăi din care mai mult de 20% nu cred că or să fie adoptaţi. Apoi o să trebuiască să îi omoare, iar se fertilizează solul din marginea oraşelor cu potăi. O altă problemă sunt cei care îi hrănesc, care or să iasă să îşi închidă potăile prin scări de bloc sau să îi apere de hingheri, cum s-a întâmplat deja până acum.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...