Sari la conținut

Politist "spulberat" de pe motocicleta de o soferita neatenta


route`66
 Share

Postări Recomandate

Vesnicele exagerari gazetaresti. Cand am auzit de spulberat ma gandeam ca-l aduna in pungi.

Din fericire motopolitistul a scapat cu rani usoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca gestul in sine are ceva implicatii. Ca a scapat ok de data asta e mai mult o treaba de noroc si conjunctura, nu cred ca e distanta mare de la rani usoare la spital sau mai rau. Tot ce sper e ca si politistul in cauza vede problema similar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu e nimic grav.

 

sunt curios cum s-a produs de fapt accidentul. ma intereseaza in mod special daca a existat contact intre motocicleta si masina sau politistul a evitat impactul si a cazut singur. daca este vorba despre a doua varianta, atunci cum s-a ajuns la concluzia ca soferita a fost de vina? cred ca ar interesa pe multa lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu e nimic grav.

 

sunt curios cum s-a produs de fapt accidentul. ma intereseaza in mod special daca a existat contact intre motocicleta si masina sau politistul a evitat impactul si a cazut singur. daca este vorba despre a doua varianta, atunci cum s-a ajuns la concluzia ca soferita a fost de vina? cred ca ar interesa pe multa lume.

"Atat masina soferitei, cat si motocicleta politiei au fost serios avariate."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garcea ia spaga(1200 euro costa un permis pt o vaca), Garcea are de suferit...

LAS SA PATEASCA SI EI CA NOI CAND PATIM ITI SPUN MILITIENII " TU AI FOST DE VINA CA ESTI MOTOCICLIST" NU A FOST O DATA CAND MI S-A SPUS ASTA . DUOPA CE UNU A TAIAT O CURBA SI M-A LUAT DE PE BANDA MEA SI APASA INCA PE ACCELERATIE SI DUPA CE O ALTA VITA A INTRAT PE ROSU SI AM INYRAT IN EA IMI ZICE MILITEANU , " AI AVUT NOROC CA ERAU MARTORI CA ALTFEL IAR TE PUNEAM PE TINE DE VINA .... ASTA E POLITIA DIN RO . SPER CA ACUM SA INTELEAGA SI SA MAI AMENDEZE VACILE SI (cuvant jignitor) CARE NU STIU CE E ALA UN SEMN DE CEDEAZA TRECEREA . SPER CA NU A PATIT NIMIC SI SA FIE MAI ATENT PE STRAZILE DIN RO CA VAI DE NOI PE STRAZI CU ASEMENEA SOFERI LA CARE TOT EI LE DAU PERMISUL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LAS SA PATEASCA SI EI CA NOI CAND PATIM ITI SPUN MILITIENII " TU AI FOST DE VINA CA ESTI MOTOCICLIST" NU A FOST O DATA CAND MI S-A SPUS ASTA . DUOPA CE UNU A TAIAT O CURBA SI M-A LUAT DE PE BANDA MEA SI APASA INCA PE ACCELERATIE SI DUPA CE O ALTA VITA A INTRAT PE ROSU SI AM INYRAT IN EA IMI ZICE MILITEANU , " AI AVUT NOROC CA ERAU MARTORI CA ALTFEL IAR TE PUNEAM PE TINE DE VINA .... ASTA E POLITIA DIN RO . SPER CA ACUM SA INTELEAGA SI SA MAI AMENDEZE VACILE SI (cuvant jignitor) CARE NU STIU CE E ALA UN SEMN DE CEDEAZA TRECEREA . SPER CA NU A PATIT NIMIC SI SA FIE MAI ATENT PE STRAZILE DIN RO CA VAI DE NOI PE STRAZI CU ASEMENEA SOFERI LA CARE TOT EI LE DAU PERMISUL

Nu prea cred ca un motopolitist ti-ar spune asa ceva, decat poate daca ai fi vinovat. Nu sunt partinitor, nici eu nu inghit politia pentru anumite derapaje, dar in acest caz nu cred ca ai dreptate. Sunt supusi cam acelorasi riscuri si stiu foarte bine cu ce ne confruntam, mai ales ca nu avem statutul, uniforma si motoarele lor in trafic. Si acestui om ii doresc sanatate ! Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistii pe doua roti sunt chiar prea de treaba. Am avut 3 intalniri cu ei, toate din vina mea si de fiecare data m-au iertat, marturisind ca si ei fac aceleasi nereguli cand sunt civili.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea cred ca un motopolitist ti-ar spune asa ceva, decat poate daca ai fi vinovat. Nu sunt partinitor, nici eu nu inghit politia pentru anumite derapaje, dar in acest caz nu cred ca ai dreptate. Sunt supusi cam acelorasi riscuri si stiu foarte bine cu ce ne confruntam, mai ales ca nu avem statutul, uniforma si motoarele lor in trafic. Si acestui om ii doresc sanatate !

sunt patit si de aceea am spus .... citez " motociclistul trebuie sa merga pe margine drumului nu are ce cauta in rest pe banda care i se acorda de drept la trafic" ..... daca scrie asta undeva ma supun oricarei reguli si acel politist a avut dreptate .. daca nu.....sa invete pe pielea lor cum e.. ca pan atunci nu se invata minte. e o realitate nu am ce face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea cred ca un motopolitist ti-ar spune asa ceva, decat poate daca ai fi vinovat. Nu sunt partinitor, nici eu nu inghit politia pentru anumite derapaje, dar in acest caz nu cred ca ai dreptate. Sunt supusi cam acelorasi riscuri si stiu foarte bine cu ce ne confruntam, mai ales ca nu avem statutul, uniforma si motoarele lor in trafic. Si acestui om ii doresc sanatate !

 

:agree:

 

As mai adauga si faptul ca nu moto-politistii "elibereaza carnetele" auto ... plus, ca din ce-am observat eu, sunt extrem "fermi" atunci cand vine vorba despre "greseli" infaptuite de soferii de masini! La toti prietenii mei care au doar B-ul, le este frica de moto-politisti pentru ca "nu pot fi unsi" (citat)

Cunosc motociclisti care au fost "iertati" de moto-politisti indreptatiti sa-i amendeze!

Sa speram ca moto-politistul este ok si se v-a recupera usor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LAS SA PATEASCA SI EI CA NOI CAND PATIM ITI SPUN MILITIENII " TU AI FOST DE VINA CA ESTI MOTOCICLIST" NU A FOST O DATA CAND MI S-A SPUS ASTA . DUOPA CE UNU A TAIAT O CURBA SI M-A LUAT DE PE BANDA MEA SI APASA INCA PE ACCELERATIE SI DUPA CE O ALTA VITA A INTRAT PE ROSU SI AM INYRAT IN EA IMI ZICE MILITEANU , " AI AVUT NOROC CA ERAU MARTORI CA ALTFEL IAR TE PUNEAM PE TINE DE VINA .... ASTA E POLITIA DIN RO . SPER CA ACUM SA INTELEAGA SI SA MAI AMENDEZE VACILE SI (cuvant jignitor) CARE NU STIU CE E ALA UN SEMN DE CEDEAZA TRECEREA . SPER CA NU A PATIT NIMIC SI SA FIE MAI ATENT PE STRAZILE DIN RO CA VAI DE NOI PE STRAZI CU ASEMENEA SOFERI LA CARE TOT EI LE DAU PERMISUL

 

Are dreptate nu este singurul caruia politaiul ii spune ca mare noroc ca are martori... este o realitate cruda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree:

 

As mai adauga si faptul ca nu moto-politistii "elibereaza carnetele" auto ... plus, ca din ce-am observat eu, sunt extrem "fermi" atunci cand vine vorba despre "greseli" infaptuite de soferii de masini! La toti prietenii mei care au doar B-ul, le este frica de moto-politisti pentru ca "nu pot fi unsi" (citat)

Cunosc motociclisti care au fost "iertati" de moto-politisti indreptatiti sa-i amendeze!

Sa speram ca moto-politistul este ok si se v-a recupera usor!

Acum sa nu exageram... oamenii totusi trebuie sa isi faca meseria, nu sunt pusi sa ierte. Azi te amendeaza, bagi la cap , pe viitor nu mai faci greseala si iti salvezi viata. In locul lor as face la fel. E totusi o meserie riscanta. Azi am mers un pic in spatele unui motopolitist pe Vacaresti. Cand a intrat pe Vacaresti dinspre Sincai omul profesionist, desi avea verde de vreo doua secunde, s-a asigurat si stanga inainte de a intra. In timpul liber banuiesc ca patesc acelasi lucru ca si noi. Asta probabil ca ii motiveaza sa ii parleasca a doua zi pe marlani. Eu chiar ma bucur cand ii vad pe strada. Ma gandesc ca la un frate mai mare. Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu putem sa-i bagam pe toti politistii in aceiasi oala si n-ar fi corect ca baiatul asta care a fost implicat in accident, sa traga ponoasele pentru colegii lui. Modificarea sistemului, nu pleaca de la el. Tine de Igas, cel care "branconeaza" polististii. Insanatosire rapida colegului.

 

PS : cei care va simti nedreptatiti, discriminati de cei in uniforma, adresati-va instantelor de judecata, nu va mai plangeti aiurea.

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALEX YZF

Nu putem sa-i bagam pe toti politistii in aceiasi oala si n-ar fi corect ca baiatul asta care a fost implicat in accident, sa traga ponoasele pentru colegii lui. Modificarea sistemului, nu pleaca de la el. Tine de Igas, cel care "branconeaza" polististii. Insanatosire rapida colegului.

 

PS : cei care va simti nedreptatiti, discriminati de cei in uniforma, adresati-va instantelor de judecata, nu va mai plangeti aiurea.

 

NU PE TOTI IN ACEIAS OALA DA MAJORITATEA DA , SINT [edit] SI POLITIA RUTIERA PE AUTOVEHICULE SI CEI CARE PILOTEAZA MOTOCICLETE ...SINT TOTI IMPOTRIVA MOTOCICLISTILOR SINT

[edit pt stergrea unei fraze "inteligente"]

 

Politistii pe doua roti sunt chiar prea de treaba. Am avut 3 intalniri cu ei, toate din vina mea si de fiecare data m-au iertat, marturisind ca si ei fac aceleasi nereguli cand sunt civili.

 

 

[editare moderator] CA SUNT DE TREABA ESTI U ORI PREA MUIST SI MINTI CANU AI LUAT AMENZI DE LA POLITIA RUTIERA CARE PILOTEAZA MOTOCICLETE ...[edit moderator]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex YZF, cine te crezi sa vorbesti in halu asta? controleaza-te amice.....sau pleaca si vezi de drumu' tau. SPURCACTULE !

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mic REPORT face bine la linistea mentala a forumistilor incinsi.

 

Recuperare rapida motopolitistului! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... CA SUNT DE TREABA ESTI U ORI PREA ... SI MINTI CANU AI LUAT AMENZI DE LA POLITIA RUTIERA CARE PILOTEAZA MOTOCICLETE ...ORI ESTI...

 

Asta da exprimare inteligenta.

Eu cred ca e din cauza caldurii. A stat prea mult la soare fara casca.

Editat de Lt. Navarro
[editare citat]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree:

 

As mai adauga si faptul ca nu moto-politistii "elibereaza carnetele" auto ... plus, ca din ce-am observat eu, sunt extrem "fermi" atunci cand vine vorba despre "greseli" infaptuite de soferii de masini! La toti prietenii mei care au doar B-ul, le este frica de moto-politisti pentru ca "nu pot fi unsi" (citat)

Cunosc motociclisti care au fost "iertati" de moto-politisti indreptatiti sa-i amendeze!

Sa speram ca moto-politistul este ok si se v-a recupera usor!

da

e adevart ce zici despre motopolitisti , dar cu o floare nu s face primavara... sunt prea putini .... si atata timp cat merge mita nu ii putem exclude pe 3 sau 4 dintre ei care sunt ok asa ca deocamdata sunt cam in aceasi oala toti

sunt si exceptii printre ei. eu cunosc .. dar prea putin .. si dupa cum am spus .. sunt patit si nu ma dau de un an sau 2 cu motoru ca am ceva ani in spate dar .. pe drumurile de la noi tre sa fi cu ochii in 4 ca nu sti de unde apare prostu . si pol sta si se uita la ei fara sa faca nimic

sper ca cel ce a avut accident sa se refaca ca nu as putea sa ii doresc altceva dar sper sa tina cont de asta de acum in colo cand mai vede o masina care taia calea (nu se asigura (sau se asigura ca esti destul de aproape incat sa iasa in drum sa trebuiasca sa franezi in ultimul moment )

si sa procedeze cum scrie in lege nu sa stea doar sa se uite.

pe langa asta chiar am mers in spatele unei masini de pol sa vad ce fac in anumite zone unde stiu eu ca nu prea se da importanta semnelor de cedeaza trecerea .. si ca sa vezi ca nici macar lor nu le dadea prioritate.. , ce au facut politisti? au lasat sa treaca toti cei ce calcau legea si nu au luat nici o masura... scz dar nu mi se pare logic, mi se pare ca s-au lasat scuipati in fata si se iau de lucruri slabe , asa ca .. motociclisti nu mai trebiuie sa aveti pretenti de la soferi atat timp cat nici pol nu respecta legea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Editare moderator- post cu limbaj aiurea/flame/injuraturi

 

Esti cam dobitoc de felul tau asa. Ghinionul maica-tii :)

Insanatosire usoara politistului.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[#10136] You do not have permission to report the item you are attempting to report.

 

De ce?!?!

 

NU PE TOTI IN ACEIAS OALA DA MAJORITATEA DA , SINT ... SI POLITIA RUTIERA PE AUTOVEHICULE SI CEI CARE PILOTEAZA MOTOCICLETE ...SINT TOTI IMPOTRIVA MOTOCICLISTILOR SINT ...

...... CA CA SUNT DE TREABA ESTI U ORI PREA ... SI MINTI CANU AI LUAT AMENZI DE LA POLITIA RUTIERA CARE PILOTEAZA MOTOCICLETE ...ORI ESTI PREA ...

 

Indiferent ce s-ar fi intamplat, domnu' Alex cu R1, n-ai dreptul sa vorbesti asa cu nimeni. Poate o sa intelegi ce vreau sa zic, desi ma indoiesc. La 19 ani vezi doar acceleratia si nimeni nu-i mai tare decat tine. Iti tin pumnii sa scapi nevatamat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...