Sari la conținut

Accident intre Timisoara si Sacalaz


Clever
 Share

Postări Recomandate

E posibil cumva sa fi ramas fara frane ? Sa se fi spart furtunul de frana pe fata ... si sa nu se fi gandit sa foloseasca spatele (ca se poarta la unii motociclisti)

Zic si eu ... pentru ca la 34 de ani, e total anormal sa n-ai creier ... mai ales ca ai un pasager ... si chiar excluzand pasagerul, e instinctul de autoconservare ... care ar trebui "kick in" automat.

Aberant comportamentul lui ... poate fugea de cineva? Poate a fost hartzuit pe drum ... poate a spart vreo banca? ...

... cand o sa iasa pasagerul din soc ... probabil se vor afla mai multe.

RIP :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma, io n-am injurat pe nimani inca, dar incet-incet, imi vine. Ce dracu' face un om care se presupune ca are ceva in zama aia de sub casca, in momentul in care observa ca i se gata drumul?!? Da gaz, sau franeaza?!? Cum PLM poate cineva sa-i gaseasca unui idiot de felul asta, circumstante atenuante? Hai sa trecem peste toate alea cu curba, coloana de masini si sa ajungem la bariera: ce face idiotul? Da gaz si se apleaca sa treaca pe sub ea. "Da-o-n plm de pasagera, ce? a venit cu mine?" Se presupune ca biata fata era prietena lui. Daca o franat idiotul pana la limita si tot n-a putut opri agregatul, trebuia sa-l culce, sa ia bariera-n pept cu barbatie, sa faca naibii ceva sa atenueze avariile pasagerei macar. Sau in momentul in care a ridicat picioarele-n scarite a uitat ca are pe cineva cu el?

 

P.S. Imi dau seama la cat de idiot a putut fi, numai cand ma gandesc la bietul sofer de tir care s-a trezit cu 'nea caisa pe jumate bagat prin parbriz...

P.S.2 Acu' astept sa dati bine cu pietre dupa mine, dar va anunt ca daca vre-un erou d'asta da peste mine si ma omoara, il bantui si pe el si pe toata familia lui, pana ma plictisesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa rau....Indiferent ce viteza avea,cand observa de la distanta coloana,tot frana si mai ameliora din viteza.Oricum,un tir il vezi de la distanta mare si din informatii si poze reiese ca erau mai multe masini stationate.Pacat ca a platit foarte scump pentru asta,Dumnezeu stie ce a fost(in capul lui).Condoleante familiei nevinovate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie inca nu-mi vine sa cred ce s-a intamplat ... nu pot sa inteleg cum nu om poate face o asa gafa fatala pt el, din pacate... Poate era beat/fumat/injectat...Altfel nu-mi explic cum poti face asa ceva, frate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

deci v-a inchis gura baiatul asta .... sa va mai aud cu "vizibilitate zero" si alte chestii dastea .... si faza cealalta cu "fugea de cineva " "a jefuit o banca" e si mai jenanta ... voua nu va e rusine sa scrieti asa ceva?

 

patetic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci v-a inchis gura baiatul asta .... sa va mai aud cu "vizibilitate zero" si alte chestii dastea .... si faza cealalta cu "fugea de cineva " "a jefuit o banca" e si mai jenanta ... voua nu va e rusine sa scrieti asa ceva?

 

patetic ...

 

Nu mi-e ma rusine ...

Mai rusine mi-ar fi sa stiu ca a fost un idiot ...

Si in plus cine plm esti tu sa judeci ce scriu altii ? Ai vreo diploma sa ne arati ca esti mai destept ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci v-a inchis gura baiatul asta .... sa va mai aud cu "vizibilitate zero" si alte chestii dastea

 

 

You may find that construction projects, traffic, weather, or other events may cause conditions to differ from the map result. (Map data Ë2011)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e curba cu vizibilitate zero ... Distanta mi-a dat-o google earth cu functia aia de "rigla" si e destul de precisa (am masurat un stadion si corespunde cu dimensiunile reale)

 

PS.. Directia motociclistului era SPRE Timisoara. Am crezut ca mergea spre Sacalaz, daia am si evidentiat in poza "curba fara vizibilitate" .

post-43378-0-13543900-1307448896_thumb.jpg

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil cumva sa fi ramas fara frane ? Sa se fi spart furtunul de frana pe fata ... si sa nu se fi gandit sa foloseasca spatele (ca se poarta la unii motociclisti)

Zic si eu ... pentru ca la 34 de ani, e total anormal sa n-ai creier ... mai ales ca ai un pasager ... si chiar excluzand pasagerul, e instinctul de autoconservare ... care ar trebui "kick in" automat.

Aberant comportamentul lui ... poate fugea de cineva? Poate a fost hartzuit pe drum ... poate a spart vreo banca? ...

... cand o sa iasa pasagerul din soc ... probabil se vor afla mai multe.

RIP :rose:

 

 

tu esti intreg la cap? stiu cel putin 2 exemple la mine in cartier de fosti puscariasi pe motociclete ( au peste 30 de ani) ... baietii nu au carnet dar au bani de motoare pentru ca fura ... (m-au amenintat si pe mine indirect ca imi strica motocicleta ) ... crezi ca baietii astia sunt foarte destepti si foarte constienti de gravitatea situatiei lor ?

 

hai sa fim seriosi... poti sa fii un idiot la orice varsta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cmocan si bogdan_gba, de unde stiti ca a fost acolo ? Gara e in alta parte, ce zici de curba asta: curba periculoasa

Nu mia luati de bun tot ce zic ziaristii lu' peshte ...

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu drumul, acolo e vizibilitate 100%. Plus ca pe dreapta, cum vi spre Timisoara, este REMAT-ul... de unde tot timpul ies si intra masini, asa ca ar fi fost un motiv in plus sa mearga prudent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cmocan si bogdan_gba, de unde stiti ca a fost acolo ? Gara e in alta parte, ce zici de curba asta: curba periculoasa

Nu mia luati de bun tot ce zic ziaristii lu' peshte ...

 

aia nu e intre Sacalaz si Timisoara... Motociclistul se deplasa spre Timisoara. N-are legatura Gara... e vorba doar de trecerea la nivel cu calea ferata si 100% e cea aratata de mine in poze. Mai e o trecere mai aproape de Timisoara, dar acolo e pod peste ea, deci e exclus din start.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda.. toata lumea isi da cu parerea, din pacate nimeni nu-l cunoaste pe Cosmin... Da, asa il chema pe "teribilistul" ala! Si il cunosc din 1995, de cand am inceput liceul, si am fost coleg de banca cu el cativa ani buni in liceu.

 

NU a fost un teribilist, NU a fost infractor, NU sparsese nicio banca, NU vroia sa arate cat de koios era el.. Va aberati toti degeaba! Omul a condus si alte motoare la viata lui, nu era chiar incepator.. Din pacate nu pot sa stiu ce s-a intamplat acolo si nu pot sa stiu ce i-a trecut prin cap in momentele alea, de a ajuns in situatia asta groaznica. Dar refuz sa cred ca a facut pe Zorro si a incercat sa forteze bariera fara un motiv bine intemeiat. Motivul poate fi faptul ca a ramas fara frane, sau ca i s-a blocat acceleratia, sau ca poate pur si simplu l-a "furat viteza", desi asta e putin probabil. Motorul asta am inteles ca-l avea de vreo 2 saptamani. Poate era in perioada aia nasoala in care "crezi ca poti sa stapanesti motorul, dar te inseli amarnic".. Sunt sigur ca TOTI ati trecut prin asta (si eu am trecut, normal). Doar ca el a fost mai ghinionist decat noi.

 

Deci va rog, cei cu parerile neavizate.. tineti-le doar pentru voi...

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia nu e intre Sacalaz si Timisoara... Motociclistul se deplasa spre Timisoara. N-are legatura Gara... e vorba doar de trecerea la nivel cu calea ferata si 100% e cea aratata de mine in poze. Mai e o trecere mai aproape de Timisoara, dar acolo e pod peste ea, deci e exclus din start.

Gresesti ! Intre Sacalaz si Timisoara este o singura trecere de cale ferata la nivel. Intr-adevar, dupa REMAT, mai in fata este podul de care spui tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu esti intreg la cap? stiu cel putin 2 exemple la mine in cartier de fosti puscariasi pe motociclete ( au peste 30 de ani) ... baietii nu au carnet dar au bani de motoare pentru ca fura ... (m-au amenintat si pe mine indirect ca imi strica motocicleta ) ... crezi ca baietii astia sunt foarte destepti si foarte constienti de gravitatea situatiei lor ?

 

hai sa fim seriosi... poti sa fii un idiot la orice varsta

 

Extraordinare exemplele tale de cartier ... dar te sfatuiesc sa ai grija cum vorbesti ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinare exemplele tale de cartier ... dar te sfatuiesc sa ai grija cum vorbesti ...

 

 

te rog eu nu imi da ban ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca bariera e in curs de coborare deja luminile barierei sunt rosii si incepe sa se formeze coloana pentru ca soferii cu cap deja se opresc unul cate unul ...
Daca in TEORIE o fi asa cum spui tu, in REALITATE iti zic eu ca romanu care opreste primul la bariera e doar ala caruia i s-a pus bariera de-a curmezisu. Restul care o prind in coborire accelereaza sa treaca cit mai repede.

Deci daca era deja coloana, bariera era coborita de mult timp. Iar daca era pe coborire bariera, in niciun caz nu era formata COLOANA. Daca pe el l-a surprins pe coborire, cite masini puteau sa se fi adunat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresesti ! Intre Sacalaz si Timisoara este o singura trecere de cale ferata la nivel. Intr-adevar, dupa REMAT, mai in fata este podul de care spui tu.

 

Ma refeream ca mai exista o cale ferata aproape de Timisoara, normal ca nu mai e trecere la nivel cu calea ferata, tocmai pt ca e pod peste ea. M-am exprimat eu putin gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca in TEORIE o fi asa cum spui tu, in REALITATE iti zic eu ca romanu care opreste primul la bariera e doar ala caruia i s-a pus bariera de-a curmezisu. Restul care o prind in coborire accelereaza sa treaca cit mai repede.

Deci daca era deja coloana, bariera era coborita de mult timp. Iar daca era pe coborire bariera, in niciun caz nu era formata COLOANA. Daca pe el l-a surprins pe coborire, cite masini puteau sa se fi adunat?

 

 

asta deja suna a problema de matematica ... cate masini se strang la o bariera daca bariera este in coborare? dar daca bariera este in curs de ridicare?

 

deja s-a vorbit prea mult pe tema asta...

 

Dumnezeu sa il ierte.

 

Hai noroc baietii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a fost incepator inseamna ca era pur si simplu mai putin inteligent (sa zicem). Oricum, bine ca nu a luat pe nimeni cu el dupa toata tampenia care a facut-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta deja suna a problema de matematica ... cate masini se strang la o bariera daca bariera este in coborare? dar daca bariera este in curs de ridicare?
Nu e de matematica, e de logica raportata la realitatile din romania.

Am scris despre treaba asta pt. ca in articolul din presa mi se pare ca aia abereaza doar pt. a scrie ceva senzational, cind de fapt realitatea se pare ca e cu totul alta. Dar na, voi grabiti-va sa scuipati mortul si sa-l porcaiti doar dupa niste "informatii" scrise de niste "ziaristi". :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca,a mai plecat inca unul dintre noi,prematur.

Nu stim ca a fost acolo,toti mai gresim cateodata,toti mai facem cate o "smecherie" dar pretul platit e uneori prea mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...