Sari la conținut

Accident Bucuresti


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat acum un prieten. Pe Dristorului, cam in dreptul numarului 84 (undeva intre Decebal si Baba Novac) un CBR f (2 sau 3) cu nr. inmatriculare B-39-GSA, rosu cu gri a fost implicat intr-un accident. Amanunte despre imprejurarile in care a avut loc acesta nu stiu. Cert e ca motociclistul a plecat cu salvarea spre spital avand ceva rani, dar nu foarte grave, din ce mi s-a spus. In schimb mobra a ramas acolo. Baiatul care m-a sunat era inca acolo dar nu mai putea sta mult. Si politistii intrebau cine are grija de mobra sau cine o ia de acolo.

Daca cineva il cunoaste pe baiat sau are cum sa ia legatura cu familia sau prietenii lui sa o faca. Eu i-am sugerat prietenului meu sa incerce sa o bage intr-o curte din zona si sa ia cheile, ca acolo e zona de case destul de spalate. A ramas ca daca reuseste sa ma sune sa-mi spuna. Daca e revin cu detalii.

 

Mobra este intr-o parcare de langa sala de jocuri de la numarul 80. Cheile au ramas la accidentat.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul se numea Lesan Gheorghe ( Karty )42 ani si din pacate a decedat vineri in jurul orei 13 ! accidentul a fost foarte grav , el avand 8 coaste pe o parte si 4 pe alta fracturate + stern+ clavicula rupte si o lovitura la cap ( purta casca integrala )! inmormantarea va avea loc vineri

Editat de tataitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

@tataitza - stii cumva si circumstantele accidentului? asta doar asa ca sa mai invatam si noi... ca timpul nu-l mai da nimeni inapoi :(

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace! :(

M-a socat vestea, din cate intelesesem de la politisti + martori plecase cu ambulanta intr-o stare nu foarte grava (lovit la fata si piept, dar oricum constient). In plus motorul era foarte putin afectat, tarat vreo 20 de m fara carene desprinse, crapate etc...

 

Am schimbat 2 vorbe si cu soferul masinii implicate, parea un om detreaba si era destul de speriat. Cum s-a intamplat: coloana de masini a oprit si i-a facut semn omului cu Dacia Nova/Solenza sa intre de pe straduta, motociclistul probabil a venit pe langa coloana si s-a trezit cu masina in fata.

Nu stiu cum a ocolit, cum a picat dar casca ii ramasese pe trotuar sparta atat la barbie cat si in spate :(

 

Mare ghinion a avut. :rose:

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum s-a intamplat: coloana de masini a oprit si i-a facut semn omului cu Dacia Nova/Solenza sa intre de pe straduta, motociclistul probabil a venit pe langa coloana si s-a trezit cu masina in fata.

Nu stiu cum a ocolit, cum a picat dar casca ii ramasese pe trotuar sparta atat la barbie cat si in spate :(

 

Mare ghinion a avut. :rose:

 

Clasic ... cand vezi o masina ca franeaza fara un motiv aparent pui si tu frana fara discutii. Probabil nu s-a intrebat de ce coloana inainteaza si ala care s-a oprit nu. Pacat ... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a facut figura asta un microbuz de la jandarmi,a oprit pe banda 2 ca sa-l lase pe unul din sens invers sa faca stanga peste linia continua in timp ce eu veneam pe banda 1 nitel mai in spate,perfect mascat. Norocul a fost ca m-a intrigat ca opreste,am banuit ca e un caine si am oprit si eu.

Iata ca aici dintr-un nimic din asta s-a produs o tragedie,un om a murit iar conservarul neatent va avea si el viata data peste cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a facut figura asta un microbuz de la jandarmi,a oprit pe banda 2 ca sa-l lase pe unul din sens invers sa faca stanga peste linia continua in timp ce eu veneam pe banda 1 nitel mai in spate,perfect mascat. Norocul a fost ca m-a intrigat ca opreste,am banuit ca e un caine si am oprit si eu.

 

Asa era s-o patesc si eu, exact in aceleasi conditii. Numai ca am avut noroc, ala care facea stanga a oprit sa se asigure, eu eram visator si am trecut ca gasca pe ape prin fata lui. Si acum ma iau fiorii de ce era sa se intample. De la faza asta belesc ochii si opresc la orice activitate dubioasa pe celelalte benzi ... Ride safe !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe strada aia era sa o patesc si eu. O "doamna" a facut stanga si mi-a ocupat toata banda. Nici nu ma gandeam ca o sa se puna pe toata banda mea. Noroc ca nu aveam viteza si am reusit sa fac dreapta si intru si eu pe strada laterala aproape in decor :). Tot timpul asta am stat cu mana numai in claxon. A trecut pe langa mine si nici macar nu a facut un semn de regret pentru ca era cu telefonul la ureche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca am ajuns sa deschid un astfel de topic.

Dar poate invatam (si) de aici sa cascam ochii calumea cand mergem printre benzi sau depasim o coloana, mai ales la intersectiile cu stradute laterale si sa-i dam mai usor printre masini oprite in coloana.Trec pe strada aia in fiecare zi si pana acum n-am avut nicio surpriza. Sper asa sa ramana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP...Motorul este in siguranta , are cateva zgarieturii , carena din spate sparta , frana dupa fata rupta . Cat a stat la terapie a fost perfect constient si bine , a avut 14 coaste rupte si cam atat ...El tot intreba daca motorul este bine :( , nici acuma nu imi vine sa cred.A fost un om mult prea bun nustiu de ce Dumnezeu a vrut sa il ia acolo sus,am stat 1 zi si o noapte langa el.A fost multa lume la ceremonia de inmormantare asta era una din dorintele lui sa ii adune pe toti prietenii si apropiatii lui ...Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Necaz mare... :( Probabil traumatismul intern a fost foarte grav...o embolie pulmonara...un medic nesimntit...nici nu poti sa stii de ce mori in Romania.

 

A mai fost un katemist acum vreo trei ani pe Floreasca care s-a suit pe picioare in ambulanta si a doua zi a murit...

 

Ironie neagra, sa-ti revii dand sperante familiei si dupa aia sa te duci...urat rau...

 

Sa aiba grija de el Dumnezeu. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...